» »

Me2 - nov slovenski operater

Me2 - nov slovenski operater

1
2
3

mojsterleo ::

^ hm no ja 20 eur je cena če si še naročnik ostalih telemachovih storitev, drugače je 25.
Mi je pa všeč telemachova politika da ti po porabi zakupljenega še vedno nudijo brezplačen podatkovni dostop le hitrost je omejena na 64 kbit.kdaj bodo ostali operaterji nudili kaj takega??

flyby ::

je na forumu prisoten kakšen uporabnik operaterja me2, kako ste zadovoljni?

jusv ::

Sem slišal, da do nedavnega niso dosegli niti 0,00% tržnega deleža, tako da boš težko našel kakšnega uporabnika me2.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

RejZoR ::

Vbistvu mene tud zanima tale ponudnik. Katero omrežje pa uporablja? Je Mobitel (Telekom) primarno in edino omrežje al kaj preklaplja s kakšnim drugim omrežjem?

Stvar je v tem, da mi gre Mobitel počasi na živce s svojimi neumnostmi, še posebej fore v stilu: naročnina + "a ne več kot X€" za osnovne storitve v okviru paketa kot so klici oz prenos podatkov, in ko prišteješ še to "a ne več kot" dobiš ven dost absurdne mesečne zneske. Dolgo nazaj sem vzel Net 2GB, takrat paket za 17€, kar je bilo med cenejšimi s tolk neta. Ki so ga potem podražili na 19€. No, zdej je cena ker so me prestavili v "Brezskrbni A" narasla na 23€ s kvazi neomejenimi podatki preko 2GB limita s polžjo hitrostjo, ki je nimaš kje rabit razen za res uporabo interneta v sili in nič drugega. Glede na to da bolj malo kličem ampak več uporabljam prenos podatkov mi je tale Me2 "Amigo Plus" paket za 10€ zelo interesanten. Več kot pol ceneje kot plačujem sedaj, pa dobim 3GB podatkov (1GB več!). In če dejansko uporablja samo Mobitel omrežje se mi glede pokritosti ne bi spremenilo nič, kar je za moje potrebe super combo.

Je mogoče kakšen drug catch, da so tolk cenovno ugodni al je taka cena zgolj zato ker imajo klice in SMS-e omejene na relativno nizek nivo pri Amigo Plus paketu (ki pa men čist odgovarja)?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

radmannsdorf ::

a to sploh še obstaja?

RejZoR ::

Očitno. Spletna stran laufa, gor je datum 2017, tko da očitno stvar še laufa. I guess? Imaš slučajno kaj info glede mojih vprašanj?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

hojnikb ::

telemach še več... Najdi si enega telemach naročnika pa maš za 12€ 5GB podatkov
#brezpodpisa

RejZoR ::

Roko na srce, Tuš omrežje kljub nadgradnjam mi ne diši preveč. Pa tud sicer ne poznam nikogar s Telemachom, da bi delil naročnino oz karkoli že ponujajo...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

shadeX ::

Kaj je recimo narobe z bob-om? Trenutno sicer ni take ponudbe pride na 1-2 meseca in sicer nekje 5GB in neomejeni klici/SMS-ji za 11.99€. Mogočni bob al kako se že kliče. Uporablja sicer simobilovo omrežje.

Jaz nekih shady ponudnikov s čudno spletno stranjo in praktično z nobeno stranko nebi niti s palico taknil. Kaj pa support kadar ga potrebuješ,..itd.

RejZoR ::

Pa ja, sej Bob mam mal ogledan ampak je 1,5GB ravno tko na meji trenutno. Bom pač mal spremljal ponudbo, ko menjajo te ponudbe pri Bobu. 5GB bi bilo svetovno za 12€. Pa še preverjena storitev je.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

konspirator ::

RejZoR
Budget variante:

pri Spar Mobilu po novem paketa Spar 300 in 500, 300/500 enot za 3,99 oz 4,99 EUR
http://www.spar-mobil.si/paketi-ceniki
izimobil mesec http://www.izimobil.si/Ugodnosti/izimes...
//Oba TK omrežje, enote pri obeh vključujejo min,sms,mms,mb.
Pri sparu je minus da nimajo trajnika (moraš vsakih 30 dni polniti), izi/bob ga omogočata.


Bob trenutno ponuja carski bob, 1500 enot (min,sms,mb) za 9,99 EUR
http://www.bob.si/ponudba-bob/bob-naroc...
Simobil omrežje.

TK ima najdražje pakete.

