» »

Nasvet glede financiranja

Nasvet glede financiranja

PowerofPeopl ::

Ne vem če sem dal ravno primeren naslov teme, pa če je prav vstavljena tema. Se opravičujem vnaprej.

No, težave so v družini, sam sem študent, sicer imam dohodke preko študentskega dela, ampak nemorem delati več kot sedaj, saj istočasno delam študij. Potem, moja mati dela nepoln delovni čas(in sicer v računovodstvu ), je pa delo za nedoločen čas, zato ga ne menja, ker so vseeno neki fiksni dohodki. Oče je že v penziji, ampak dobiva bol kot ne nekaj nižjega, saj je ravno padel v "past" tega novega pokojninskega sistema. Zadnji dohodki iz službe, ki so bili bol majhni so povprečje znižali kar veliko, s tem da je bil zadnjih nekaj let(4 ali 5) pred penzijo brez službe. Torej šel zaradi starosti, ne ker je dopolnil tistih 40 let delovne dobe.

No to je nekakšno ozadje. Problem je pa v tem, sedaj je pa moja babica v bolnici in jo bo potrebno namestiti v dom za ostarele, saj je prišlo do situacije, da nemoremo več brez pomoči oskrbovati, zdravstvene težave pač. In problem je da njena penzija tudi ni dovol velika, da bi lahko pokrila vse stroške doma, mi sami pa prav tako nemoremo pokriti teh stroškov, saj potem za položnice bi bilo, nebi pa bilo dovol za ostale stvari, kajti stroški doma za ostarele so kar veliki. S tem pa je problem tui, ta da je ona lastnica stanovanja v katerem živimo tudi mi, in odpade tista opcija, da bi se stroški krili iz nepremičnine ali pa bomo podedovali dolg, ki lahko nastane kar velik. Že imamo podoben razplet v enem primeru. Sedaj me zanima če morda obstaja kakšna rešitev drugačna, če je kdo imel podobne težave, kako jih je rešil.
Ali pa bo potrebno rešit nekako s stanovanjem, in si nakopati dolg, z upanjem da ga kdaj lahko poplačamo.

Vem, da ta forum ni najbolj primeren za take teme, ampak pogosto ga spremljam in je definitivno eden bol aktivnejših forumov v Sloveniji, zato sem se obrnil tukaj.

martincek1 ::

Take stvari so težke, tudi mi smo se čez noč znašli v situaciji, ko stara mama ni več sposobna skrbeti zase.

Kot prvo... je dom za ostarele edina opcija? Obstaja tudi oskrba na domu, če sami res niste sposobni skrbeti zanjo.

PowerofPeopl ::

Ja to smo razmišljali, vendar tistih nekaj ur nebi bilo dovol, in bi bilo potem lahko stroškov več kot z domom za ostarele.

Zgodovina sprememb…

MonkeyHead ::

nevem če bo ti info prišel prav...

Če ni toliko problem oddaljenost itd. Se pozanimaj o cenah preko meje - Hrvaška. Kolega je bil v podobni situaciji (živi sicer nedaleč stran od meje) in je babico spravil v hrvaški dom za ostarele, cena je bila ugodna proti našim.

lp

PowerofPeopl ::

Zdaj načeloma, živimo v Mariboru, tako da bi blo kar težko jo dati na Hrvaško.
Ce bi blo res dosti ceneje edino.

NikolormousB ::

Pozanimaj se, kakšne dodatke lahko dobi babica.

Zelo verjetno je upravičena do dodatka za nego in postrežbo: http://www.zpiz.si/cms/?ids=content&inf...

Pozanimaj se malo okrog na socialni, v domu, pri znancih itd. če je možno dobiti še kakšno drugo obliko pomoči. Mogoče kakšno enkratno denarno pomoč itd.

PowerofPeopl ::

Samo velik problem je, ker v bolnišnici sploh ne dajo nobenih dokumentov, pa bi jo dali domov, češ, nekdo je doma, sicer smo 3-je še zraven pod isto streho, ampak ne moremo 24/7 tudi če hočemo, pa pomoč iskati pri sosedih itd.

