» »

Dune (remake)

Dune (remake)

Temo vidijo: vsi
««
13 / 17
»»

fulk ::

No ok.
Jaz ti samo povem, da če so ženske v pomembnih vlogah, to še ne pomeni, da je to feministična, levičarska literatura.

Jaz sem predvsem želel povedati, da od vseh sci-fi ameriških del, je Dune en redkih, ki ni pro-globohomo levičarska greznica. Sem bral Petra Hamiltona predkratkim in ti povem, da se soja cedi iz njegovih besed. Ima sicer ok hard-sci-fi teme, ampak se vidi, da je bil Frank chad za svoj čas.

Ok, bom povedal tako. V Duneu so dobrodošli tudi "desničarski" bralci.

Shegevara ::

Moderni holiwood sci-fi je ponavadi zanič ker je je delan po istem kopitu in brez nekih revolucionarnih/originalnih idej, ne pa ker je not slučajno natlačen še kak gej ali glavni ženski lik. Načeloma je sci-fi res v povprečju malce bolj liberalno-usmerjen, ampak je to povsem jasno, ker gre za relativno novejšo literarno zvrst z novimi pogledi na svet. To pa ne pomeni, da desničarji ne morejo shendlat sci-fija. Samo dobre knjige morajo v roke vzet. Če lahko ateist uživa v branju Dostojevskega bo pa tudi tradicionalen desničar prebavil kvaliteten sci-fi s kakim močnim ženskim likom. če tega nočeš brat iz princioa, je potem problem v tebi, ne v knjigah.
Za dovolj opranega desničarja bo še Dune preveč progresiven. In obratno. za dovolj opranega levičarja bo še Le Guinova z njenim svetom nespolnih vesoljcev preveč desničarska. Jaz ko berem gledam, da je zgodba privlačna in originalna in to je vsaj za moje pojme boljši kriterij kot pa politična usmerjenost knjig... vsaj za področja, kjer je bistvena domišljija.

Okapi ::

Recimo en fašistično navdahnjen je Starship Troopers.

Starship Troopers @ Wikipedia

fulk ::

Shegevara je izjavil:

Moderni holiwood sci-fi je ponavadi zanič ker je je delan po istem kopitu in brez nekih revolucionarnih/originalnih idej, ne pa ker je not slučajno natlačen še kak gej ali glavni ženski lik. Načeloma je sci-fi res v povprečju malce bolj liberalno-usmerjen, ampak je to povsem jasno, ker gre za relativno novejšo literarno zvrst z novimi pogledi na svet. To pa ne pomeni, da desničarji ne morejo shendlat sci-fija. Samo dobre knjige morajo v roke vzet. Če lahko ateist uživa v branju Dostojevskega bo pa tudi tradicionalen desničar prebavil kvaliteten sci-fi s kakim močnim ženskim likom. če tega nočeš brat iz princioa, je potem problem v tebi, ne v knjigah.
Za dovolj opranega desničarja bo še Dune preveč progresiven. In obratno. za dovolj opranega levičarja bo še Le Guinova z njenim svetom nespolnih vesoljcev preveč desničarska. Jaz ko berem gledam, da je zgodba privlačna in originalna in to je vsaj za moje pojme boljši kriterij kot pa politična usmerjenost knjig... vsaj za področja, kjer je bistvena domišljija.


Desničarji, ki sovražijo ženske, niso zares desničarji. Ker desničar ne more soražit ženske, so del njegove idealne družbe. Lahko jih nadvlada, ne pa zares sovraži. Ženske so sovražli predvsem homo kler včasih. Butthurt posamezniki, ki jih je žena prevarala itd.

Okapi je izjavil:

Recimo en fašistično navdahnjen je Starship Troopers.

Starship Troopers @ Wikipedia


Zelo vesel sem, da si to prilepil. Namreč sem jo v celoti prebral.
Ti ga razumeš, kot fašistično, ker si opran GenX.
V resnici je celotna nit zgodbe, dolžnost do družbe, pravil in reda.
Je lepo razloženo, zakaj je prišlo do tega sistema. Samo kot degeneriranci ne razumete, da red je fašističen samo če ste odraščali v podedovanem red-u in ga niste sami morali vzpostaviti iz kaosa in anarhije.
Heinlein daje svobodo nevpisanim, ne daje pa politično moč, ker nekdo, ki ni pripravljen dati življenje za svojo družbo, ni vreden biti vodja. Zato pa ste boomerji in GenX vse takoj razprodali ko ste dobili možnost, ker nimate sense of duty.

