» »

Pokličite za ceno! - Bullshit?

Pokličite za ceno! - Bullshit?

«
1
2

jtothek ::

Ravno gledam rabljene avte in pogosto vidim to frazo: Pokličite za ceno!.

Se mi zdi, da kdo uporabi to opcijo ali nima pojma koliko je približno avto vreden in moram jaz narediti prvo ceno in bo on to ceno zviševal.

Ali pa, da kao jaz nima pojma koliko je avto vreden in bom zdaj dal velikodušno prvo ponudbo.

Ker jaz ne vidim nekega smisla, da ne napišeš vsaj neke okvirne cene. In se mi zdi, da veliko ljudi se tudi noče s tem ukvarjat in raje označi "ne prikazuj oglasov brez cen" in s tem je prodajalec z avtomatično manjšim krogom potencialnih kupcev.

specing ::

Sklepam, da s tem raziščeš zanimanje za svoj avto predenj daš dejanski oglas.

jtothek ::

specing je izjavil:

Sklepam, da s tem raziščeš zanimanje za svoj avto predenj daš dejanski oglas.



Okaj, recimo, za kakšnega tam tri leta starega Audija, BMWja se velike cifre obračajo in je povpraševanje veliko, se splača dati brez določene cene.

Ne razumem pa za kakšnega deset let starega Megana, ko jih je ko listja, ali druge avte nižjega do srednjega ranga, da je brez cene.

konspirator ::

In se mi zdi, da veliko ljudi se tudi noče s tem ukvarjat in raje označi "ne prikazuj oglasov brez cen" in s tem je prodajalec z avtomatično manjšim krogom potencialnih kupcev.

Torej naredi še ti tako in ignoriraj prodajalca brez cene.
--

Leprechaun ::

Jaz običajno prodajam na ta način. Res, da je klicev manj, se pa v velikem loku izognem preprodajalcem, ki znajo biti nadležni (hočejo avto napol zastonj).
*************************************************************

Zgodovina sprememb…

Blinder ::

jaz tudi ne gledam oglasov brez cen, zguba casa po nepotrebnem.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Gaius ::

Sam sem pa mislil, da bo oglas brez cene privabil več ljudi. Očitno se motim.

#000000 ::

To folk počne da se znebi dosadnih tipov ki bi zbijali še tako nizko ceno že po telefonu ter potem še ob morebitnem ogledu, v bistvu je če si te mudi in bi rad mel opravka z resnimi kupci, to kr dobra pot, morda bi bilo še bolje da bi napisal ceno povem samo ob ogledu in kr dal naslov brez telefona :)

mtosev ::

jaz oglase brez cene sploh ne pogledam
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

tomy5 ::

Še bolj hecni so potencialni kupci ki na vsak oglas ki ima ceno vedno vprašajo a je to zadnja cena.
Ja haloooo, če je cena napisana v oglasu je pol to cena. WTF

mihec87 ::

Pri pokličite za ceno je ponavadi podobno kot pri cena po dogovoru-ko pokličeš in vprašaš večina teh prodajalcev z ceno leta fajn visoko(nekateri že nerealno) zato je pa tudi ne napiše..

#000000 ::

še bolj hecni so pa oglasi na avtonetu z tablico PRODANO hahaha

Blinder ::

tomy5 je izjavil:

Še bolj hecni so potencialni kupci ki na vsak oglas ki ima ceno vedno vprašajo a je to zadnja cena.
Ja haloooo, če je cena napisana v oglasu je pol to cena. WTF


to niti priblizno ne velja. Vecina cen v oglasih ni zadnjih. Ponavadi ti ze preko telefona prodajalci ponudijo zadevo za nizjo ceno. Tak pac je..
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

jtothek ::

To z pokličite za ceno se mi zdi kot neučinkovito uporabo osnov prodaje.

Prodajalcu bi morala prioriteta biti čim večja vidnost oglasa in če veliko strank, klikne opcijo ne prikaži brez cene, je to pač izgubljena priložnost. Ker verjamem, da je za mene in za mnoge druge je glavna informacija pri nakupu rabljenega avta cena in potem na podlagi cene preverjam "ugodnost" potencialnega nakupa.

