» »

Dune (remake)

Dune (remake)

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 17
»»

Kurzweil ::

 En random artwork od Dune-a, ker uradnega za ta film še ni

En random artwork od Dune-a, ker uradnega za ta film še ni



Režiser: Denis Villeneuve (Sicario, Arrival, Blade Runner 2049)
Leto izida: še ni znano...
Igralska zasedba: še ni znana...
Soundtrack: še ni znan...

Velika želja Denisa Villeneuvea od nekdaj je bila, da bi naredil remake kultnega Duna, čigar književne predloge so še danes najbolj prodajan sci-fi. Villeneuve je bojda že obupaval nad tem, da bi dobil pravic, vednar mi je na koncu uspelo, po tem, ko sta mu jih odobrila najstarejši sin Franka Harberta Brian Herbert in njegov kolega, ki sodeluje pri pisanju Kevin J. Anderson. Glede originalnega Duna, ki ga je režiral David Lynch je škoda besed, ker se mnenja delijo na dva tabora, za nekatere je bil njegov Duna popolna katastrofa, za druge pa mojstrovina. Vse ljubitelje franšize Dune, ki še niste pogledali dokumentarca, kako bi izgledal Dune, če bi ga posnel Alejandro Jodorowsky, zelo toplo priporočam dokumentarec z naslovom Jodorowsky's Dune. Mimogrede, Dune film je takrat hotel snemat tudi Ridley Scott, vendar je projekt opustil in se lotil Blade Runnerja.

V franšizi Dune je bilo izdanih mislim, da 23 knjih, če sem ne prištevam kratkih zgodb. Že od nekdaj sem se zelo rad poigraval z idejo, da bi Dune glede na ogromno količino kvalitetnega materiala dobil svojo AAA TV serijo, seveda na vseh nihojih dodelano do konca, kdo ve, mogoče pa jo kdaj dobimo. Potencial je neskončen. Sem pa tudi med tistimi, ki ga zelo motijo današnji remake-i in rebooti in nikakor ne razumem, zakaj ob toliko napisanega materiala prav remake, ko pa bi se lahko dotaknili zgodbe prej/kasneje. Obstajajo pa sicer tudi razne "low budget" serije, ki pa niso na nivoju, ki bi si ga Dune zaslužil.

Podatkov o novem filmu še praktično ni, tako da jih bomo seveda tu sproti dodajali. Jasno je da Denis Villeneuve zadnje čase odlično dela, in me nekako ne skrbi pretirano. Evo podajam pa še enega od linkov. Nam je pa prav ta franšiza v otroštvu dala prvo pravo realno-časovno strategijo in sicer Dune 2 (in še prej Dune 1), ki je bila, kdor se še spomni tistih časov v računalniških revijah med igrami dolga leta na prvem mestu.

Trailer dokumentaca Jodorowsky's Dune:


Odličen soundtrack od Lynchevega Duna:

oo7 ::

Materjala vsekakor je ogromno :)



Books
The Illustrated Dune (1978)
The Dune Encyclopedia (1984)
The Making of Dune (1984)
The Dune Storybook (1984)
Songs of Muad'dib (1992)
The Road to Dune (2005)

Novels
Frank Herbert:
Dune (1965)
Dune Messiah (1969)
Children of Dune (1976)
God Emperor of Dune (1981)
Heretics of Dune (1984)
Chapterhouse: Dune (1985)
Brian Herbert/Kevin J. Anderson:
Prelude to Dune series:
House Atreides (1999)
House Harkonnen (2000)
House Corrino (2001)
Legends of Dune series:
The Butlerian Jihad (2002)
The Machine Crusade (2003)
The Battle of Corrin (2004)
Hunters of Dune (2006)
Sandworms of Dune (2007)
Heroes of Dune series:
Paul of Dune (2008)
The Winds of Dune (2009)
Great Schools of Dune series:
Sisterhood of Dune (2012)
Mentats of Dune (2014)
Navigators of Dune (2016)

Personanonim ::

Dune je nameraval posneti tudi Peter Berg pa se je zgleda potem raje lotil filma Battleship

Tukaj je recimo nekaj art konceptov za propadli projekt

http://www.duneinfo.com/unseen/jock
"The internet - like a training camp for never amounting to anything."

