» »

Reševanje podatkov s trdega diska - kje, za kakšno ceno?

Reševanje podatkov s trdega diska - kje, za kakšno ceno?

«
1
2

papillon ::

Pozdravljeni,

Pred dnevi se mi je pokvaril trdi disk prenosnika: ko sem želela računalnik vklopiti, se ni zagnal, v biosu pa mi sporoča, da trdega diska ni.
Računalnik sem nesla na servis, kjer so mi po diagnostiki (kaj točno je napaka, še ne vem) sporočili, da bo popravilo oz. reševanje podatkov predvidoma stalo od 700 do 900€.
Zanima me, ali kdo pozna kak zanesljiv servis, ki morda ni tako drag, oz. ali kdo ve, če se računalnik splača nesti na popravilo v tujino?
Vem, da so te storitve praviloma zelo drage, vendar si ne morem privoščiti dati skoraj celotne mesečne plače za popravilo.

Hvala za nasvete :)

bluefish ::

Pri nas je Kotar.

Če je kaka resnejša napaka, niti ne pričakuj nizke cene, sploh v tujini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Xserces ::

Če se gre za neke datoteke ki jih nujno potrebuješ za delo ali so zelo nujne zate potem moraš zelo dobro razmisliti ali se zares splača. Če pa imaš gor par filmov, glasbo, par slik potem kupi nov disk...
drugace pa kotar
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

NeMeTko ::

Ni več Kotar - Anni ga je kupil pred kratkim. Baje imajo sedaj te reči v Trzinu.

Zagotovo pa to reševanje ne bo poceni. Vprašati pa vseeno ni greh. Sporoči koliko naj bi prišlo - bo zagotovo zanimivo še za koga.

Drugače pa je Kotar oglaševal nekakšno ponudbo, s katero si si zagotovil reševanje podatkov v primeru nezgode v znesku 13,30€/leto oz. v troletnem paketu 39,90€ (glej link).

Najbolje da jih pokličeš na hotline (031 692-555) in se pozanimaš kako je s tem konkretno - če lahko tisti paket kupiš tudi potem, ko je problem že nastal - ali ponujajo to zgolj tako kot zavarovalnice - predenj imamo problem, ki ga morda nikoli ne bomo imeli.

Poročaj....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NeMeTko ()

rogi2010 ::

Kupiš zadevo danes, problem se zgodi čez 2 dni.. Razen če bi ponujali zadevo samo za stvari prodane pri njih, v kar pa dvomim.

NeMeTko ::

rogi2010 je izjavil:

Kupiš zadevo danes, problem se zgodi čez 2 dni.. Razen če bi ponujali zadevo samo za stvari prodane pri njih, v kar pa dvomim.

Mislim, da sem nekaj videl omenjanje diskov 'v garanciji', tako da so očitno vseeno nekoliko selektivni in ne nudijo te usluge na 10 let stare diske.

Sicer pa je garancija na disk lahko kar precej dolga, tudi do 5 let. Tako sem ravno včeraj dva diska poslal v Seagate, če mi jih bodo po 4 letih zamenjali za nove (oba sta imela še eno leto garancije).

mihec87 ::

NeMeTko je izjavil:

rogi2010 je izjavil:

Kupiš zadevo danes, problem se zgodi čez 2 dni.. Razen če bi ponujali zadevo samo za stvari prodane pri njih, v kar pa dvomim.

Mislim, da sem nekaj videl omenjanje diskov 'v garanciji', tako da so očitno vseeno nekoliko selektivni in ne nudijo te usluge na 10 let stare diske.

Sicer pa je garancija na disk lahko kar precej dolga, tudi do 5 let. Tako sem ravno včeraj dva diska poslal v Seagate, če mi jih bodo po 4 letih zamenjali za nove (oba sta imela še eno leto garancije).


Garancija že-proizvajalec ti zamenja disk podatkov pa vseeno ne dobiš...

NeMeTko ::

To takointako vem - so bili podatki pravočasno rešeni - eden disk je javljal SMART error, tako da sem na njemu lahko tudi izbrisal vse podatke. Drugi se je občasno čudno obnašal, na koncu pa samo še klik klik klik delat začel, ko se ga zažene. Tudi s tega se je še pravočasno vse podatke prekopiralo na varno.

Tako da ni panike.

Žal ne pokažejo vsi diski znakov, da so v zadnjih vzdihljajih, potem ti pa res samo še takšni servisi ala Kotar/Anni lahko kaj pomagajo, če si imel kaj pomembnega na njih.