Za kupca pa je dobro, da ima čim več informacij za odločitev o nakupu. To bi bila seveda idealna situacija.


Je pa res, da nekateri prodajalci nabijajo cene, kupci pa realne cene spodbijaja, samo to je že bolj predmet pogajanja, kot pa oglaševanja.

AnotherMe ::

Men je nabolj vsec: za resnega kupca se dodaten popust.

Wtf? Sploh ne vem kako naj to razumem?

Gaius ::

jtothek je izjavil:

To z pokličite za ceno se mi zdi kot neučinkovito uporabo osnov prodaje.

Prodajalcu bi morala prioriteta biti čim večja vidnost oglasa in če veliko strank, klikne opcijo ne prikaži brez cene, je to pač izgubljena priložnost. Ker verjamem, da je za mene in za mnoge druge je glavna informacija pri nakupu rabljenega avta cena in potem na podlagi cene preverjam "ugodnost" potencialnega nakupa.

Za kupca pa je dobro, da ima čim več informacij za odločitev o nakupu. To bi bila seveda idealna situacija.


Je pa res, da nekateri prodajalci nabijajo cene, kupci pa realne cene spodbijaja, samo to je že bolj predmet pogajanja, kot pa oglaševanja.



Js sm pa mnenja, da je boljše cene NE napisat. Kupcu psihološko vlijeŠ več optimizma, če cene ne vidi, mar ne?

Ker napisat ceno je dvorezen meč. Če jo daš dovolj nizko, te bodo ljudje poklicali, če bo previsoka, te ne bodo poklicali (take so moje izkušnje). Če cene ne napišeš, te bodo poklicali, da ugotovijo kakšna je cena.. In ko imaš enkrat nekoga na telefonu in govoriš z njim "v živo", se lažje dogovoriš za ceno, ki tebi ugaja ter ga skušaš "in situ" prepričat v nakup, se dogovorit za ogled itd..
Nekje, nekoč sem videl en video, ki ga bom skušal izbrskat vn. Opravili so neko statistiko, kaj je boljše za kupca in kaj za prodajalca. V smislu, bo prodajalec lahko prodal izdelek po višji ceni, če on prvi ponudi ceno, ali če počaka da kupec prvi ponudi ceno po kateri bi X kupil. Kolikor me spomin ne vara, je za prodajalca boljše, če počaka, da prvi ponudi ceno kupec; in obratno za kupca je boljše, če počaka, da prvi ponudi ceno prodajalec.

S tem, ko cene ne objaviš, kupec pa se za stvar zanima, je primoran te poklicat, če želi izvedeti kaj več. Ko si pa enkrat na telefonu, ga z lepim obračanjem besed, hitro pripraviš do tega, da pove on koliko bi bil za to pripravljen dat, ti pa potem lahko ponudiš višjo ceno.

Tako, da če on recimo ponudi 100, ti pa rečeš, to pa nebo šlo tako zlahka, vredno je vsaj 150.. se potem z barantanjem cena ustali nekje pri 125, če oba popustita enakomerno. Nevem, po mojem bi tistih 25, šlo v žep kupca, če bi prodajalec prvi ponudil ceno; ker pa je prvi ponudil ceno kupec, gre v žep prodajalca.

Heisenberg ::

Oglase brez cene PREKOČIM! Oz. če je možno nastavim filter za od do € cene.

Sem popolnoma prepričan, da 90% ljudi preskoči tak oglas.

Blinder ::

Gaius je izjavil:

Ko si pa enkrat na telefonu, ga z lepim obračanjem besed, hitro pripraviš do tega, da pove on koliko bi bil za to pripravljen dat, ti pa potem lahko ponudiš višjo ceno..


Vecina prodajalcev je prevec nesposobnih, da bi znali te vescine prodaje. Vidis ze po oglasih, da je npr. polovica folka nepismenih..
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Superboyy ::

AnotherMe je izjavil:

Men je nabolj vsec: za resnega kupca se dodaten popust.

Wtf? Sploh ne vem kako naj to razumem?