Magic1 ::

Ali ni oče v penziji in mama dela le polovični čas? Kako potem ni časa za 24/7 oskrbo?
Magic

NikolormousB ::

Vlogo za dodatek in nego lahko oddaš brez papirjev iz bolnice, če se ne motim. Oz, če rabiš papirje greš tja pa ti jih dajo.

[D]emon ::

Ta z dodatkom za nego na domu je birokratsko crevo. Ko sem jaz imel mamo doma na paliativni negi sem takoj oddal vlogo za dodatek za nego na domu, odgovor pa sem prejel tri dni preden je preminila. Stiri mesece kasneje. Sem pa bil cel cas prisoten 24/7.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

NikolormousB ::

[D]emon, smo imeli podoben primer ja, s tem, da je bilo v našem primeru prepozno in niti za nazaj nismo dobili nič. Ampak vseeno se splača vložiti vlogo čim prej.

PowerofPeopl ::

Magic1 je izjavil:

Ali ni oče v penziji in mama dela le polovični čas? Kako potem ni časa za 24/7 oskrbo?


Oče je sam nemore dvigniti, ima težave s križom,kolenom, babica pa nemore več niti piti sama.

Magic1 ::

Potem ni druge, da čim prej oddate vlogo za nego na domu. 100% prepustitev državi in obdržat nepremičnino pač ne bo šlo skozi. Pejte na SCD pa še kakšno inštitucijo in malo povprašajte za možnosti, ki jih omogoča država. Sam je to neki dela, država ne da nič od sebe brez kupa papirjev.
Magic

PowerofPeopl ::

Magic1 je izjavil:

Potem ni druge, da čim prej oddate vlogo za nego na domu. 100% prepustitev državi in obdržat nepremičnino pač ne bo šlo skozi. Pejte na SCD pa še kakšno inštitucijo in malo povprašajte za možnosti, ki jih omogoča država. Sam je to neki dela, država ne da nič od sebe brez kupa papirjev.


Ja vem, moramo še tja povprašat iti, samo problem je ker socialna delavka v bolnišnici, ki pošlje podatke naprej drugam, da se kaj ureja, šele po novem letu lahko nas sprejme, babico pa hočejo prej poslati domov, to pa ne gre skozi...ne vem kako sploh rešit ta čas vmes.

Magic1 ::

Kot si že videl iz komentarjev zgoraj, se ne bo uredilo nič na hitro. Nekdo bo moral stisnit zobe par mesecev, ali pa boste plačali nekoga, da to naredi namesto vas.
Magic

shadeX ::

S tem pa je problem tui, ta da je ona lastnica stanovanja v katerem živimo tudi mi, in odpade tista opcija, da bi se stroški krili iz nepremičnine ali pa bomo podedovali dolg, ki lahko nastane kar velik


Nepremičnino se prepiše na drugo ime?

PowerofPeopl ::

shadeX je izjavil:

S tem pa je problem tui, ta da je ona lastnica stanovanja v katerem živimo tudi mi, in odpade tista opcija, da bi se stroški krili iz nepremičnine ali pa bomo podedovali dolg, ki lahko nastane kar velik


Ampak a ne more to osebno podpisati tudi ona?

Nepremičnino se prepiše na drugo ime?

PowerofPeopl ::

Magic1 je izjavil:

Kot si že videl iz komentarjev zgoraj, se ne bo uredilo nič na hitro. Nekdo bo moral stisnit zobe par mesecev, ali pa boste plačali nekoga, da to naredi namesto vas.


Stroski za nekoga kot pomoc 24/7 je potem lahko se vecji kot za dom za ostarele...tako da ne vem kaj je sploh realna rešitev. Mogoče res Hrvaška, ce je kaj prostega.

next3steps ::

Greste v flet ali v najemniško stanovanje, izkupiček od prodaje bajte namenite starim staršem. Jebatga, njeni otroci so jo dolžni preživljati. Če bodo morali prodati lastnino, da bodo to lahko izvedli, bodo pač mogli.
Ali to ali pa si bo država po njeni smrti vzela toliko, kolikor je porabila za njeno oskrbo.
V nobenem primeru pa ne moreš imeti torte in je hkrati jesti.