Vsekakor je priporočljivo v BIOSu vklopiti S.M.A.R.T opcijo, da te pravočasno opozori, da se nekaj čudnega dogaja z diskom. Po moje marsikdo sploh ne ve, kaj ta opcija pomeni in jo nima vključeno. Dejansko ta funkcija ob vsakem zagonu računalnika preveri stanje interne diagnostike diskov in te opozori, če disk javi SMART failure.
Tak disk ponavadi navidezno še čisto v redu deluje, tako da imaš čas rešiti podatke, ali vsaj večino njih.

Duhec ::

Da, podjetje Anni je prevzelo reševanje podatkov od Kotarja.
http://www.kotar.si/aktualno/siritev_po...

@papillon, če so na disku pomembni podatki brez katerih ti živeti ni, pokliči in se dogovori za pregled medija (diska), ki stane 20€, potem ti sporočijo ali se bo dalo priti do podatkov in koliko bi bila končna cena reševanja.
Še vedno se lahko premisliš, če presodiš, da bo cena reševanja večja kot ceniš svoje podatke. :D

Beri spodaj:"Postopek po sperjemu okvarjene naprave"
http://www.kotar.si/restavriranje.html

Shark-357 ::

NeMeTko je izjavil:

rogi2010 je izjavil:

Kupiš zadevo danes, problem se zgodi čez 2 dni.. Razen če bi ponujali zadevo samo za stvari prodane pri njih, v kar pa dvomim.

Mislim, da sem nekaj videl omenjanje diskov 'v garanciji', tako da so očitno vseeno nekoliko selektivni in ne nudijo te usluge na 10 let stare diske.

Sicer pa je garancija na disk lahko kar precej dolga, tudi do 5 let. Tako sem ravno včeraj dva diska poslal v Seagate, če mi jih bodo po 4 letih zamenjali za nove (oba sta imela še eno leto garancije).


Seagate ne menja diskov za nove, ampak ti da "recertified repaired disk" kateri so totalen crap in jih večina crkne v roku tednov ali mesecev po vračuilu iz reklamacije... imaš pa vsaj večen disk, sam uporabljati ga ne moreš, saj bo vedno v reklamaciji ;) (ko ga dobiš ga prodaj na bolhi brez garancije ;))

Zgodovina sprememb…

NeMeTko ::

@Shark-357 Pustimo se presenetiti.... garancijo imata oba diska še do konca prihodnjega leta, tako da se bom šel pongpong z njima, če bom dobil nazaj crappy robo.
Definitivno pa ne mislim kakšnega reveža na bolhi nategniti s 'sumljivim' diskom. Če ne drugega bosta dobra za v kakšen preprost raid, potem pa naj crkne če mora.

energetik ::

Vedno znova me čudi, zakaj folk ne dela backupa vsaj najpomembnejših stvari v času, ko DVDji in 16GB ključki stanejo drobiž...

Izi ::

In to v času, ko so trdi diski tako ali tako samo še za backup :P
Dela se na SSD, na koncu dneva pa 2 sekundi, da se vse dokumente prekopira na HDD.

NeMeTko ::

Jaz imam kar scheduled task, ki mi na mreži vsakodnevno bistvene reči skopira na drug računalnik (za vsak dan v tednu svoja kopija). Enkrat nastaviš in pozabiš. Samo ugašati ne smeš računalnikov, če imaš schedule, da se to dela ob 4h zjutraj :)

SplitCookie ::

@papillon

Sam bom restavriral na hrvaškem.

Se pa najdejo tudi nemci kjer je popravilo ~300-500€

Kotarju se izogibam, ker po mailu trosijo samo gluposti in nočejo povedati niti približne cene.

PS: Kateri je proizvajalec diska, seagate ?
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Zgodovina sprememb…

bmen ::

poskusi še tu:
http://www.tannaris.si
Peter Kušar s.p., TANNARIS
Cesta 3.julija 1B
1430 Hrastnik
Slovenia
... B ...

SplitCookie ::

bmen, tnx za info
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

papillon ::

Hvala za odgovore :)

Nesla sem ga ravno Kotarju, kaj točno je napaka še ne vem, reševanje podatkov naj bi prišlo min. 660€. Back up sem imela do pred kakšnima dvema mesecema, ko je začel zunanji disk nekaj štekat in sem čakala prvo plačo, da kupim novega, pa me je tole prehitelo :( Žal so bile na njem fotke, ki jih nujno rabim, tako da res ne vem, kaj bom naredila...
Sporočim še, ko bom izvedela kaj je napaka, mogoče bo komu prišla ta informacija še kdaj prav.

@SplitCookie: je na Hrvaškem kak zanesljiv servis?

SplitCookie ::


@SplitCookie: je na Hrvaškem kak zanesljiv servis?


No idea: Zame bi prišlo cirka 300€+ (nemčija 400€+)
Grem raje tannarisu: 150€

http://www.datasector.hr/spasavanje-pod...

