» »

Chipolo - komu dela?

Chipolo - komu dela?

AndWhyNot? ::

Za novoletno darilo sem dobil Chipolo.

Po nekaj dneh uporabe presenečen ugotavljam, da zadeva v 90% primerih ne deluje. Ne gre za to, da bi bil plošček izven dosega Bluetootha mojega telefona, ploščka telefon ne najde niti kadar je tik poleg telefona. Preizkusil sem ga tako na LGju kot Samsung Galaxyju in rezultati so si podobni. Android aplikacija ima oceno 3,4 s precej razoračanimi uporabniki.

Chipolo je že dolgo prisoten na našem trgu, po uspešni Kickstarter kampaniji pa sedaj vidim, da ga oglašujejo celo po TV, zato ima zagotovo veliko lastnikov tudi med slo-techovci.

Kakšne so vaše izkušnje? Vam plošček deluje na Androidu, vam pomaga najti izgubljene predmete? Kako deluje na iPhonu?

aleksander10 ::

Meni na Iphonu deluje BP. Res je pa, da ga uporabljam samo 14dni. Dobil sem ga kot darilo.
Aleksander

"A friend is someone who gives you total freedom to be yourself. (J.M.)"

sandmat ::

tudi jaz sem ga dobil za darilo. Šenkal prvemu naslednjemu, ki ga je želel preizkusiti. Trenutno leži nekje v predalu. Glavni razlog je definitivno preslab domet.

aleksander10 ::

Mene moti, da vseskozi uporablja location services, kar pomeni, da zelo "kuri" baterijo. Domet je žal odvisen od BT-ja, ki je takšen kot je. Tu nima veze direktno s produktom, ampak s samo tehnologijo. Žal tako je.
Aleksander

"A friend is someone who gives you total freedom to be yourself. (J.M.)"

Bizkit45 ::

mogoče kakšen battery saver in ugasne BT na telefonu? se velikokrat dogaja..

AndWhyNot? ::

Pa vam vedno najde Chipolo kadar je znotraj istega prostora?

aleksander10 ::

BT nimam prižgan samo za Chipolo in le ta ni problem. Problem je location tracking, ker vseskozi gleda in si zapomne zadnjo lokacijo, kje je najdel chipolo (če ga sličajno pozaboš tam), da ti v programu potem pokaže kje si ga pozabil (lokacijo). Sem vzel to v zakup. Pač tako imajo.

Drugače mi pa chipolo vedno najde na telefonu, če je v dosegu BT-ja. Zaenkrat nobenega problema.
Aleksander

"A friend is someone who gives you total freedom to be yourself. (J.M.)"

kavcic ::

Chipolo sem dobim preko kickstarter kampanje od takrat na Iphonu deluje brezhibno, baterije v caa 2 letih sem zamenjal 5 baterij. Drugače pa se telefon z njimi takoj poveže in jih locira.

d4vid ::

Potem ta napravica ni ravno nekaj vrhunskega?

Sicer kolega sestavlja to, vendar se nikoli nisva pogovarjala glede tega, si pa mislim enega omislit, da vem kje imam ključe od avtomobila.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

m0LN4r ::

 xD

xD

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

d4vid ::

Prelen sem, da bi spravljal ključe takole v omarico. Ponavadi jih vržem nekam sredi sobe in jih potem iščem po kupih hardwera :))
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

MrStein ::

Dela že, ampak...

(kdor ga ima, ve zakaj je uraden opis tak... "meglen")

Torej en krajši review:

Zadeva je en plošček z baterijo in vgrajenim BlueTooth radiom (ter še nekaj malenkosti, opisanih spodaj).
Zraven gre aplikacija za telefon, v katerem je pred uporabo vsak plošček potrebno povezati/upariti/registrirati.
Aplikacija nato "sledi" ploščkom:
- lahko pokaže PRIBLIŽNO oddaljenot ploščka (po opisih sodeč toliko da ne kaže smeri in oddaljenost na decimeter natančno - resda "med vrsticami", ker točno nikoli ne povedo)
- kot že omenjeno, beleži kdaj je v dosegu in kdaj ne. To pomeni, da ti lahko pove "nazadnje videno v službi".
Dodatno:
- plošček ima temperaturni senzor, ki ga lahko razbereš z aplikacijo (če je v dosegu - verjetno tudi hrani zadnjo zabeleženo temperaturo, ko je nazadnje bil v dosegu)
- lahko iz aplikacije pošlješ ukaz ploščku, da zapiska
- gre tudi obratno: z ploščkom (tako da ga zatreseš) lahko sprožiš piskanje telefona (če imaš plošček, ne veš pa kje je telefon)
- in še kaj malenkosti (softverske narave)

