» »

Pokličite za ceno! - Bullshit?

Pokličite za ceno! - Bullshit?

1
2
»

FTad ::

jtothek je izjavil:

To z pokličite za ceno se mi zdi kot neučinkovito uporabo osnov prodaje.

Prodajalcu bi morala prioriteta biti čim večja vidnost oglasa in če veliko strank, klikne opcijo ne prikaži brez cene, je to pač izgubljena priložnost. Ker verjamem, da je za mene in za mnoge druge je glavna informacija pri nakupu rabljenega avta cena in potem na podlagi cene preverjam "ugodnost" potencialnega nakupa.

Za kupca pa je dobro, da ima čim več informacij za odločitev o nakupu. To bi bila seveda idealna situacija.




Se strinjam. Že v samem oglasu mora biti kar se da največ informacij, saj se na podlagi le teh odločim poklicati (razen če ni ta predmet/avto/stanovanje) edini na izbiro, ki je po mojem okusu.

Npr, če se zanimam za stanovanje, pa da v oglasu ni niti slik vseh prostorov (iz različnih kotov) in mer (m^2) posamezne sobe, smatram, da je prodajalec prelen, da bi to navedel in se iz principa ne odločim niti poklicati. Najbolj bedni so oglasi tipa "za več slik pošlji zs" --> ja a ti ne pobere manj časa, da že v osnovi daš v oglas vse možne slike, ne pa da jih pošiljaš vsakemu, ki ti reče, naj jih pošljšeš?

Heisenberg ::

dejansko se mi zdi velik problem pri slikah, kjer je velikost skoraj povsod omejena na MIKRO velikosti!
Zakaj je tako težko imeti na izbiro slike v vsaj 1080p ali celo v original velikosti ????

Ko kupujem kaj za računalnik, naprimer grafično kartico, najdem v trgovinah slike kjer vidim prah na plastiki, ko pa kupujem hišo ali avto pa komaj vidim obliko.
Na splošno se prodajalci velikih nepremičnin/premičnin ne potrudijo dovolj!

Že uradne strani avto prodajalcev ko kupuješ nov avto imajo vse mikroskopsko majhno, ali pa celo NIČ in samo link na PDF prospekta!

bambam20 ::

Opažam, da so začeli to foro uporabljati prodajalci pri pooblščenih avto hišah , ko za določene znamke piše vsepovsod Pokličite :)).

Heavy ::

bambam20 je izjavil:

Opažam, da so začeli to foro uporabljati prodajalci pri pooblščenih avto hišah , ko za določene znamke piše vsepovsod Pokličite :)).


E ja, 100 oglasov za 2017 model, povsod pa pokličite za ceno. Ceno pa dobiš v nekem nepreglednem pdf ceniku.


Hudi so še primeri, kjer dobiš na avto.net oglase avtohiš - brez vštetega davka.
#TeamFelix

bambam20 ::

Heavy je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Opažam, da so začeli to foro uporabljati prodajalci pri pooblščenih avto hišah , ko za določene znamke piše vsepovsod Pokličite :)).


E ja, 100 oglasov za 2017 model, povsod pa pokličite za ceno. Ceno pa dobiš v nekem nepreglednem pdf ceniku.


Hudi so še primeri, kjer dobiš na avto.net oglase avtohiš - brez vštetega davka.



MHm. MOjstri so. :D

tomy5 ::

Uradni/pooblaščeni prodajalci to objavljajo zato ker ne smejo objaviti nižje cene kot je priporočena MPC, zato dajo brez cene in se moraš menit za popuste. To je samo za povsem nove avte.
Rabljene majo 99% vsi s ceno, ker jih nč ne obvezuje.

Furbo ::

Heisenberg je izjavil:

dejansko se mi zdi velik problem pri slikah, kjer je velikost skoraj povsod omejena na MIKRO velikosti!
Zakaj je tako težko imeti na izbiro slike v vsaj 1080p ali celo v original velikosti ????

Ko kupujem kaj za računalnik, naprimer grafično kartico, najdem v trgovinah slike kjer vidim prah na plastiki, ko pa kupujem hišo ali avto pa komaj vidim obliko.
Na splošno se prodajalci velikih nepremičnin/premičnin ne potrudijo dovolj!

Že uradne strani avto prodajalcev ko kupuješ nov avto imajo vse mikroskopsko majhno, ali pa celo NIČ in samo link na PDF prospekta!

