» »

problem prenosa torrentov na NAS strežniku synology DS 212j

problem prenosa torrentov na NAS strežniku synology DS 212j

podreberek ::

Pozdravljeni

Nas strežnik synology DS 212j ima funkcijo odjemalca torrentov.
Problem nastane pri nekaterih trackerjih pri katerih samo prenese nek file prijava ali pa first brez kakeršnekoli končnice . Na določenih trackerjih pa ni problemov.

Je že imel kdo podoben problem na kakšne zunanjem NAS strežniku ali pa vsaj podobne izkušnje?



Lp

floyd1 ::

Z našimi trackerji ni bilo pri meni nikoli problemov (blink, partis), na "piratskem zalivu" pa mi včasih res noče zaštartat kaka stvar. Ampak tako je bilo tudi že takrat, ko sem torrente nalagal na računalniku.
Nasplošno sem s torrent odjemalcem na Synology NAS-u zelo zadovoljen. Imam 210j.
Je pa obstajal vmes en "firmware", kjer je bilo na torrent odjemalcu precej problemov, a to je že precej daleč nazaj (ca. 1 leto?).

podreberek ::

pr men pa tuj do sedaj ni mel nobedn problemov moj blink in pa partis pa nikakor noče.
Gledam po navodilih in tudi iščem po tujih forumih pa nimajo podobnih problemov.

Glede same uporabe in web vmesnika je zelo pregleden in logičen in sem zelo zadovoljen.

floyd1 ::

Ta dva ti morata delat.
1. Najprej preveri, če obstaja kaka programska nadgradnja za tvojega Synology-ja
2. Kako sploh vlačiš torrente? Ti bom za vsak slučaj opisal moj postopek, ker v DLstation lahko delaš tudi drugače. Jaz najprej cuknem dol v Firefoxu *.torrent datoteko, potem pa na synology panelu odprem download station, kliknem zgoraj tisti +(create) in potem pod open a file dam browse in naložim tisto torrent datoteko. Ti na ta način ne dela?

podreberek ::

Spregledal sem funkcijo drop , ki se uporablja tudi pri file station.

torrent shraniš na svoj disk odpreš download station ga primeš in spustiš kar na sredini potem te pa še samo vpraša za omejitve DLL UPL in direktorij gam želiš da se z downloada.

Čisto preprosto.

Sem pa probal tvojo pot in tudi gre. Podpira direkt copy link , drop, in pa create. ena od teh treh sigurno dela.

Js sem spregledal drop in sem kopiral link torrenta v create. Ta funkcija negre v primerih kot je partis ker se moraš vpisat predn sploh lahko dol vlečeš. Na pram isohunt-u pa se ni potrebno niti registrirat.

Hvala še enkrat za tip.

Lp

podreberek ::

floyd1 je izjavil:

Ta dva ti morata delat.
1. Najprej preveri, če obstaja kaka programska nadgradnja za tvojega Synology-ja
2. Kako sploh vlačiš torrente? Ti bom za vsak slučaj opisal moj postopek, ker v DLstation lahko delaš tudi drugače. Jaz najprej cuknem dol v Firefoxu *.torrent datoteko, potem pa na synology panelu odprem download station, kliknem zgoraj tisti +(create) in potem pod open a file dam browse in naložim tisto torrent datoteko. Ti na ta način ne dela?




Kako pa je potem z uploadom in ratiom? Men se na partisu nič nedviguje ratio niti na blinku pa je že razmereje 1,23 z uploadano. Bi moraš še kaj posebej nastavit?

floyd1 ::

Mogoče imaš v Download Station / settings / bittorrent kaj narobe natavljeno. Jaz imam pod "auto stop task" nastavljeno 100% in spodaj forever. Seveda tega čisto zadnjega ne rabiš, a ker imam vžganega non-stop, naj pač dela nekaj ;).

podreberek ::

floyd1 je izjavil:

Mogoče imaš v Download Station / settings / bittorrent kaj narobe natavljeno. Jaz imam pod "auto stop task" nastavljeno 100% in spodaj forever. Seveda tega čisto zadnjega ne rabiš, a ker imam vžganega non-stop, naj pač dela nekaj ;).



tudi moj je prižgan skos ker si uploadam file iz službe pa še par ljudi ima svoje stvari na njem.

Torrenti so usputna funkcija ki jo uporablajm samo za partis in mojblink za UPL da moj komp nekuri elektrike doma ;). Ostalo si pa potegnem na zunanji disk kateri je priključen na njega ker tudi če se zunanji sesuje bom ob glasbo in filme za katere mi nebo nič žal.

mide2000 ::

Še jaz,

imam enak SAN, downloadam tako, da v Firefoxu shranim, potem pa povlečem na ikono Download redirector Drop Zone. Download gre super, uploada pa nobenega. Je možno, da so kakšni porti narobe nastavljeni na routerju?
Sem dal, kot pravi Floyd, na 100% in na forever pa še vedno nič.

floyd1 ::

Poskusi dati na routerju IP od NAS-a na DMZ (demilitarized zone). Če ti tako dela, pomeni, da boš moral še malo pobrskati po nastavitvah routerja.

mide2000 ::

vse OK, seeding začne delat šele za tiste stvari, ki jih downloadaš po spremembi nastavitev na 100% in na forever. tnks.

mNeRo ::

A je že komu uspelo pobrati torrent iz partisa na synology preko rss feed-a? Jaz na synologiju vidim rss, a ko pritisnem na posamezen torrent mi tega ne prenese!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Synology DS218

Oddelek: Pomoč in nasveti
192007 (1104) scipascapa
»

Brisanje datotek na Synology NAS ne sprosti prostora na disku

Oddelek: Operacijski sistemi
5947 (875) belapupa

Partis problem

Oddelek: Omrežja in internet
123396 (435) shadeX
»

Synology ds210j ali D-Link dns-323 ?

Oddelek: Kaj kupiti
232199 (1432) trnvpeti

Več podobnih tem