» »

Chipolo

Chipolo

poweroff ::

Torej, pod roke mi je prišel obesek Chipolo. Ubuntu med Bluetooth napravami vidi novo bluetooth napravo z nekim čudnim dolgim ID-jem, vendar je je uspel upariti ker ne vem PIN-a.

Ali je morda kdo uspel to uporabiti na računalniku?

Za na telefon sicer obstaja neka aplikacija, ki pa je čisti spyware - zahteva lokacijo in prijavo z Google accountom ter seveda dostop do interneta.

V glavnem, kako zadevo usposobit na Ubuntu računalniku ali celo RPi?
sudo poweroff

St235 ::

Kako tocno naj chippolo deluje brez da aplikacija dostopa do interneta in lokacije?

Bi clovek rekel da imas napacen produkt. Si preprican da nisi iskal alu folije?

poweroff ::

Kako?

Če prav razumem, telefon zazna bluetooth napravo in sproži piskanje na njej. Torej rabi samo bluetooth povezavo.

Zakaj hudiča rabi mojo lokacijo? In zakaj rabi moj mail ter dostop do interneta? Saj telefon se na Chipolo poveže zgolj preko Bluetootha!
sudo poweroff

OrkAA ::

Chipolo deluje na 2 nacina:

1. Prek bluetootha se poveze na telefon in ob prekinitvi povezave zapiska. To pride prav, ce imas chipolo npr. na kljucih, ker takoj ves, da si jih izgubil. S pomocjo bluetootha lahko poskusas kljuce tudi poiskat pri cemer ti pomaga moc bluetooth signala. Vecja kot je, blizje kljucem si.

2. V trenutku, ko se kljucem prevec oddaljis, da bi jih bilo mozno najt z bluetoothom (povezava se prekine), aplikacija na telefonu zazene gps in poslje zadnjo znano lokacijo na chipolo streznike. Slednje ti pomaga, ce se izgube kljucev zaves sele doma. Omogoci ti, da se vrnes na 'priblizno' lokacijo izgube, kjer z iskanjem nadaljujes s pomocjo bluetootha.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OrkAA ()

poweroff ::

To razumem, ampak za scenarij 1 ne rabim interneta in lokacije. "Jezi" me, da brez dovoljenj ne morem uporabiti scenarija 1.

V bistvu me pa zanima komunikacijski protokol. Se pravi kaj se pošlje preko bluetootha, ko na Chipolu pritisnem gumb (ker na to lahko vežem nek event na računalniku)?

Ter kaj moram poslati iz računalnika na Chipolo, da začne piskat?

A je to znano ali ne?

Pa mislim, da ima celo nek temperaturni senzor vgrajen, se pravi bi bilo idealno, če bi lahko dobil podatek o temperaturi...

Mislim, če ne, potem lahko napravico uporabljam kot bluetooth identifikator. Kar je sicer čisto fino, je pa škoda, ker zmore več.

Aja, pa ne vem zakaj ste se vsi obesili na oznako "spyware". Moje vprašanje se glasi - kako zadevo uporabiti na Ubuntu ali RaspberryPi.
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

OrkAA ::

En hiter google search najde sledec projekt na githubu - https://github.com/sandeepmistry/node-c...

Verjetno ti to lahko pomaga pri razvozlavanju protokola.

SeMiNeSanja ::

Ali pa pokličeš tipsone, ki so čipolo dali na trg in jih zagnjaviš, da ti izdajo vse podrobnosti njihove igračke.

sandmat ::

vrži stran ... mam 4 na polici, en ne dela kot bi moral. Škoda denarja za slab ponaredek kitajskih trackerjev za 2€


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Chipolo - komu dela?

Oddelek: Mobilne tehnologije
377100 (1727) Tidule
»

Slovenci na Kickstarterju (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16638731 (8403) Okapi
»

Lokacija denarnice

Oddelek: Kaj kupiti
304599 (3361) J-ronimo
»

Chipolo app - hoče dostop do vsega živega

Oddelek: Loža
265756 (4272) tomy5
»

Android -> Bluetooth -> Dumbphone -> Internet/VPN

Oddelek: Pomoč in nasveti
51218 (1129) JanK

Več podobnih tem