Tudi tukaj na slotech, kjer je pravzaprav geekland, je slik manj kot na kaki bolhi. Vsaka najstnica je očitno sposobna dati več slik izdelka gor, kot pa dandanašnji geeki.
Ali pa samo link na bolho, očitno je tudi copy/paste prezahtevna operacija.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

bambam20 ::

tomy5 je izjavil:

Uradni/pooblaščeni prodajalci to objavljajo zato ker ne smejo objaviti nižje cene kot je priporočena MPC, zato dajo brez cene in se moraš menit za popuste. To je samo za povsem nove avte.



Čudno, da BMW trgovci brez problema objavljajo cene novi vozil. Nižjo ceno se ti zmeniš osebno ko kupuješ.

jalovec09 ::

Kupci so zlata vredi, prodajalci so lahko samo tiho. Maš lahko robe kolkr želiš, ampak če ni kupcev si ga naje*al.

tomy5 ::

bambam20 je izjavil:

tomy5 je izjavil:

Uradni/pooblaščeni prodajalci to objavljajo zato ker ne smejo objaviti nižje cene kot je priporočena MPC, zato dajo brez cene in se moraš menit za popuste. To je samo za povsem nove avte.



Čudno, da BMW trgovci brez problema objavljajo cene novi vozil. Nižjo ceno se ti zmeniš osebno ko kupuješ.


Seveda k je samo 1 na pokrajino v praksi ;-) Stvar principala.

loveJDM ::

AnotherMe je izjavil:

Men je nabolj vsec: za resnega kupca se dodaten popust.

Wtf? Sploh ne vem kako naj to razumem?


Predstavlaj si nekoga ki prodaja Celico :) pa ma ceno 4300€ pa ga kličejo pa gnjavijo skoz nekaj pa zbijajo ceno...ti pokličeš,rečeš da si resen kupec prideš čez eno uro tja pa probaš pa greta na prepis pa daš 3900€...mislim da bi vsak raje tebi dau avto takoj za 3900 kot pa se 14dni jebal z budalami za 4100 pa skoz čakal na oglede pa vsakemu razlagal 10x

bambam20 ::

loveJDM je izjavil:

AnotherMe je izjavil:

Men je nabolj vsec: za resnega kupca se dodaten popust.

Wtf? Sploh ne vem kako naj to razumem?


Predstavlaj si nekoga ki prodaja Celico :) pa ma ceno 4300€ pa ga kličejo pa gnjavijo skoz nekaj pa zbijajo ceno...ti pokličeš,rečeš da si resen kupec prideš čez eno uro tja pa probaš pa greta na prepis pa daš 3900€...mislim da bi vsak raje tebi dau avto takoj za 3900 kot pa se 14dni jebal z budalami za 4100 pa skoz čakal na oglede pa vsakemu razlagal 10x


za celico kupci v vrsti stojijo. Ker to je pa tako zaželjen avto. če te kdo pokliče si lohk vesel.

-valvoline- ::

Ponavadi je tako da ceno ne postavijo tisti k si svojih makin mocno precenjujejo in bi rad dobil vsaj za 50% vec kot je avto realno vredn. V bistvu to niso resni prodajalci, z redkimi izjemami. Zguba cajta. Preverjeno. Kdor ne verjame lahko poklice za ksen avto ku nima cene v oglasu pa se sam preprica v mojo trditev.

Zgodovina sprememb…

bambam20 ::

-valvoline- je izjavil:

Ponavadi je tako da ceno ne postavijo tisti k si svojih makin mocno precenjujejo in bi rad dobil vsaj za 50% vec kot je avto realno vredn. V bistvu to niso resni prodajalci, z redkimi izjemami. Zguba cajta. Preverjeno. Kdor ne verjame lahko poklice za ksen avto ku nima cene v oglasu pa se sam preprica v mojo trditev.



Dodal bi še. In tisti, ki nimajo namena prodat avto in samo tipajo tržišče.

lp.

tomy5 je izjavil:

bambam20 je izjavil:

tomy5 je izjavil:

Uradni/pooblaščeni prodajalci to objavljajo zato ker ne smejo objaviti nižje cene kot je priporočena MPC, zato dajo brez cene in se moraš menit za popuste. To je samo za povsem nove avte.



Čudno, da BMW trgovci brez problema objavljajo cene novi vozil. Nižjo ceno se ti zmeniš osebno ko kupuješ.


Seveda k je samo 1 na pokrajino v praksi ;-) Stvar principala.


V praksi je mal več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

-valvoline- ::

Enako vela tudi za tiste ku prodajajo nepremicnine brez objavljenih cen. Brezveze klicat.

Zgodovina sprememb…

bambam20 ::

-valvoline- je izjavil:

Enako vela tudi za tiste ku prodajajo nepremicnine brez objavljenih cen. Brezveze klicat.



