» »

Chipolo app - hoče dostop do vsega živega

Chipolo app - hoče dostop do vsega živega

zmaugy ::

Darilo za božička - Chipolo - sem dal pod jelko in app pri inštalaciji hoče na android telefonu dostop do vsega živega - klici, fotografije,..., you name it.;(

Kakšno k..ac zvezo imajo fotografije, klici, etc. z iskanjem ključev v stanovanju?
  • spremenilo: zmaugy ()

...:TOMI:... ::

Požrešnost razvijalcev po podatkih, ki jih nato prodajo naprej. Pač ne namestiš, ne uporabljaš, ne kupuješ več njihovih izdelkov. "Podpirajmo slovensko" se včasih izkaže kot strel v koleno.
Tomi

zmaugy ::

Definitivno sem se dobro nasral. Sem pa opazil, da je v iOs ista aplikacija precej bolj krotka (ali pa se tam ta lakota po podatkih lažje skrije).

amacar ::

Na ios lahko za posamezno stvar dolocis ce dovolis dostop. Mislim da ima enako sedaj tudi android od verzije 6 ali pa morda 7 naprej.

zmaugy ::

Ja, na iOs lahko dovoliš ali pa ne. Na Androidu pa te pri inštalaciji opozori, da vse to ta aplikacija rabi in če jo hočeš namestiti, se moraš strinjati.
Na iOs ta app sploh nima opcije, da bi dostopal do vseh podatkov, kot jih "potrebuje" na Androidu.

d4vid ::

amacar je izjavil:

Na ios lahko za posamezno stvar dolocis ce dovolis dostop. Mislim da ima enako sedaj tudi android od verzije 6 ali pa morda 7 naprej.


Ja android ma to na 6.0. In to je glavni razlog da bom downgradeal na 5.0 (Note 4). Čist za vsako pizdarijo moram izklopit messenger, ker prekriva zaslon, da dam neki stvari dovoljenje. Potem pa moram vklopit nazaj. Bedarija prvorazredna.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

jukoz ::

d4vid je izjavil:

amacar je izjavil:

Na ios lahko za posamezno stvar dolocis ce dovolis dostop. Mislim da ima enako sedaj tudi android od verzije 6 ali pa morda 7 naprej.


Ja android ma to na 6.0. In to je glavni razlog da bom downgradeal na 5.0 (Note 4). Čist za vsako pizdarijo moram izklopit messenger, ker prekriva zaslon, da dam neki stvari dovoljenje. Potem pa moram vklopit nazaj. Bedarija prvorazredna.


Bolje da downgreadaš, saj ne razumeš zakaj ti to teži.

madog ::

jukoz je izjavil:

d4vid je izjavil:

amacar je izjavil:

Na ios lahko za posamezno stvar dolocis ce dovolis dostop. Mislim da ima enako sedaj tudi android od verzije 6 ali pa morda 7 naprej.


Ja android ma to na 6.0. In to je glavni razlog da bom downgradeal na 5.0 (Note 4). Čist za vsako pizdarijo moram izklopit messenger, ker prekriva zaslon, da dam neki stvari dovoljenje. Potem pa moram vklopit nazaj. Bedarija prvorazredna.


Bolje da downgreadaš, saj ne razumeš zakaj ti to teži.


bolje da kupi 3310 pa bo imel mir..... ravno od 6.0 naprej so to zrihtal tako da je vsaj podobno nečemu in da imaš malo kontrole kaj dovoliš in kaj ne.....
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

zmaugy ::

Samo da se LG G3 kupljen pri %^€>!! Telekomu ne da normalno nadgraditi na Android 6.

d4vid ::

madog je izjavil:

jukoz je izjavil:

d4vid je izjavil:

amacar je izjavil:

Na ios lahko za posamezno stvar dolocis ce dovolis dostop. Mislim da ima enako sedaj tudi android od verzije 6 ali pa morda 7 naprej.


Ja, saj ne recem da je slabo da moram potrdit do cesa lahko dostopa. Samo ni mi pa jasno, kaj ga moti "prekrivanje zaslona"??

Ja android ma to na 6.0. In to je glavni razlog da bom downgradeal na 5.0 (Note 4). Čist za vsako pizdarijo moram izklopit messenger, ker prekriva zaslon, da dam neki stvari dovoljenje. Potem pa moram vklopit nazaj. Bedarija prvorazredna.