oglaf.com

Zgodovina sprememb…

Kurzweil ::

@Personanonim, ta konceptualni art še zgleda nekako, kar seveda ni delal Peter Berg. Sem pa pogledal zaradi tvojega posta in iz radovednosti Battleship. In hvaležen sem vsem, ki so dosegli to, da Peter Berg ne bo snemal Dune-a. Zgodba Battleshipa je res poden od podna, dialogi obupni, igralska zasedba z Rihanno na čelu obupna, edino kar me je prepričalo so bili mestoma vizualni efekti, kar pa je očitno brutalno plačal nek studio, saj je imel Battleship budget 209.000.000$, za občutek, Arrival ga je imel 47.000.000$, še novi Star Wars ga je imel manj. Če dodam še neumen humor. Katastrofa, oceno 2/10 bi mu dal, ampak moram priznat, da sem mu dal 1/10 :))

Mogoče bom nekega dne obžaloval kar bom sedaj izjavil, ampak glede na to kar sem od Denisa Villeneuva do sedaj videl, sem zelo vesel, da je on dobil "platno" v roke.

Personanonim ::

Imo bi Peter Berg lahko posnel spodoben Dune,če ne ravno doslednega knjigam ampak je menda izračunal,da ne bo profita iz tega pa se je šel raje recepturo,ki jo je iznašel Michael Bay...se pravi velik pompa z malo vsebine...
"The internet - like a training camp for never amounting to anything."

oglaf.com

nejcek74 ::

Huh, pri navezi Brian Herbert/Kevin J. Anderson sem prilezel do "The Battle of Corrin" potem pa dokoncno z gnusom vrgel knjige v kot. Dolgo sem upal, da se bo naveza uspela ujeti, pa je bilo z vsako knjigo samo vecje razocaranje. A je kdo prisel do konca, ali jim kdaj uspe ujeti duh Franka Herberta, vsaj v stilu ali vsaj v zgodbi?

Personanonim ::

Mene je še prej minilo :))

Nekako sem še požrl njun zaključek Frankove "štrene" Hunters of Dune pa Sandworms of Dune ker me je "firbec matral" kako se vse skupaj konča,potem še poiskušal z Butlerian Jihad pa mi ni bilo preveč užitno.Odnehal nekje v prvi tretjini knjige..še to sem mukoma prebrodil.
"The internet - like a training camp for never amounting to anything."

oglaf.com

Zgodovina sprememb…

Zmajc ::

Zanimivo, meni je prelude to Dune serija dosti boljša kot org. knjiga

Butlerian Jihad/The Machine Crusade sta bili še tudi kar ok. Dalje pa nisem bral.

Z filmom pa, ...upajmo na najboljše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

[D]emon ::

Ce bo nov film boljsi kot tisto razvleceno crevo od Lyncha ... bo to ze napredek.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

opeter ::

Sci-Fijeve mini serije niso bile slabe. Sploh Children of Dune.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Kurzweil ::

Ni bilo tako slabo ne, sploh ko človek v zakup vzame dejstvo, da je stvar bila na amaterskem nivoju v primerjavi s kakšnih HBOjem. Ko smo že ravno pri tem, bi si želel proper igralsko zasedbo, celotno ekipo, budget in vse in da se nekega dne HBO spravi snemati AAA serijo od Duna. Upam, da to dokčakam nekega dne.

oo7 ::

Denis Villeneuve's 'Dune' Enlists Oscar-Winning Writer for Reboot

Eric Roth, the writer behind 'Forrest Gump' and the upcoming 'A Star Is Born' reboot, will pen the remake of the sci-fi epic.

http://www.hollywoodreporter.com/heat-v...

oo7 ::

Film naj bi začeli snemati drugo leto februarja.

Omega Underground has learned that Denis is already eyeing a return to Orgio Film Studios in Budapest, Hungary. The same stage location where he shot Blade Runner 2049.

Also, production on Dune could begin as early as next February.

arnecan1 ::

Že izbirajo igralce, izgleda, da bomo dobili dva dela. Super. http://www.rtvslo.si/kultura/film/v-vil...

vostok_1 ::

Pomojem bo flop.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

[D]emon ::

Vecji drek kot original bi tezko bil.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

zmaugy ::

Film iz 1984 ima nek svoj čar, čeprav je na trenutke malo amaterski. Upam da naredijo res en dober film.