PowerofPeopl ::

next3steps je izjavil:

Greste v flet ali v najemniško stanovanje, izkupiček od prodaje bajte namenite starim staršem. Jebatga, njeni otroci so jo dolžni preživljati. Če bodo morali prodati lastnino, da bodo to lahko izvedli, bodo pač mogli.
Ali to ali pa si bo država po njeni smrti vzela toliko, kolikor je porabila za njeno oskrbo.
V nobenem primeru pa ne moreš imeti torte in je hkrati jesti.


Zivimo v stanovanju, katerega lastnica je samo babica. Ne vem kako hitro se prepis lastnistva sploh uveljavi, da bi se ga lahko prodalo, prav tako ne vem kako se ga izvesti, ce je oseba, ki je lastnica ze v zacetku demence.
Ja kolikor vem pa ne moreš nekoga preživljati, ce bi potem sam sebe nebi mogel.

NikolormousB ::

V 2 minutah sem našel tole: http://mojaleta.si/Clanek/Domovi-za-ost...

Pojdi ti ali kdo iz družine na socialno, v dom, na občino itd. in se pozanimaj kaj se da narediti in kako se to naredi.

maco-maco ::

Nega na domu

Tiste tetice v domu za ostarele za 8 ur ne dobijo neke blazno visoke plače, pa rihtajo kar nekaj oseb. Najbrž bi vam zneslo tistih nekaj ur. Potem pa sta na voljo oče in mati.

Če pa vegetira in ni neke možnosti za izboljšanje, pa greste lahko na izlet. Pa to gledam iz njenega zornega kota, ne vašega. Pa brez zamere.
Kaj?

PowerofPeopl ::

NikolormousB je izjavil:

V 2 minutah sem našel tole: http://mojaleta.si/Clanek/Domovi-za-ost...

Pojdi ti ali kdo iz družine na socialno, v dom, na občino itd. in se pozanimaj kaj se da narediti in kako se to naredi.


Samo ce bi občina doplacevala, bi pa se potem enkrat vsedla na nepremicnino, in bi nastal dolg, ki ga bi bilo tezko se resit.

maco-maco je izjavil:

Nega na domu

Tiste tetice v domu za ostarele za 8 ur ne dobijo neke blazno visoke plače, pa rihtajo kar nekaj oseb. Najbrž bi vam zneslo tistih nekaj ur. Potem pa sta na voljo oče in mati.

Če pa vegetira in ni neke možnosti za izboljšanje, pa greste lahko na izlet. Pa to gledam iz njenega zornega kota, ne vašega. Pa brez zamere.


Vseeno je to potem 4€ na uro, kar je za 8 ur recimo 32 na dan, kar je podoben strosek kot dom za ostarele...

Zgodovina sprememb…

Mr_Globus ::

Torej kako ukrast ostalim državljanom da bo tebi boljše? Zastonj bi imeli nego, ostali pa naj pošteno davke placujemo?

Socialci...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mr_Globus ()

fikus_ ::

Prepis stanovanja ne bo deloval, ker mora miniti kar nekaj časa (mislim da 3 leta).
Takoj na CSD zaprositi za varstveni dodatek. Mislim, da se je zakonodaja spremenila (oz. po 1.1.2017), da ni nujno da boste vračali varstveni dodatek.
To so samo približne info., pravi naslov je CSD.
Cena oskrbe dementne in nepokretne osebe v domu je 1200 do 1300 €. Pa ne mislite, da se v domu skoz ukvarjajo z oskrbovanci! Nimajo časa! Mislim, da 2x na dan menjajo plenico, na hitro nahranijo oskrbovance in če nekdo ne more hitro jesti, ostane tudi lačen. Verjetno v vseh domovih ni isto, ampak povsod imajo pomanjkanje osebja!
Tako da ne vidim razloga, da babice ne bi imeli doma, še posebej, če je tvoj oče doma in mama dela skrajšan delovni čas. Preko zdravstvene zavarovalnice dobi babica bolniško posteljo z dvižnim vzglavjem, ograjo, napihljivo blazino, plenice, . . .
Enkrat tedensko pride pogledat na dom patronažna sestra (možno, da je v MB kaj drugače) in pokaže/nauči, kako je najlažje ravnati s takšnimi osebami.
Res je, da je težko/zahtevno od začetka, potem se pa naučiš ravnanja z nepokretnimi osebami. In pa en človek mora vedno biti doma.