Bolje da downgreadaš, saj ne razumeš zakaj ti to teži.


bolje da kupi 3310 pa bo imel mir..... ravno od 6.0 naprej so to zrihtal tako da je vsaj podobno nečemu in da imaš malo kontrole kaj dovoliš in kaj ne.....
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

680x0 ::

Chipolo je zelo dober je pri trackanju tvojega telefona in posredovanju tvoje lokacije v Trbovlje, slabo pa se obnese pri osnovni dejavnosti, ki naj bi bila iskanje ključev. Non stop težave pri iskanju, nadležno piskanje, ko je telefon izven dometa (kar je praktično non stop, ker je domet katastrofalen). Saj o tem je že precej napisano ( Chipolo , Chipolo - komu dela? ).

Čudim se, da se še vedno prodajajo na Slovenskem trgu, to je očitno to navdušenje nad slovenskimi Startupi, nihče pa ne preveri kakšne izdelke zares prodajajo. Tehnologija je shit, imajo pa očitno dober marketing, saj sem že 3. leto zapored enega dobil za poslovno darilo, svoje osnovne naloge pa ni opravil nobeden od njih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 680x0 ()

čuhalev ::

680x0 je izjavil:

Tehnologija je shit, imajo pa očitno dober marketing

To je lastnost vseh novejših izdelkov.

Mene tudi moti, da aplikacija zahteva dostop do stvari, ki se je ne tičejo. Recimo, čemu aplikacija za preverjanje delovanja GPS želi dostop do kamere. Ali je možno aplikacijo "popraviti", da česa ne želi in potlej tega ne bo deležna?

d4vid ::

680x0 je izjavil:

Chipolo je zelo dober je pri trackanju tvojega telefona in posredovanju tvoje lokacije v Trbovlje, slabo pa se obnese pri osnovni dejavnosti, ki naj bi bila iskanje ključev. Non stop težave pri iskanju, nadležno piskanje, ko je telefon izven dometa (kar je praktično non stop, ker je domet katastrofalen). Saj o tem je že precej napisano ( Chipolo , Chipolo - komu dela? ).

Čudim se, da se še vedno prodajajo na Slovenskem trgu, to je očitno to navdušenje nad slovenskimi Startupi, nihče pa ne preveri kakšne izdelke zares prodajajo. Tehnologija je shit, imajo pa očitno dober marketing, saj sem že 3. leto zapored enega dobil za poslovno darilo, svoje osnovne naloge pa ni opravil nobeden od njih.


Posilja podatke ja. Da kolegi, ki tam delajo, vedo kje sem in prihranijo s klicem :D
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Isotropic ::

čuhalev je izjavil:

680x0 je izjavil:

Tehnologija je shit, imajo pa očitno dober marketing

To je lastnost vseh novejših izdelkov.

Mene tudi moti, da aplikacija zahteva dostop do stvari, ki se je ne tičejo. Recimo, čemu aplikacija za preverjanje delovanja GPS želi dostop do kamere. Ali je možno aplikacijo "popraviti", da česa ne želi in potlej tega ne bo deležna?

v novejših androidih.

next3steps ::

zmaugy je izjavil:

Samo da se LG G3 kupljen pri %^€>!! Telekomu ne da normalno nadgraditi na Android 6.

Kaj si pa kupil napravo brez podpore. Itak pa rabiš varnostne posodobitve in ne višjo cifro Androida.
Mediatekov Helio (X20 +) recimo po podpori poje vaše wannabe korejske flagship telefone.

Isotropic je izjavil:

čuhalev je izjavil:

680x0 je izjavil:

Tehnologija je shit, imajo pa očitno dober marketing

To je lastnost vseh novejših izdelkov.

Mene tudi moti, da aplikacija zahteva dostop do stvari, ki se je ne tičejo. Recimo, čemu aplikacija za preverjanje delovanja GPS želi dostop do kamere. Ali je možno aplikacijo "popraviti", da česa ne želi in potlej tega ne bo deležna?

v novejših androidih.

Imaš tudi programčič, kjer aplikacijo dovoliš dostop do vseh podatkov, a so vsi sporočeni podatki prazni (null).

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

Ne gre za moj telefon. Piše v uvodnem postu, da sem dal Chipolo pod jelko.

tomy5 ::

Preveč kompliciraš ... če res nočeš digitalnega podpisa na netu potem tudi tu ne bi jamral.
Uporabljaj če želiš, sicer bolha in ne zapravljaj časa na netu za jamranje.

