» »

Kateri RAM-i

Kateri RAM-i

zanhor2 ::

Trenutno imam 4Gb rama v svojem računalnik pa bi rad nadgradil na 8. Zanima me katere 8gb rame vzeti za največ do 100EUR.

So tile dobre: http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist... ?



Hvala za pomoč in LP
i7 860 | GTX 650 |8GB RAM | 1,5 TB HDD | 120gb SSD | Win8.1 Pro 64-bit

lonewolf_ ::

Odvisno katere ti matična in procesor podpirata. Pa za kaj uporabljaš računalnik? Veš mogoče katere imaš trenutno not?
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

mihibo5 ::

Če imaš 4 že notri in če ti matična plošča podpira, bi s temi lahko celo na 12GB nadgradil. Glej raje samo 4GB RAM, razen če misliš imeti 12 ali pa trenutnega dati ven.

zanhor2 ::

Mam DDR3 4gb
Uporbljam za igre, photoshop itd.

Specs:

Intel Core i7 860 2.80 GHz
Nvidia GeForce GTX 650
4GB DDR3 RAM DUAL CHANNEL (2x2GB)
ASRock H55M
Windows 7 Ultimate 64-bit
i7 860 | GTX 650 |8GB RAM | 1,5 TB HDD | 120gb SSD | Win8.1 Pro 64-bit

NejcSSD ::

PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

filip007 ::

Ah bolje bi šlo, za nekaj € gor ali dol...
http://www.ceneje.si/Izdelek/3433489/ra...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

DarwiN ::

Sevada morajo imet hladilnik... Sem ravno pred letom dni kupil 4Gb brez hladilnika in so v nečakovem računalniku zdržali ravno 2 dni... Res pa je, da so bile no-name rami, kar je ključen podatek, ampak vseeno... Hladilnik mora bit... Že zato, da se ti bolje počutiš, če že ne ram. :)

Zanhor, pa če bi res rad nadgradil računalnik, potem kupi tole: 240 Gb SSD Crucial
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

hojnikb ::

ah kje pa... ram nerabi hladilnika, razn če je ultra navit :)

Razn corsair vengeance sem vedno furo rame brez hladilnikov in nikol ni blo težav :)
#brezpodpisa

DarwiN ::

hojnik, tebi je lahko rečt, ko si geek in imaš v ohišju 12 ventilatorjev. ;)

Ma ja, saj deluja, ampak zaradi teh 5-10€ razlike nebo nihče bankrotiral..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

hojnikb ::

trenutno imam gole DDR3 rame v mATX kišti brez dodatnih ventov (vent je samo na napajalcu in procu).Nobenih težav.

Kar ti opisuješ ni problem hlajenja, ampak defekten primerek rama. Ali pa kaka druga slaba komponenta (napajalnik?) ki ti potem uničuje. Hlajenje je še tazadn problem.

DarwiN je izjavil:

hojnik, tebi je lahko rečt, ko si geek in imaš v ohišju 12 ventilatorjev. ;)

Ma ja, saj deluja, ampak zaradi teh 5-10€ razlike nebo nihče bankrotiral..

teh 10€ se lahko bolje zapravi (boljša plata, boljši napajalc itd..)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

gddr85 ::

lepš pa vsekakor zgledajo s hladilnikom, kot brez. 8-)

hojnikb ::

sj ne gledaš rama skos, no :)
#brezpodpisa

DarwiN ::

Sej se strinjam, da rizika praktično ni, in da je p/p najbrž res bolje vzet nage palčke.... Pa vendar, včasih rami niso poznali hladilnikov in so bili vsi po vrsti nagi, danes je pa zgodba ravno obratna in jih ima večina hladilnike... Seveda je to predvsem le dodatna varovalka in da se jim življenjska doba še nekoliko podaljša (če je to sploh mogoče), ampak vseeno.. Če bi bil ta faktor povsem brezpredmeten, potem še danes noben ram ne bi imel hladilnika..

Pa govorimo o 5EUR razlike, oziroma še manj. ker seveda primerjava nage 1333/1600 proti 1833Mhz s hladilnikom..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Dr_M ::

Ce imas take samsunge, se jih komaj vidi. Grejejo se pa prakticno nic, tut spodobno naviti ne.
Se jih pa na zalost ne da vec dobit.

hojnikb ::

DarwiN je izjavil:

Sej se strinjam, da rizika praktično ni, in da je p/p najbrž res bolje vzet nage palčke.... Pa vendar, včasih rami niso poznali hladilnikov in so bili vsi po vrsti nagi, danes je pa zgodba ravno obratna in jih ima večina hladilnike... Seveda je to predvsem le dodatna varovalka in da se jim življenjska doba še nekoliko podaljša (če je to sploh mogoče), ampak vseeno.. Če bi bil ta faktor povsem brezpredmeten, potem še danes noben ram ne bi imel hladilnika..

