» »

Trije monitori - znanstvena fantastika?

Trije monitori - znanstvena fantastika?

«
1
2

WarpedGone ::

Želja je enostavna: 'extended desktop' čez tri monitorje, OS WinX
Igre sem omenil samo enkrat sedaj v tem stavku, in nikoli več, jasno?

Grafična kartica mora bit ena sama, nobenega SLI drkanja in podobno, idealno če je pasivno hlajena.

Katera kartica 100% podpira tri hkratne monitorje preko DVI in HDMI?

Prosim, ne mi utrujat s karticami, ki imajo po tri porte, potem pa se izkaže, da jih niso sposobne hkrati futrat s signalom - to velja za praktično vse kartice, katere sem do sedaj preveril.

ATI Eyefiniti je žal navadno marketing kozlanje. Ja, podpira 3 monitorje če so vsi preko DP in pravilne barve, sicer ne. Nvidia 3D surround same shit.

Torej, obstaja kej normalnega in da sugirno dela? Dobri stari matrox?
Zbogom in hvala za vse ribe

Riff ::

lahko daš 2 kartici potem ena AMD ena pa Geforce pa nč SLI ali CF

konspirator ::

Željene resolucija ?


https://www.slashgear.com/asus-5870-eye...

http://www.pny.com/nvidia-nvs-510-for-q...

Imho bo matrox res pravi odgovor, samo uporabljajo DP.
http://www.matrox.com/graphics/en/produ...


Amd Firepro si gledal ?
http://www.amd.com/en-us/products/graph...
ATI FirePro 2460 Multi-View
Quad DisplayPort and DVI output
--

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

Začeli bomo s tem, da je ena sama kartica in da deluje. Potem se bom sekiral glede max resolucije.

Mašino poganja i5 3450, ki ima vgrajeno intel HD grafiko. Če je kakšna dedicated kartica sposobna zraven laufat tretji monitor, bi to zadoščalo, še dve grafični zraven odpadeta.

Matrox 500 USD, AMD Fire Pro 400 USD.

Se pravi, v razredu človeških cen, so trije monitorji prazen marketing?
Zbogom in hvala za vse ribe

Dr_M ::

Ni mi jasno, kaksne probleme imate?
Sicer imam vedno proklopljena samo dva monitorja, ampak sem probaval 3 monitorje in se tv istocasno in dela super. 2x dvi, hdmi in dp, vse spila bp. To sem probaval na gtx660ti in na gtx970.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

dj_uro ::

sam imam GE 1070, pa furam 3, sicer stare(vga, dvi) monitorje...

kje tiči problem?
kakšne monitorje pa imaš?/želiš?
vw-klub.si

specing ::

Če imaš DisplayPort izhode, potem lahko obesiš več zaslonov na isti izhod. Tudi veliko profesionalnih monitorjev to podpira (daisy-chaining).

konspirator ::

FirePro 2460 je od 150 v Eu
https://geizhals.eu/ati-firepro-2460-pa...
--

WarpedGone ::

kje tiči problem?

Identifikacija grafične karitce, ki zanesljivo dela brez jajcanja.

Tri monitorje naj bi podpirala tudi v i5 3450 vgrajena grafika, a "se zaplete" pri izvedbi matične plate in imenu monitorjev, da to zares deluje. Maš tri priklope na mataplati, ko vštekaš lahko izbereš poljuben par izmed treh.

Podobno je pri (poceni) karticah, ki sicer imajo po tri priključke, a zaradi internalij lahko poganjajo največ dva monitorja naenkrat.

Monitorji so trije različni s priklopi
1. 24" monitor: DVI, VGA
2. 21" monitor: DVI, VGA
3. 21" monitor: DVI-D, VGA, S-VIDEO, VIDEO
Željena resolucija je (1600 + 1920 + 1600) * 1200 i.e. 5120 x 1200

Torej, noben ne podpira display porta, tako da če bo potreba po njem, bo potreba tudi po konverterjih, ki kolikor berem, morajo bit aktivni in imajo ceno rabljene grafične. Če bi za zadevo nameraval velik plačat, bi kupu vse novo.
Zbogom in hvala za vse ribe

Senitel ::

WarpedGone je izjavil:

Začeli bomo s tem, da je ena sama kartica in da deluje. Potem se bom sekiral glede max resolucije.