Pomoje s tem mislijo takega, ki ne bo kompliciral zaradi prask ali pikic rje pri 10 let starem avtu.

Raw ::

Glih zato ker vas 90% preskoči oglas brez cene, se tam zna skrivat najboljši nakup.
Naprimer: avto ima nekaj več kilometrov, a je v nulo ohranjen. Prodajalec se boji napisat (upravičeno) višjo ceno, ker vsak pogleda števc in si reče, da je predrag za tako kilometrino. Slabo za prodajalca, dobr za kupca.

Nasploh se folk velik preveč zanaša na to kakšn je oglas. Vsi so tapravi detektivi online. Greš gledat avto, pa je popolnoma druga slika - lahko v pozitivnem ali negativnem smislu. To, da apriori zarad enga (ne)vpisanga parametra kar skippaš oglas, je bedarija. Vsaj poklicat je treba.
I am what I am and I do what I can

Zstiller ::

Oglase brez cene in po dogovoru preskočim. Glavni razlog, da se vse prenapihnjene in vsi hočejo rabljeno prodat po ceni novega. Samo dva razloga sta da ni cene 1. prodajalec ve, da zadeva ni toliko vredna kot bi on rad zanjo dobil in ga je sram objavit ceno ali pa hoče nekoga nategnit z njo. 2. prodajalec nima pojma koliko je realna cena ampak še zmeraj hoče več kot je vredno tako, da škoda zgubljat čas in živce za take stvari.

Raw je izjavil:

Glih zato ker vas 90% preskoči oglas brez cene, se tam zna skrivat najboljši nakup.
Naprimer: avto ima nekaj več kilometrov, a je v nulo ohranjen. Prodajalec se boji napisat (upravičeno) višjo ceno, ker vsak pogleda števc in si reče, da je predrag za tako kilometrino. Slabo za prodajalca, dobr za kupca.

Nasploh se folk velik preveč zanaša na to kakšn je oglas. Vsi so tapravi detektivi online. Greš gledat avto, pa je popolnoma druga slika - lahko v pozitivnem ali negativnem smislu. To, da apriori zarad enga (ne)vpisanga parametra kar skippaš oglas, je bedarija. Vsaj poklicat je treba.



Na žalost vse izkušnje do zdaj so takšne da vsi hočejo 90% cene novega izdelka za rabljenega. Tako da ja po dogovoru in brez cene se izognemo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zstiller ()

Sami ::

Tudi jaz oglase brez cene vedno preskočim, če že prodajaš zadevo napiši tudi ceno, da vidim kako konkurenčen si drugim oglasom.....ne da zgubljam še čas s klicem in posledičnem nabijanjem cene prodajalca.

Tudi, če je avto "ohranjen u nulo" napiši tistih 10% višjo ceno...tisti, ki mu to nekaj pomeni te bo gotovo poklical.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Utk ::

Gaius je izjavil:


S tem, ko cene ne objaviš, kupec pa se za stvar zanima, je primoran te poklicat, če želi izvedeti kaj več. Ko si pa enkrat na telefonu, ga z lepim obračanjem besed, hitro pripraviš do tega, da pove on koliko bi bil za to pripravljen dat, ti pa potem lahko ponudiš višjo ceno.

Tako, da če on recimo ponudi 100, ti pa rečeš, to pa nebo šlo tako zlahka, vredno je vsaj 150.. se potem z barantanjem cena ustali nekje pri 125, če oba popustita enakomerno. Nevem, po mojem bi tistih 25, šlo v žep kupca, če bi prodajalec prvi ponudil ceno; ker pa je prvi ponudil ceno kupec, gre v žep prodajalca.

No, primoran je poklicat, če je tvoja stvar edina med oglasi. Sicer te bojo klicali samo obupanci, ki so jim vsi drugi oglasi predragi, ali pa so vse druge ponudbe drugače zanič.

Glugy ::

Gaius je izjavil:


Js sm pa mnenja, da je boljše cene NE napisat. Kupcu psihološko vlijeŠ več optimizma, če cene ne vidi, mar ne?