[D]emon ::

Predvsem ima car, da je dolgocasen kot sto mater. Odlicno ce te daje nespecnost.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

vostok_1 ::

True. Original ni nek višek kvalitete.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

pegasus ::

Je pač en najboljših introvertiranih filmov in popolnoma razumem, da je večini dolgočasen.

zmaugy ::

Leta 1984 je bil precej nad povprečjem SF filmov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

[D]emon ::

To so rekli predvsem tisti, ki so se prisilili, da so ga pogledali do konca; ampak ga niso razumeli.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

zmaugy ::

Potegnjeno iz riti.

yayo ::

Dune je želel posneti že Alejandro Jodorovski, igrali naj bi Orson Welles, Salvador Dali in Mick Jagger, sountrack by Pink Floyd. Leta 2014 je izšel dokumentarec o tem projektu. In tip je bil milijonkrat bolj odštekan od Lyncha. Tukaj bi nekateri verjetno bruhali :))

opeter ::

Lyncheva varianta je gledljiva. Ampak meni osebno je prva mini TV-serija, sploh pa nadaljevanje v obliki Children of Dune, bolj všeč.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Kurzweil ::

Kot je yayo omenil, v planih je bil tudi Alejandro Jodorowsky in je za tiste čase zastavil velikopotezni projekt, ki žal ni šel finančno skozi. O tem projektu imate tudi krasen dokumentarni film.



Pač Jodorowsky bi naredil stvar povsem drugače. Kdor pozna njegove filme in ustarjanje ve v kakšnem smislu in na kakšen način, vsekakor bi bila zadeva bolj "artish" in bolj atmosferična in mistična, zanimivo nekaj takšnega, kar je znano sicer za Lyncha. Škoda, da ni šel projekt skozi.

Kar se Lyncheve varjante tiče je takole. V tistem času so udrihali razni recenzenti po Dunu Davida Lyncha, še preden se ga je možakar sploh lotil in velikokrat povsem v prazno! Za tisti čas je bil Dune zelo spodoben sci-fi, ne pozabimo, da je bil v osnovi tudi Blade Runner povsem zdemoliran s strani recenzentov, pa je vsaj zame eden boljših sci-fi filmov v zgodovini. Vsaj zame, recenzije in ocene širše publike ne pomenijo nič!

Dune Davida Lyncha je imel odličen soundtrack, za tiste, ki pa smo v začetku 90' let igrali najprej Dune 1 in Dune 2, pa smo se nekako navezali na film in ga vzeli za svojega, zato je težko objektivno seveda ocenjevat verzijo Davida Lyncha, še posebej če si fan večine njegove retrospektive. Zame osebno Dune Davida Lyncha ni tako slab, je pa to "franšiza" za katero pravim že leta in leta, da bi si zaslužila AAA serijo v smislu HBO-ja, saj je knjižnih predlog res veliko. Stvar je občutljiva za nas malce starjše, saj nam hočejo SPET obuditi eno od klasik (ne me tepst), ker je pač splošno znano, da je publika danes retardirana in tudi filmska produkcija vedno bolj brez neumna in brez ideje, oz. je naravnana v veliki večini samo še finančno. Tako ni več prave umetnosti, duše, izvirnost... samo še debilne neskončne serije raznih Fast and Furious... Marvel in DC greznice... vsaj kar se večine ameriške produkcije tiče!

Zdej pisat, da bo film flop, še preden se je vse skupaj zares začelo nima smisla, si pa želim, da bo stvar izpeljana res vrhunsko, malce temačno, čim bolj po knjigah in s čim manj modernimi trendi, cenenim humorjem, reklam in slabimi igralci. Jasno je da soundtrack ne bo tako pristen, podobno, kot je bilo pri Blade Runnerju, kjer nihče praktično ne zmore narediti soundtracka, kot ga je Vangelis.

