» »

Pomoč pri izbiri ogrevanja stanovanja

Pomoč pri izbiri ogrevanja stanovanja

1
2
»

konspirator ::

Scorpia
Če ima op stene iz "papirja"/okna skozi katera piha, potem akumulacije ne bo - se bo ohladilo 5 minut po izklopu gretja.
--

Scorpia ::

V tem primeru ti nobeno ogrevanje ne pride v postev...
////

T_F_7 ::

 50m2

50m2



Radiatorji so v vseh prostorih razen v kabinetu. Vse stene so zunanje, razen 'južne' stene kabineta, ki meji na drugo stanovanje. Ogrevanje na klimo bi rad opustil.

Besna Glista ::

Kaj pričakuješ da boš pridobil, če opustiš klimo?

ProGo ::

V tem vrstnem redu po smiselnosti:
1. Uporabljaj radiatorje, izklopi klimo.
2. Premontiraj klimo v dnevno sobo (cca 100EUR), še bolje bi sicer bilo, da v dnevni daš talno notranjo enoto. Naredi preboje/zračnike v spalnico in hodnik.
V spalnici in hodniku je ponavadi lahko malo nižja temperatura, v kopalnici 1x električni radiator ali IR panel, alternativno je možno tudi električno talno gretje.

3. Električni premični radiatorji ali IR paneli v poljubne sobe.
4. Klima + Okapijev turbo ventilatorski predlog bivanja v konstantnem vetru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ProGo ()

T_F_7 ::

Besna Glista je izjavil:

Kaj pričakuješ da boš pridobil, če opustiš klimo?

Na zdravju.

Utk ::

Ce je en bedak postavil klimo nekomu direkt nad glavo ni to problem klime.

Magic1 ::

T_F_7 je izjavil:

Besna Glista je izjavil:

Kaj pričakuješ da boš pridobil, če opustiš klimo?

Na zdravju.

What?!?

In kaj nas sploh sprašuješ? Imaš radiatorje, uparabljaj jih in ne vklaplaj klime...

WTF?!?
Magic

T_F_7 ::

Magic1 je izjavil:

What?!?

In kaj nas sploh sprašuješ? Imaš radiatorje, uparabljaj jih in ne vklaplaj klime...

WTF?!?


Umiri se. Kot sem že v uvodu namignil, bi rad opustil ogrevanje na klimo. Radiatorji so montirani po stanovanju, vendar je treba nekaj priklopit nanje, zato pa sprašujem. Zanimali so me tudi IR paneli itd. Pač odprt sem za vse predloge, ki niso klima, čeprav so tudi predlogi kako izboljšati delovanje klime zelo koristni.

konspirator ::

IR paneli = el. radiator ; cop= 1
--

dela ::

A prav razumem, da že imaš peč na kurilca? Če ti klima ne sfolga, dopolni s tem. Če ti je nafta predraga, potem grelnih virov na elektriko (razen klime) sploh ne glej, ker so na dolgi rok še dražji.

Je pa popolnoma res, da imaš za eno samo klimo preveč zaprto razporeditev (sploh če je kak 2,5 kW model). Jaz bi na tvojem mestu dodal še eno 4 kW klimo v kabinet, nasproti vrat v dnevno sobo (in dovolj nizko da bi pihala direktno skozi). Potem bi pa zapiral/pripiral vrata iz kuhinje na hodnik in iz dnevne na hodnik, da bi ena klima grela levo polovico, druga pa desno polovico stanovanja. To bi bilo veliko bolje, mogoče pa že dovolj.

T_F_7 ::

Radiatorji so, ker se je včasih kurilo na nafto, vendar je bila peč precej oddaljena od stanovanja in je blo vse skupaj samo metanja denarja stran. Pod stanovanjem niti ni prostora za kako cisterno in peč na nafto, je pa za kaj manjšega. Razmišljal sem o toplotni črpalki, vendar je to draga reč.

Zdajšnja klima je 4kW. V hodniku je vroče, drugi prostori so hladni. Že če za manj časa zapreš vrata od kopalnice, se zmanjša temperatura, itak pa ne moreš imet vedno vsa vrata od stanovanja odprta in tudi ko so, ne segreje dovolj. Povrhu imam še probleme s kljunom in klima baje, da ni ravno najboljši prijatelj v tem primeru.

konspirator je izjavil:

cop= 1

?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T_F_7 ()

ProGo ::

Vsako ogrevalo, ki je na tleh, razen talnega gretja, dviguje prah. S tem, da pri električnih radiatorjih ni nobenega čiščenja zraka, kot ga lahko imaš pri klimah (odvisno od modela - plazma filter, ionizator ...).

Tako da je po moje "baje", ravno klima boljša za kakovost zraka, ker stalno filtrira zrak. Govorim za notranjo talno enoto in za ogrevanje.

COP pogooglaj.

Spajky ::

Vsaka temperaturna razlika povzroča zračne tokove, ti pa delujejo na nečistoče v zraku, da potujejo ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Invictus ::

ProGo je izjavil:


Tako da je po moje "baje", ravno klima boljša za kakovost zraka, ker stalno filtrira zrak. Govorim za notranjo talno enoto in za ogrevanje.

Samo dokler servisiraš filtre...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

telexdell ::

Invictus je izjavil:

ProGo je izjavil:


Tako da je po moje "baje", ravno klima boljša za kakovost zraka, ker stalno filtrira zrak. Govorim za notranjo talno enoto in za ogrevanje.

Samo dokler servisiraš filtre...

Če pa jih nehaš servisirati se ti pa slej ko prej zamašijo. Posledično ni več pretoka zraka in s tem dvigovanja prahu. Torej jes stališča prahu klima še vedno bojša od radiatorja>:D>:D
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

T_F_7 ::

ProGo je izjavil:

COP pogooglaj.

Coefficient of performance.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cena ogrevanja s klimo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21655069 (30188) facepalm
»

Ogrevanje majhnega stanovanja z IR paneli

Oddelek: Loža
3115940 (14486) vostok_1
»

Infrardeče ogrevanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9936378 (21101) energetik
»

Ogrevanje s klimo?

Oddelek: Loža
2710353 (7592) Dzhimen
»

Nakup klimatske naprave za ogrevanje A+++ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8431701 (28226) klimatos

Več podobnih tem