Ali če izkoristiš trenutni akciji -50% pri TK in SI za določene pakete.

http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...
https://www.simobil.si/minus-50

Si SVOBODNI M je tako 12,5 eur.
--

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Men je vbistvu primarno pomemben podatkovni prenos. Zato mi je ta Me2 bil zanimiv. 300 minut in 300 SMS-ov imam vrh glave, 3GB neta pa je tud ravno prav. Zdej če ravno ujamem Boba za cca 12€ 5GB, to bi bilo svetovno. Sam trenutno ravnoo ne ponujajo :(
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

shadeX ::

Počaki mesec, dva.. 3GB ponudba pride zagotovo, če ne več.

konspirator ::

Številke
glej pod MegaM
http://www.npch.si/scripts/porocila_npc...
710 uporabnikov/številk po 296 dneh.

Me2 je mnvo, tako kot bob/izi/spar.Omrežje je TK.

http://www.blog.uporabnastran.si/?s=Me2
3 zadetek
--

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

telemach ma tudi telekom roaming, tako da ni sile, da bi ostal brez..
#brezpodpisa

amacar ::

Ja, pa omejitev hitrosti interneta (512kb ali 1mbit).

konspirator ::

Haklc telemach še več telekom roaming
https://slo-tech.com/forum/t653809/p492...

edit: ni telemach 1x lani ukinil tk roaming ?
edit2: niso.

RejZoR
Lokacije baznih postaj
http://www.mobilna-telefonija.com/infor...
--

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Problem preklapljanja na omrežje drugega ponudnika ni tko fajn kot zveni. Večina folka misli, da gre za seamless redundanco, sem pa slišal horror zgodbe nekdanjega Tuš mobil uporabnika, da mu je kar naprej prekinjalo, ko se je telefon odločil menjat omrežje. Zato najraje vidim, da je ponudnik omrežja en in ta z zelo dobro pokritostjo. Ker glede tega s Telekomom res nisem nikoli imel težav. Za Simobil sem tud slišal, da se je konkretno izboljšal odkar so jih kupili Avstrijci. Na karkoli manj pa kar ne upam. Mi cena spet ni tolk grozno pomembna, da bi za to korenito žrtvoval zanesljivost.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

radmannsdorf ::

Telemach imam leto in pol in niti enega problema. Sploh prekpalja ne, mam skoz nastavljeno 3g in to je to. Super za 12€ na mesec.

RejZoR ::

12€ je sicer če imaš pri njih internet ampak tud 15€ je dokaj sprejemljivo. Vidim, da ko presežeš 5Gb ne zaračunavajo dodatno. Sklepam, da ti samo priprejo hitrost pipice?

Ampak vseeno, Telekom omrežje in 3GB za 10€ je dokaj hard to beat pri Me2. Edino kar imam mal pomislekov je tehnična podpora. Ampak glede na to da dejansko za infrastrukturo skrbi Telekom, na njih je dejansko samo paper pushing, skor ne vidim težave.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

hojnikb ::

tezav ni, dokler firma ne ponikne :)
#brezpodpisa

RejZoR ::

In kako je to drugače od Telekoma, ki mi je kar naprej samovoljno višal in višal naročnino nakoncu pa so me kar porinili v nek drug še dražji paket. Isti drek imo. Greš pač k drugemu operaterju.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

bambam20 ::

RejZoR je izjavil:

In kako je to drugače od Telekoma, ki mi je kar naprej samovoljno višal in višal naročnino nakoncu pa so me kar porinili v nek drug še dražji paket. Isti drek imo. Greš pač k drugemu operaterju.



Zakaj ne iskoristiš trenutne akcije pri Simobilu za 50% pri naročnini za 2 leti brez vezave?

Imaš opcijo svobodni M za 12,49€ na mesec ( 8 GB podatkov) ali pa če si pod 31 let lahko vzameš orto za mlade 9,99€ na mesec (8 GB prenosa podatkov)

N0t0ri0us ::

daš 2€ več in imaš izimobil s 3000 enot in nimaš pomislekov glede podpore in veš, da imaš preverjeno robo.

RejZoR ::

Men te akcije nič ne pomagajo, če nimam nikogar s katerim bi delil naročnino oz katerega bi pripeljal k operaterjem za tako ugodnosti.
Izimobil je sicer fajn ampak imajo bedno za tujino, ker moraš ekstra polnit račun. Če ne bi imel te neumnosti, bi verjetno že zamenjal.

