» »

Razmišljam o menjavi operaterja, ste s Telemachom zadovoljni?

Razmišljam o menjavi operaterja, ste s Telemachom zadovoljni?

worteleven ::

Zdravo. Najprej naj se opravičim če tema na Telemach že obstaja, ampak iskalnik ne deluje... karkoli vpišem napiše da ni rezultatov, tako da se še enkrat opravičujem.

Skratka, zanimam se za nakup Honor 8 telefona (na obroke), ki pa ga imajo na vezavo na žalost le pri telemachu. Zanima me če ste zadovoljni z operaterjem? Pred 2 letoma sem iz Telekoma prišel na simobil, kljub temu da mi je veliko ljudi nasprotovalo, češ da naj bi simobil imel občasne probleme s signalom itd (moram priznat da sam nisem opazil nikakršnim problemov, kvečjemu nasprotno, v mojem predelu Ljubljane je signal na simobilu še boljši (LTE v primerjavi z mobitelovim 3G)). Zdaj slišim veliko istih stvari na temo telemacha, češ da tudi ta ni dober, izpadi signala itd. Zanima me vaše mnenje.

Hvala!
lp

bambam20 ::

Jaz sm 2008 prešel iz Telekoma na Simobil in ne msilim it iz njega še lep čas.

Telemach pa. Hja. Nižje cene , kar pa ne pomeni, da so zato res kvalitetni.

worteleven ::

Vsi govorijo o nižjih cenah, moram priznat, da jih sam nisem zaznal :D 19,99 orto tripster+ pri simobilu (neomejeno klicev smsev, 8gb prenosa) v primerjavi z 25€ pri telemachu (neomejeno sms/klici, 8gb prenosa). No ja, res pa je da nevem kako je z ostalimi paketi pri simobilu. Skratka, gre se mi bolj za telefon, kot karkoli drugega.

otago ::

Vezava in nakup pri operaterjih je mimo.

24x 12.91 =312 eur telemach vezava (dodatek za telefon)
najnizja cena Geizhals.at/Amazon.de brez vezave 364 eur

Za koliko te udari telemach na mesec? Kot drugo pa mislim da je vecina izgubila zaupanje v operaterje, ker spreminjajo tarife, si izmisljujejo neke dodatne storitve. Kaj pa recimo Bob, pocakas na akcijo 1000/1000/1000 oz. 1500/1500/1500 za max 10eur brez vezave!

Si preprican da bos tekom 24 mesecev imel dovolj dnarja za pokrivanje stroskov? Ali pa da bos morda zivel v tujini in bos moral zaradi super telefona placevati narocnino, koristil pa nobene od x000 zakupljenih enot.

Telemach je precej neodziven pri kabelskem trojcku, ce kaj pomaga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

bambam20 ::

otago je izjavil:

Vezava in nakup pri operaterjih je mimo.




Ni res. Recimo modeli J od samsunga su full ugodnejši na 24 mesečno vezavo kot pri prostem nakupu.

Lp.

Tarzan ::

Edino s Simobilom sem bil res konkretno nezadovoljen. Odkar sem na Tuš/Telemach mobilu nimam nobenih težav. Praktično nikjer po Sloveniji. S Simobilom sem ob polnemu signalu bil včasih cel dan nedosegljiv, ko pa je omrežje prišlo k sebi pa nisem dobil nobenih obvestil o kakih nedosegljivih klicih ali čemu podobnemu. Da ne govorim o podpori uporabnikom in odnosu do naročnikov. Pod vsakim nivojem.

Me je bilo strah it na tuš, ampak se je izkazalo za odlično odločitev. Če se je v tem času kaj spremenilo ne vem, vem samo to, da mene na Simobilu ne bodo več videli.

worteleven ::

otago je izjavil:

Vezava in nakup pri operaterjih je mimo.

24x 12.91 =312 eur telemach vezava (dodatek za telefon)
najnizja cena Geizhals.at/Amazon.de brez vezave 364 eur

Za koliko te udari telemach na mesec? Kot drugo pa mislim da je vecina izgubila zaupanje v operaterje, ker spreminjajo tarife, si izmisljujejo neke dodatne storitve. Kaj pa recimo Bob, pocakas na akcijo 1000/1000/1000 oz. 1500/1500/1500 za max 10eur brez vezave!