Več optmizma? Ja pa kaj še..pol pa kličeš te prodajalce pa se bockaš z njimi za prbližn normalno ceno. Na-ah. Škoda časa. Napišeš kakšna je tvoja cena in če je to to te pokličem če ne pa ne.
Ne rabš se skrivalnc it.

Men največ optimizma da to da vem koliko je cena in vem da se splača poklicat. Če pa tega nevem..zakaj bi zgubljal čas? Po dogovoru / pokliči za ceno..to se lahk grejo sam tisti ki preprodajajo. Takih ne morš nategnt...po dogovoru men diši po : aha no pa da vidmo kok si naivn/neizobražen.

radmannsdorf ::

tomy5 je izjavil:

Še bolj hecni so potencialni kupci ki na vsak oglas ki ima ceno vedno vprašajo a je to zadnja cena.
Ja haloooo, če je cena napisana v oglasu je pol to cena. WTF

Še bolj hecni so pa prodajalci, ki poleg cene napišejo še: "cena ni zadnja". lol :)

Bud_Bundy ::

Raje preskočim oglase brez cene, oziroma pridejo na vrsto zadnji. Če ni cene je neka loterija...
Ko je koga strah dat prepoceni naj preprosto postavi višjo ceno in kasneje zniža, če ni odziva.

nejcek74 ::

Isto, oglas brez cene preskočim, oziroma če se le da prefiltriram že na začetku.

Nagi Bator ::

Oglas brez cene zmeraj ignoriram. Skoda cajta.

shadeX ::

Same here. Že na začetku ko izbiram, kaj želim da avto ima zraven še obkljukam da mi ne kaže oglasov brez cene.

tomy5 ::

+ večina ki ne objavi cene sploh ni pri sebi prepričana a bi prodala lai ne bi. To so mencači ki bi, ampak nebi ....

Furbo ::

Gaius je izjavil:

Sam sem pa mislil, da bo oglas brez cene privabil več ljudi. Očitno se motim.

Po kakšni logiki?

Jaz jih tudi preskočim, ker tak prodajalec, ki sam ne ve koliko hoče, navadno samo 've', da ga jaz hočem nategniti.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

69charger ::

Najboljša je ta fora ta zapečenih švercerjev, v polomljeni Slovenštini mu spustiš ceno (po tem, ko je o ceni že točno pisalo v oglasu), pol da neko žalostno aro (moj primer 50EUR, 17 let star avto), pravi da bo zrihtal denar, pol pa kliče čez par dni ja nimam dovolj denarja a daš za -10% po tem ko je cena bila že -20%, kot da naj se ga usmilim, ker je že dal aro. No ja, vsaj zaslužil sem še 50EUR. Najboljši so pa uni ki dajo gor avto za neko smešno majhno ceno da folk kliče, pol pa da nazaj gor pa nabije ceno.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Zgodovina sprememb…

N0t0ri0us ::

Oglase brez cene tudi jaz preskočim, dokler ni avti točno tak kot ga iščem. PRodajalec običajno ve koliko je vreden avto oz za koliko ga misli prodat, da mu pa ti preko telefona oceniš koliko je vreden avto ki si ga videl na 5ih slikah je pa malo kavbojsko.

To, da nekdo napiše cena je zadnja je butasto in arogantno vsaj meni. Cena avta je 8000€, pričakujem, da ga bo spustil vsaj za 250 ali 500€. Tako pač je. Kupec se počuti boljše ker je "zglihal", prodajalec pa je tako ali tako imel namen prodat za tako ceno. Volk sit in koza cela. Če pa prideš do avta s ceno 7500€ in prodajalec ne spusti niti evra pa izpade malo čudno.