Btw, kaj je fora s temi obračunskimi enotami pri prenosu podatkov? Eni imajo 1KB, eni 10KB, eni 64KB in eni celo 100KB, pri Me2 npr sploh nisem zasledil nikjer (verjetno isto kot Telekom glede na to da je isto omrežje). Kaj zaboga sploh pomeni to? Paketni prenos ne moreš štet kot minute pri klicih, kjer mi je jasno, da se klic pod 1 minuto smatra kot ena minuta. Kako pa to štejejo pri paketnih prenosih podatkov? Mislim, ni mi jasno kaj naj bi ta podatek sploh definiral, ko prenos podatkov ni "začetek in konec" kot pri klicih ampak je konstanten flow podatkov po par KB/s ko telefon pač synca manjše stvari, pol pa večji prenosi ko brskaš. Ampak vmes ni faze kjer bi se stvari prekinjale. Mogoče vprašanje zveni glupo ampak vsi navajajo te podatke, pa pomoje 90% folka ni jasno kaj naj bi to sploh pomenilo. Vključno z mano.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

konspirator ::

--

Zgodovina sprememb…

Jerry000 ::

N0t0ri0us je izjavil:

daš 2€ več in imaš izimobil s 3000 enot in nimaš pomislekov glede podpore in veš, da imaš preverjeno robo.

Izimobil FTW :)

shadeX ::

http://www.zurnal24.si/nov-mobilni-oper...

Ob vstopu na trg bodo ponudili šest paketov, v enem letu pa imajo cilj pridobiti deset tisoč naročnikov.



So sploh blizu tej številki? Čez 2 meseca bo eno leto..

hojnikb ::

kok ti sploh lahko preživijo z 10k naročniki....
#brezpodpisa

RejZoR ::

Glede na to da nimajo svoje infrastrukture nekih operativnih stroškov niti nimajo. Telekomu plačujejo omrežje in administrativno osebje in to je to (pa pač kar gre prašičevcu). Če bi vsi imeli samo paket 20€ kar je nekako najbolj pogosta verjetno, je to 200.000€. Se ne sliši veliko ampak če tud izdatkov nimaš grozno velik, I don't know. Sej ni treba da na prvi dan že delaš miljone/miljarde čistega zaslužka...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

hojnikb ::

#brezpodpisa

Alex9pro ::

Prestavil se bom s Telemacha na Me2, ker Telemach nima 1800 mhz frekvence tukaj v Domžalah in zato mi LTE ne dela. Pri Telekomu so pa zdaj tudi uspešno uvedli VoLTE (trenutno samo Iphone) in zato sem se tako odločil

RejZoR ::

Poročaj kako bo šlo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jusv ::

A ti dejansko misliš, da bo VoLTE deloval tudi na Me2?
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

RejZoR ::

Ok, Me2 me vseeno mika in sem mal vprašal na njihov mail. Odgovor sem dobil relativno hitro in se mi zdi vse ok, edino obračunski interval za podatkovni prenos imajo mal visok se mi zdi. Slednji je namreč 1MB. Večina drugih ponudnikov ima tja do 100KB.

Kar me po svoje mal skrbi, da mi ne bo zaradi tega kljub malo večji količini prenosa podatkov kot imam sedaj slednjega požrlo hitreje.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

sivistol ::

simobil,
paket vse neomejeno, + 8 gb, vsak presežen gb dodatno 1€
sam paket 15€ na mesec,

ko bo ponudnik imel vse neomejeno z prenos podatkov za cca 15€ lahko govorimo o konkurenci, prej pa ne

hojnikb ::

pravega neomejenga podatkovnega prenosa še dolg nebo. Najbližje temu je simobil z svojim "stacionarnim" ltejem. Tam dobiš kao neomejeno, će vzameš zram še tv
#brezpodpisa

jusv ::

Neomejeno za 15€ ima telemach, le da ti po 5GB zniža hitrost.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Besna Glista ::

Jako neomejeno ja, če po porabljenih 5 GB prej dočakaš penzijo kot ti normalno odpre željeno stran ali kaj tretjega

RejZoR ::

To "neomejeno" je brezvezno. Sem probal pri svojem mega dragem paketu Brezmejni whatever z 2GB in "neomejeno" ko presežeš... Ko presežeš gre v 64kbps način. Naj samo omenim, da smo na modemih 2 desetletji nazaj imel 56kbps. Do the math. Še brskanje po Twitterju je bilo tolk počasno, da si znorel zraven, ker je tiste 2 slikci vmes nalagalo pol ure.

Skratka, ta "neomejen" podaljšek preko limita je uporaben samo če si porabil ves bandwidth in moraš res nujno nekomu poslat tekstovni e-mail. Torej, res nujni primeri, ko bi naredil vse za prenos podatkov neglede na hitrost, samo da gre stvar naprej. Kar pomeni, da je stvar povsem neuporabna za dejansko normalno uporabo. Če bi bilo 256kbps bi še nekako sprejel, ni svetlobna hitrost ampak bi stvari vsaj delale. S 64kbps pa res nimaš kej delat.