Z eno samo grafično boš imel problem, ker nima noben GPU treh TMDS linkov (ki jih rabita DVI in HDMI). Saphire je imel neke Eyefinity verzije Radeon-ov, ki so imele še en čip za ekstra DVI/HDMI link. Glede resolucije je vprašanje, če imaš skupaj dovolj nizko bi lahko uporabil kaj takega.

WarpedGone je izjavil:

Mašino poganja i5 3450, ki ima vgrajeno intel HD grafiko. Če je kakšna dedicated kartica sposobna zraven laufat tretji monitor, bi to zadoščalo, še dve grafični zraven odpadeta.

Če je to opcija kaj je potem problem? Vtakneš dobesedno kar koli z DVI-jem v kišto in imaš vsaj še en priklop.

WarpedGone ::

Extended desktop čez tri monitorje, kjer 2 poganja vgrajena grafika, tretjega pa dodatna (say ena stara ATI) kartica? To naj bi delovalo?

(Sprašujem predno probam, ker imam težavo verjet)
Zbogom in hvala za vse ribe

dukedl ::

jz mam i5-6400 z Intel(R) HD Graphics 530
3 izhodi istočasno bp (vga, hdmi, dvi)

tudi za tvojo Intel(R) HD Graphics 2500 (http://ark.intel.com/products/65511/Int... piše da bi šlo....hmmm
http://www.intel.com/content/www/us/en/...
lp dukedl

Senitel ::

Seveda, saj nismo več v času Win 98...

Modri dirkač ::

Lol, a je to tema iz leta 2005?
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

tema ne, monitorji pa ;)
#brezpodpisa

WarpedGone ::

tudi za tvojo Intel(R) HD Graphics 2500 (http://ark.intel.com/products/65511/Int... piše da bi šlo....hmmm http://www.intel.com/content/www/us/en/...

Piše ja, tut na plati mam tri priklope (VGA, DVI, HDMI), zato sem šel v nabavo tretjega monitorja, ki podpira isto 1600x1200 resolucijo, ker je nekje tut pisalo da morata dva monitorja laufat na isti resoluciji.

No, pol pa vse skup štekam in ne dela. Naknadno branje odkrije, da stvar dela le preko DP priklopa, ki ga na tej plati ni. In smo pri osnovnem problemu - reklama : realnost.

Seveda, saj nismo več v času Win 98...

No, grem probat, če res nismo. Poročam.
Zbogom in hvala za vse ribe

hojnikb ::

vrzi te smeti v kanto pa si nabavi en proper 21.9 display. se nebo treba nikol vec jajcat z multimonitor.
#brezpodpisa

hamez66 ::

hojnikb je izjavil:

vrzi te smeti v kanto pa si nabavi en proper 21.9 display. se nebo treba nikol vec jajcat z multimonitor.



Eh, dodaten monitor čisto fajn paše zraven 21:9 displaya.. :)

Brane22 ::

Kateri proper 21.9 displej ima 4800 pikslov po diagonali ?

Dobijo se solidni rabljeni monitorčki 1920x1200. Trije taki nanesejo skoraj 8K po širini.

S tem lahko čisto lepo iamš hkrati gor recimo shematiko, plato in browser, s katerim iščeš neke podatke gor.

Ali tri okna v IDEju itd.

Vem,d a je vprašanje za WinX, a na Linuxu sem pičil tri enake monitorje 1600x1200 ( DVI-D + DVI + DP mislim) na Sapphirjevi HD6850, čeprav ni bila Eyefinity. Ključni štos je bil v tem, da so imeli natanko enake timinge, ker so bili isti.Drugače pa, kot rečeno,rabiš Eyefinity kartico pa vse moraš furat preko DP ( preko kabla ali pa AKTIVNEGA pretvornika). Nazadnje, ko sem se oziral po zamenjavi ( HD z linux driverji je takrat bolj kilavo šparala štrom), sem imel ogledano eno v R7 familiji, ki je bila pasivno hlajena pa z nekaj kilavega DDR3 RAM-a in temu ustrezno miniaturno porabo, vendar ceno €150.

Upal sem, da bo vsaj kaj novega iz RX460 familije ponujalo kaj več ko en DP port, pa tega ni.

Ostane torej bodisi RX470, bodisi kaj starega za podoben denar oziroma čakanje na kak nov APU na AM4.