Cena? Po moje previsoka.
Kot rečeno, uradnemu opisu (če niso vmes spremenili) zamerim, da nikoli direktno ne povedo, kaj točno zadeva sploh je (tehnični vidik).
Če je komu uporabno, good for him. Meni nabira prah na polici. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

d4vid ::

Cena res ni nizka. enga, mogoce dva se gre. ampak s nizjo ceno bi se tega nabralo, na kljuce, v denarnico, itd...

je pa vceraj bil prispevek pri svetu o njih. sicer pristop majo kar taprav pomoje, jim uspeva. kar je odlicno, da vsaj nekaj lavfa v zasavju, ker tukaj je pa res ogromno firm propadlo v zadnjem casu. lafarge in elektrarna so bile velike, pa se dost drugih je slo v k*.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

ToniT ::

Obesek sicer piska, vendar zelo tiho.
Kupil sem ga ženi, ker nonstop išče ključe ali pa telefon.
Nisem preveč zadovoljen.....

Bellzmet ::

Klasičen primer produkta, ki je "uspel" samo zaradi izredno dobre oglaševalske kampanije. Uporaben pa ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

sandmat ::

imam trenutno 3 nove na mizi. 1m dometa je maksimum (če se uspejo sconnectat) :(

Runnagain ::

Mja, meni dela kar do slabih 10 metrov. Se pa dobijo kitajski primerki (n primerkov) po kakšnih 4, 5 dolarjev.
Uporabnost obeska je pri meni majhna.

d4vid ::

Sem si kupil enga za test. Malo so dragi, to je res. Domet je nekje 10 m kolikor sem sprobal. Je pa hudiček kar velik za na ključe, upam da se bo izkazal.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

zuz3k ::

zivjo

a obstaja nek obesek kot je chipolo, za na ključe ki bi lociral ključe PREK GPS?

navaden chipolo deluje samo preko bluetooth, kar če pustiš ključe v službi, od doma ne zaznaš

a je kdo uporavljal že to Chipolo ONE Spot, app Find MY

ali pa kakšne druge alternative

lp
Life is a psychological game.

APPluk ::

GPS locator/tracker, ki deluje preko Helium omrežja, ki je zelo dobro pokrito v Sloveniji:
https://heliummart.com/browan-tbol100-e...

mat xxl ::

Kako je to Helium omrezje, klasičen gsm + sim, ali kaj teli uporabljajo.

Sam imam zelo dobre izkušnje z takimi napravami z Apple airtag, res deluje.

kajtimara ::

GPS je Globalni sistem pozicioniranja. Sateliti!
Vse ostalo je šiš miš. Ja, lociraš lokacijo na osnovi trigonometrije signala mobilnih baz. Ni pa to GPS!
Temu primerno zahtevnost HW in SW in natančnost!

ToniT ::

GPS lociranje je ena stvar (enostavna zadeva), sporočanje lokacije pa druga (malo manj enostavna zadeva in pogojena s stroški).

APPluk ::

Saj pozicioniranje je preko GPS, le podatki o lokaciji se pošiljajo preko Helium omrežja, ki je praktično zastonj v primerjavi z tem, da bi moral kupiti SIM kartico in jo nato polniti.

Tidule ::

kajtimara je izjavil:

GPS je Globalni sistem pozicioniranja. Sateliti!
Vse ostalo je šiš miš. Ja, lociraš lokacijo na osnovi trigonometrije signala mobilnih baz. Ni pa to GPS!
Temu primerno zahtevnost HW in SW in natančnost!


Šim miš je predvsem tvoje bralno razumenaje. GPS ima eno zelo veliko težavo - dela samo v eno smer. Kar pomeni, da je vprašanje mat xxl zelo na mestu.

Hellium network:
https://www.ledger.com/academy/topics/w...
https://heliummart.com/blog/how-to-trac...
https://www.pcmag.com/news/helium-intro...

nimam pa pojma kakšna je dejanska pokritost Slovenije. Sodeč po temle ni idealno https://explorer.helium.com/

Zankrat tukaj prave alternative gps+gsm še ni.

APPluk ::

@Tidule
to so lokacije hotspotov (anten), pri čemer lahko en hotspot z dobro lokacijo pokriva veliko območje, v radiju tudi do 100 km.
Tukaj je zemljevid "pokritosti", kjer lahko nabaviš ali sestaviš mapper in nato "meriš" pokritost npr. ob vožnji z avtom.
https://mappers.helium.com
Ampak žal ima to pomoje le par posameznikov v Sloveniji in se ne vozijo ravno povsod, bolj kot ne, je to vožnja po avtocesti, lahko pa ob kliku na zelen hex pogledaš kateri hotspot je "lovil" v tistem hexu.

