» »

Polčep

Polčep

Quantum ::

Zanima me, ali je to pravilna izvedba polčepa?

LINK: https://www.facebook.com/saso.cucnik/vi...


LP.

Ales ::

Pa kaj s ti nor... že od pol čepa ga v počep vleče, znoji se, pa še za štango se mora držat.

Dobra izvedba, dobra, če že po pol čepa ne ne stoji več!

mojster_joni ::

ne, to je kr ena vaja, pravi počep zgleda tko

greatdrakon ::

Spusti težo in naredi pravi počep. Če ne moreš do tal ni panike, delaj še na fleksibilnosti, samo ne pa teh hecov počenjat, ker ne vem kaj misliš da boš pridobil z njimi... Obstajata samo dve vrsti počepa in to je počep paralelno ali ass to grass... tehnika izvedbe se potem razlikuje glede na šport... vse drugo ni počep - in ne obstaja polpočep, ker to je kar nekaj...
Gledam na fitnesu in večina ljudi ne pride paralelno, kaj šele do tal... Vsi pa nabijajo neke teže, ki jih ne obvladajo... Samo da se počutijo močno ...
Že to, da uporabljaš gumo pove, da telo ni pripravljeno na napor...

mojster_joni ::

hence video ki sem ga nalepil

pa vsi anatomsko niso oblikovani za pravi atg počep brez da zvijajo hrbet v spodnji polovici, v tem primeru nima smisla it globlje od točke v kateri pride do tega (je pa vsak sposoben it s kolki pod kolena kar si ti verjetno imel v mislih s paralelno (eni imajo malo čudne interpretacije pojma paralelno)), ravno tako kot niso vsi anatomsko sposobni delat počepov z nogami orenk narazen... če ne treniraš za kak specfičen šport poišči tak razmak nog, položaj palice na hrbtu (low bar vs high bar), tako širino prijema in položaja komolcev in neko globino ki je vsaj kolki pod koleni in ti anatomsko najbolj ustreza (aka lahko dvigneš največ brez poškodb), vse drugo je neumnost

za specifične športe pa pač poskusi pravilno izvedbo (recimo za oly lifting je to ponavadi dokaj globok high bar počep z nogami relativno skupaj, za power lifting pa kolki pod koleni, low bar in noge relativno dokaj narazen), samo se zavedaj da je možno da pač anatomsko nisi narejen za ta šport in ne rini z glavo skozi zid ker se boš samo poškodoval

kar se tiče večine folka v fitensih pa so super zgled za preverit če delaš narobe (če delaš kot oni pol delaš narobe), mogoče če 10% ljudi, ki delajo počepe (in nekje 10% ljudi dela počepe, se pravi 1% dela prav) delajo nekaj kar je dejansko počep
saj isto je tudi z drugimi vajami, recimo bench, ki je ponavadi neka hecna kombinacija bencha pa deadlifta ki ga dela spotter, ohp itak ne dela skoraj noben, deadlifta tudi ne, ...

greatdrakon ::

mojster_joni I couldn't have said it better myself

Rok Woot ::



To je je zame pol počep, lahko tudi čakaš v njem, kot model na sliki. Vem pa ne ... Pa pomojem se splača delat različne počepe, da nimaš skoz isto nog. Sam sicer pazim, da kolena ne grejo prek prstov na nogah (če so podplati vzporedno ...). Sem pa bolj laik, mogoče imam pač narobe ...

mojster_joni ::

to s koleni preko prstov je spet en tak mit

odvisno od posameznikove anatomije in vrste počepa je čisto možno da bojo kolena malo preko prstov

recimo pri high bar počepih za oly lifting imajo praktično vsi kolena čez prste

boljša orientacija je da se trudiš uporabljat rit in zadnji del nog in da se ne odrivaš s prsti (ali celo dvigaš na prste na dnu) ampak s celim stopalom in pri tem poskušaš potisnit tla narazen (kar ti seveda ne bo uspelo, ti pa pomaga uporabiti mišice riti in zadnje strani nog), odvisno od točne anatomije in vrste počepa bodo mogoče kolena malenkost pred prsti s čemer ni nič narobe

za modela na sliki se mi zdi da mu manjka par cm do kolkov pod koleni se pa mogoče motim ker ima na sebi hlače jaz pa nimam rentgena v očeh, pa še nima uteži na hrbtu kar oteži doseg prave globine in rahlo spremeni celoten gib zaradi spremembe v položaju težišča, maš poln youtube lepih počepov z različnih kotov kjer si lahko pogledaš pravilno izvedbo raznih variacij

greatdrakon ::

Jaz imam npr. kolena stalno preko prstov (paše mi high bar, low bar sploh ne), torej delam čisto po filingu.