Nesla sem ga ravno Kotarju, kaj točno je napaka še ne vem, reševanje podatkov naj bi prišlo min. 660€. Back up sem imela do pred kakšnima dvema mesecema, ko je začel zunanji disk nekaj štekat in sem čakala prvo plačo, da kupim novega, pa me je tole prehitelo :(

Enako, no money, paf. Even less money ....

Kotar naj bi imel lepega jurja za tak poseg.

20€ ti pa samo opalijo.

Jaz sem jim poslal ene 5 mailov pa so se vsakič bolj odmikali od dejanske cene, da to ne veš kaj bo in da morajo sami pogledati etc. Jebesh to. Mutijo da opalijo keš od tebe.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

energetik ::

papillon je izjavil:

Back up sem imela do pred kakšnima dvema mesecema, ko je začel zunanji disk nekaj štekat in sem čakala prvo plačo, da kupim novega, pa me je tole prehitelo :(
DVD stane okoli pol €, gor daš pa lahko vsaj 500 fotk visoke kvalitete...

SplitCookie ::

Mah ne bom šel 300GB podatkov na DVD-je pečt

DVD-ji so out zaradi same lenobe in zastarelosti.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Zgodovina sprememb…

timberjack ::

energetik je izjavil:

papillon je izjavil:

Back up sem imela do pred kakšnima dvema mesecema, ko je začel zunanji disk nekaj štekat in sem čakala prvo plačo, da kupim novega, pa me je tole prehitelo :(
DVD stane okoli pol €, gor daš pa lahko vsaj 500 fotk visoke kvalitete...

Am jaz nimam več pekača na kompu :) Samo še SSD za sitem in strojni RAID1 za moje dokumente :P Pa vsake toliko naredim iso sistema al pa tud če ne:P

Kamran ::

Hoj,

Se opravičujem za oživljanje skoraj enoletne teme, vendar poleg Kotarja, Tannarisa obstaja še kakšno podjetje, ki se s tem ukvarja ?

Menda Sanis ?

Pri Kotarju je menda diagnostika 20 €, delovna ura pa 36 € - kako je kaj pri ostalih ? :|

Valentin ::

Maitim Computers.

kocco ::

Kamran ::

Za zadnjega ve kdo kaj kako izgleda cenik ?

Tannaris in Maitim Computers imata kar lepo pregledno.

Se je kaj spremenilo na tem področju, poznate še kakšna nova podjetja, ki se s tem ukvarjajo (mogoče je še cenik objavljen kje na spletu) ? Pa recimo, da gledam(o) bolj osrednjeslovensko regijo.

Hvala. :)

Spock83 ::

kocco je izjavil:

http://reši.podatke.si


Za tega mislim, da za pregled plačaš dobrih 35EUR. Če se odločiš za reševanje podatkov, se to všteje v ceno storitve reševanja.

Seljak ::

Lepe cene imajo tile reševalci podatkov 8-O:|

Blinder ::

hja obupanim ljudem ki nimajo izbire se pač nabije ceno. Isto je v zdravstvu pa npr. originalni nadomestni deli za avto, za katere se ne da dobit kopije.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

AndrejS ::

Jaz sem dal disk reševat v Srbijo. Pri kotarju me je prišla analiza 50€ in reševenje bi me prišlo še 600€. Kotar NE ! V Srbiji sem plačal vse 200€.

poweroff ::

Bistveno vprašanje je ali zaupaš podjetju, da bo s tvojimi podatki ravnalo zaupanja vredno... Cena je tukaj po mojem mnenju na drugem mestu, Je pa seveda odvisno od vrste podatkov.
sudo poweroff

fr4nc ::

So kakšne nove informacije-ponudbe s cenami?
Meni je danes padel laptop na tla in mi HDDja več ne zazna...najcenejša rešitev za pridobitev podatkov?

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

jero_no1 ::

Lahko vprašaš še tukaj: http://www.msi.si/

crniangeo ::

maitim :) http://www.maitim.si/ sicer mal salabajzerska stran, sam tip ki se s stem ukvarja obvlada svoj posel.
pogoj pa je da disk ni ssd :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

poweroff ::

Včasih se je s tem ukvarjal tudi Kotar.
sudo poweroff

MIHAc27 ::

Kotarja je kupil Anni. Drugače pa tole spada pod fizično poškodbo in je ponavadi kar teško dobit podatke dol, če se disk ne odziva več (beri ne bo poceni)

mardziha83 ::

Jaz bi še tukaj povprašal: http://www.resevanjepodatkov.com/14/

SimplTech ::

Lahko se pozanimaš tudi pri Tannaris: link

SeMiNeSanja ::

Sploh ni nujno, da je šel disk v franže. Lahko se je tudi zgolj 'iztaknil' ob padcu. Jaz bi najprej to preveril, ne da nazadnje plačuješ drago reševanje, frajerji pa so dejansko samo konektor nataknili nazaj na disk.