Torej, glejte kdo vam ponudi največ prenosov za najmanj denarja in pozabite na ta "neomejen", ker je brezvezen in neuporaben.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

hojnikb ::

bolše 64K cap, kot da ti zaračunavajo po zlatarsko vsak KB
#brezpodpisa

RejZoR ::

3G Watchdog oz merilnik v Androidu saves. Verjemi, 64kbps je NEUPORABNO. Je bolj smiselno pametno razpolagat s prenosi, ki jih imaš na voljo kot pa se zanašat na ta "neomejeni" del kjer greš lahko čez brez dodatnih stroškov. Zarad te neumnosti plačujem 2EUR več vsak mesec. In zarad česar sem tud šel stran od gnilega oderuškega Telekoma. Sej imajo najboljše omrežje in ves ta shit, ampak da pa plačujem mesečno naročnino, kot da imam nek ful hud paket, bah. Naj grejo nekam.

Za Brezmejni A plačujem 20,95EUR + 2EUR pribitek za 2GB s tem "neomejenim" sranjem.

Zdej sem vzel Carski Bob za 10EUR z 1,5 GB prenosov. Se pravi 13EUR manj za 500MB manj prenosov.

Oz če bo prišla kakšna boljša ponudba bom prešel na tisto z več prenosi, ker so mi bolj pomembni od klicev in SMS-ov.

Je pa pri Bob-u še druga opcija in sicer da dokupim 1GB prenosov za 5EUR, kar mi bo naneslo 2,5GB za 15EUR. V štartu več od tega kar mi ponuja Telekom za še vedno 8EUR manj. Lahko v tem primeru presežem še za en dodatni 1GB (torej skupno 3,5GB prenosov), pa bom še vedno imel ceneje od Brezmejni A paket s polno hitrostjo in ŠE VEDNO 3EUR ceneje. Kar pomeni če si vklopim LTE za 1EUR sem nakoncu z 2EUR več v žepu in 2,5GB več prenosov pri polni hitrosti. Vsak dodatni GB je 5EUR.

Mislim, da ne rabiš bit ravno matematik, da potegneš zaključek kaj se bolj splača... (Hint: Telekom sigurno ne).

Me2 z Amigo Plus s 3GB za 10EUR mi je bil super dokler nisem izvedel, da imajo obračunski interval 1MB. Sorry, to je pa mal prehuda... In tko sem se odločil za Boba.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

konspirator ::

RejZoR
http://www.izimobil.si/izimesec
izimesec L za 11,90 (3000 enot)

Akcij https://slo-tech.com/forum/t694238/0 ali v marcu nisi izkoristil ?
--

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Kaj mi bojo te butaste 50% akcije, ko pa nimam nikogar za delit. Sploh pa ne maram nobenih vezav. Izi mi ni všeč, ker tujina ne dela če ne nalagaš gor posebej sredstev kar je spet bedno do konca kljub sicer dobri ceni. Pa bedno je tud ker imaš 3000 enot, in kako naj potem dopovem 3G Watchdog-u, kolk enot je šlo za klice in koliko mi jih je ostalo za prenos podatkov?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

konspirator ::

Saj so bile kode lepo objavljene po večih forumih.Prideš na TK/SI, poveš kodo in mirna Bosna.

Pri izi imaš možnost avtomatskega trajnika (račun nikoli ne propade/se zaklene).Saj praviš da nimaš praktično nič pogovorov, zakaj te sedaj nenadoma skrbi zanje ?
--

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Sej pravim, pri Izi imajo bedasto zakomplicirano tujino. Sicer ne hodim grozno veliko, ampak najmanj 1x na leto pa skor sigurno in se mi res ne da vsako leto zajebavat s tem (sploh ker je ravno tolk pogosto, da pozabiš kaj moraš sploh naredit).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

konspirator ::

Ne vem kaj ti ni jasno
http://www.izimobil.si/Cenik/Cenik-gost...

Paketni prenos podatkov in MMS sporočila v tujini
http://www.izimobil.si/Storitve/Gostova...
--

RejZoR ::

Tko mi je bilo predstavljeno iz strani prodajalca. Tud wording na strani je čuden. Sami so si krivi.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kalorijagr ::

Ti pa tk noro kompliciraš, da je to adijo. Hvala bogu, da nisem prodajalec, kaj vse morajo prenašati. Verjetno ti je prodajalec kar nekaj rekel, da se te je znebil, kar mu ne gre zameriti.

RejZoR ::

Ja, itaq, to bo to. Uletiš tle na forum in si pameten 500 na uro, pa ne veš popolnoma nič o mojih potrebah niti o tem kaj smo govorili s prodajalcem. Nared mi uslugo pa kindly fuck away? Mkay?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15649752 (12080) V-i-p
»

kateri predplačniški paket? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15440736 (17082) VrtniPalcek
»

Telekom Slovenije draži mobilne naročniške pakete (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
20751536 (41214) MrStein
»

Izi mobil vs Bob (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13640871 (23918) MrStein
»

Prehod iz simobilove naročnine

Oddelek: Mobilne tehnologije
174377 (3840) modelno1

Več podobnih tem