Eni so osamljeni in potrebujejo pogovor.

loveJDM ::

bambam20 je izjavil:

loveJDM je izjavil:

AnotherMe je izjavil:

Men je nabolj vsec: za resnega kupca se dodaten popust.

Wtf? Sploh ne vem kako naj to razumem?


Predstavlaj si nekoga ki prodaja Celico :) pa ma ceno 4300€ pa ga kličejo pa gnjavijo skoz nekaj pa zbijajo ceno...ti pokličeš,rečeš da si resen kupec prideš čez eno uro tja pa probaš pa greta na prepis pa daš 3900€...mislim da bi vsak raje tebi dau avto takoj za 3900 kot pa se 14dni jebal z budalami za 4100 pa skoz čakal na oglede pa vsakemu razlagal 10x


za celico kupci v vrsti stojijo. Ker to je pa tako zaželjen avto. če te kdo pokliče si lohk vesel.



Celica je bila z razlogom postavljena tja...

jtothek ::

Bi pa jaz svetoval avto.net, da te "brez cene" ponudbe vsaj malo kategorizirajo. Iščem trenutno enega golfa ali podobnega hatchbacka, pa če iščeš z "brez cene" ti razne BMWje in Audije poleg vrže kar pa je malo nadležno.

bambam20 ::

loveJDM je izjavil:

bambam20 je izjavil:

loveJDM je izjavil:

AnotherMe je izjavil:

Men je nabolj vsec: za resnega kupca se dodaten popust.

Wtf? Sploh ne vem kako naj to razumem?


Predstavlaj si nekoga ki prodaja Celico :) pa ma ceno 4300€ pa ga kličejo pa gnjavijo skoz nekaj pa zbijajo ceno...ti pokličeš,rečeš da si resen kupec prideš čez eno uro tja pa probaš pa greta na prepis pa daš 3900€...mislim da bi vsak raje tebi dau avto takoj za 3900 kot pa se 14dni jebal z budalami za 4100 pa skoz čakal na oglede pa vsakemu razlagal 10x


za celico kupci v vrsti stojijo. Ker to je pa tako zaželjen avto. če te kdo pokliče si lohk vesel.



Celica je bila z razlogom postavljena tja...


Ja. jaz sm ti tud napisal kako iskan je ta avto. Skoraj nič.

AnotherMe ::

No, se je že zgodilo, da je klical kdo, rekel, da je resen kupec, koliko se da še zglihat. Sm spustil kake 10%, povedal da to je končna cena in pod njo ne grem. Se strinja, pride na ogled, avta sploh ne pogleda in reče, da če hočem prodat mu naj dam avto za 2 jurja (original cena je bila 4500), več tak nikjer ne bom dobil...
(to nisem celice prodajal, da ne bo pomote, ampak en prejšnji avto)

Kaj hočem povedat je, da nekdo ki reče da je resen kupec, ni nujno, da je res resen :)

Drugače pa glede zaželjenosti celice: sedaj ko je porihtana, se mi je že večkrat zgodilo, da je kdo vprašal če prodam. Imel sem tudi že ponudbo za 6k...

Aston_11 ::

Tole, da pudarja resnost, kaže na njegovo neresnost. Ravno me je en klical, poudaril, da je resen kupec in da več denarja kot 3.7 nima. Torej nič. Čez 15 minut je že klical, da pride pogledat. Itak zguba časa, ker cene mu ne bom spustil pod tisto, ki sem mu jo povedal po telefonu. Najbrž misli, da bo dobil za 4, če se bo odločil. Itak sem napisal 4.5, spustil na 4 in to je to za ta denar. Rabljen avto, samo da gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

bambam20 ::

AnotherMe je izjavil:

N

Drugače pa glede zaželjenosti celice: sedaj ko je porihtana, se mi je že večkrat zgodilo, da je kdo vprašal če prodam. Imel sem tudi že ponudbo za 6k...



verjamem, da te marsikdo vpraša. A da bi ti telefon pregorel, ko bi jo dal na avto net pa močno dvomim :).
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prodaja starejsega vozila

Oddelek: Na cesti
454781 (3122) 69charger
»

Cena po dogovoru !? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9617460 (14080) loveJDM
»

Nakup stanovanja - posrednik pijavka?

Oddelek: Loža
3710271 (7748) Telbanc
»

Nesposobnost trgovanja pri malih oglasih (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25552021 (42610) kuglvinkl
»

Poziv kupcem!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
535076 (3967) OZZY

Več podobnih tem