Tisti, ki pa pišejo, da OP želi krasti ostalim državljanom, pa naj bodo kar tiho, oglasijo se lahko, ko bodo sami v podobni situaciji "kradli"!

PowerofPeopl ::

Mr_Globus je izjavil:

Torej kako ukrast ostalim državljanom da bo tebi boljše? Zastonj bi imeli nego, ostali pa naj pošteno davke placujemo?

Socialci...


Krademo, ker bi radi priskrbeli nego osebi v družini, tako da nebi zabredli v dolgove?
Oprosti za nesramnost, ampak nimajo vsi polno rit vsega, in si lahko kr tako privoscijo dodatnih 500€ na mesec stroskov....

fikus_ je izjavil:

Prepis stanovanja ne bo deloval, ker mora miniti kar nekaj časa (mislim da 3 leta).
Takoj na CSD zaprositi za varstveni dodatek. Mislim, da se je zakonodaja spremenila (oz. po 1.1.2017), da ni nujno da boste vračali varstveni dodatek.
To so samo približne info., pravi naslov je CSD.
Cena oskrbe dementne in nepokretne osebe v domu je 1200 do 1300 €. Pa ne mislite, da se v domu skoz ukvarjajo z oskrbovanci! Nimajo časa! Mislim, da 2x na dan menjajo plenico, na hitro nahranijo oskrbovance in če nekdo ne more hitro jesti, ostane tudi lačen. Verjetno v vseh domovih ni isto, ampak povsod imajo pomanjkanje osebja!
Tako da ne vidim razloga, da babice ne bi imeli doma, še posebej, če je tvoj oče doma in mama dela skrajšan delovni čas. Preko zdravstvene zavarovalnice dobi babica bolniško posteljo z dvižnim vzglavjem, ograjo, napihljivo blazino, plenice, . . .
Enkrat tedensko pride pogledat na dom patronažna sestra (možno, da je v MB kaj drugače) in pokaže/nauči, kako je najlažje ravnati s takšnimi osebami.
Res je, da je težko/zahtevno od začetka, potem se pa naučiš ravnanja z nepokretnimi osebami. In pa en človek mora vedno biti doma.

Tisti, ki pa pišejo, da OP želi krasti ostalim državljanom, pa naj bodo kar tiho, oglasijo se lahko, ko bodo sami v podobni situaciji "kradli"!


Moj oče nemore sam skrbet za njo, moja mati ima neke zdravstvene tezave, da tudi nemore biti veliko v pomoč, jaz pa sem večino dneva odsoten.
Najbrž pa lahko gremo z upanjem da dolgove kdaj potem poravnamo.
Ja ravno tisto s prepisom, no ne vem ce je 3 leta, mogoce je 1 leto, ne vem natančno, ampak vseeno ni rešitev zdaj več.

Zgodovina sprememb…

smacker ::

Mogoče zveni malo kruto, ampak taka so dejstva. Imate dve opciji:
A: poskrbite za babico na kakršenkoli način (finančno, časovno) in obdržite njeno stanovanje
B: za babico poskrbi država, ampak potem adijo dediščina
Preprost in pošten sistem - če hočeš od staršev kaj dobit, moraš za njih poskrbet. Da bi skrbeli drugi (davkoplačevalci), ti bi pa dedoval, enostavno ni fer.

