» »

Rezanje - krajsanje AVI-jev in MPEG-gov

Rezanje - krajsanje AVI-jev in MPEG-gov

DeLuX ::

Ziv... Kaj ve kdo kak dobr program za rezanje movie-jev?
Predvsem za krajsanje AVI in MPEG filmov!.. Imel sem ze VCD Cutter 4.01,
pa sem odrezal AVI, in ga je dal kar v koncnico M1V in ta fajl sploh ne spila!
MPEG sem pa lahko zrezal... Samo jst rabim za AVIje!.. cao

Igor ::

virtual dub
hitro enostavno zastonj ..

twosocks ::

Ja sam, a lohk na kratko opišeš, kako iz avija ven pobrišem odjavno špico?

Vsi pravjo da je čist simpl, sam skor noben ne zna z njim delat...


hvala
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

Igor ::

naloadas avi
pol prevrtis do zacetka kjer bi rad zacel rezat ven
pritisnes tipko home (nad kurzorji)
prevrtis do konca kjer bi rad izrezal
pritisnes tipko end
pritisnes delete
ce je to vse kar bi rad izrezal gres na save
drugace ponovis ..
to je to

twosocks ::

hvala za konkreten odgovor. Takih ponavad manjka.

lp
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

DeLuX ::

Ok.. Hvala! Drgac sm ze mel VirtualDuba, pa nism znal rezat avije :)
Heh.. se neki bi prasu, zdele mi ze kako uro in pol drka -shranjuje en fajl AVI (film - Fight Club), ki sem ga odprl, nato dodal na zacetku Silent (Insert Silence...).
Ker pac hocem to nardit! Sam mi nekam dolgo to stvar shranjuje, dal sem pa Save As... Mogoc bi mogu dat samo Save??!
To delam v Sounde Forgu 4.0! A se da to nardit tud v VirtualDubu? Da vstavis tisino, oz. crno sliko -animacijo-film-... Ce se ne da v tem progyju, kje se potem da? Pa tko d ne bom caku 2 ure da mi stvar shrani! Kva sm sploh narobe naredu d tok dolg dela??? :) Sej.. nisem jst lih mojster za flme-mpege-avije-dvdje pa ta shit! :) ok... prosim za odgovore. ajde

Igor ::

hmm trenutno uporabljam virtual dub samo za krajsanje oz rezanje dolocenih delov filma ven (ali stekov ali reklam ali nekej pac) tko da za ostale stvari ne vem veliko
glede tega pa da ti dolg cajta dela je pa stvar v tem da nimas pod video obkljukan direct processing mode (pomoje je to to nisem pa 100%) tko da ti film normalno obdela v 3-5 min (ce se ne motim tebi kaze slike ko shranjuje, pri tem nacinu pa tega ne dela) ...
drugac pa se da z virtual dubom nardit marskej samo treba si je vzet cajt mal prebrat in pol gre ..
sam zal ni cajta >:D

DeLuX ::

hm.. a mi lahk kdo pove, kako naj vstavim nek del movija v AVI (ta del naj bi bil prazen-crn), (--tako bi rad vstavil kot v WAV vstavis tisino), ki bi zasedel dobro minuto, in naj bi bil vtavljen od zacetka filma naprej... Tako da, ce bi potem flm (avi) pognal, bi na zacetku bila tisina+tema dobro minutko, mato bi pa spilal film lep naprej!! S kermu programom in kako? Se da z VirtualDub?

KrizaniX ::

Zelo dober je Ulead Media Studio 6. Z njim lahko počneš še druge stvari ne le cuttaš, vendar ni zastonj.

matevzm ::

Dodajanje na zacetek ali konec je trivialno. Je pa res, da rabis taksen del, da ga bos lahko pridruzil. Da to lahko storis, morata imeti oba dela isto resolucijo, isti framerate in isti codec. Ne vem, kje bos nasel temno sliko in jo podaljsal za nekaj sekund. (to se sicer da narediti s kaksem frame serverjem, ki ga izklopis, samo ce nimas VirtualDuba porihtanega potem tudi teh stvari ne bos uspel takoj)

DeLuX ::

matevzm:
se jst ne mislem stukat en ze narjen prazn avi s filmom!
Jst bi rad naredu tko, da bi odprl AVI (film) v nekem programu, in enostavno spredaj dodal neko tisino (temno animirano sliko). Tko prblizn kukr naredis z WAVom, da mu dodas spredaj Silence!, v AVIju bi pa dodal neko temno ''kao'' animacijo! Ker jst hocem dodat pred film dobro minuto neke snovi (magar BLANK snovi) da bom pol lahk dal eng. podnapise, ki se te zacnejo pri 2:03 casu!
Ane... jst mam pa pri 2:03, ce zazenem film, ze nek bolj spredaj, tako da se cas ne ujema! Al pa ce kdo ve kak bi to lahk ustimu!... ok... prosim za odgovore in nasvete..

matevzm ::

Ce imas samo tekst podnapise, obstaja subadjust ali SybSync, ki ti prilagodita cas podnapisov (lahko jih premikas naprej, nazaj, raztegujes po casu etc.)
Ce hoces nekaj spredaj dodati, moras imeti nekaj. Pri wavu imas tisino, ki jo je lahko zgenerirati. Pri filmu pa tudi moras narediti del, ki bo pred filmom. Ker to ni klasicna operacija, jo VirtualDub ne zna, zazto bom moral tak del narediti sam (tako kot bi moral narediti wav brez zvoka, ce ga ne bi znal program narediti to sam).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Snemanje avi filmov

Oddelek: Pomoč in nasveti
373144 (2540) gruntfürmich
»

Integrirani podnapisi

Oddelek: Zvok in slika
367705 (5438) dzinks63
»

VCD-podnapisi pomoč

Oddelek: Zvok in slika
61500 (1422) snoopy20
»

filmčki snemani z digitalcem.Kako vstavit zvok?

Oddelek: Zvok in slika
161646 (1457) CaqKa
»

Kako naj zlepim skupaj avi filmcke

Oddelek: Zvok in slika
131506 (1309) CaqKa

Več podobnih tem