» »

Prenosnik osnovna uporaba

Prenosnik osnovna uporaba

bigbada ::

Imam nekaj vprašanj glede osnovih zadev o uporabi prenosnika, mogoče so neumna ampak vseeno.
1. Kako imaste v power options nastavljeno ? Power saving ali performance? Vedno isto ali po potrebi preklapljate?
2. Na koliko časa imaste nastavljeno sleep, hibernate in izkop zaslona itd.?
3. Je imati pametno prenosnik vedno priklopljen na elektriko ali se lahko s tem uniči baterija? Je pametno včasih izprazniti baterijo in jo ponovno napolniti ali s tem uničiš "cikel življenj" baterije prej?
4. Ko prenosnik ugasnete (recimo čez noč) ali izklopite ven adapter za napajanje ali ni potrebe? Je sploh kakšna razlika če je baterija polna če pustiš adapter not ali ne?
5. Uporabljate stojalo/hladilnik spodaj pod prenosnikom?
6. Ali imate priklopljeno zunanjo tipkovnico, da ne "mastite" tipkovnice na prenosniku? Ali pa kar tipkate na prenosniku?
7. Ko zaprete prenosnik ali ga pokrijete s tisto "blazino", ko dobiš zraven ob nakupu, da zaščitiš ekran?
8. S čim čistite prenosnik, če ga (ekran, tipkovnica). Piše, da ne smeš čistiti z mokro krpo, ampak z suho, ko ne pušča vlaken? Se to da kje namensko kupiti ali je domača krpa čisto dovolj?


Evo nekaj splošnih vprašanj glede vaših prenosnikov. So me vedno zanimala. Hvala vam za odgovor!
  • spremenilo: bigbada ()

Gejspodar ::

1) Na Maximum Performance, razen če je battery life pomemben, potem Power Saving.
2) Vse izklopljeno, ekran ugašam s kombinacijo tipk.
3) Vedno priklopljen že 5 let, eno leto nazaj je baterija še zdržala 2,5h, sedaj je mrtva.
4) Laufa 24/7, dobi tedenski reset. Vedno vklopljen
5) Ne, odejo še za nalašč zatlačim v zračne reže da mi tolče 100° (lepo greje).
6) Ne, full-size chiclet tipkovnica mi je boljša od mnogih samostoječih tastatur.
7) lol
8) Ne čistim ga, izgleda kot da je zadnje par tednov preživel v ruševinah v Aleppu. (Če že, ga z 90% alkoholom, da lepo pobira napise s tipk).

matobeli ::

1. Imam performance, preklopim če sem res kje zunaj in vem da dolgo ne bom imel priklopa
2. baterija 5/10, kabl 5/nikoli
3. če jo misliš imet stalno na kablu jo odmontiraj in daj v hladlinik.
4. ne nikoli. ponavadi ga zvečer vsaj malo spraznem in potem se ponoči dofila
5. samo kadar ga iamm na jajcih-postelji, pa še to samo eno rvno ploskev, tolk da se hladilne reže ne zabašejo
6. tipkam po prenosniku ali po tipkovnici, odvisno ali imam še zunanji ekran ali ne
7. pa še v original škatlo ga pospravim in gledam da ima vedno na robovih stiropor.
8. pucam z robčki za očala (vlažnimi) ali čem podobnim

smacker ::