Si preprican da bos tekom 24 mesecev imel dovolj dnarja za pokrivanje stroskov? Ali pa da bos morda zivel v tujini in bos moral zaradi super telefona placevati narocnino, koristil pa nobene od x000 zakupljenih enot.

Telemach je precej neodziven pri kabelskem trojcku, ce kaj pomaga.


Oprosti ampak sprašujem po kakosvosti operaterja, ne po tem kaj se mi splača. Če bi lahko zdaj skeširal 350+ za telefon bi to naredil BP, ampak glede na to da kot študentu vsak euro prav pride, ne mislim skeširat 300€ za telefon, ga raje na obroke vzamem.

Tarzan je izjavil:

Edino s Simobilom sem bil res konkretno nezadovoljen. Odkar sem na Tuš/Telemach mobilu nimam nobenih težav. Praktično nikjer po Sloveniji. S Simobilom sem ob polnemu signalu bil včasih cel dan nedosegljiv, ko pa je omrežje prišlo k sebi pa nisem dobil nobenih obvestil o kakih nedosegljivih klicih ali čemu podobnemu. Da ne govorim o podpori uporabnikom in odnosu do naročnikov. Pod vsakim nivojem.

Me je bilo strah it na tuš, ampak se je izkazalo za odlično odločitev. Če se je v tem času kaj spremenilo ne vem, vem samo to, da mene na Simobilu ne bodo več videli.


Super, hvala za konkreten odgovor. Sam sem imel isti strah, ko sem menjal operaterja Telekom -> Simobil. Moram priznat, da mene simobil ni razočaral, saj je pokritost v mojem koncu s 4G boljša. Zdej imam ta isti strah pred menjavo na telemach :D

Zgodovina sprememb…

BOCo. ::

Oglasi se v kateri njihovi poslovalnici. Več najdeš tukaj.

http://telemach.si/mobilna-telefonija/p...

cuxoh ::

"Razmišljam o menjavi operaterja, ste s Telemachom zadovoljni?"

Da. Enaka storitev kot Telekom, za pol cene.

tony1 ::

Menjave ne priporočam.

Brat je šel na istega operaterja, zato da bi dobil isti telefon.

Sedaj ima ves čas nastavljen roaming v TS omrežju, da zadeva približno dela (sicer se je prvi dan, recimo, načakal 5 ur, da je dobil en SMS), vendar tudi to niti slučajno ni zanesljivo. Verjetno bo obupal in šel nazaj na TS.

next3steps ::

worteleven je izjavil:



Oprosti ampak sprašujem po kakosvosti operaterja, ne po tem kaj se mi splača. Če bi lahko zdaj skeširal 350+ za telefon bi to naredil BP, ampak glede na to da kot študentu vsak euro prav pride, ne mislim skeširat 300€ za telefon, ga raje na obroke vzamem.


Če misliš na obroke vzeti, pojdi na banko po kredit, boš ceneje prišel skozi. Čehočeš đabe klicati, pa izbereš Free2Go. Napolniš za 10 eur na Petrolu, 10 eur dobiš zraven đabe. Imaš dvajset evrov.
Vklopiš Revolucijo za 7EUR, imaš 2000 enot za 30 dni. Kar je več, kuriš iz ostalega naloženega denarja (13 eur), naslednji mesec samo vklopiš Revolucijo, mesec kasneje pa spet nabaviš kartico za 10 eur in spet boš imel za 2 do 3 mesece mir.

Dimnik ::

Tako kot je BOCo napisal, pojdi v poslovalnico in lahko vzameš en teden testno sim in vidiš kako je z signalom kjer se večinoma giblješ...
Jaz sem bil od začetka na mobitelu, ampak sem pred dvema letoma prešaltal na telemach in mi ni žal, nikoli več na mobitel oz telekom,...

Če si slučajno kdaj v roamingu na telekom omrežju itak nič ne doplačaš, ker je zastonj..

Res pa ni omrežja v vsaki vukojebini, ne glede katerikoli operater je...