Pa govorimo o 5EUR razlike, oziroma še manj. ker seveda primerjava nage 1333/1600 proti 1833Mhz s hladilnikom..

mah ti hladilniki so _ponavadi_ bolj kot ne za okras, da pač pritegnejo več ovac in lahko računajo več. Nekega blaznega efekta pa nimajo, ker ram se pač ne greje tako, da bi mogu bit kakrkol prisilno hlajen.

Zakaj so pa recimo lahko praktično vsi rami v prenosnikih brez in so hkrati še bolj stisnjeni kot v pcju, a delujejo brez težav ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

DarwiN ::

Ker so počasnejši oziroma vsi delujeja na 1333/1600Mhz... 1866Mhz različice za laptope pa že imajo praktično vsi hladilnike.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

hojnikb ::

koliko pa je takih laptopov, ki imajo nativno podporo za 1866 ?

hint:
praktično nič (z izjemo amd apujev)

Še enkrat; ti "hladilniki" so prvetstveno namenjeni lepšemu izgledu, ne pa hlajenju.
Ker če bi služili zgolj hlajenju, bi bli drugače oblikovani :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

DarwiN ::

Glej, jaz dam teh 5EUR, ti pač ne... Nehaj zdaj spemat. ;)

Pa tut vsak komp sem do zdaj še imel navit.. In tudi tega 4670k bom navil, ko bo potreba, tko da so hladilniki zame must.. Da ne bi bilo slučajno ravno teh 5EUR tisto ozko grlo pri navijanju.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

hojnikb ::

Verjemi, da zaradi teh hladilnikov neboš nič bolje navil ramov, še manj pa sistema (rame lahko imaš na stock, sistem pa 5Ghz, če se ti zapaše).
#brezpodpisa

gddr85 ::

Haldilniki gor, dol. Razen da lepo zgledajo, so en k**c vredni, hitrost gor, dol, dokler jim voltaže konkretno ne spreminjaš je vseeno.

zanhor2 ::

+Darwin SSD že imam Samsunga EVO 120gb
zdaj še mislim samo nadgraditi ram na 8GB za igre
i7 860 | GTX 650 |8GB RAM | 1,5 TB HDD | 120gb SSD | Win8.1 Pro 64-bit

lonewolf_ ::

DarwiN je izjavil:

Sevada morajo imet hladilnik... Sem ravno pred letom dni kupil 4Gb brez hladilnika in so v nečakovem računalniku zdržali ravno 2 dni... Res pa je, da so bile no-name rami, kar je ključen podatek, ampak vseeno... Hladilnik mora bit...


Moji Geil 2x4 black dragon so brez heatsinkov, naviti in komaj topli ob uporabi....
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

nonamer123 ::

Pozdravljeni!

Odločam se, da bi si dokupil ram, sedaj imam 6gb, bi bili ti ok? https://www.mimovrste.com/ram-za-osebne...
Sedaj imam 6gb ddr2 rama. :)

klinker ::

22€ bi dal za 2gb rama za tako staro kisto? 8-O
Vprasanje je tudi ce bi se sploh kaj poznalo in mislim da se ne nikakor ne izplaca.

Riff ::

lahko še vedno poiščeš rabljen ram na bolhi, drgač pa tud jaz vedno uporabljal rame že od edo rama naprej pa naj bo to tud sdr ali ddr1 in tud sedaj ddr2 brez hladilnika pa nisem mel in nimam nobenih problemov

klinker ::

Ki ga folk tudi ceni kot da je zlat.
Mogoce imam jst se kako palcko DDR2 kje v kleti, bom jutri pogledal pa ti senkam ce bo, ker 22€ za bogih 2gb ddr2 starine je rop sredi belega dneva.

Riff...ostali posti nad njim so iz 2014 ;)

nonamer123 ::

Hvala, sicer sem mislil da bi malo nadgradil rač za najnovejšo fifo, pa sem razmišljal tudi o ramu.

Riff ::

res je :D ostalo je pa res kar iz leta 14

AngryBird ::

Trenutno imam 2x4Gb rama v svojem računalniku pa bi rad nadgradil na 16. Zanima me katere rame priporocate za tole maticno GA-B85M-HD3. hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AngryBird ()

Han ::

ttommy ::

Da še jaz zase vprašam- ali ima kakšno vezo, če sta v računalniku dva različna tipa (različne firme) RAM-a? Lani, ko sem si sestavil poceni sistem s procesorjem G3258, sem si zraven naročil samo 4GB RAM DDR3- Crucial ballistix tactical 1600 Mhz, ki je takrat stal 22EUR. Sedaj pa hočem dokupiti še 4GB, pa so cene od 39EUR naprej, pa še čakati moram nanj.
Ali naj vzamem katerega drugega?
Gamer

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ttommy ()

FireSnake ::

Če se da, potem kupi take z isto hitrostjo/latencami.
Četudi boš kupil hitrejši RAM ne bo nič narobe.
Bodo pa obe palčke delovale na nižji "hitrost" (tole sem hecno napisal).