Sem probal vse živo,d a bi zdresiral KAbinija v to,d a da od sebe tri signale, pa ne gre. So mi potem rekli AMDjevci, da zaradi tega, ker Kabini ima dejanjsko samo dva linka.

Oziroma, je še ena rešitev - nekje sem videl zadevo, ki ti iz enega DP linka potegne tri DVI signale.

Mašina generira sliko 3x1600x1200 s frekvenco, ki jo zmore v buffer tega vmesnika, ta pa potem iz njega meče 60 FPS na vsak monitor. MIslim da to deal Matrox, cena, ki mi je ostala v spominu pa je nekaj čez €300.

Senitel ::

Brane22 je izjavil:

a na Linuxu sem pičil tri enake monitorje 1600x1200 ( DVI-D + DVI + DP mislim) na Sapphirjevi HD6850, čeprav ni bila Eyefinity. Ključni štos je bil v tem, da so imeli natanko enake timinge, ker so bili isti.

Če si lovil iste timinge potem tretja opcija ziher ni bila DP ampak HDMI-DVI adapter.

WarpedGone ::

No, grem probat, če res nismo. Poročam.

Poročam, da ne deluje.
V biosu vklopljeno neko omenjanje "Multimonitor blah blah",
COntrol panel vidi obe grafiki, pri dodatni piše "Microsoft Basic Display Adapter", ustrezni drajverji za Win 10 ne obstajajo.

Tako da
Vtakneš dobesedno kar koli z DVI-jem v kišto in imaš vsaj še en priklop.


Ne drži. Ni divolj, da ima DVI ampak mora bit še kaj točno?
Obstajat mora vsaj driver za Win 10, ki mora podpirat kaj točno?
Zbogom in hvala za vse ribe

Brane22 ::

Senitel je izjavil:

Brane22 je izjavil:

a na Linuxu sem pičil tri enake monitorje 1600x1200 ( DVI-D + DVI + DP mislim) na Sapphirjevi HD6850, čeprav ni bila Eyefinity. Ključni štos je bil v tem, da so imeli natanko enake timinge, ker so bili isti.

Če si lovil iste timinge potem tretja opcija ziher ni bila DP ampak HDMI-DVI adapter.


No, to sem pozabu. Vsi monitorji so imeli samo DVI in VGA vhod. Na začetku sem probal s pasivnim adapterjem - štekerjem HDMI-DVI, potem s podobnim štekerjem DP-DVI in ni delalo. Nato sem nekje staknil aktiven DP-VGA adapter in je nekako delalo, dokler ni adapter crknil. Nato sem, mislim da v e-misiji našel poceni aktivni DP-DVI adapter, s katerim sem ga zamenjal.

Nato je prišel novi kernel, kjer so tipi pogruntali, da lahko driverje spremenijo tako, da uporabijo isti PLL za dva ali več monitorjev, če imajo ti identične timinge in od takrat naprej je lepo delalo tudi z navadnimi šteker-adapterji.

Senitel ::

WarpedGone je izjavil:

No, grem probat, če res nismo. Poročam.

Poročam, da ne deluje.
V biosu vklopljeno neko omenjanje "Multimonitor blah blah",
COntrol panel vidi obe grafiki, pri dodatni piše "Microsoft Basic Display Adapter", ustrezni drajverji za Win 10 ne obstajajo.

Tako da
Vtakneš dobesedno kar koli z DVI-jem v kišto in imaš vsaj še en priklop.


Ne drži. Ni divolj, da ima DVI ampak mora bit še kaj točno?
Obstajat mora vsaj driver za Win 10, ki mora podpirat kaj točno?

Sem mislil, da bo to, da rabiš driver za grafično, samoumnevno...

WarpedGone ::

Hehe... sej driver obstaja: Microsoft Basic Display Adapter. In je dost dober da zna prikat sliko monitor, če ukinem integrirano grafiko.

Furat extended display pa ne zna več, zato sprašujem katere fičerje točno mora grafika podpirat, da bo reč delala?