In ja. Starship troopers je definitivno priporočeno branje za desničarje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fulk ()

Shegevara ::

fulk je izjavil:

Shegevara je izjavil:

Moderni holiwood sci-fi je ponavadi zanič ker je je delan po istem kopitu in brez nekih revolucionarnih/originalnih idej, ne pa ker je not slučajno natlačen še kak gej ali glavni ženski lik. Načeloma je sci-fi res v povprečju malce bolj liberalno-usmerjen, ampak je to povsem jasno, ker gre za relativno novejšo literarno zvrst z novimi pogledi na svet. To pa ne pomeni, da desničarji ne morejo shendlat sci-fija. Samo dobre knjige morajo v roke vzet. Če lahko ateist uživa v branju Dostojevskega bo pa tudi tradicionalen desničar prebavil kvaliteten sci-fi s kakim močnim ženskim likom. če tega nočeš brat iz princioa, je potem problem v tebi, ne v knjigah.
Za dovolj opranega desničarja bo še Dune preveč progresiven. In obratno. za dovolj opranega levičarja bo še Le Guinova z njenim svetom nespolnih vesoljcev preveč desničarska. Jaz ko berem gledam, da je zgodba privlačna in originalna in to je vsaj za moje pojme boljši kriterij kot pa politična usmerjenost knjig... vsaj za področja, kjer je bistvena domišljija.


Desničarji, ki sovražijo ženske, niso zares desničarji. Ker desničar ne more soražit ženske, so del njegove idealne družbe. Lahko jih nadvlada, ne pa zares sovraži. Ženske so sovražli predvsem homo kler včasih. Butthurt posamezniki, ki jih je žena prevarala itd.


nisem sploh omenjal sovraštva do žensk, nice try. Posledica je pa čisti off topic, ker si zgleda le še en bralno nesposoben fašistek.

pegasus ::

Ne se pustit trolat ruski trol farmi.

Nikec3 ::

"In ja. Starship troopers je definitivno priporočeno branje za desničarje."

Zakaj bi deničarju priporočal branje desničarskega gradiva? Potrebno mu je priporočit levičarsko gradivo in levičarjem desničarskega.

Cicle-jerk vedenje je za družbo veliko bolj toksično od vsake posamezne ideologije.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Magic1 ::

V bistvu bi moral vsak prebrat boljšo robo iz vseh možnih smeri. Najhujši so taki, ki nekaj preberejo, jim je všeč in totalno zapnejo pa ne pogledajo več ven.
Magic

BaTeMaN ::

Trailer je top; zame seveda

V knjižnicah je zdaj že nekaj časa 4. knjiga v Slovenščini, tako, da so na voljo...

Otroka peščenega planeta
Mesija s peščenega planeta
Otroka peščenega planeta
Božanski imperator peščenega planeta

vsak naj si interpretira po svoje če si želi... mi je res totalno vseeno, kaj kdo misli o bilo čem, sam da je zabavno; sploh tisti, ki znate malo arguumentirat

IRULAN looking good.
Emperor Shaddam IV izgleda zajeban.
Feyd izgleda samozavesten in krut.
Margot Fenring je hot.

Super, se veselim :)
less then zero

Kurzweil ::

Ste kar malce zabredli z debato... jaz komaj čakam part 2, verjetno ga bom tako kot part 1, pogledal 2x v kinu... trailerji so čist proper, seveda se najde kakšna malenkost, ampak to se praktično povsod...

fulk ::

Nikec3 je izjavil:

"In ja. Starship troopers je definitivno priporočeno branje za desničarje."

Zakaj bi deničarju priporočal branje desničarskega gradiva? Potrebno mu je priporočit levičarsko gradivo in levičarjem desničarskega.

Cicle-jerk vedenje je za družbo veliko bolj toksično od vsake posamezne ideologije.


PRoblem je ker veliko up-and-comming desničarjev nima literature. Zato predlagam, da si to preberejo kot material za duhovno rast.

2dark ::

Kurzweil je izjavil:

seveda se najde kakšna malenkost, ampak to se praktično povsod...


Glavni igralec pa una Zendaya.. Oboje zgrešeno v popolnost.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

BaTeMaN ::

Kdo bi po tvoje prejel to vlogo? Millie Bobby Brown, Elle Fanning, Lily-Rose Melody Depp, Olivia Rodrigo, Isabela Merced, Joey King, Abigail Cowen, Maddie Ziegler...Sydney Sweeney ?
Iskreno, je težko pri puncah najti nekaj dandanes.... Jenna Ortega? :) vse vloge tud ne more oddigrat Ana de Armas :) :) :) ali bog ne day Bella Ramsey, katere če nikoli več ne vidim po LGBTQIA2S+ seriji.. bo še vedno prehitro.