Praviloma je tako, da če ne delam pravilno čutim pritisk v kolenih. Takrat je potrebna korekcija forme. Ko je počep narejen pravilno, se čuti ko bi bil na "vzmetenju", te is podna katapultira skoraj samodejno gor...

Edino kar me malo muči, je moja pronacija, ker imam gležnje zasukane notri in mi pri veliki teži gležnje malo obrne notri (se moram pri večji teži ful koncentrirat, da mi ne pronirajo). Skušam ojačati meča, probam povečat fleksibilnost gležnja, za dvigovanje uporabljam sicer čevelj z dokaj ravnim podplatom, še kakšen nasvet kdo kako preprečit da gleženj obrne notri?

Zgodovina sprememb…

Rok Woot ::

Kaj za ligamente. Kupi slackline pa delaj gor počepe brez uteži. Ali pa na žogi, če imaš dovolj ravnotežja.

mojster_joni je izjavil:

to s koleni preko prstov je spet en tak mit

odvisno od posameznikove anatomije in vrste počepa je čisto možno da bojo kolena malo preko prstov


Jah če ti gredo že na začetku čez prste je to vsaj meni malo čudno, če ti gredo na koncu pa ne. Pri oly liftingu pa podplati pri mnogih niso vzporedno, je že to drugače, pa kdo pravi, da je to dobro za tvoja kolena. Samo moje mnenje, kot pravim sem laik.

mojster_joni ::

o tem je blo napisanih en kup študij, zaradi razlik v anatomiji med posamezniki bo itak od vsakega človeka počep izgledal malo drugače

osnova je raven hrbet, stopala rahlo narazen in v celoti na tleh, kolki pod koleni, štanga na hrbtu (ne držiš je z rokami niti je nimaš na vratu, ampak jo maš nekje na mišicah zgornjega dela hrbta, roke so samo za stabilizacijo), globoko vdihneš in se usedeš nazaj med tem imaš vse mišice aktivne in trup trd, ko prideš do dna (kar je točka kjer bi moral zvit hrbet/stopit na prste če bi hotel nižje, v tem trenutku stineš rit in porineš tla stran od sebe, če ti rit zleti gor brez da bi se štanga premaknila imaš švoh kvadricepse in si za dvig uporabil rit in zadnjo stran nog, pravilen počep uporablja oboje.... aja na najtežji točki izdihni malo, tko boš lahko dvignil nekje 200-250kg (če predvidevamo da imaš povprečno genetiko), če imaš super gene lahko prideš na 300 kg, druga varianta za 300 kg so steroidi, ča imaš pa super gene + steroide pa gre do nekje 450 kg

Heisenberg ::

Priporočam kanal Athlean-X na youtubu.

Sam mi je super pomagal pri veliko bolečih gibih med treningom in pravilno izvedbo.

https://www.youtube.com/user/JDCav24/se...

Tac20 ::

Heisenberg je izjavil:

Priporočam kanal Athlean-X na youtubu.

Sam mi je super pomagal pri veliko bolečih gibih med treningom in pravilno izvedbo.

https://www.youtube.com/user/JDCav24/se...


Priporočam tudi jaz, tip je ve kaj govori. Drugače pa je počep ena najtežjih vaj ampak obenem tudi ena najboljših če je pravilno izvajaš. Če jo nepravilno izvajaš se ti bo tako in tako kmalu poznalo (sklepi zelo trpijo ob nepravilnem izvajanju). Nekako zato je v fitnesih noben ne izvaja. Zelo veliko je v gibljivosti, katero morš prakticirat parkrat tedensko (stretch) da lahko enkrat dosegaš pravilni gib (seveda to zavisi od posameznika koliko gibljiv je, jaz sem od sedenja bil cel trd). Jaz se počepu posvečam že kar nekaj časa (par let) in še zmeraj ni čist tako kot bi moralo biti - v smislu gibljivosti, dokler ni tehnika res super, veliki kilogrami itak odpadejo ker bo slej ko prej prišlo do poškodbe.

S4ul3 ::

mojster_joni je izjavil:

to s koleni preko prstov je spet en tak mit


Dejstvo je, da če boš imel kolena preveč naprej bo teža na kolenih namesto na stegnih. Fizika ;)

sass628 ::

Kolikor se jaz spoznam mora težišče biti na petah, dec na posnetku ima ima težišče stalno na prstih? Naj me negdo popravi če se motim.