#000000 ::

mislm da rabi vse živo da ta zadeva sploh deluje, ker nima svojega gps-a pač uporablja gps od telefona tablice ipd, ni mi pa jasno kako dela če ga zapneš psu za vrat kot sem že videl reklame za lost pet's , kaj moram psu dat tudi and android fone da dela, al kako, ker pol je bolj enostavno uporabit google lociranje telefona, in mi ta čebulca ne pomaga kj dost recimo.

zmaugy ::

Nič ne kompliciram. Uradnim appom na telefonu ne dovolim dostopa do fotk itd., bom pa dal dostop do tega enmu &$)(?!#!! Chipolu?
Koji k..ac mu bo dostop do fotk itd.? Logično, da mu daš dostop do lokacijskih podatkov, ampak dostop do ne vem česa vsega ostalega? Zakaj že? In zakaj mu vsega tega ni treba na iphonu?

#000000 ::

ja sej, mene isto zmoti ko mi app zahteva vse živo od call history do kamere slik in ne vem še česa, a gre za obični kalkulator za vrednosti uporov recimo :)

NikolormousB ::

Chipolo lahko uporabiš kot trigger za fotoaparat, za selfije npr. Verjetno zaradi tega rabi dostop do fotoaparata.

IcEk` ::

zmaugy je izjavil:

Nič ne kompliciram. Uradnim appom na telefonu ne dovolim dostopa do fotk itd., bom pa dal dostop do tega enmu &$)(?!#!! Chipolu?
Koji k..ac mu bo dostop do fotk itd.? Logično, da mu daš dostop do lokacijskih podatkov, ampak dostop do ne vem česa vsega ostalega? Zakaj že? In zakaj mu vsega tega ni treba na iphonu?


Android 6.0 je na voljo za LG G3 preko LG PC Suite.

matejv ::

#000000 je izjavil:

mislm da rabi vse živo da ta zadeva sploh deluje, ker nima svojega gps-a pač uporablja gps od telefona tablice ipd, ni mi pa jasno kako dela če ga zapneš psu za vrat kot sem že videl reklame za lost pet's , kaj moram psu dat tudi and android fone da dela, al kako, ker pol je bolj enostavno uporabit google lociranje telefona, in mi ta čebulca ne pomaga kj dost recimo.


za pse oz zivali na splosno dela samo prek bluetootha. pac ko gre pes izven dosega signala, ti telefon zapiska. naceloma ce se pes cisto izgubi in ga ti isces, ta vsaj pove, da je pes blizu. no, vsaj v teoriji je tako :) ce rabis pa pravo resitev za psa, pa se pripravi na malo vecji financni vlozek, pa nabavi tole http://www.garmin.com/en-US/explore/ont...

...:TOMI:... ::

Imaš tudi programčič, kjer aplikacijo dovoliš dostop do vseh podatkov, a so vsi sporočeni podatki prazni (null).


Za to moraš rootat?
Tomi

Glugy ::

Torej v tem primeru ni potrošnik nič zaščiten? Ker dejansko ni imel vseh relevantnih podatkov ustrezno označenih že pred nakumom? Ni to zavajanje al kej podobnega ker dejansko bistveni elementi potrebni za odločitev niso bili podani dovolj pregledno že pred nakupom?

A ni to zavajanje da prodajaš mačka žaklju pri čimer se ne ve če je v žaklju maček ali rakun?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

Samson ::

...:TOMI:... je izjavil:

Imaš tudi programčič, kjer aplikacijo dovoliš dostop do vseh podatkov, a so vsi sporočeni podatki prazni (null).


Za to moraš rootat?



A bi lahko podal ime programa prosim? Al pa vsaj kaksen hint da ne delas ravno reklame :)
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

tomy5 ::

Glugy je izjavil:

Torej v tem primeru ni potrošnik nič zaščiten? Ker dejansko ni imel vseh relevantnih podatkov ustrezno označenih že pred nakumom? Ni to zavajanje al kej podobnega ker dejansko bistveni elementi potrebni za odločitev niso bili podani dovolj pregledno že pred nakupom?

A ni to zavajanje da prodajaš mačka žaklju pri čimer se ne ve če je v žaklju maček ali rakun?


Daj raje si preberi njihov drobni tisk, kjer vse lepo in natančno piše.
Takole jamranje brez da si pridobiš točne informacije ki so ti na voljo v času nakupa so tipične za slovenceljne.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Android vs iOS aplikacije - dovoljenja

Oddelek: Mobilne tehnologije
61106 (987) MrStein

Prehod android - IOS ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14024230 (21045) Mavrik
»

Slabi časi za zasebnost v Androidu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
7226009 (21609) matijadmin
»

Windows telefon ranga Note4/iPhone6+/OPO

Oddelek: Mobilne tehnologije
71371 (1058) CyberPunk
»

Razvijalci sami pripravili piratsko različico android aplikacije, ki osramoti uporabn (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
8824491 (20719) Poldi112

Več podobnih tem