Da ne bo samo kritiziranje, še par nasvetov, kaj se splača preverit/pozanimat, da "prihraniš" denar na več področjih, brez da si nakoplješ dolgove:
- mama lahko dobi dodatek za invalidnost poleg plače - če ima tako hude zdravstvene težave, da ne more za babico skrbet, to ne bi smel bit problem
- uveljate lahko vzdrževane družinske člane, kar se precej pozna pri davčni olajšavi
- babica lahko dobi dodatek za nego in oskrbo pri pokojnini (to se ne vrača, kolikor vem)
- če jo mate v domači oskrbi, lahko poiščete pomoč za kako uro dnevno (mogoče uredi celo CSD brezplačno ali pa preko zdravstvenega zavarovanja): babico je treba previt, preoblečt in umit. Za hrano, pijačo, zdravila in malo družbe boste pa že poskrbeli.
Če se dobro organizirate z domačo oskrbo, ste lahko finančno še v profitu napram trenutnemu stanju. Namesto izgovorov raje iščite rešitve, vse se da če se hoče ;)

Smrekar1 ::

PowerofPeopl je izjavil:


Vseeno je to potem 4€ na uro, kar je za 8 ur recimo 32 na dan, kar je podoben strosek kot dom za ostarele...


Po opisanem sodeč z malo truda rabite pomoč nekje do 3 ure na dan, 360€ na mesec. Z malenkost več truda lahko shajate tudi s polovico tega. Njena pokojnina bi to morala pokriti.

Stanovanja pač ne boste dobili brez truda. Ubožci.

Matija82 ::

Ljudje, ki niso nikoli skrbeli za dementnega bolnika, nimamo pojma kako je skrbeti za dementnega bolnika. Od stalne nevarnosti, da gre kaj narobe v kuhinji (plin, noži), do pobegov iz doma, padcev po stopnicah, zamenjave noč za dan ... Da ne omenjam, kako mood swingi take osebe vplivajo na samo družino.

Kot so ti že svetovali zaprosi za varstveni dodatek in pokliči vse bližnje-manj bližnje CSD-je za cene. Računaj pa do strošek okoli 1k.

Smrekar1 ::

Matija82 je izjavil:

Ljudje, ki niso nikoli skrbeli za dementnega bolnika, nimamo pojma kako je skrbeti za dementnega bolnika. Od stalne nevarnosti, da gre kaj narobe v kuhinji (plin, noži), do pobegov iz doma, padcev po stopnicah, zamenjave noč za dan ... Da ne omenjam, kako mood swingi take osebe vplivajo na samo družino.


Nedvomno, ampak v tem primeru tavanje mislim da ni problem - glede na to, da jo morajo dvigovati ipd.

[D]emon ::

Mr_Globus je izjavil:

Torej kako ukrast ostalim državljanom da bo tebi boljše? Zastonj bi imeli nego, ostali pa naj pošteno davke placujemo?

Socialci...


A si ti pozabil stil iz riti potegnit danes zjutraj ? Spomni se na tole o "kraji" ko bos sam v situaciji, ko bos moral za nekoga skrbeti.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

PowerofPeopl ::

Smrekar1 je izjavil:

PowerofPeopl je izjavil:


Vseeno je to potem 4€ na uro, kar je za 8 ur recimo 32 na dan, kar je podoben strosek kot dom za ostarele...


Po opisanem sodeč z malo truda rabite pomoč nekje do 3 ure na dan, 360€ na mesec. Z malenkost več truda lahko shajate tudi s polovico tega. Njena pokojnina bi to morala pokriti.

Stanovanja pač ne boste dobili brez truda. Ubožci.


Primarni problem ni stanovanje, ampak skrb za njo, in sedaj je postal problem, da za obmocje maribora ni prostih negovalcev. Prazniki in to.

Boone ::

Nisi napisal v kakšnem stanju je babica. Ampak verjetno ne potrebuje negovalca za 8 ur na dan? Mogoče bi šlo s samo eno uro na dan? Ali pa celo eno uro na dva dni? Če finančno ne gre, boste morali sami malo več narediti. Zdravstvena zavarovalnica bo posodila posteljo in podobno, umivati, hraniti in preoblačiti jo boste morali pa sami. Če je oče in mati nista sposobna sama dvigniti, boste morali pa vsi trije skupaj stopiti.

Ampak še enkrat, nisi povedal v kakšnem stanju je. Je popolnoma nepokretna? Lahko sama je, lahko sploh požira? Se lahko sama obrača na postelji, itd.

