» »

TV - problem z analognim kabelskim sprejemom

TV - problem z analognim kabelskim sprejemom

A. Smith ::

Torej, doma imamo Panasonicovo plasmo TH-42PV60EH, ki smo jo nekaj let gledali priključeno na telemachov kabel. Gledali smo digitalno televizijo, prav tako pa analogen signal s telemachovega kabla.

Potem smo tv zamenjali z drugim, ta je bil kakšen mesec v dnevni sobi. Nato smo to plasmo prenesli v našo drugo hišo, kjer je prav tako telemachov koaksialec, ni pa digitalnega pretvornika. Ko smo plasmo priklopili na ta koaksialec, je tv prikazal sliko, namesto zvoka pa slišim samo beli šum, ki mu je ali pa ni (odvisno od kanala) dodana komponenta 50Hz. Pri nekaterih kanalih se sliši skozi šum tudi nekaj pravega zvoka.

Na ta koaksialec je bila prej priključena crt televizija, ki še vedno normalno predvaja tako sliko, kot zvok, tako da vir signala ne more biti problem. Prav tako sem na plasmo preko HDMI priključil prenosnik in zavrtel nekaj skladb -> zvok brezhiben.

Preden začnem razmišljati o zamenjavi coax tunerja me zanima, ali sem kaj zgrešil. Ali obstaja kakšna fora, ki bo rešila problem. Po forumih je naprimer zaslediti, da ljudje dobijo vse sorte probleme, ko priključijo kakšen TV na vir na kakšni drugi lokaciji. Nekomu je recimo pomagalo, da je odklopil koaksialec, zagnal avtomatsko iskanje kanalov, priključil koaksialec nazaj in znova pognal avto tuning. No, meni to ne pomaga.

Če kdo pozna rešitev za moj problem, se zelo priporočam. Hvala...
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

AtaStrudl ::

Poglej, ce televizor ni nastavljen na vzhodnoevropski zvok (6.5MHz medfrekvenca).
Pri nas uporabljamo (samo se na kablu) zahodni standard 5.5MHz.
Po letu 91 so nas nekako uvrstili v vzhodni blok...

eko_2k4 ::

Premočen signal mogoče.
Vsekakor daj na novo iskanje kanalov, tudi digitalnih.
Nastavi za državo Finsko, če ni Slovenije.

A. Smith ::

Ja, bravo, točno to sem zaje*al!
Hvala za odgovore. Slovenije ni bilo med izbiro, je pa za vsako možnost TV prikazoval tudi sliko države in Slovenija je bila osvetljena na sliki pri nastavitvah za vzhodno evropo. Lušten nateg!
Hvala obema!
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

johnyboy ::

Kupil nov Tv, Samsung 6000. Sedaj pa mi ne najde nobenih programov. Zamenjal države, se vedno nič. Sumim, da je problem v tunerju, Tv nima dvb-c tunerja, kabelska pa ima morda še analogni signal. Ima kdo kako idejo?
Krajna forever.

johnyboy ::

johnyboy je izjavil:

Kupil nov Tv, Samsung 6000. Sedaj pa mi ne najde nobenih programov. Zamenjal države, se vedno nič. Sumim, da je problem v tunerju, Tv nima dvb-c tunerja, kabelska pa ima morda še analogni signal. Ima kdo kako idejo?


Na Samsungu mi je zatrdil, da moj model ima tuner DVB-C, tako da je to izključeno? Ima kdo kako idejo, kaj lahko še naredim?
Krajna forever.

SaXsIm ::

Vnesi kanale ročno, da izključiš možnost okvare TV. Zagotovo imaš frekvence posameznih kanalov objavljene na spletni strani tvojega kabelskega operaterja.
SaXsIm

eko_2k4 ::

Novejši Tv-ji imajo 2 vhoda za anteno, en za navadno, en za satelitsko. Poglej, če si dal v pravega.
(Sicer je ponavadi za satelitsko F-konektor - tisti z navojem)

johnyboy ::

Ker sem "priženjen", sem šele sedaj zvedel, da je kabelska z analognim signalom zastonj. Tast še vedno gleda kabelsko, čeprav je pred cca 3 leti zamenjal TV. Tudi midva sva prej na starem TVju lovila kabelsko, sedaj z novim pa ne najde nič. Obstaja kak vmesnik ali kaj podobnega?
Krajna forever.

konspirator ::

--


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung SyncMaster T240HD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
12524971 (15659) OK.d
»

LG TV in DVB -C tuner

Oddelek: Pomoč in nasveti
249749 (8885) Alexius Heristalski
»

koaksilni kabel

Oddelek: Pomoč in nasveti
121858 (1678) sosko1
»

TV Tunerji - Kako naj se odločim?

Oddelek: Zvok in slika
303483 (2916) zzan
»

DVB-C in LCD/Plasma televizorji

Oddelek: Zvok in slika
84396 (1549) 20sdfj093f

Več podobnih tem