» »

pregrevanje laptopa-software?

pregrevanje laptopa-software?

dj_uro ::

Pozdravljeni!

Zadnje čase opažam(praktično od naložitve win10), da se mi laptop včasih sam od sebe prižge v torbi in se segreva... Prav tako mi porabi vso baterijo; po navadi samo poklopim zaslon, laptop pa preide v mirovanje... ko pa ga vzamem iz torbe, lučka za delovanje sveti (in ne utripa, kot bi v času mirovanja) in laptop je zelo topel... praktično vroč...

kaj in kje lahko preverim, če imam kaj napačno nastavljeno??

hvala za kakršno koli pomoč!

aja, spec. laptopa so v podpisu
vw-klub.si

steev ::

Pojdi če vse vse naprave v device managerju in jim odkljukaj možnost, da zbudijo računalnik. Sem imel enak problem na win7 pa sem šel najprej čez vse tipkovnice, miške in usb hube ter odkljukal to zadevo.
:|

dj_uro ::

ok, sem vse to naredil...upam, da bo bolje... ;)

hvala!
vw-klub.si

solatko ::

V nadzorni plošči odpri možnost porabe energije in tam nastavi. Po defaultu, gre prenosnik povsod v spanje in ne mirovanje - razlika med tema dvema načinoma je ogromna.
Računalnik ti iz spanja-dremanja zbudi vsak wi-fi, mimo katerega greš, BT naprave, nadgradnje,....., ko je enkrat prižgan, tak ostane.
Hibernacija-mirovanje pa posname na disk zadnjo sejo in računalnik popolnoma ustavi-izklopi.
Glede na opis, ti priporočam, da prenosnik ustaviš-izklopiš, saj ti SSD omogoča dovolj hitro postavitev sistema.

V roke sem že dobil prenosnik, ki je imel zaradi vročine deformirano tipkovnico, katero je dobesedno prilimalo na displey, AMD procesor.
Delo krepa človeka

technolog ::

Kako je lahko tipkovnico prilimalo na procesor?

dj_uro ::



tole imam...je ok?
vw-klub.si

FX6300B ::

preklopi računalnik v spanje spremeni na čas ker drugače ne gre nikoli in pa pod "spremeni dodatne nastavitve porabe enegrije" malo po brskaj in preveri če imaš vključeno spanje ob preklopu zaslona

lahko pa da ti v laufa kakšen program in mu ne dovoli v spanje se mi je že na navadnmu parkrat zgodilo
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

solatko ::

technolog - Nekaterim je potrebno narisat - šlo je za prenosnik z AMD procesorjem, ker Intelov se ne more toliko segret, saj računalnik pri določeni temperaturi izklopi.

Spanje je stanje minimalnega obratovanja in to ni primerno za prenašanje. Potrebno je prenosnik ugasnit ali dat v hibernate-mirovanje, kjer se sitem popolnoma zaustavi.
Delo krepa človeka

technolog ::

Nekaterim pa tečaj slovnice. Pa še to, ni več 2004, tud AMD ma varnostni izklop.

OP: Kar se mene tiče se ti zgodi to, da ko ga prenašaš po torbi, da se zaradi pritiska in premikov stakne stikalo za prižig. To se je dogajalo tud meni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

a ugašate računalnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18118743 (13916) looser
»

Ventilatorji se ne ugasnejo (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5110686 (9277) inbox
»

W7 Spanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
51077 (900) sostarpof
»

Računalnik noče zaspati

Oddelek: Pomoč in nasveti
465750 (5246) opeter
»

prižgan računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
191418 (936) blackbfm

Več podobnih tem