Po pokazal čas....

zmaugy ::

Sam sem ta film (Dune 1984 - Lynch) gledal kar nekajkrat (imam DVD) in včasih na kakšni 1000km+ dolgi poti poslušam tudi soundtrack (morda ne ravno kompletnega). Film je bil zelo zanimiv že takrat, vsebina z vsemi izrazi in asociacijami na današnji čas z nafto, čedalje bolj dinastičnimi vladavinami ipd. je aktualna tudi danes.
Pač pozna se mu na trenutke, da je nastal v osemdesetih z vsemi omejitvami časa, ampak generalno je meni dober film.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

oo7 ::

Dave Bautista Joins Timothee Chalamet in Denis Villeneuve's 'Dune'

https://www.hollywoodreporter.com/heat-...

Sta že skupaj sodelovala v filmu Blade Runner 2049.

oo7 ::

Javier Bardem Joins Denis Villenueve's 'Dune'

https://deadline.com/2019/02/dune-javie...

Kurzweil ::

Dave Bautista in Javier Bardem... bom še malce počakal, ampak tole zaenkrat zgleda smešno... tole bo praktično nemogoče, da js ne bi bil razočaran, saj spremljam igre, filme, knjige že od otroštva in z nekim povprečnim izdelkom, se ne bom izogniti hudem kritiziranju. Že res, da je Denis Villeneuve zelo soliden ražiser, ampak tole mora biti res na nivoju. Mogoče bi si bolj želel AAA HBO serije.

bambam20 ::

Slučajno sem pogledal in nisem vedel, da je Lynch posnel v svoji karieri zgolj 10 dolgometražnih filmov in niti eden ni bil finančno uspešen?

Kurzweil je izjavil:

Že res, da je Denis Villeneuve zelo soliden ražiser,


V klobuku nima niti enega vrhunskega filma, kar je seveda slaba popotnica za remake. Morda bo soliden, vendar odličen ne bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Kurzweil ::

@rupsi31, od Lyncha filmi so unikat, art in nikakor ne za vsakega. Večina folka je prekratka, da bi jim uspelo sprocesirat klasičen misterij od Lyncha. Vedno govoriti o denarju nima smisla, največje umetnine ponavadi kot rečeno niso finančno uspešne, ker večina pač pali na >20 IQ akcionerje. Kolikor opažam, večina ljudi ne zmore niti tega, da se konec filma na razjasni kot beli dan, mojsterstvo Lyncha pa je ravno v tem, da dela po večini misterije, o katerih lahko razmišljaš in gledaš filme večkrat. Dune pa je posnel, kakor pač je,... jaz ko sem ga gledal takrat, se mi zdi nostalgija, klasika in film, ki ga še vedno vsaj 1x letno pogledam, objektivno pa razumem mulce, danes da jim ne potegne.

Denis Villeneuve, je v primerjavi z večino današnjih režiserjev, ena redkih svetlih točk. Je pa jasno, da malce preveč štanca filme. Od njega je Sicario dober, Blade Runner 2049 tudi, Arrival zelo soliden, Incendies pa vsaj zame mojstrovina, sploh v času debilnih filmov Fast and Furious, Marvel, DV in podobne greznice.

Neglede na to, kdo bi snemal film bi imel v vsekam primeru pri meni ravno promil možnosti, da bi me zadovoljil. Preprosto je nemogoče tako dolgo franšizo spravit v en film.

oo7 ::

Hans Zimmer bo poskrbel za glasbo v filmu :)

Kurzweil ::

oo7 je izjavil:

Hans Zimmer bo poskrbel za glasbo v filmu :)


Sliši se fino, ampak da ne bodo na koncu kot pri Blade Runnerju 2049 njegovi vajenci delali soundtracka. Se mi pa že od nekdaj zdi, da je Dune bolj material za AAA serijo, saj je materiala 1500x preveč za film. Itak, da ga bomo vseeno pogledali...

oo7 ::

V puščavi so že.

