» »

Java objekti

Java objekti

robcek23 ::

Imamo naloga, pa teh objektov še nisem točno naštudiral tako da bi samo potreboval korak v pravo smer ker nevem sploh kako začeti.





Sepravi če prav razumem moram naredit objekt z enodimenzionalno tabelo? Samo je problem ker nevem točno kako se to naredi ker mi compiler namreč javlja težave če naredim takole;

public class Zp {
public int[] tabelaZp = new tabelaZp [];

public Zp(int modul) {
this.tabelaZp = new tabelaZp[modul];
}
}
  • spremenilo: robcek23 ()

snak3 ::

Ko na začetku deklariras tabelo je dobro da je private in tukaj je še ne inicializiraš, ker samo delaš načrt kaj bo razred shranjeval.
Potem si pa konstruktor skoraj prav napisal ampak pazi, ko kličeš "new" kličeš konstruktor nekega razreda. Torej ti hočeš imeti tabelo intigerjev ti pa kličeš razred tabelaZp (ki ne obstaja, to je samo ime tvoje tabele).

Tu si lahko malo prebereš:
https://docs.oracle.com/javase/tutorial...
https://docs.oracle.com/javase/tutorial...

Seveda potem moraš še tabelo napolnit s števili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: snak3 ()

robcek23 ::

Si bom se malo pogledal linke.

evo napolnem lestvico, ampak kako pa v praksi potem vrnem to tabelo? Compiler javi error da tabele ne more convertat v int, ampak nevem kako drugace bi to lahko napravil...

public class Zp {
	public int[] tabelaZp;
	
	public Zp(int modul) {
		int [] lestvica = new int[modul];
		
		for (int i=0;i<modul;i++) {
			lestvica [i] = i;
		}
		
		this.tabelaZp = lestvica;
	}
	
	
	public int vrniModul() {
		return this.tabelaZp;
	}
}

snak3 ::

Konstruktor je zdaj vredu, ampak deklarirajne nove tabele je nepotrebno. Bolj optimalno je, da kar uporabis this.tableZp=new int[modul] in potem v for zanki this.tableZp[i] = i in ne potrebujes prireditvenega stavka.

Pri vrniModul() si napisal da metoda vrača 1 integer v return stavku pa vračaš tabelo integerjev. To ne gre skupaj.

Spura ::

Zakaj tabela? Vrednosti so izracunjive.

BivšiUser2 ::

Tabela pride prav primeru 9/10.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

fiction ::

BivšiUser2 je izjavil:

Tabela pride prav primeru 9/10.
Sem samo malo radoveden: kaj je primer 9/10?

Drugače se tudi meni zdi za tvojo GF implementacijo brezveze uporabit tabelo.

Spura ::

Res si tezko predstavljam scenarij, pri katerem bi rabil tabelo (razen za optimizacijo).

BivšiUser2 ::

Pač domača naloga pri prog 1. 9. primer je, da ugotoviš, če je število i multiplikativni generator Zp.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

robcek23 ::

Ma tu sem ubistvoma dal samo 2 primera... v navodilih je pisalo da je p množica števil {1,2,...p-1} in sem jaz mislil da je potrebna tabela. Stvar seveda ni delala, kot je snak3 rekel je metoda imela integer jaz sem pa zelel vracati seznam.

potrebno je bilo le v objektu spremenljivki dati vrednost p, jaz sem pač mislil da je treba dati vrednost tabele

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: robcek23 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[java]problem z Throws

Oddelek: Programiranje
221492 (1021) killa bee
»

[Java] Podatkovni tip

Oddelek: Programiranje
233488 (3140) piki12
»

Sortiranje po večih atributih, java

Oddelek: Programiranje
161525 (1291) marjan_h
»

Nadaljevanje učenja jave

Oddelek: Programiranje
161742 (1195) c00L3r
»

Java

Oddelek: Programiranje
335478 (4079) Spura

Več podobnih tem