Čez pol ure grem po eno pasivno nVidia 8600GTS, za katero obstajajo frišni Win10 drajverji. Držim fige, da bo zadostovalo "obstaja driver za Win10" in se ne bo izkazalo še "driver mora podpirat XYZ".
Zbogom in hvala za vse ribe

hojnikb ::

katero grafiko mas da je samo basic driver ?

btw, sam 8600gt ne kupovat. to je crkovalno na polno.
#brezpodpisa

WarpedGone ::

Kaj pol če crkne čez pol leta, za 30 eur se ne sekiram, če bo le delalo pol leta.
Zbogom in hvala za vse ribe

Brane22 ::

Sem glih mislu reč. Ene dve takeli zadevi sta mi crknili od same "toplega srca".

Poleg tega, takrat so bile neke omejitve v driverju glede največje skupne x ločljivosti.
Spomnim se, da je bila ta meja dvignjena s 4k na 8K ( pozneje višje) in da sem imel tudi s tem probleme.

hojnikb ::

30e za to cudo ?
nategnjen si na suho. res.

to ni vredno vec kot 5e
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

WarpedGone ::

Nategnjen sm bil že z reklamo, da mamaplata podpira 3 monitorje, da vse itak deluje ipd.
Nategi so okrog in okrog, maš recept ki 100% deluje za normalno ceno al ga nimaš?
Zbogom in hvala za vse ribe

next3steps ::

WarpedGone je izjavil:

Začeli bomo s tem, da je ena sama kartica in da deluje. Potem se bom sekiral glede max resolucije.

Mašino poganja i5 3450, ki ima vgrajeno intel HD grafiko. Če je kakšna dedicated kartica sposobna zraven laufat tretji monitor, bi to zadoščalo, še dve grafični zraven odpadeta.

Matrox 500 USD, AMD Fire Pro 400 USD.

Se pravi, v razredu človeških cen, so trije monitorji prazen marketing?

Tako je. Za specializirano delo se uporabljajo specializirane cene. Tole je med cenejšimi. Če ti je predrago, potem tega ne potrebuješ.

hojnikb ::

pasivna 5450 za zacetek. kaksnih 10e, pa nebo jutri crknala.

z 8600gt si bos samo tezave naredu, ker bo fuc slej k prej in bos spet at square one.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

WarpedGone ::

Sm gledu 5460 a je štacuna danes zaprta. bo pasivna 8600gts, da vidim če sploh dela. 30 eur investicije v šolanje a to dejansko deluje tut v praksi, izven reklam in palamudenja po forumih.

Omenjaš natege in hkrati priporočaš en 21:9 monitor z resnim obrazom....
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

in kaj je narobe z 21.9 displayom ?
#brezpodpisa

opeter ::

Ali smem vprašat, kaj takega delaš, da ti nista dovolj dva ekrana?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Brane22 ::

AMDjeve FirePro kartice imajo 4 DP porte in domnevam,d a driverje updatajo, če zaradi ničesar drugega zaradi cene in segmenta trga, katerem so namenjene. Solidna zadeva je €300+ a domnevam,d a je to sprejemljiv price premium za to uporabo.

Dobijo pa se tudi cenejši modeli na DDR3, recimo tale:

FirePRO 2100

klinker ::

Ne vem kaj imas to z eno staro grafo, ampak jst furam bp X300 na Server 2016/Win10 na starih driverjih, pa tudi v enem starem laptopu X1250 na Win 10 z Vista driverji.

Brane22 ::

Evo, tale mi je bolj všeč:

W4100 2GB GDDR5

Par fičnikov več, 2x hitrejši RAM, več procesnih enot, en DP port več, low power.

Niti ne tako slaba izbira za backup v predalu za tiste situacije, kor rabiš kaj za prezentacije itd če drugega ne.

_Dormage_ ::

Jaz furam 2 x 24" in 1x 27" na stari ATI Radeon HD5700.

FX6300B ::

hojnikb je izjavil:

katero grafiko mas da je samo basic driver ?

btw, sam 8600gt ne kupovat. to je crkovalno na polno.


imam še vedno delujočo 8600gts, sem jo letos zamenjal , ampak po 10 letih še vedno deluje :P
May the force be with you!

WarpedGone ::

"nova" kartica doma, notr, reštart, update driver, prvi boot slika na tretjem monitorju (nova kartica), na drugem tema. Še en reštart, tema na vseh monitorjih, stvar se ne zbudi več do konca če je nova kartica zraven not.

Še kakšna ideja kaj nastavit v biosu, kjerkoli?

Eureka!