Duhec ::

fr4nc je izjavil:

So kakšne nove informacije-ponudbe s cenami?
Meni je danes padel laptop na tla in mi HDDja več ne zazna...najcenejša rešitev za pridobitev podatkov?
Lp

Vzemi disk iz prenosnika in ga priklopi direktno v nek računalnik. Po vsej verjetnosti je sata disk. Ali pač še ata, ker nisi povedal praktično nič od modela prenosnika itd.
Če se zavrti in ga bios zazna je že veliko, če pa ga vidiš v raziskovalcu (Disk Managementu) pa sploh.
http://blackbird.si/

sodnicaN ::

fr4nc je izjavil:

So kakšne nove informacije-ponudbe s cenami?
Meni je danes padel laptop na tla in mi HDDja več ne zazna...najcenejša rešitev za pridobitev podatkov?

Lp

najcenejša rešitev je reden backup

nikolahodin ::

Kamran je izjavil:

Hoj,

Se opravičujem za oživljanje skoraj enoletne teme, vendar poleg Kotarja, Tannarisa obstaja še kakšno podjetje, ki se s tem ukvarja ?

Menda Sanis ?

Pri Kotarju je menda diagnostika 20 EUR, delovna ura pa 36 EUR - kako je kaj pri ostalih ? :|


Najceneje ti je reden backup, tako kod vsi pravijo. Namesto teh dveh stroškov si lahko kupiš 4*64 gb usb ključ. Vse skupaj je 256 gb za 76 eur. Še bolje je da Kupiš en zunanji disk z kapaciteto 500 gb ali 1 tb.

Zgodovina sprememb…

KiNgKoNgX ::

Je kaj novega na tem področju?

Sam sem najprej zasledil Kotarja, pa so me zgornji komentarji odvrnili. Zdaj tuhtam da bi trdi disk nesel na Maitim ali Tannaris.
Stay True 2 the Scene, Stay Loyal 2 the Game

B-Stard ::

KiNgKoNgX ::

Uh, hvala, izgleda odlično! Vsekakor se bom odločil za tega ali Tannaris.
Stay True 2 the Scene, Stay Loyal 2 the Game

srus ::

Za začetek bi bilo morda dovolj, da bi disk prestavil v kakšen Linux stroj in z Linuxa pogledal kaj je dostopno, kaj se da razbrati.

diler515 ::

srus je izjavil:

Za začetek bi bilo morda dovolj, da bi disk prestavil v kakšen Linux stroj in z Linuxa pogledal kaj je dostopno, kaj se da razbrati.

raje naredi z dd image diska in potem čaraj z imagom (oziroma kopijo imaga, da če zajebeš ne rabiš delat novega), disk pa lepo odklopi in pusti pri miru, tako je še najmanj verjetno da bi naredil še ekstra škodo

me pa res zanima koliko bi računali reševanje podatkov, če jim dam šifriran disk s kosi ključev prepisanimi z random fili, gesla se pa ne spomnim več, razen da je bilo nekje 128 znakov iz malih in velikih črk, številk in še nekaj posebnimi znaki ala @æ[æ„“]„“]€ŧŧŧ]¶ħŧ]ŧ]}„@æ, keyfile je pa tudi pokvarjen imam sicer backup, ki je približno enak, samo recimo da se od 4096 bitov ujema samo nekje 3000 bitov, pa še za njih ne vem kateri so

pa a to plačaš če jim rata kaj rešit ali najprej denar potem pa 'bomo probali'?

Annette ::

Jaz sem v podobnem primeru poslužil programa RecoveryTool.
http://www.recovery-tool.com/data-recov...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Annette ()

karafeka ::

Ima kdo izkušnje s reševanjem podatkov iz ssd diska? Ga je kdo pošiljal na servis s pozitivnimi rezultati?
Disk se je formatiral z ukazom mkfs.ntfs, ki je disk prepisalo z nulami.

Poizkusil sem s tremi programi:
Unformat (http://www.unformat.com/)
Active@ Partition Recovery (http://www.partition-recovery.com/)
EaseUS Data Recovery Wizard (https://www.easeus.com/)

Pri vseh je rezultat isti, ne najdejo praktično ničesar (samo nekaj sistemskih datotek).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()

poweroff ::

Ni rešitve.
sudo poweroff
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Reševanje podatkov iz SD kartice

Oddelek: Pomoč in nasveti
294009 (2978) Mare2
»

Podjetje za reševanje podatkov

Oddelek: Strojna oprema
264413 (3534) solatko
»

Servis prenosnega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
354819 (4154) BorutK-73
»

Ne zazna trdega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
102050 (1850) Hayabusa
»

Hitachi HDD 120GB rabim pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
191149 (845) SplitCookie

Več podobnih tem