Pri fantih je lažje... boste videl kako se bo zdajle izstrelil Paul Mescal med zvezde.
less then zero

Kayzon ::

Saj mas kar prov,zal ni vec pravih zvezd v holivudu,sami povprecnezi so zdej. Ne samo vizualno ampak tudi po kvaliteti igranja.

opeter ::

To se splača pogledati:
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

brett ::

Zaradi stavke igralskega ceha, je premiera (in predvajanja) prestavljena z novembra 23' na marec 24'.:(
Če ne bo naknadno še kak zamik...

brett ::

brett je izjavil:

Zaradi stavke igralskega ceha, je premiera (in predvajanja) prestavljena z novembra 23' na marec 24'.:(
Če ne bo naknadno še kak zamik...


Sem hotel dati še link od te srede, ko sem to novico videl, pa je sedaj ne najdem;(...

Kurzweil ::

Tole kar težko verjamem, si zgleda nabasal na nek scam... ker jaz kolikor gledam, na uradni FB strani, uradni spletni strani, IMDBju, RTju... povsod je še vedno naveden 3. november 2003, da bo premiera...

brett ::

Kurzweil je izjavil:

Tole kar težko verjamem, si zgleda nabasal na nek scam... ker jaz kolikor gledam, na uradni FB strani, uradni spletni strani, IMDBju, RTju... povsod je še vedno naveden 3. november 2003, da bo premiera...


Ma je jezilo, da se nisem spomnil in sem šel po spominu nazaj, kje sem brskal, da sem videl datum 11. 3. ... In našel: na IMDb posterjih: 11.3.2023. Samo, da sem VIDEL samo 11.3. (zaradi razočaranja), ne pa letnice 23`. In sedaj mi je kapnilo: čez lužo najprej napišejo mesec, nato dan!!!
Se posipam s pepelom!! MY BAD.:'(:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: brett ()

Kurzweil ::

@brett, ni panike, se zgodi... malce me je streslo, ker dejansko me veseli dejstvo, da bo kmalu zadeva v kinu...

Če si zgrešil datum, kako ti je pa uspelo še ugotovit razlog, zakaj se je/ni prestavila premiera... mislim tole...

Zaradi stavke igralskega ceha

Nikec3 ::

Kayzon je izjavil:

Saj mas kar prov,zal ni vec pravih zvezd v holivudu,sami povprecnezi so zdej. Ne samo vizualno ampak tudi po kvaliteti igranja.

Well, to iz vas govori nostalgija, ki je normalna zadeva "back in my days...". Vse ok, dokler se zavedate, da ste pod vplivom nostalgije. Casting v Dune je zakon, Zendaya pa tudi zelo primerna.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

brett ::

Kurzweil je izjavil:

@brett, ni panike, se zgodi... malce me je streslo, ker dejansko me veseli dejstvo, da bo kmalu zadeva v kinu...

Če si zgrešil datum, kako ti je pa uspelo še ugotovit razlog, zakaj se je/ni prestavila premiera... mislim tole...

Zaradi stavke igralskega ceha


Dedukcija;): veliko je bilo govora o tem, da bodo studii po vsej verjetnosti premikali datume predvajanj zaradi stavke igralcev, nato zagledam poster in voila rezultat dedukcije >:D

opeter ::

Še zadnji napovednik za ta film:
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Kurzweil ::

Še 73 dni... bom šel tole 2x gledat v kino... tako kot novega Blade Runnerja in Dune part I... enkrat verjetno IMAX v Zagreb, ali pa nekam v Avstrijo. Sicer zgodbo že tako poznamo, tako da se da še toliko bolj sfokusirat na detajle...

oo7 ::

DUNE part II fila prestavljen iz novembra letos v marec 2024.

Kurzweil ::

@oo7, pa je zgleda imel potem @brett prav, ko je pred časom to objavil... je razlog isti, kot ga je navedel brett? Torej stavka sindikata oz. nekaj v tem smislu?

Naj gredo nekam, sem že imel ta 3. november resno v mislih...

PacificBlue ::

:(

oo7 ::

Kurzweil je izjavil:

@oo7, pa je zgleda imel potem @brett prav, ko je pred časom to objavil... je razlog isti, kot ga je navedel brett? Torej stavka sindikata oz. nekaj v tem smislu?

Naj gredo nekam, sem že imel ta 3. november resno v mislih...


