» »

najden mobilni telefon v tujini

najden mobilni telefon v tujini

robiza ::

Pozdravljeni!

Brat je bil na potovanju in je v tujini (Italiji) na ledeniku našel mobilni telefon fairphone. Edina informacija, ki jo o telefonu še imam je šifra sim kartice družbe Klaremobil.
Iz svojega telefona sem klical na številko klarmobila vendar se v angleščini nisem uspel nič zmeniti, maila pa nimajo. Vsaj sam ga nisem uspel najti. (verjetno je to nek predplačniški operater). Zanima me kako naj v takem primeru postopam. Ali naj predam telefon policiji? Ali ga bodo sploh poskušali vročiti lastniku, ki je po vseji verjetnosti nemec.
Obsolutno rad bi telefon vročil lastniku, ne bi pa rad da telefon obleži v kakšni omari... Hvala za nasvet

#000000 ::

jest mislm da bi najbolj sigurno in najmanj zapleti, predaj ga policiji in basta, lahko aparat celo ima kriminalno preteklost ipd. in jim prav pride :)

errhec ::

dd

smacker ::

Probaj dat svojo SIM not, pa poklicat koga iz imenika ;) Če ma SD kartico jo lahko tud daš v PC in pogledaš če ima gor kake podatke, ki ga identificirajo - morda najdeš backup imenika ali kako fotografijo, kjer razbereš naslov.

next3steps ::

IMO Bo telefon najden in bodo "iskali" lastnika. Iskali tako, da ima ta določen čas, da se javi. Naši v tujino ne bodo šli. Italijani k našim tudi ne.
Kar njega poslušaj @Smacker . Naši ne bodo storili absolutno nič. Italijani tudi ne, če lastnik ni v Italiji/italijan.

robiza ::

Pozdravljeni!

Telefon sem odnesel na policijo ker se mi ni dalo več ukvarjat z njim na kartici pa . Najprej so me hoteli zavrniti na podlagi krajevne nepristojnosti. Po pravilih bi moral telefon odnesti na policijo kjer sem ga našel!!! Nato smo se le zmenili, da napišemo da sem ga našel nekaj dni prej nekje v bljižini. Z nemim kriminalisto sva se lepo prijazno pogovorila. No po treh dneh me je že klical, da telefon potuje proti najditelju v Nemčijo.

Hvala vsem za ustrezne informacije.

FireSnake ::

Kapo dol!

Še več takih!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšna je šansa, da dobim svoj telefon nazaj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8327098 (10502) Mare2
»

Najden GSM

Oddelek: Mobilne tehnologije
183894 (2701) SambaShare
»

Najden mobilni telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5612951 (10539) jozekuch
»

Kako izsledit Android telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6629492 (27766) St235
»

Presenečen nad poštenostjo ljudi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
668410 (4159) Mipe

Več podobnih tem