Prav tako pri kakšnih drugih stvareh. Iz navade je treba malo spustit ceno in se vsi boljše počutimo. Sem pa že parkrat doživel, da je nekdo poklical in rekel naj mu pošljem brez "glihanja".

p.s. cena za resne kupce ni zadnja

Me zanima kaj bi rekel, če bi ga poklical in mu rekel, da si neresen ampak boš vseeno kupil :))

Aston_11 ::

N0t0ri0us je izjavil:

Sem pa že parkrat doživel, da je nekdo poklical in rekel naj mu pošljem brez "glihanja".
Normalno, da zaradi dveh soldov izpadeš kot bedak, se res ne splača. Jaz jih ponavadi vprašam, koliko pa ponujajo, ko me vprašajo, kakšna je zadnja cena. Takrat jim vzame sapo, ker na ta način jim pač ne gre. Samo forcirajo zadnjo ceno, ponavadi pa vsi neki reveži brez kinte v žepu, pa bi neke avte za par jurjev kupovali. Pametna odgovora jim pa ne dam oziroma jim dam takega, s katerim si nimajo kaj pomagati.

WarpedGone ::

Sam sem pa mislil, da bo oglas brez cene privabil več ljudi. Očitno se motim.

Kakšna je racionalizacija tega? Da bo folk zanimal in bojo sam zarad tega klical'

Js oglase brez cene preskočim neglede na robo, avto, bolha, ...
Edino, če ni nobenega ustreznega s ceno, se morda grem pogovarjat kakšna je cena.

Hkrati imam tudi prakso, da je napisana cena dokončna. Če je napisana več kot mislim plačat, sploh ne kličem, če pokličem, me zanima samo še kdaj lahk stvar dvignem in kje.
Zbogom in hvala za vse ribe

N0t0ri0us ::

Aston_11 je izjavil:

N0t0ri0us je izjavil:

Sem pa že parkrat doživel, da je nekdo poklical in rekel naj mu pošljem brez "glihanja".
Normalno, da zaradi dveh soldov izpadeš kot bedak, se res ne splača. Jaz jih ponavadi vprašam, koliko pa ponujajo, ko me vprašajo, kakšna je zadnja cena. Takrat jim vzame sapo, ker na ta način jim pač ne gre. Samo forcirajo zadnjo ceno, ponavadi pa vsi neki reveži brez kinte v žepu, pa bi neke avte za par jurjev kupovali. Pametna odgovora jim pa ne dam oziroma jim dam takega, s katerim si nimajo kaj pomagati.


OK pri avtu glihat ceno preko telefona ni ravno primerno. Ko bom jaz prodajal svoj avto bom postavil 500€ višjo ceno in rekel da cena ni zadnja in da se za končno ceno dogovorimo ob ogledu. Daš vedeti da se da še nekaj zglihati ampak ne preko telefona.

Druga stvar pa je grafična kartica ali pa neke komponente kjer se točno ve kolik so vredne. Postaviš ceno z rezervo, ko kdo pokliče spustiš za 5, 10 ali 20€ in prodaš.

Samael ::

N0t0ri0us je izjavil:



To, da nekdo napiše cena je zadnja je butasto in arogantno vsaj meni. Cena avta je 8000€, pričakujem, da ga bo spustil vsaj za 250 ali 500€. Tako pač je. Kupec se počuti boljše ker je "zglihal", prodajalec pa je tako ali tako imel namen prodat za tako ceno. Volk sit in koza cela. Če pa prideš do avta s ceno 7500€ in prodajalec ne spusti niti evra pa izpade malo čudno.


Meni pa to ni butasto. Obratno. Napišem, kot želim dobiti. Če ti ni všeč, pojdi dalje - ne maram pa da mi okoli tega nekdo krade čas. Ali pa jaz komu. Aroganco vidim kvečjemu v tvojih pričakovanjih in principih, ki niso del moje ponudbe.
Za to in to zadevo želim xxx eur. Mislim, da je to fer ponudba. Če se ne strinjaš, je jasno, da ne boš kupil. Ni problema. Oglas ostane. Ne mi pa prosim moriti z nekimi pričakovanji, ki niso del oglasa - saj menda znaš brati?