[D]emon ::

Sam lahko povem, kaksna je bila situacija z mojo mamo:

14. novembra 2014 je odsla do osebnega zdravnika zaradi abdominalnih bolecin, le-ta jo je napotil na izredni CT, od tam pa je bila prepeljana direktno na UKC gineko. Tam so naredili eksplorativno laparostomijo, pri cemer so ugotovili izjemno razpredenost endometrialnega adenokarcinoma (tvorba v velikosti 10x20x15cm (cca)) in ocenili, da je za operativni poseg tveganje preveliko. Po tistem je bila se na oddelku, dokler ji niso odstranili drenaze.

Po tistem, ko je prisla domov, je slo nekaj casa se vse dokaj ok, patronazna sestra ji je prisla vsak dan previti rano od drenaze, prav tako si je dajala injekcije Fraxiparina (proti krvnim strdkom). Potem ji je en dan brazgotina od drenaze pocila, ker je fasala gnojno infekcijo in se ji je razlil gnoj. Na urgenci so ji iz rane spumpali se liter in pol gnoja.

V zacetku decembra je prisla domov, takrat je bila se dovolj pokretna, da je lahko se vstala, sla na WC, se umila, itd. Pocasi, vendar je slo. Smo ji pomagali.

Kmalu po tistem smo imeli preliminarni na onkologiji, istega dne zvecer pa jo je zacela tresti vrocica, zaradi katere sva se sredi noci z resilcem odpeljala na UKC. Dobila je namrec uroinfekt, ker cel dan ni sla na malo potrebo. (preliminarni so trajali od jutra pa do poznega popoldneva)

Zaradi uroinfekta se ji je stanje tako poslabsalo, da je zacela prejemati morfij. Takrat sem tudi pri URI Soca narocil negovalno posteljo, jogi, podlogo proti prelezaninam itd... (vse razen jogija je bila brezplacna izposoja, jogi je stal 50 eur)

Ko so jo po tem uroinfektu pripeljali domov, je bila fizicno ze v tako slabem stanju, da je bila prakticno nepokretna, uporabljala je plenice, pri vsem ji je bilo treba pomagati.

Vsak teden sem hodil do njenega osebnega zdravnika po recepte v duplikatu za elastomerno crpalko, ki sem jo potem isti teden hodil iskat v Soco, da jo je potem patronazna sestra zamenjala.

Vmes je bila se enkrat na urgenci zaradi zamasenega mehurja, takrat je dobila tudi Foley kateter.

Pri vsem tem mi je, hvala bogu, bila v veliko oporo patronazna sestra Sonja Erzen iz ZD Vic-Rudnik.

No, in nato je mama 26. marca (ja, ravno na materinski dan) 2015 preminila. Se isti dan je bila patronazna sestra pri nas in mi rekla "Gospod, tole bo se najvec en teden, gospa je ze na koncu."

(Ironicno smo imeli pogreb 1. aprila)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

PowerofPeopl ::

Jaz res ne vem več kaj storiti. Bolnišnica samo prazni prostore, nic druga, ni v tem problem da ni potrebe po podaljšanju hospitalizacije, ampak očitno v bolnišnici jim resnično je vseeno tokrat, ker samo da spraznijo mesto.

Zdaj bo najbolj nasrkal moj oče. Zanj me skrbi, ker bo zdaj na koncu se on zbolel, ni ravno najbolj zdrav. Problemi s krvnim pritiskom, hrbtenica, noge...
Na koncu bo zbolel, in se njega zgubim.
Ce se to zgodi, pa ne vem kaj bom. Vem da je to pesimistično, ampak to me resnicno skrbi...
Ker ze zdaj je pod velikim stresom, opazi se.

Ima se kdo kakšno idejo? Da vsaj kakšno pomoc dobimo za nego...

MadMen ::

Bolnišnice niso domovi za ostarele, kar očitno ne razumeš. Odpovejte se stanovanju, kontaktirajte občino, kako lahko v takem primeru na njihove stroške spravite osebo v Dom. Ali pa organizirate pomoč na domu, Center za pomoč na domu Maribor je vrjetno pravi naslov, predvidevam da je delno subvencioniran s strani občine, tako da bi znalo biti ceneje, ostalo pa sami organizirate. Če med prazniki ni možno uredit nege, stisnite zobe in se organizirajte, saj gre za vašo mamo/babico.

