» »

Pokvarjen ethernet port na NAS

Pokvarjen ethernet port na NAS

grga1975 ::

Na mojem Synology NAS (212j) je zgleda crknil ethernet port (ko vkljucim kabel se LEDice ne prizgejo/utripajo). Ali se je ze kdo srecal s cem podobnim? Se da/splaca to popravit ali je bolj enostavno kupit nov NAS?

Mavrik ::

Če si probal z drugim kablom že (je pogostejša okvara), lahko uveljavljaš garancijo, dokupiš wifi dongl ali pa menjaš NAS. Ne vem če se splača popravljat tole izven garancije.
The truth is rarely pure and never simple.

tony1 ::

Verjetno ti je Ethernet čip pokurila prenapetost/strela.

Če je Ethernet vezje na plati na svojem čipu, se ga seveda da zamenjati (naslednje vprašanje nato je, če ima sploh kakšno oznako oz. če se ga da kupiti)... Meni so ga tako zamenjali na "ta velikem" Siol boxu v Modul centru v ind. coni Trzin za nekaj desetakov (pri istem problemu na "ta malem" boxu pa niso mogli pomagati, ker je imel Ethernet čip integriran v večji custom čip, ki se ga ni dalo dobiti)...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

All ::

grga1975 je izjavil:

Na mojem Synology NAS (212j) je zgleda crknil ethernet port (ko vkljucim kabel se LEDice ne prizgejo/utripajo). Ali se je ze kdo srecal s cem podobnim? Se da/splaca to popravit ali je bolj enostavno kupit nov NAS?



napiši če dobiš koga ki to "šraufa".
Men na mojem 410j ne delata usb-ja

grga1975 ::

Probal vec kablov, je pa ze izven garancije (do zdaj sem bil kar zadovoljen).
Se nekaj - ce sem prav razumel navodila so USB porti na NAS za priklop drugih zunanjih naprav (npr. diski, printerji...) ne da pa se preko njih direktno prikljucit na racunalnik?
Potem pa se to - v navodilih tudi pise, da se pri novem priklopu diska v NAS vsi podatki izgubijo (disk se formatira). Se pravi, ce vzamem obstojeci disk in ga priklopim v nov NAS, bom izgubil vse, kar je gor? Se mogoce to ne bo zgodilo, ker je disk ze itak bil v NAS in je ustrezno sformatiran? Je se kaksna druga varianta?

Mavrik ::

Diske lahko daš v nov (Synology) NAS in podatki ostanejo. Če NAS ni isti model, se ti zna zgoditi da bodo izginile kakšne nastavitve, sam podatke bo pa pomountal. Edino poskrbeti boš moral da se najprej DSM posodobi na vsaj isto različico.

Več info: https://www.synology.com/en-global/know...
The truth is rarely pure and never simple.

grga1975 ::

A ce grem pa na drugega (QNAP, buffalo, netgear...) mi bo pa povozilo podatke? ne bi rad zgubil druzinskih slik zadnjih 15 let...
Back-upa pa zdaj ne morem narest, ker se zaradi pokvarjenega LANa ne morem upravljati z NAS.

Mavrik ::

Odvisno od tega kako imaš trenutno diske formatirane. Če imaš Synology Hybrid Raid, ti drugi NASi tega sploh ne bodo prepoznali. Če imaš "standardni" RAID, boš moral preverit a nov NAS tudi podpira tak RAID.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

b3D_950 ::

S pingom si probal?

https://forum.synology.com/enu/viewtopi...

The two LEDs on the back of Ethernet Jack will not illuminated on DS213+ as HW design. However, you can determine if there's network traffic pass through from LAN LED, and see if it's blinking promptly.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

grga1975 ::

Synology assisstant mi ne najde NAS v mrezi - predvidevam da ga tudi pingat ne bi mogel?

b3D_950 ::

Če se ne prižge nobena LED na switchu kamor priključiš UTP od NAS-a, potem tudi s pingom ne boš nič novega odkril.:/
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

grga1975 ::

Hmm, po nekajdnevnem pocitku in ponovnem vklopu je spet zacelo vse delat tako kot mora...
Vseeno hvala za vse nasvete.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NAS kako najlažje prenesti podatke

Oddelek: Pomoč in nasveti
202212 (1493) sfaljk
»

Kateri NAS? (Network Attached Storage) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19367505 (55936) levaky
»

NAS ali "domačo rešitev"?

Oddelek: Kaj kupiti
204605 (3706) levaky
»

problem prenosa torrentov na NAS strežniku synology DS 212j

Oddelek: Pomoč in nasveti
115373 (5037) mNeRo

Več podobnih tem