Alternativno, pa ti lahko v sklopu tvojih pričakovanj nabijem ceno še za kakšnih 20%, napišem "cena ni zadnja" (kar se mi sicer zdi oslarija), pa si lahko potem kradeva čas, glihava, se pogajama... da boš ja srečen.
Ampak ne, jasno da ne. Ker nisi edini. In da bom imel 20 folka na vratu, ki mi bo afne guncalo, vsiljevalo svojo ceno... a mi je treba tega? Torej ne, cena je takšna kot je. Če ti je sprejemljiva me pokliči, se bova pogovorila, če ne, pač ne.
Kje vidiš tu problem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

bambam20 ::

tomy5 je izjavil:

Še bolj hecni so potencialni kupci ki na vsak oglas ki ima ceno vedno vprašajo a je to zadnja cena.
Ja haloooo, če je cena napisana v oglasu je pol to cena. WTF




NE. Razen, če izrecno napišeš, da je to zadnja cena! Drugače ni nikoli zadna cena, pač pa izhodiščna cena za pogajanje.

Če izrecno napišeš zadnja cena boš avto težko prodal. Oz. ga boš dal v avtohišo, pa pše tam ti bodo povedali nižjo ceno :).

Lp.

Raw je izjavil:

Glih zato ker vas 90% preskoči oglas brez cene, se tam zna skrivat najboljši nakup.


Ni res. Tisti, ki imajo napisano brez cene imajo to z razlogom. Občutno previoska cena, tipajo trg, da vidijo, koliko jih bo poklicalo, a v popolvai avtomobilov je to jalovo.

Tudi sam takšnih prodajalcev ne kličem. Zakaj? Ker imajo zagotov tako nerealno ceno glede na trg ,da se samo zasmejem. Že na avto netu so zelo nerealne cene, ki so napisane.


Kot drugo pa. zakaj dajete oglase, če vas potem moti, da vas ljudje kličejo. Halo. Prodajate a ne. Pa tudi če vas pokliče 30 dilerjev ne rabite biti osorni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

bambam20 ::

#000000 je izjavil:

To folk počne da se znebi dosadnih tipov ki bi zbijali še tako nizko ceno že po telefonu ter potem še ob morebitnem ogledu,


Ja, ja. potem pa ne prodjaja osebno, ker očitno bi prodal, zato pa ne bi nič naredil. jaz se s takšnimi prodajalci, ki jim je težko odgovorit na vprašanja sploh ne ukvarjam.

In znova. V čem je problem? Vsa lahko vpraša , če je to zadnja cena. tako vsaj veš, da se ne voziš na ogled. Ker zadnje cene ni. Je samo izhodiščna. zadnjo se potem doreče na licu mesta.

Očitno določeni nimate osnovnih pojmov o prodaji.

In oglasi brez cene so samo tratenje mojega časa. Se vidi, kkao znate določeni zakomplicirat . Ob tem ste pa seveda še užaljeni, ker se kupci ne strinjajo z vašo prenapihnjeno ceno v katero želite dobiti nazaj vse servise, nakup goriva in gume.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Samael ::

bambam20 je izjavil:



Kot drugo pa. zakaj dajete oglase, če vas potem moti, da vas ljudje kličejo. Halo. Prodajate a ne. Pa tudi če vas pokliče 30 dilerjev ne rabite biti osorni.



Kdo je rekel, da smo osorni? Saj se ti ni treba zdaj zmišljevati in našim komentarjem dodajati nečesa, kar ni zapisano.
Prodajam da. Za 100€, kot sem eksplicitno navedel v oglasu. Fer cena. Nisi pripravljen dati toliko? Ni problema, išči dalje.

Rok Woot ::

Zadnjič kličem na privat oglas za prodajo hiše v Lj. Pa ona reče, da je iz Kranja in da če sem resen, ker baje da je že eden prišel na ogled in da je ni kupil, ter da ona se takih šal ne gre ...

shadeX ::

ker baje da je že eden prišel na ogled in da je ni kupil, ter da ona se takih šal ne gre ...


Hvala za tole. Izjemno polepšalo drugo polovico bednega ponedeljka :D

Furbo ::

Jao kera cvetka.

Jaz tudi prodajam eno parcelo, pa me ena baba kliče, pa že kar po telefonu, če spustim ceno na 100 jurjev.
Pa rečem, a če rečem ja, boste kar kupili brez nadaljnega? (ker bi dejansko prodal, sem imel ravno varianto za ugoden nakup druge)
Pol pa neki momlja in se spoka z linije.