Tule imaš par primerov dobre postavitev (za štajerski del):
https://explorer.helium.com/hotspots/11...
https://explorer.helium.com/hotspots/11...
https://explorer.helium.com/hotspots/11...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: APPluk ()

zuz3k ::

APPluk je izjavil:

GPS locator/tracker, ki deluje preko Helium omrežja, ki je zelo dobro pokrito v Sloveniji:
https://heliummart.com/browan-tbol100-e...



a ima kdo to, je sprobal kolk, kolk točno pokaže lokacijo?

še kakšna druga alternativa?
Life is a psychological game.

Tidule ::

zuz3k je izjavil:

APPluk je izjavil:

GPS locator/tracker, ki deluje preko Helium omrežja, ki je zelo dobro pokrito v Sloveniji:
https://heliummart.com/browan-tbol100-e...



a ima kdo to, je sprobal kolk, kolk točno pokaže lokacijo?

še kakšna druga alternativa?

Gps pokaze natancnost na par metrov. Odvisno od stevila vidnih satelitov, gibanja, terena...

Sam helium na natancnost lokacije nic me vpliva je samo protokol, ki prenese lokacijske podatke do uporabnika.

zuz3k ::

a kdo tu uporablja ta Hellium tracker, mišljeno je da je na ključih

https://heliummart.com/browan-tbol100-e...

če res deluje preko GPS, zakaj ta zadeva ni toliko znana.
še kakšna alternativa preko GPS?
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()

kajtimara ::

Tidule je izjavil:


Šim miš je predvsem tvoje bralno razumenaje. GPS ima eno zelo veliko težavo - dela samo v eno smer. Kar pomeni, da je vprašanje mat xxl zelo na mestu.

Šiš miš razumevanje.
GPS je GPS in je namenjeno SAMO temu, da ti pove, kje si (kje je naprava)- enosmerna komunikacija!
Se pač moraš navaditi brati. To je prvo, potem pa še sledi razumevanje prebranega.
IN NIČ DRUGEGA!
Za ostalo so druge naprave v kombinaciji z GPS!

Cipolo - in njemu podobni - ni GPS! Je dvojna komunikacija, ne pa po GPS komunikaciji.

Glej tvoje - enosmerna komunikacija Je Helium GPS?

Tidule je izjavil:


...Sam helium na natancnost lokacije nic me vpliva je samo protokol, ki prenese lokacijske podatke do uporabnika.

Zgodovina sprememb…

WaterBoy ::

Meni je Cipolo dobro delal ko sem imel prejšni telefon. Je uporaben da ne pozabiš ključa kje in tako, sedaj ko imam S22 pa ne znam nastaviti da bi deloval.

APPluk ::

@zuz3k
Na FB je skupina HELIUM (HNT) MINING SLOVENIJA in imaš nekaj uporabnikov tega ali podobnih GPS-Helium trackerjev.
Drugače pa če si iz bolj "pokritih" krajev s Helium omrežjem se pomoje nimaš česa bati. Druga možnost je še Apple AirTag in podobni izdelki ali pa preko GSM (preko SIM kartice), druge rešitve pa skoraj ni.

kajtimara ::

WaterBoy je izjavil:

Meni je Cipolo dobro delal ko sem imel prejšni telefon. Je uporaben da ne pozabiš ključa kje in tako, sedaj ko imam S22 pa ne znam nastaviti da bi deloval.

Kaj je to: Dobro delal?
Javi, ko je out of range, javi lokacijo kje je, javi GPS koordinate, javi lokacijo napram tebi?

Mislim, da se te stvari 'uparijo' s programom preko bluetootha? Dejansko naj bi ena aplikacija komunicirala s cipolo in ustrezno javljala nastavljene info o cipolo.

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

Sam uporabljma Tile pro. Laznivci oglasujejo "up to 400 feet", men pa slabo lovi, ce je ze v sosednji sobi nekaj. Pa par metrov stran in je ze srednej dober signal :S. Cisti nate.
Trenutno so kljuci 3-4 m od mene, vmes ni nicesar. Pa mi telefon tile ni nasel :S.

Tidule ::

kajtimara je izjavil:

Tidule je izjavil:


Šim miš je predvsem tvoje bralno razumenaje. GPS ima eno zelo veliko težavo - dela samo v eno smer. Kar pomeni, da je vprašanje mat xxl zelo na mestu.