1. preklapljam. Če rabim čimdlje baterijo in delam kaj nezahtevnega (gledam film, zapisujem na faksu) potem power saver. Drugače max. performance, če je le možno.
2. vse izklopljeno, ga dam ročno v sleep ko ga ne potrebujem.
3. Če ga ne prenašaš veliko, lahko odstraniš baterijo in ga imaš na kablu. Drugače se ne sekiram preveč za baterijo, polnim ko je štrom pri roki.
4. Ni neke razlike, kaka LED-ica zna utripat in kurit 0.5W štroma. Sam ga izklapljam in pospravljam v torbo, ga itak vsak dan okrog nosim.
5. Ne, to rabiš samo če se ti greje med gamingom, drugače ni potrebe.
6. Tipkam na prenosniku, ampak si umivam roke in ne jem zraven prenosnika.
7. Nope, mam pa etuji (5eur iz hoferja) + torbo za prenosnik, kamor ga pospravim. Bolj iz razloga, da ga lahko na hitro odnesem, kot da bi bil tako skrben.
8. Obično čistilo za LCDje - poškropiš po ekranu (paziš da ne po tipkovnici) in obrišem z mikrokrpo. Tipkovnico pa vsake tolko spiham s kompresorjem. Enako reže za zrak. Mam bolj švoh kompresor za pumpanje blazine.

c00L3r ::

1.)Balanced. Če vem, da bom dlje brez baterije uporabim Power Saver. V praksi pa če vem, da bom več kot 1h za prenosnikom, si bom poiskal vtičnico.
2.)Hibernate ti jemlje prostor na disku. Če imaš SSD disk je boot tako hiter, da je brez veze imet Hibernate. Ostalo je osebna preferenca. Jaz imam nastavljeno tako, da če je prenosnik na elektriki ne gre nikoli v Sleep. Ekran se mi izklopi po 15 Min.
3.)Kaj je dobro za baterijo in kaj ne je več tem na forumu in cela znanost za tem. Če lahko vzameš baterijo ven, to naredi, ko je polna okrog 60%. Veliko prenosnikom pa ne moreš več odstranit baterije in ga uporabljaš tako kot ga potrebuješ. Jaz imam načeloma vedno priklopljenega na elektriko.
4.)Ponoči računalnik izklopim. Adapter pustim vklopljen vedno, razen če odidem za več dni.
5.)Ne uporabljam nobenega stojala. Je pa priporočljivo občasno prah spihat in posesat ven iz rež. Po par letih pa mogoče tudi odpret prenosnik in ven sčistit prah + menjat termalne paste. Nov prenosnik se ne sme pregrevat.
6.)Imam zunanji ekran, miško in tipkovnico. Ko nisem doma pa tipkam po prenosniku. Seveda lahko vedno tipkaš po prenosniku :)
7.)Ne.
8.)Čistilo za ekrane + krpa iz mikrovlaken je najboljše. Sem pa uporabljal tudi že razredčeno čistilo za steklo in je do zdaj bilo vse OK. Previden moraš bit, da ne daš toliko čistila gor, da bi steklo za LCD panel.

Trupl0 ::

1. Vedno na balanced oz. takrat preklopim na performance, ko želim kaj igrat ( Civ 5 ali pa CS če že PC gaming
2. Nič, vedno sam izklopim, če že temu tako
3. Če vem, da je ne bom uporabljal ali pa da bom nekaj časa igral jo dam kar ven pa laufam samo na štrom. Za doma its. kakšen net pa to jo imam pa notri
4. Ni potrebe
5. Nič
6. odvisno, če ga imam na docku potem uporabljam še miš, tipkovnico in zunanji monitor
7. Ne :)
8. Z mokro micro fiber krpico, ožeto prej seveda. Krpica, ki je za čiščenje očal. Spuca v nulo in ne pusti sledov...
If you are going through Hell, keep going !


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pravilna uporaba laptopa in skrb zanj?

Oddelek: Pomoč in nasveti
162917 (2113) srdžan
»

HP8710w zamenjava grafike

Oddelek: Strojna oprema
312115 (1610) _koki_
»

Prosim za pomoč, računalnik mi ugaša češ da je baterija prazna

Oddelek: Pomoč in nasveti
12889 (770) St235
»

Visoka temperatura prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
337000 (6276) Stupo
»

Kaksni so ti SOLOnote prenosniki? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14113680 (7964) Damjan Jagar

Več podobnih tem