» »

Ram problem

Ram problem

freesty ::

Ryzen 2700x
2x8gb Ripjaws v 3200mhz (F4-3200C16D-16GVKB)
Asus crosshair iv x370

Priporocljiva postavitev ramov za 2 palcki rama sta slota 2 in 4.

Probal sem vse mozne kombinacije. 1 palcko v vsak slot. 2 palcki v razlicnih kombinacijah.

V kolikor sta naseljena prva dva slota racunalnik sploh ne posta tudi samo z eno palcko. Na plati sveti lucka pri dram. Bilokaksna kombinacija 3 in 4 slota pa deluje brez problema, tudi 3200mhz profil deluje stabilno.

Sta slota fuc, ali je mozno, da je vseeno problem pri kompatibilnosti rama?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0
  • spremenil: freesty ()

ziga1990 ::

Dva razloga:

1.)Matična
2.)Procesor

Pri matični je lahko MC(memory controller) fuč ali pa slota. Procesor pa je tudi lahko razlog v primeru poškodbe pinov
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Ahim ::

Freesty: fino bi bilo, da bi najprej razcistil katero plato dejansko imas (Crosshair IV je AM3?) in o katerih DIMM slotih dejansko govoris (oznake posamicnih slotov najbrz niso "1", "2", "3" in "4", niti ne "prvi", "drugi" itd., saj jih lahko stejes z ene ali iz druge strani).

Pa memory controller seveda ze 15 let ni vec na maticni (za AMDjeve procesorje), kenede Ziga?

Xserces ::

na QVL teh ramov ni... lahko da si nabasal lih na nekompatibilne.
Ampak če ti dela zakaj ne pustis v 3,4?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

freesty ::

@Ahim sem napisal x370. Sem se zatipkal crosshair vi je.. sloti so A1, A2, B1, B2. In v A1 in A2 ne dela. Saj vem, da si to ze vedel ampak vseeno, da bos potesen, zdaj pa se lahko kaksno resitev predlagas.

@Xserces vem, da ni, ampak slot B1 in B2 delujeta brez problema tudi s 3200mhz profilom. Rad bi pa imel v A2 in B2, ker potem deluje dual channel.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

hojnikb ::

verjetno tezava v mamiplati..
#brezpodpisa

Ahim ::

freesty je izjavil:

@Ahim sem napisal x370. Sem se zatipkal crosshair vi je.. sloti so A1, A2, B1, B2. In v A1 in A2 ne dela. Saj vem, da si to ze vedel ampak vseeno, da bos potesen, zdaj pa se lahko kaksno resitev predlagas.

@Xserces vem, da ni, ampak slot B1 in B2 delujeta brez problema tudi s 3200mhz profilom. Rad bi pa imel v A2 in B2, ker potem deluje dual channel.

Moj predlog je bil A2 in B2, a nisem mogel vedeti ali si to probal ali ne. To, da A1 in A2 ne dela, je pricakovano. To, da B1 in B2 deluje, je pa nepricakovano.

Si preveril, da je memory bandwidth ob uporabi slotov B1 in B2, kar pravis da je edina kombinacija, ki ti deluje z dvema moduloma, dejansko isti, kot ce imas vstavljen en sam modul (v B2)?

freesty ::

Kje pa vidim kaksen je bandwitdh?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Ahim ::

S kaksnim programom za test sistema, ki tudi preveri ta del. En tak je (brezplacni) memtest86+. V dual channel konfiguraciji bi tudi v njem moral videti opazno visjo stevilko (levo zgoraj, v vrstici kjer pise Memory in vrednost v MB/s).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene zaradi RAM-ov

Oddelek: Pomoč in nasveti
211458 (1027) Han
»

Ram 4 vrstice

Oddelek: Pomoč in nasveti
301873 (1566) Aneja
»

Pokvarjeni RAM ali????

Oddelek: Strojna oprema
403233 (1945) Nesta
»

Dual-channel

Oddelek: Strojna oprema
151955 (1435) TechStreme
»

dual channel ne dela

Oddelek: Strojna oprema
121071 (879) Kato

Več podobnih tem