Šiš miš razumevanje.
GPS je GPS in je namenjeno SAMO temu, da ti pove, kje si (kje je naprava)- enosmerna komunikacija!
Se pač moraš navaditi brati. To je prvo, potem pa še sledi razumevanje prebranega.
IN NIČ DRUGEGA!
Za ostalo so druge naprave v kombinaciji z GPS!

Cipolo - in njemu podobni - ni GPS! Je dvojna komunikacija, ne pa po GPS komunikaciji.

Glej tvoje - enosmerna komunikacija Je Helium GPS?

Tidule je izjavil:


...Sam helium na natancnost lokacije nic me vpliva je samo protokol, ki prenese lokacijske podatke do uporabnika.

Helium je mreza preko katere se podatki sporocajo uporabniku, nekaj kar GPS sam po sebi ne more. Zdaj pa se prosim nehaj snesit in preberi kaj je mat spraseval, preden si zacel nabijat o tem kako si edini na planetu, ki ve kaj je GPS.

tikitoki je izjavil:

Sam uporabljma Tile pro. Laznivci oglasujejo "up to 400 feet", men pa slabo lovi, ce je ze v sosednji sobi nekaj. Pa par metrov stran in je ze srednej dober signal :S. Cisti nate.
Trenutno so kljuci 3-4 m od mene, vmes ni nicesar. Pa mi telefon tile ni nasel :S.

Ce ti nekdo BT napravo prodaja z 100m+ dosega in ti temu verjames...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

kajtimara ::

Tidule je izjavil:

Zdaj pa se prosim nehaj snesit in preberi kaj je mat spraseval, preden si zacel nabijat o tem kako si edini na planetu, ki ve kaj je GPS.


mat xxl je izjavil:

Kako je to Helium omrezje, klasičen gsm + sim, ali kaj teli uporabljajo. ...


Če prav razumem, sprašuje za Helium! In Helium je OMREŽJE(!), prosto dostopno, ki se uporabi za prenos podatkov iz GSM-a. Helium nima naprav(!) - GSM + uporabo Helium omrežja. To je ena tretja stvar(!)
In ti tretji imajo naprave, ki združujejo tako GPS in uporabo Helium omrežja. SIM ni potreben.
Toliko, da ne boš ''nabijal''.

APPluk ::

Kaj si hotel s tem stavkom povedat:

kajtimara je izjavil:

Če prav razumem, sprašuje za Helium! In Helium je OMREŽJE(!), prosto dostopno, ki se uporabi za prenos podatkov iz GSM-a. Helium nima naprav(!) - GSM + uporabo Helium omrežja. To je ena tretja stvar(!)
In ti tretji imajo naprave, ki združujejo tako GPS in uporabo Helium omrežja. SIM ni potreben.
Toliko, da ne boš ''nabijal''.

ker je zelo nerazumljiv.
Torej ta Helium tracker deluje tako, da prenaša podatek o lokaciji, ki ga je pridobil s GPS, preko Helium omrežja do uporabnika in kaj je s tem slabega oz. po tvoje šiš miš?

APPluk je izjavil:

Kaj si hotel s tem stavkom povedat:

kajtimara je izjavil:

Če prav razumem, sprašuje za Helium! In Helium je OMREŽJE(!), prosto dostopno, ki se uporabi za prenos podatkov iz GSM-a. Helium nima naprav(!) - GSM + uporabo Helium omrežja. To je ena tretja stvar(!).

ker je zelo nerazumljiv.
Torej ta Helium tracker deluje tako, da prenaša podatek o lokaciji, ki ga je pridobil s GPS, preko Helium omrežja do uporabnika in kaj je s tem slabega oz. po tvoje šiš miš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: APPluk ()

Tidule ::

Hoče pametovat, pa mu ne uspeva in se pač smeši in blodi o prenosu podatkov iz GSM (karkoli naj bi to pomenilo). Začelo se je pa s tem, da pojma ni imel kaj je to Hellium in je raje pametoval o GPS, kot edini rešitvi in seveda spregledal, da je potrem treba podatke spravit še do uporabnika, ker je bil cel point zakaj smo se pogovarjali o Helliumu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Android - backup / restore na računalnik brez roota

Oddelek: Mobilne tehnologije
7827 (700) zavajon
»

Zmanjkalo nam bo helija

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
3210615 (6920) imagodei
»

Šrilanka bržkone z balonskim internetom Google Loon

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
177651 (5478) BT52
»

GPS tracker ki dela v real time ?

Oddelek: Strojna oprema
213995 (3042) #000000
»

[Android] Varnostno kopiranje podatkov v aplikaciji

Oddelek: Mobilne tehnologije
121183 (1080) Bizkit45

Več podobnih tem