Načeloma ne bi smelo biti nobenih težav.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

ttommy ::

Hvala, sem naročil Crucial Ballistix Sport, ker Tactical se ne da več dobiti. Ima pa iste specifikacije.
Gamer

Rokf8 ::

Zdravo.
Mene zanima ce je na opisu maticne napisano:
-Pomnilnik: 4 x DIMM DDR4 (do 2400MHz) do
skupno 64GB kapacitete, dual channel
podpora.
Pol morm ugradit točno ddr4 dimm verzijo rama ali lahko tudi navadnega ddr4?
Je kakšna fizična razlika.
Lp

Han ::

DIMM je navaden RAM (polna velikost) za namizne računalnike, SO-DIMM je za prenosnike in druge manjše računalnike (NUC).

Rokf8 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rokf8 ()

Han ::

Delovali bodo samo DDR4, torej takšni na drugi povezavi...

krneki0001 ::

DarwiN je izjavil:

Pa vendar, včasih rami niso poznali hladilnikov in so bili vsi po vrsti nagi, danes je pa zgodba ravno obratna in jih ima večina hladilnike...


Odvisno kdaj je to včasih. Če gledaš od 386 SX 16 naprej, potem ja, pred tem pa so imeli tudi rami hladilnike. Ampak so bili hladilniki nalimani na vsak čip. (čipi za ram so bili v podnožjih in si jih lahko menjal vsakega posebej).

Gregor5816 ::

V prenosniku imam 8GB rama, ampak od tega je 2GB za integrirano grafično (CPU je Ryzen 5 3500U). Preostalih 6GB hitro zmanjka, en slot je prazen, zato bi dodal še 8 ali 16 GB. Spodaj so podatki iz cpu-z. Kateri RAM naj kupim?


broken/link ::

povej še model laptopa, da se lahko direktno v manual pogledal.
drugače pa glede na sliko gre notr sodimm dd4-2666

Gregor5816 ::

Thinkpad E495.

hojnikb ::

katerikol DDR4-2666 bodo ok.
#brezpodpisa

goodlife ::

Imam prenosnik HP ProBook 450 G5, 8 GB RAMa. Ker uporabljam inženerski program za modeliranje SolidWorks, me redno opozarja da je memory too low (torej RAM poln). Razmišljam o upgradu RAMa na 16GB, saj imam še eno prazno režo. Na hardware se ne spoznam dovolj, zato prosim za nasvet katero znamko in kakšne specifikacije rama naj kupim. Ali je pomembno da je nov RAM identičen osnovnemu in kako pomembna je frekvenca(moj trenutni je 2400MHz, vidim da se prodajajo 2666HMz). Hvala za odgovore.:)

goodlife ::

Nočem kupiti nek upgrade da mi ne bo delal, saj sem prebral da je HP znan po nekompatibilnosti veliko vrst in znamk RAMa, da še najbolj siguren upgrade je samsungova ploščica. Ali to drži?

Han ::

Načeloma drži. Poženi CPU-Z, poglej na SPD zavihek in poišči ali istega ali po lastnostih (tip, frekvenca, latenca) enakega. Crucial (Micron) in SK Hynix sta na nivoju Samsunga in ponavadi kompatibilna.

goodlife ::

Potem načeloma ni priporočljivo "mešati" različne pomnilnike? Dobil se good deal za Crucial 8GB 2400MHz, kar je isto mojemu osnovnemu ki je sicer znamke SK Hynix. Upam da bo delovalo. Še eno vprašanje, kot sem rekel se ne spoznam na harware... Ali bo laptop z dvojnim RAMom dejansko hitrejši?

Han ::

Mora delat. Računalnik bo nekoliko hitrejši. Prvič zaradi več spomina, drugič zaradi dvokanalnega (dual channel) delovanja le tega.

LosAngeles ::

Zdravo,

imam prenosnik Dell G3 3579. Dokupil bi rame.

http://prntscr.com/s3agrd

Je https://anni.si/spominski-moduli/pomnil... kompatibilen?

Spletna stran od Cruical pravi, da je.

Zgodovina sprememb…

Han ::

Mora delat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup DDR4 ram

Oddelek: Kaj kupiti
121558 (811) Blinder
»

Vprašanje glede RAM-a

Oddelek: Strojna oprema
271904 (1031) B34ST
»

Gaming mašina - optimum?

Oddelek: Kaj kupiti
141863 (1388) pepelepew
»

kateri ram

Oddelek: Kaj kupiti
141894 (1353) xrotek
»

katere 2x8GB RAM-e za i7-3770k do cca. 150€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8813952 (12081) PrimozR

Več podobnih tem