Tac20 ::

S4ul3 je izjavil:

mojster_joni je izjavil:

to s koleni preko prstov je spet en tak mit


Dejstvo je, da če boš imel kolena preveč naprej bo teža na kolenih namesto na stegnih. Fizika ;)


Odvisno od kota trupa in kjer je sredina sile

kozmy ::

Quantum je izjavil:

Zanima me, ali je to pravilna izvedba polčepa?

LINK: https://www.facebook.com/saso.cucnik/vi...


LP.


Zdaj ali misliš pravi počep (full squat) ali ''polčep'' (half squat)?

m0LN4r ::

Tut od naklona terena oz. kak je kamera obrnjena :))
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Tac20 ::

Šele zdaj sem pogledal video, diši hudo po trollanju da bi se vnela resna debata o izvajanju počepov :) ker to je itak vsakemu jasno da je katastrofa od izvedbe in ne služi ničemer

Evo vam kaj je squat in kaj je gibljivost

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tac20 ()

mojster_joni ::

pol čep je vaja za ego ker lahko dvigneš blazne teže, hkrati pa ogromno obremeni kolena in hrbet, ne poveča moči kaj preveč in vsak ki ve kok je ura se ti reči

delaj vsaj pl legal počep se pravi kolki pod koleni

a ti ločiš med ekrstremi malenkost pred stopali je ok in normalno

meter naprej je pa narobe

Tac20 je izjavil:

Šele zdaj sem pogledal video, diši hudo po trollanju da bi se vnela resna debata o izvajanju počepov :) ker to je itak vsakemu jasno da je katastrofa od izvedbe in ne služi ničemer

Evo vam kaj je squat in kaj je gibljivost


bravo oylliftery in ipf plji majo najlepše počepe

Rok Woot je izjavil:



To je je zame pol počep, lahko tudi čakaš v njem, kot model na sliki. Vem pa ne ... Pa pomojem se splača delat različne počepe, da nimaš skoz isto nog. Sam sicer pazim, da kolena ne grejo prek prstov na nogah (če so podplati vzporedno ...). Sem pa bolj laik, mogoče imam pač narobe ...

če greš še par cm nižje so kolki pod koleni in je prvi počep

kozmy je izjavil:

Quantum je izjavil:

Zanima me, ali je to pravilna izvedba polčepa?

LINK: https://www.facebook.com/saso.cucnik/vi...


LP.


Zdaj ali misliš pravi počep (full squat) ali ''polčep'' (half squat)?

to full squata ni videlo

sass628 je izjavil:

Kolikor se jaz spoznam mora težišče biti na petah, dec na posnetku ima ima težišče stalno na prstih? Naj me negdo popravi če se motim.

prav maš težišće na petah in povdarek na mišicah zadnje lože

Zgodovina sprememb…

mojster_joni ::

greatdrakon je izjavil:

Spusti težo in naredi pravi počep. Če ne moreš do tal ni panike, delaj še na fleksibilnosti, samo ne pa teh hecov počenjat, ker ne vem kaj misliš da boš pridobil z njimi... Obstajata samo dve vrsti počepa in to je počep paralelno ali ass to grass... tehnika izvedbe se potem razlikuje glede na šport... vse drugo ni počep - in ne obstaja polpočep, ker to je kar nekaj...
Gledam na fitnesu in večina ljudi ne pride paralelno, kaj šele do tal... Vsi pa nabijajo neke teže, ki jih ne obvladajo... Samo da se počutijo močno ...
Že to, da uporabljaš gumo pove, da telo ni pripravljeno na napor...

to je pravi pl počep ni nič previsoka teža, pri pl je kolki pod koleni dost
ol pa čim nižje da lahko ujameš palco za clean/snatch

mojster_joni ::

Quantum je izjavil:

Zanima me, ali je to pravilna izvedba polčepa?

LINK: https://www.facebook.com/saso.cucnik/vi...


LP.

wtf je to... počep že ne

pa ta me bo kdo rekel da samo teoritizram, naj en pove kako nardim yt brez googla pa bom objavil kaj

FTad ::

And not a single rep was done that day.

Spusti tezo na 70kg pa se spusti vsaj do paralele, ce ze ne gre nizje, ker to, kar je bilo na posnetku ni niti polpocep. Polpocep jaz smatram, da se spustis do paralele...

mojster_joni ::

kam dat filme brez registracije


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vadbena rutina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11111639 (8404) m0LN4r
»

Dodatne vadbe za fit življenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
637867 (6263) IL_DIAVOLO
»

Fitnes - vaje doma

Oddelek: Šport
4013595 (10679) Unknown_001
»

Muskofibr dober ali slab? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
539638 (7075) starboi
»

Vaje z lastno težo

Oddelek: Loža
3812219 (10528) Golden eye

Več podobnih tem