Trik je bil, da je PCIE primarni display, sedaj dela, trije aktivni monitorji, extended display. Ni ravno walk in the park ampak dela.

Hvala za spodbudo!
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

AnotherMe ::

Me veseli, da si zrihtal:) Sm a ravno hotu napisat, da mi ni jasno, kaj te muci:)

Riff ::

tud 8600gts je zakon dokler dela

Brane22 ::

Če se ne motim, tole sedaj ne zadovoljuje tvoje inicialne želje- treh monitorjih na eni kartici.

Na linuxu to pomeni pomeni uporabo xinerama-e, kar je PITA.

Na Winsih ni nekih negativnih posledic take fragmentacije ?

WarpedGone ::

Dobesedno ne, nism pa šel v nabavo dveh kartic ampak sm 'zlorabu' obstoječo integrirano zadevo + ena čipšit pasivna kartica. Good enough.
Zbogom in hvala za vse ribe

LeQuack ::

opeter je izjavil:

Ali smem vprašat, kaj takega delaš, da ti nista dovolj dva ekrana?


Zakaj pa ti rabiš npr. več diskov, ali pa več parov čevljev? Kaj takega delaš?
Quack !

next3steps ::

Tisti, ki rabi več diskov po navadi ve, za kaj jih rabi in jih tudi zna skonfigurirati ali pa uporabi namensko železje. Enako je z multimonitor set-upom.

Brane22 ::

next3steps je izjavil:

Tisti, ki rabi več diskov po navadi ve, za kaj jih rabi in jih tudi zna skonfigurirati ali pa uporabi namensko železje. Enako je z multimonitor set-upom.


Pretiravaš. Komot se ti zgodi, da rabiš tak setup.

Recimo da si prevajalec in dobiš neko zahtevo, ki jo moraš ekspresno izpolnit ali kaj podobnega.

Ne mi reč da so vsi, ki pridejo v tak položaj kar takoj pripravljeni odcolat Matroxu in podobnim za pol avta.

Furbo ::

Trije monitorji res niso nič takega, danes ni več tako kot včasih, ko je vsak monitor predstavljal mulčku nedosegljive denarje in nenazadnje tudi zazvzel preveč prostora na mizi.

Že jaz imam 2 monitorja samo zato, da imam na enemu nametane razne messengerje, pa bom verjetno kmalu priklopil še tretjega, da lažje spremljam cene na borzah. Ker se mi pač ne da preklapljati med programi. Pa čeprav je osnovni monitor 30".
In zakaj ne?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

next3steps ::

Brane22 je izjavil:

next3steps je izjavil:

Tisti, ki rabi več diskov po navadi ve, za kaj jih rabi in jih tudi zna skonfigurirati ali pa uporabi namensko železje. Enako je z multimonitor set-upom.


Pretiravaš. Komot se ti zgodi, da rabiš tak setup.

Recimo da si prevajalec in dobiš neko zahtevo, ki jo moraš ekspresno izpolnit ali kaj podobnega.

Ne mi reč da so vsi, ki pridejo v tak položaj kar takoj pripravljeni odcolat Matroxu in podobnim za pol avta.

Komot si lahko tulpari (LeQuack), če želiš. Imeti več kot je potrebno ni greh. Matrox te pride okrog 4 stotke, pravtako AMD alternativa. Pol avta stane prav toliko. Za štiristotko ne dobiš niti dveh/treh pametnih monitorjev.

Brane22 ::

In od obeh bi user pričakioval da znajo kar piše na škatli in da za to ni treba doktorata in temu ustreznih orodij.

Saj OP je že na začetku imel HW, ki naj bi znal kar rabi. Le nematerialne komponente so manjkale.

Kar se Matroxa tiče, kdo pravi da tam v tem denarnem razredu ni "drobnega tiska" ?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eyefinity, ne dobim slike skozi DP

Oddelek: Zvok in slika
423631 (3059) huelz
»

Multi-monitor setup - Kje in katere kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
222617 (2082) LuiIII
»

trije monitorji na en računalnik

Oddelek: Zvok in slika
486736 (5988) Janac
»

priklop treh monitorjev na ATI vga (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
517928 (7060) frudi
»

Eyefinity - Trije monitorji

Oddelek: Pomoč in nasveti
182343 (1778) Janac

Več podobnih tem