OvCa77 ::

next3steps je izjavil:

worteleven je izjavil:



Oprosti ampak sprašujem po kakosvosti operaterja, ne po tem kaj se mi splača. Če bi lahko zdaj skeširal 350+ za telefon bi to naredil BP, ampak glede na to da kot študentu vsak euro prav pride, ne mislim skeširat 300€ za telefon, ga raje na obroke vzamem.


Če misliš na obroke vzeti, pojdi na banko po kredit, boš ceneje prišel skozi. Čehočeš đabe klicati, pa izbereš Free2Go. Napolniš za 10 eur na Petrolu, 10 eur dobiš zraven đabe. Imaš dvajset evrov.
Vklopiš Revolucijo za 7EUR, imaš 2000 enot za 30 dni. Kar je več, kuriš iz ostalega naloženega denarja (13 eur), naslednji mesec samo vklopiš Revolucijo, mesec kasneje pa spet nabaviš kartico za 10 eur in spet boš imel za 2 do 3 mesece mir.

a je še ta akcija na petrolu, maš kšn link?
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

next3steps ::

Telemach ne daje obvestil glede kolaboracije s Petrolom - vsaj taki imam občutek. Jaz sem izvedel šele takrat, ko sem prejel SMS.

OvCa77 ::

next3steps je izjavil:

Telemach ne daje obvestil glede kolaboracije s Petrolom - vsaj taki imam občutek. Jaz sem izvedel šele takrat, ko sem prejel SMS.

Kdaj to? Ker vem da so meli v Mercatorju, za petrol pa nisem vedel?
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

next3steps ::

Tudi jaz ne :)) Dobra opcija je še paket Še več za 12 EUR, če si naročnik njihovih fiksnih storitev, oziroma 15, če nisi.

OvCa77 ::

next3steps je izjavil:

Tudi jaz ne :)) Dobra opcija je še paket Še več za 12 EUR, če si naročnik njihovih fiksnih storitev, oziroma 15, če nisi.

Za pičlih 3,5€ ni boljšega.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

MxxW5 ::

Jaz sem na tem forumu že kar precej šimfal Telemach. Sem napisal, da so ljubiteljsko društvo. :D

Moram reči, da se je situacija vidno izboljšala, vsaj pri meni, odkar sem pol leta nazaj prešaltal na TM (menda je vsem jasno, da je izkušnja z operaterjem/signalom/prenosom podatkov precej odvisna od tega, kje se navadno giblješ). Že kar nekajkrat sem opazil, da mi sedaj brez težav vleče Telemachov signal tudi na nekaterih krajih, kjer ga prej ni bilo. Sploh se ne spomnim, kdaj me nazadnje kdo ni mogel poklicati, ker bi bil nedosegljiv. Resnično redko se tudi zgodi, da kje internet ne bi delal. Vidi se, da TM stalno izboljšuje omrežje. Vsaj moja izkušnja je taka.

Še enkrat pa ponavljam, da je ogromno odvisno od tega, kje se giblješ. Zato ni nujno, da bo imel vsak dobro izkušnjo. Pokritost s TM omrežjem je še vedno precej slabša kot pri TS.

hamez66 ::

V mojem koncu je Simobil v prednosti, saj je njihova antena bližje. Kvaliteta zvoka in internet delata vredu, za razliko od Telekoma, ki tu slabo lovi, zato je zvok manj jasen, brskanje po internetu pa zelo počasno.V drugih krajih je pa verjetno drugače. Zato najbolše, da vprašaš kakšnega soseda, kaj uporablja in če je zadovoljen s tem, kar dobi, saj bo to bolj merodajno kot to, kar ti povemo mi preko interneta, saj živimo v drugih krajih z drugimi okoliščinami.

bambam20 ::

Tarzan je izjavil:

Da ne govorim o podpori uporabnikom in odnosu do naroÄnikov. Pod vsakim nivojem.




Brez zamere ampak to je laž. Podpora od simobila je ena daleč najboljših in je lahko za vzgled ostalim opraterjem. In to ti trdim jaz, ki sem zelo občutljiv na te zadeve.