Denis Villeneuve's Dune sequel has officially been delayed until 15 March 2024, Warner Bros announced Thursday (24 August). The news comes amid a historic Hollywood shutdown as the actors' and writers' guilds are both currently on strike.

WB je danes kar nekaj filmom prestavil datum izida.

ahac ::

Torej stavka sindikata oz. nekaj v tem smislu?

Igralce bi rabili samo za promocijo (intervjuji, itd), ampak to ni tak big deal.
Bolj kot to je WBju pomembno, da ljudje mislijo, da so za delay krivi igralci in scenaristi... in ne CEO, ki zasluži $40 miljonov letno, da ukinja filme.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Mr.B ::

ahac je izjavil:

Torej stavka sindikata oz. nekaj v tem smislu?

Igralce bi rabili samo za promocijo (intervjuji, itd), ampak to ni tak big deal.
Bolj kot to je WBju pomembno, da ljudje mislijo, da so za delay krivi igralci in scenaristi... in ne CEO, ki zasluži $40 miljonov letno, da ukinja filme.

Zadnji filmi imajo marketing Proračun večji od produkcijskega Proračun

Pa Barbi baje ni slab film... Ne vem pa kako je bilo z Openhimerjem...
Warner Bros. reportedly spent $150 million on marketing for "Barbie," according to a new Variety report. Per the publication, rival studios estimated that the "Barbie" marketing campaign cost $150 million, which is more than the $145 million budget used to produce the movie in the first place
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

gus5 ::

ahac je izjavil:

Bolj kot to je WBju pomembno, da ljudje mislijo, da so za delay krivi igralci in scenaristi...
Saj so "krivi", tj. solidarni.
Zvezdniki filma Dune: peščeni planet, 2. del, kot so Timothee Chalamet, Zendaya, Austin Butler in Florence Pugh, se zato, dokler bo stavka trajala, ne bodo udeleževali promocijskih dogodkov.

delavec44 ::

Pa ti promocijski dogodki dejansko kaj pripomorejo v box office?

BT52 ::

delavec44 je izjavil:

Pa ti promocijski dogodki dejansko kaj pripomorejo v box office?


Vsekakor bi rekel. Poglej samo Barbie komercialni uspeh pa čeprav gre za objektivo slab film.

delavec44 ::

Samo Barbie je že ustanovljena znamka. Težko rečem ali so promocije igralcev in rdeče preproge res tisti magnet. Marketing drugače lahko delajo tudi brez njih.

Gregor P ::

Poglej na drugi strani izredno slabe intervjuje oz. promocije filma igralcev v novi Sneguljčici, ki odvračajo vedno več občinstva.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

BaTeMaN ::

Se pa špekulira za part III na polno te dni...
less then zero

borisk ::

part 3 je predviden po naslednji knjigi?

BaTeMaN ::

borisk je izjavil:

part 3 je predviden po naslednji knjigi?


Messiah
less then zero

Kurzweil ::

delavec44 je izjavil:

Samo Barbie je že ustanovljena znamka. Težko rečem ali so promocije igralcev in rdeče preproge res tisti magnet. Marketing drugače lahko delajo tudi brez njih.


No, Dune je po 1984 bestseller, kar se sci-fi žanra tiče... Dune igre so pure klasike, še posebej Dune 2, ki je orala ledino RTSjev... tudi 2 filma in serije že imamo... tako, da tu neka reklama ni potreba, da bi ljudje seznanili s tem.

Imaš pa pri oglaševanju en drug moment, namreč, da folku vbijaš v glavo, da naj gre zadevo gledat, na vsakem koraku... prav razlagat folku, kaj je Dune verjetno ni potrebno...

delavec44 ::

Kurzweil je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Samo Barbie je že ustanovljena znamka. Težko rečem ali so promocije igralcev in rdeče preproge res tisti magnet. Marketing drugače lahko delajo tudi brez njih.


No, Dune je po 1984 bestseller, kar se sci-fi žanra tiče... Dune igre so pure klasike, še posebej Dune 2, ki je orala ledino RTSjev... tudi 2 filma in serije že imamo... tako, da tu neka reklama ni potreba, da bi ljudje seznanili s tem.

Imaš pa pri oglaševanju en drug moment, namreč, da folku vbijaš v glavo, da naj gre zadevo gledat, na vsakem koraku... prav razlagat folku, kaj je Dune verjetno ni potrebno...


