» »

Trdi disk se ne odziva

Trdi disk se ne odziva

MaRaToNaC ::

Včeraj se mi je med pisanjem diplomske naloge (nekje na polovici sem, varnostne kopije seveda nimam) prikazal v windows 7 blue screen, nakar se je računalnik ugasnil. Po ponovnem prižigu takoj v štartu vrže ven error: AHCI Port0 Device Error Press F2 to resume. Ce prepisem se malo visje zgoraj mi pa napise da je na tem portu Hard disk. Ob pritisku F2 tipke me vrže v biose, kjer ob pogledu na disk izpiše da je njegova velikost 0MB. Najbolj "vesela" novica pa je da mi je garancija potekla 27.10.2010. Poskusil sem z bootom z ubuntu live cd-om, kateri se je zagnal vendar diska ni izpisal.
Se tehnicni opis, gre se za laptop Asus K50IN - SX042L, CPU. Intel Duo T6500, 4gb ddr2 ram, hdd pa je Seagate Momentus 5400.6 G-Force 500GB,2.5" (st9500325as).
Torej mene zanima ali mi zna kdo pomagati, je tole disk popolnoma fuc? Se da kako resiti tele podatke? Racunalnik je bil kupljen v comtronu, obstaja kasna moznost da mi priznajo tole garancijo, glede na to da je potekla samo 9 dni? Prosim za pomoc, najvec mi se gre zaradi diplomske naloge in zadnega pol leta dela...

bluefish ::

Tudi če bi ti priznali garancijo, ti to ne reši podatkov.

O samem postopku reševanja pa kdo drug.

poweroff ::

Težka bo. Varianta je strojni poseg, obrni se na KOTAR reševanje podatkov d.o.o.. Žal pa ti moram reči, da sem jaz pred kratkim nesel tja en disk, pa ga niso uspeli obnoviti. Ampak poskusiti ni greh.
sudo poweroff

fosil ::

Lahko ga vzameš ven in probaš priklopi na kakšen drug računalnik. Mogoče je kaj narobe s sata kontrolerjem/matično.

Kakšne pa so kej cene pri Kotarju?
Sicer sem bil do zdaj vedno prepričan da lahko praktično z vsakega diska poberejo podatke, če ne drugače ga odprejo in preberejo podatke direktno iz plošč, ali pač to ne gre?
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

bluefish ::

Ne, tako ne gre.

Pri Kotarju je začetna diagnostika 20EUR, potem pa dobiš oceno vrednosti obnove.

Poskusi pognati še Spinrite, če disk zazna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

fosil ::

Zanima me kakšen je razpon cen. Predvsem zgornja meja.
Tako je!

bluefish ::

Na splošno so cene od nekaj 100EUR pa v tisoče (ne govorim direktno za Kotar ampak na splošno).

fosil ::

Se pravi imajo (verjetno pri nas ne, ampak v tujini) tudi tehnologijo za branje direktno z plošč?
V čem je sicer point tiste čiste sobe?
Tako je!

poweroff ::

Samo elektroniko prešraufajo, to je vse.
sudo poweroff

Spajky ::

Poanta tiste čiste sobe je, da imajo zaposlenih manj čistilk ;)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Reševanje podatkov s trdega diska - kje, za kakšno ceno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5122888 (8988) darkolord
»

Problem z laptopom

Oddelek: Pomoč in nasveti
161114 (798) SplitCookie
»

Skurjeno krmilno vezje trdega diska help!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
232401 (1846) highlander84
»

pokvarjen disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
81219 (1125) bluefish
»

Trdi disk padel na tla:(

Oddelek: Pomoč in nasveti
263167 (2373) opeter

Več podobnih tem