Izjemno hitro se javijo, ponavadi je to pod 1 minuto ali v roku 2 minut!, Zalo prijazni, usposobljeni. Če agent res ne ve posreduje zadevo takoj naprej tehnikom in te pokličejo nazaj oz. te obvestijo o problemu. zato ni res, da so slabi in pod nivojem in je to laž.

OmegaM ::

Sem uporabnik telemacha ze en cas. Sedaj uporabljam paket še več za cca. 15€. Doma sem iz štajerske regije in tam kje se nahajam je večinoma čist solidna zadeva.
Uporabljam se mobitel za sluzbene zadeve in moram priznat, da signal do lanskega leta, nekje do sredine, ni bilo mozno prav uporabljati kje v halozah, kar za simobil in telemach oz. Pred tem tusmobil ni bil problem.
Tiste neomejene minute in 5gb prenosa je zame dovolj za ceno 15€, s tem da ce prekoracim prenose, potem se hizrost konkretbo zmanjsa.
Vezan nisem.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

krucymucy ::

ocitno precej odvisno od lokacije in krajev kjer se gibas.
jaz imam drugacne izkusnje.

imel sem v istem telefonu telekomovo in telemachovo kartico, pa je deloval telemach bolje, predvsem prenos podatkov.
imel sem paket "se vec" vse neomejeno za 15€.

jusv ::

Moja izkušnja glede delovanja telefona v TM omrežju je, da deluje celo bolje kot pri TS. Saj razlike so v zadnjem časo že minimalne, ampak vseeno. Jaz sem zadovoljen z omrežjem in s podporo.
Kot paket pa je Še več daleč najboljši paket v tej konkurenci. 15€ (12, če si fix naročnik) in imaš vse neomejeno (po 5GB prenosa podatkov, se ti hitrost omeji, dodatnih stroškov pa ni).
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Cervantes ::

A kdo ve, čigavo infrastrukturo uporablja TM? ker po mojem vedenju sta v SI samo dve, od TS in od Simobila.
Se morda motim?

folfy333 ::

Na območju Dravske doline dela TM super (kar se klicanja/sms tiče, interneta ne uporabljam). Je pa njihova podpora bolj počasna, vedno čakam vsaj 10min da pridem na vrsto.

smacker ::

Motiš se, Telemach ma svoje omrežje. Odkupili od TušMobila (bivša Vega) + naredili konkretno nadgradnjo pokritosti, celo 4g majo svoj. Kjer ni pokrito maš na voljo TS roaming po precej ugodnih pogojih - za klice in smse vem da je isto kot iz Telemach omrežja, edino za podatke nisem prepričan.
Ma pa še T2 svoje omrežje ampak bistveno slabšo pokritost + posebne omejitve za TS roaming.

zavajon ::

TS roaming je bil meni čisto neuporaben.
Deluje tako, da me je nekdo poklical, ko sem se javil, je prekinilo.
Tako sem moral vsakega klicati nazaj.
Po določenem času sem se teh odvečnih operacij naveličal in šel k drugemu operaterju.

pixelzgaming ::

Iz simobila (orto u nulo) sem preklopil na TM (več) in sem z naročnino šel iz 14eu/m na 6eu/m. Doma mi sedaj lovi 4G s 1-2 crticama, medtem ko sem prej na simobilu redko imel sploh 3G. Drugace pa sem sedaj na TM opazil, da je vcasih problem na dolocenih lokacijah (npr. Europark, Ancora v MB - včasih tezave ko kličeš za študentski bon) in sploh ni signala. Osebno se mi je preklop iz simobila na TM zdel smiseln. Sedaj je preklopila tudi sestra in kmalu bo tudi mama.
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Me2 - nov slovenski operater (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
12415108 (7176) šernk
»

Telemach Mobil - ponudba? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
343111150 (57897) OK.d
»

Hofer bo postal mobilni operater

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
4615581 (10823) HOT FAN CLUB
»

Naročnina če malo kličeš?

Oddelek: Mobilne tehnologije
4710705 (9607) sejmon
»

Telemach GSM

Oddelek: Mobilne tehnologije
3312429 (6404) Heisenberg

Več podobnih tem