Se strinjam. In zato verjetno ne potrebuješ igralcev. Po moje ga zaradi stavke ne bi rabili prestaviti.

oo7 ::

Dune: Part Two | Official Trailer 3

BaTeMaN ::

Mnja nimaš kaj... top bo tole.
less then zero

BT52 ::

Mogoče bo Villeneuve končno povezal subtilno publiko z mainstreamom. :D ker do zdaj je za cinefile mojster. Za malce bolj povprečne obiskovalce pa je v bistvu zelo deljen stil. Osebno bi raje, da dela Sicarie in Prisoners budget filme. Ampak mogoče bo končno blokbuster eksplozija. PART 1 je imel nekaj težav. Vendar nobena težava ni bila deal breaker. :d Zimmer pa bo težko prekosil pravo mojstrsko muzikologijo...

pegasus ::

pegasus ::

Na kulturni dan sem si privoščil ogled part one v najbližji IMAX dvorani. Prvič, zadnjič in nikoli več. Izkušnja je neprijetna na več načinov: manj kot petina filma je v imax 4:3 formatu, kar je widescreen je čisto na vrhu imax platna, tako da kmalu začne boleti vrat od zijanja navzgor. Framerate je še vedno boleč, k bolečini pa še dodatno prispeva zvok, ki je vsaj za 20dB preglasen. Dejansko sem med bombardiranjem potegnil ven telefon, odprl sound app in gledal številke okrog 90dB. To ni več zdravo.

Kot bombonček smo na koncu videli sceno, kako Paul prvič zajaha črva, še prej pa Denisa, ki je razložil, kako zelo mu je ta scena pomembna. No, ne vem kdo se tu zafrkava, ker scena izpade prav nič dramatična in čisto neresna, predvsem pa absolutno preglasna.

Glede na to da bo v part two še več grmenja, malo dvomim, če bi ga sploh šel gledat v kino. Verjetno si bom v datacentru sposodil naglušnike ...

Heh:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pegasus ()

pegasus ::

Kdo bi si mislil, dejansko so posneli precej več:

Fingers crossed, da kdaj vidimo kaj od tega ... čeprav je Denis že rekel non.

kuglvinkl ::

Here's what critics are saying about Dune: Part Two:

HOW EPIC IS THIS MOVIE?
"Dune: Part Two is jaw-dropping, breathtaking, and wildly exhilarating. It's an adrenaline rush to the head and heart, soaring in its spectacle-driven action sequences as much as it sings in its refined, evocative stillness." - Courtney Howard, Fresh Fiction

"Absolutely loved Dune: Part Two from start to finish! I was blown away by every aspect, from the story, the acting, the visuals, and the soundtrack. Everything felt epic!" - Dorian Parks, Geeks of Color

"Dune: Part Two is impressively large in scope and rarely lets up in intensity. This is Denis Villeneuve's (guerilla) war film, just done on an epic science fiction level." - Joey Magidson, Awards Radar

"Dune: Part Two is MASTERFUL filmmaking on an epic scale. Denis Villeneuve marries gripping character development to vast, sweeping cinematic visuals." - Sean O'Connell, CinemaBlend

"Sci-fi mythmaking at its finest and most tragic: the gravity of manufactured destiny, the untamable tendrils or belief. Loved this" - Jeffrey Zhang, Strange Harbors

"Dune: Part Two is not only Denis's magnum opus; it's the definitive sci-fi epic of a generation. A tragic tale of blind fanaticism and corruption. A spectacular, soulful, awe-inspiring masterclass of aesthetics and mood beautifully echoing Paul's turbulent journey. Left me speechless!" - Griffin Schiller, FilmSpeak

"It exceeded my expectation. A masterpiece!" - Wendy Lee Szany, The Movie Couple
Your focus determines your reallity

Kurzweil ::

Jutri pa Dune part 2 premiera! AT LAST!

Zdejle pa še enkrat pogledat part 1...

pegasus ::

Prvi odzivi so navdušeni. Kar me navdaja s skrbjo ...

BT52 ::

Ma odkrito. Villeneuve malokdaj zgreši in brcne povsem mimo... še posebi ker je očitno, da najdaljujejo z enako ekipo od prvega dela.
««
13 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blade Runner - TV serija

Oddelek: Sedem umetnosti
152211 (117) oo7
»

Vam ljubi filmi z ZF in fantazijskimi elementi

Oddelek: Sedem umetnosti
282295 (1409) Uporabnik
»

Sci-Fi Literatura (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Sedem umetnosti
23039649 (11770) Zvezdica27
»

Blade Runner 2 (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Sedem umetnosti
688109642 (73989) nurse013

Več podobnih tem