Ampak meni se bolj zdi ta ti ne iščeš rešitve, ker predlogi so ti podani, ti pa iščeš izgovore. Pač jebiga, idealne rešitve vedno ni v življenju, izberite tisto, kar je za vas najbolj ugodna.

PowerofPeopl ::

MadMen je izjavil:

Bolnišnice niso domovi za ostarele, kar očitno ne razumeš. Odpovejte se stanovanju, kontaktirajte občino, kako lahko v takem primeru na njihove stroške spravite osebo v Dom. Ali pa organizirate pomoč na domu, Center za pomoč na domu Maribor je vrjetno pravi naslov, predvidevam da je delno subvencioniran s strani občine, tako da bi znalo biti ceneje, ostalo pa sami organizirate. Če med prazniki ni možno uredit nege, stisnite zobe in se organizirajte, saj gre za vašo mamo/babico.

Ampak meni se bolj zdi ta ti ne iščeš rešitve, ker predlogi so ti podani, ti pa iščeš izgovore. Pač jebiga, idealne rešitve vedno ni v življenju, izberite tisto, kar je za vas najbolj ugodna.


Kaj boš pa rekel, ce se z mojim ocetom kaj zgodi?

Sicer pa nege nebomo dobili pred koncem praznikov. Niti ne takrat kaj dosti, ker je ni. Vsi so zasedeni. V domovih ni prostih mest.
Zdravstvene dokumentacije pa nismo nobene mogli dobiti v bolnici ali preko osebnega zdravnika, tako da niti nismo mogli zaceti urejevat stvari, lahko smo samo an cakanju za nego, vse kar smo lahko dobili.
Torej niti primerne postelje, hojice, nicesar. Brez dokumentov nicesar ne dobiš.
Na centru za socialno delo nemorejo nicesar dokler ni dokumentacije. Spet ista zgodba.
Prav, pa iščem izgovore, si ze bil v podobni situaciji?

[D]emon ::

Glej, kot ti je ze bilo receno: Bolnisnice *niso* domovi za ostarele.

"Zdravstvene dokumentacije pa nismo nobene mogli dobiti v bolnici ali preko osebnega zdravnika, tako da niti nismo mogli zaceti urejevat stvari, lahko smo samo an cakanju za nego, vse kar smo lahko dobili."

Nakladas. Te pravljice prodajaj komu drugemu.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Boone ::

PowerofPeopl je izjavil:


Sicer pa nege nebomo dobili pred koncem praznikov.


Potem pa vztrajajte, da je do takrat v bolnišnici. Ampak nekaj bo potrebno narediti, ker v bolnišnici ne more ostati neskončno dolgo. In bolnišnica bo šla na lastno pest iskati prosta mesta v domovih. Lahko se zgodi, da vam ne bo všeč kar bo našla. Tako da vam je v interesu, da stvari uredite sami.

In še vedno nisi povedal, v kakšnem stanju je. Neke konkretne predloge boš težko dobil brez tega.

PowerofPeopl ::

[D]emon je izjavil:

Glej, kot ti je ze bilo receno: Bolnisnice *niso* domovi za ostarele.

"Zdravstvene dokumentacije pa nismo nobene mogli dobiti v bolnici ali preko osebnega zdravnika, tako da niti nismo mogli zaceti urejevat stvari, lahko smo samo an cakanju za nego, vse kar smo lahko dobili."

Nakladas. Te pravljice prodajaj komu drugemu.


Okej, kaj je pravljica?

PowerofPeopl ::

Boone je izjavil:

PowerofPeopl je izjavil:


Sicer pa nege nebomo dobili pred koncem praznikov.


Potem pa vztrajajte, da je do takrat v bolnišnici. Ampak nekaj bo potrebno narediti, ker v bolnišnici ne more ostati neskončno dolgo. In bolnišnica bo šla na lastno pest iskati prosta mesta v domovih. Lahko se zgodi, da vam ne bo všeč kar bo našla. Tako da vam je v interesu, da stvari uredite sami.

In še vedno nisi povedal, v kakšnem stanju je. Neke konkretne predloge boš težko dobil brez tega.


