» »

Li-Ion 1100mAh baterija modifikacija.

Li-Ion 1100mAh baterija modifikacija.

ferdo ::

imam Li-Ionsko rechargeable baterijo z mejhnim vezjem iz ErksonaT20 , ki se je pokvariu, baterija je pa izpravna in delujoča.
zanima me kako naj predelam baterijo, da jo bom lahko uporablu za MP3 player, ki rabi 1xAA 1.5V baterijo???

mislm da ima baterija izhodno voltažo 3.6V

Neandertalec ::

Uporabis stvar, ki se ji rece DC/DC converter ali tudi step down regulator, skratka na cip (ki ne bi smel stati vec kot nekaj $) zraven povezes dva upora, s katerima dolocis izh. napetost, ter tuljavo in nekaj kondicev, s katerimi jo ustrezno stabiliziras. Ta resitev se na veliko uporablja v mobitelih, dlancnikih ipd., ucinkovitost se da zlahka nastaviti na vec kot 90% (ponavadi je okoli 95%). Intel za neko aplikacijo okoli svojega mobilnega procesorja za napajanje z enako baterijo, kot si jo omenil, specifira pretvornik LTC1878 od firme Linear Technology. Na internetu bos zlahka nasel 16 stranski datasheet, kjer je vse zgoraj napisano razlozeno podrobneje, ce pa ta tip ne ustreze tvojim zahtevam, pa bos tam nasel tudi sorodne izdelke iste firme. Seveda LT ni edina firma, ki izdeluje te pretvornike, ostale bos nasel z Googlom.

ferdo ::

supr.

se da vse to dobit u CONRAD-u ?

bi koštalo 5k?, več al manj?

ja, pa jzt mam vezje od tega eriksona. Na to vezje je bla baterija prlotana oz. to so konektorji od baterije.
tolk se nespoznam na to elektroniko, to je prirejeno mobilnemu aparatu, se bi dalo to vezje malo prerihtat?

kolesar ::

Prosim poslji link na tiste materiale, ki jih omenja Neandertalc, oziroma na materiale, ki se ti bodo izkazali za koristne v tem primeru...

Neandertalec ::

Link do mojih materialov je
http://www.linear.com/prod/datasheet.ht...
pol pa klikaj naprej do PDFja, ki ga zelis. Kot sem rekel, to ni edina firma, ki dela te reci, za kaj vec vnewi v Google magicne besede z zacetka mojega prvega posta.

Zal ne vem, kje lahko navadni smrtniki nabavijo to robo. Pri nas v firmi se s takimi "podrobnostmi" ukvarja poseben oddelek za nabavo....

ferdo ::

jzt nimam pojma:)

bol gledam v to, manj zastopm.

kako nardit to zadevo, bol tuhtam, manj upanja mam.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako vezju omejiti tok

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
324739 (3923) Golaz
»

FRI vs FE (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10124238 (19029) Invictus
»

regulator napetosti

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
234691 (4467) a13misko
»

DS18B20, meritve v mraziščih (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
828459 (6974) TESKAn
»

Motorola M68HC11xx mikrokontroler

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
302034 (1709) Zzzzzzz

Več podobnih tem