Dune,2020,Josh Brolin,First day at Wadi Rum

jype ::

Kurzweil je izjavil:

Neglede na to, kdo bi snemal film bi imel v vsekam primeru pri meni ravno promil možnosti, da bi me zadovoljil. Preprosto je nemogoče tako dolgo franšizo spravit v en film.
IMO bo zgolj tekmoval z Lynchem v tem, kdo si izbere bolj pomemben košček celotne sage. Prepričan sem tudi, da bo film posnet tako, da bosta med seboj praktično neprimerljiva, kar tudi ni slabo.

oo7 ::

Good news for "Dune" fans: The potential sequel for Denis Villeneuve's 2020 science-fiction tentpole is moving forward.

zmaugy ::

Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

2dark ::

Mene je Denis Razočaral z Blade Runnerjevm, tako od tega ne pričakujem preveč. Po moje to ni režiser, ki bi bil sposoben preseči predhodnike.

zmaugy ::

Filma po tej knjigi očitno ni lahko narediti in sem vesel, da se ga je lotil, sicer pa Blade runner 2049 sem gledal (sem ga kupil na iTunes) in se mi ni zdel slab, Arrival je odličen (ravno tako sem ga kupil na iTunes in ga še kdaj pogledam), tako da če bi sodil v naprej, pričakujem da bo njegov Dune vreden ogleda.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

2dark ::

zmaugy je izjavil:

Filma po tej knjigi očitno ni lahko narediti in sem vesel, da se ga je lotil, sicer pa Blade runner 2049 sem gledal (sem ga kupil na iTunes) in se mi ni zdel slab, Arrival je odličen (ravno tako sem ga kupil na iTunes in ga še kdaj pogledam), tako da če bi sodil v naprej, pričakujem da bo njegov Dune vreden ogleda.


Tip bo kopiral že obstoječe. To za mene ni dober režiser.

zmaugy ::

Ne vem. Arrival se mi ne zdi kopija.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

BuDi79 ::

zmaugy je izjavil:

Ne vem. Arrival se mi ne zdi kopija.
Glede na to da je tudi po knjigi.

2dark ::

zmaugy je izjavil:

Ne vem. Arrival se mi ne zdi kopija.


Bladerunner 2048 je bil slaba kopija originala. Arrival pa nisem gledal in ga tudi ne mislim.

Če ni sposoben posnet kvaltietnega Bladerunnerja, ki bi presegel original potem tudi Dune ne bo dobra. Samo pogledam igralsko zasedbo in v njej Oscar Issaca pa vem, da bo film povprečen. Za nameček še tega Batisto vlečejo vsepovsod.

WarpedGone ::

Blade Runner 2048 je odlično nadaljevanje.
Po dolgem času en mal drugačen SF vreden obiska kinodvorane.
Zbogom in hvala za vse ribe

vostok_1 ::

2048 je odlično nadaljevanje zgolj, če upoštevaš današnje nizke standarde.
Drugače je pač neko bolj meh nadaljevanje.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

2049 je in če si retarded, potem je res "meh".

2dark ::

jype je izjavil:

2049 je in če si retarded, potem je res "meh".


Nima veze letnica. FIlm je slab. Ti si pa tako zagovornik vsega slabega.

WarpedGone ::

Danes si že trikrat ponovil, da ti je film slab...
Te res tako zelo moti, da je komu morda celo ne-slab?

Kaj se je zgodilo z osebnim mnjenjem in okusom?
Celo pri taki stvari kot je film?
Kjer drugega kot mnenje oz. okus sploh ne obstaja.
Zbogom in hvala za vse ribe

Sheteentz ::

2049 ni slabši od par desetletij starega originala, drugačen je. Druačna estetika, drugačen tempo. Če bi jaz moral presojat po dualnosti okusa in razuma, bi okus izbral original (ki je na momente povsem bedast, recimo s tistim neskončnim povečevanjem fotografije, ampak okusu ni mar za to, okus tripa na vzdušje filma, ki je neponovljivo v celotnem opusu sci-fija), razum pa 2049, ki je mestoma prazen tistega neubesedljivega vzdušja originala, ki ježi kocine.

Preseči Dune sploh ne bo težko, razen estetike je film drek.
««
«
1 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blade Runner - TV serija

Oddelek: Sedem umetnosti
141992 (215) oo7
»

Vam ljubi filmi z ZF in fantazijskimi elementi

Oddelek: Sedem umetnosti
282186 (1300) Uporabnik
»

Sci-Fi Literatura (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Sedem umetnosti
23038633 (10754) Zvezdica27
»

Blade Runner 2 (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Sedem umetnosti
688106810 (71157) nurse013

Več podobnih tem