Zdravstveno stanje v bistvu ni na papirju slabo.
Ampak je pa na pol nepokretna ali kako opisati, nemore ničesar več brez pomoči.v glavi pa še je koliko toliko vredu.
Vztrajali smo vsak dan, ampak oni praznijo postelje v bolnici, in tak je rezultat.
Jaz mislim to, da dokler se ne dobi možnosti dati vlogo za domove, bi radi da je v bolnišnici.
Dobil sem pa tudi informacijo, da če jo bodo spustili domov bo še težje dobiti kaj konkretnega glede doma za ostarele.
To so mi povedli na csd oz na pomoci pri oskrbi ko sem klical.

Boone ::

PowerofPeopl je izjavil:

Vztrajali smo vsak dan, ampak oni praznijo postelje v bolnici, in tak je rezultat.

Seveda. Bolnišnični dan je drag in dokler je v bolnišnici plača zavarovalnica. Oni bi se pa radi čimprej znebili stroška. Sliši se grdo, ampak tako je.

PowerofPeopl je izjavil:

Jaz mislim to, da dokler se ne dobi možnosti dati vlogo za domove, bi radi da je v bolnišnici.

Vlogo lahko oddate jutri. Potem pa jo dopolnite. Tako da s tem ne pridobite nič.

PowerofPeopl je izjavil:

Zdravstveno stanje v bistvu ni na papirju slabo.
Ampak je pa na pol nepokretna ali kako opisati, nemore ničesar več brez pomoči.v glavi pa še je koliko toliko vredu.

Potem se je treba zavedati, da je nega doma (ne v domu za ostarele) verjetno realna možnost. Za vas najslabša, za vse ostale pa najboljša. Verjetno bi tudi babica raje bila doma, kot v domu. Vprašanje je samo, kako aktivna bo pri vsem tem bolnišnica.

PowerofPeopl ::

Boone je izjavil:

PowerofPeopl je izjavil:

Vztrajali smo vsak dan, ampak oni praznijo postelje v bolnici, in tak je rezultat.

Seveda. Bolnišnični dan je drag in dokler je v bolnišnici plača zavarovalnica. Oni bi se pa radi čimprej znebili stroška. Sliši se grdo, ampak tako je.

PowerofPeopl je izjavil:

Jaz mislim to, da dokler se ne dobi možnosti dati vlogo za domove, bi radi da je v bolnišnici.

Vlogo lahko oddate jutri. Potem pa jo dopolnite. Tako da s tem ne pridobite nič.

PowerofPeopl je izjavil:

Zdravstveno stanje v bistvu ni na papirju slabo.
Ampak je pa na pol nepokretna ali kako opisati, nemore ničesar več brez pomoči.v glavi pa še je koliko toliko vredu.

Potem se je treba zavedati, da je nega doma (ne v domu za ostarele) verjetno realna možnost. Za vas najslabša, za vse ostale pa najboljša. Verjetno bi tudi babica raje bila doma, kot v domu. Vprašanje je samo, kako aktivna bo pri vsem tem bolnišnica.


Ja ocitno bomo mogli nekako zdrzati.

Mr_Globus ::

[D]emon je izjavil:

Mr_Globus je izjavil:

Torej kako ukrast ostalim državljanom da bo tebi boljše? Zastonj bi imeli nego, ostali pa naj pošteno davke placujemo?

Socialci...


A si ti pozabil stil iz riti potegnit danes zjutraj ? Spomni se na tole o "kraji" ko bos sam v situaciji, ko bos moral za nekoga skrbeti.


Ja na jetra mi gre ko bi imeli "reveži" vse zastonj. Država bo dala, potem pa terjala svoje od dediščine. Oz. zdaj se to ne, ker se z novim zakonom znova daje socialcem in jemlje sposobnim drzavljanom.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izplačilo denarja od Hiše (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
658863 (6877) Arzen28
»

Dom za ostarele

Oddelek: Loža
62190 (1823) Pika na i
»

Eni slotechovci se pa staramo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
508973 (6740) jalovec09
»

Skrbno skrivanje seznama zdravil (terapij) v domu upokojencev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8917468 (14687) NonPlusUltra

Več podobnih tem