Najslabši so kupci, ki bi se cenkal, dilal, vse.. samo denarja nimajo.

Pol pa napišeš v oglas, ne morite mi za popuste, če nimate denarja v roki, so pa užaljeni.

Za moje pojme ne moreš prit, zbit ceno, pol pa rečt, veste, zdaj grem pa jaz po vseh slo bankah preveriti, če bom kje dobil kredit.

Po eni strani tudi v redu, sem že dobil gratis jurja€ are od enega takega, po drugi pa...
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

r3dkv1c4 ::

tomy5 je izjavil:

Še bolj hecni so potencialni kupci ki na vsak oglas ki ima ceno vedno vprašajo a je to zadnja cena.
Ja haloooo, če je cena napisana v oglasu je pol to cena. WTF

napačno razmišljaš.....tisti, ki imajo napisano "zadnja cena", mislijo tudi na dejansko zadnjo navedeno ceno.....ostali pa ceno navedejo zgolj za orientacijo, kjer se začne usklajevanje cene.

Bolha je pač internetni sejem, kjer se o ceni vedno pogaja....ali pa avtonet ali pa katerikoli drugi portal.

@Furbo

Najslabši so kupci, ki bi se cenkal, dilal, vse..



Ti nimaš spoštovanja do kupcev ane.....ne mislit, da si najboljši prodajalec, ker nisi.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

Furbo ::

r3dkv1c4 je izjavil:

@Furbo

Najslabši so kupci, ki bi se cenkal, dilal, vse..

Ti nimaš spoštovanja do kupcev ane.....ne mislit, da si najboljši prodajalec, ker nisi.

Če nimaš denarja, nisi kupec, ampak wannabe kupec.

Pa ne trdim, da sem najboljši prodajalec, zanalašč nisem ritolizniški prodajalec.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

c3p0 ::

Ko sem kdaj dal oglas brez cene (ne za avto), je prvo vprašanje vedno bilo: "kakšna je pa cena?". Torej, ni smisla.

Zdaj raje napišem ceno, seveda malo višjo, da potem zmagoslavno scenkajo za 10% dol in vsi srečni.

Sam se s takimi oglasi sploh ne ubadam in jih preskočim, razen, če bi res šlo za neko redko zadevo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

r3dkv1c4 ::

Furbo je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

@Furbo

Najslabši so kupci, ki bi se cenkal, dilal, vse..

Ti nimaš spoštovanja do kupcev ane.....ne mislit, da si najboljši prodajalec, ker nisi.

Če nimaš denarja, nisi kupec, ampak wannabe kupec.

Pa ne trdim, da sem najboljši prodajalec, zanalašč nisem ritolizniški prodajalec.

Če nimaš denarja, nisi kupec, ampak wannabe kupec.
Wrong again, tisti, ki nima denarja, ne gleda oglasov ampak skrbi kaj bo jutri v usta dal.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

tomy5 ::

+ brska po oglasih in sanja kako bo nekaj dobil za tretjino realne cene, ker je preveč pod vplivom folka ki se stalno hvali kako so vse dobili skoraj zastonj.

Rok Woot ::

To je res, lažje je iti mimo trgovine, če veš da si lahko to privoščiš ...

Furbo ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Wrong again, tisti, ki nima denarja, ne gleda oglasov ampak skrbi kaj bo jutri v usta dal.

Ali pa naroča robo in jo ne prevzame.. da se 5 min počuti srečnega..
Ali pa jemlje vse žive kataloge od avtov, ki si jih ne more privoščiti..
Ali pa dela na izboljšanju situacije..

..ni univerzalnega pravila.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prodaja starejsega vozila

Oddelek: Na cesti
454781 (3122) 69charger
»

Cena po dogovoru !? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9617460 (14080) loveJDM
»

Nakup stanovanja - posrednik pijavka?

Oddelek: Loža
3710271 (7748) Telbanc
»

Nesposobnost trgovanja pri malih oglasih (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25552019 (42608) kuglvinkl
»

Poziv kupcem!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
535076 (3967) OZZY

Več podobnih tem