» »

LCD TV - drugačna slika

LCD TV - drugačna slika

stiper7 ::

Ne spoznam se najbolje na lcd televizije, pa me nekaj zanima. Te novejše LCD/LED imajo nekakšno drugačno sliko ko predvajam film z usbja naprimer. Nevem kako bi pojasnil. Naprimer isti film predvajam na eni nekoliko starejši tv in na novejši tv. In na novejši ta slika zgleda nekoliko drugače. Slika ima večjo globino. Kot nekakšen umeten 3D. Kako se reče temu? Je možno to izklopit/vklopit?

Han ::

Malo več podatkov prosim. Za katera TV modela gre? Kakšna je kvaliteta filma na USB (ločljivost, kodek, bitrate...)?

Cervantes ::

Razlika med LCD in LED teveji je očitna.
Imam oba, in vem.
Da bi pa opazil kakšen 3D efekt... nimam tolk domišlije.

Compufreek ::

Sem skoraj prepričan da govoriš o filtrih, torej če prikopiš PC na TV je slika drugačna kot če predvajaš iz USB, zakaj, ker ima TV vgrajene raznorazne filtre, zaradi katerih se slika predvaja z zamikom, posledično pa zgleda bolje in tudi zdi se kot da je slika bolj gladka, ampak to dela samo če predvajaš prek USB ja saj imajo drugi priklopi v večini te filtre izklopljene ker pride do zamika kar pa se pri uporabi naprimer. miške zelo pozna. Pri SMART LG jih se to da izklopit, kar se pa tiče ostalih pa nebi vedo, mi je pa osebno slika veliko boljša z omenjenimi filtri kot pa brez.

stiper7 ::

Ne 3D efekt. Narobe sem se izrazil. Slika ima večjo globino. Bolj je gladko teče. Zdaj možno da je ta razlika zaradi ker je ena LCD druga pa LED. Zdaj ne mislim točno teh dveh določenih televizij, ampak sem že pri večih opazil to razliko sliki. Sem pa tudi sam najprej pomislil da te novejše tv uporabljajo kakšen filter.

sejmon ::

izklopi v menuju funkcijo za gibanje slike....vsaka znamka ima svoj naziv...pri philips npr. se imenuje "natural motion"

Tomson ::

stiper7 je izjavil:

Ne 3D efekt. Narobe sem se izrazil. Slika ima večjo globino. Bolj je gladko teče. Zdaj možno da je ta razlika zaradi ker je ena LCD druga pa LED. Zdaj ne mislim točno teh dveh določenih televizij, ampak sem že pri večih opazil to razliko sliki. Sem pa tudi sam najprej pomislil da te novejše tv uporabljajo kakšen filter.


Razlika o kateri govoriš se imenuje kontrastno razmerje. Če bi dal poleg še OLED TV, bi že skoraj mislil, da dejansko gledaš 3D sliko! ;)

LCD osvetljevanje je bilo bistveno manj učinkovito kot je je npr. LED (da ne govorimo o OLED). Posledično so LED TVji bistveno, bistveno svetlejši, po drugi strani producirajo tudi bolj globoke črnine, če je kakšen "local dimming" v igri še toliko bolj, kar na koncu privede do res veliko večjega kontrastnega razmerja (razliko med najtemnejšo in nasvetlejšo sliko, ki jo je TV sposoben prikazati), kar se kaže tudi v bistveno večjih detajlih slike, vse skupaj pa daje na koncu vtis trodimenzionalnosti.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

stiper7 ::

Hvala za razlago, to me je zanimalo! :) Namreč zdaj ko sem navajen na navadni LCD, imam kar malo težave se privadit na takšno sliko, če kdaj gledam na LED TV.

MadMax ::

LCD osvetlitev vs. LED osvetlitev?
Ne krivoverit, no....
Oboji so LCD (paneli).
Osvetlitev pa je včasih bila CCFL, dandanes je LED.
V vsakem primeru so oboji LCD.

Imajo pa LED malce bolj "hladno" sliko, ker so CCFL, sploh po oddelanih xx urah, svetile bolj rumenkasto.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Tomson ::

Ni krivovere, želel sem le čimbolj laično (brez tehničnih izrazov) obrazložit razliko, do katere v praksi pride pri prvih LCD zaslonih, kot si omenil z CCFL osvetlitvijo in kasnejših LCD zaslonih z LED osvetlitvijo! ;) Ker je za nepoznavalce precej zmede, sem poimenoval TVja LCD in LED.

Če pa koga zanima več na to temo, nekaj branja TUKAJ, še več na to temo pa TUKAJ.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

MadMax ::

Saj po eni strani razumem, ampak po drugi strani pa se bodo na ta način laiki hitro evolucijsko spremenili v bebce (ki bodo nato trdno prepričani v svoj prav take neumnosti širili dalje), če se ne bomo vsaj malce potrudili jih razsvetlit... (ozironma vsaj poskusili preprečit nadalnje nižanje znanja laikov)
Pa ni to le tu problem, prenekater "marketinški prijem" poneumlja...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Tomaz0 ::

Eh.
Kot je bilo že omenjeno, avtorju teme zagotovo nagaja "motionflow", ki iz 25fps umetno zgenerira 50 ali več slik na sekundo - potem pa filmi izgledajo kot "žajfnice".
Mene moti ta učinek neznansko - moja boljša polovica ga pa ne opazi.

Tomson ::

Mogoče tudi, a "motionflow" ne daje občutka globine oz. trodimenzionalnosti ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Dr_M ::

Tomson je izjavil:

Ni krivovere, želel sem le čimbolj laično (brez tehničnih izrazov) obrazložit razliko, do katere v praksi pride pri prvih LCD zaslonih, kot si omenil z CCFL osvetlitvijo in kasnejših LCD zaslonih z LED osvetlitvijo! ;) Ker je za nepoznavalce precej zmede, sem poimenoval TVja LCD in LED.

Če pa koga zanima več na to temo, nekaj branja TUKAJ, še več na to temo pa TUKAJ.


Seveda je kriva vera, ker LED zasloni dejansko obstajajo, vsi ste jih vidli ze, ampak ne veste za to. Ni to ni enako niti podobno kot LCD z LED osvetlitvijo.

The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tomson ::

Se posipam s pepelom! :) Za vse, ki ste bili zavedeni:

TV ZASLONI

LCD = Liquid Crystal Display (zaslon s tekočimi kristali)
LED = Light-Emitting Diode (svetlobo-oddajajoča dioda)
OLED = Organic Light-Emitting Diode (organska svetlobo-oddajajoča dioda)

Resnica o LED zaslonih

Marketinško zavajujoči LED TVji ne obstajajo. LED TVji so le LCD TVji z LED osvetlitvijo. OLED Tvji po drugi strani pa so povsem druga zgodba.

Razlika med LCD, LCD LED in OLED

LCD TV je zaslon, ki prikazuje sliko s pomočjo "tekočih kristalov", da pa doseže potrebno svetilnost mu pomagajo "cold cathode fluorescent lamps" (CCFL's) ali mrzlo-katodno flouroscenčne lučke.

LCD LED TV je identičen zaslon, ki prikazuje sliko s pomočjo "tekočih kristalov", da pa doseže svetilnost mu pomagajo LED - Light-Emitting Diodes (svetlobo-oddajajoče diode). Danes so na trgu praktično vsi LCD TVji z LED osvetlitvijo.

OLED TV zaslon za prikazovanje slike ne potrebuje dodatne osvetlitve, saj njegove točkaste komponente, ki sestavljajo oz. prikazujejo sliko same dosegajo svetilnost, ki jo potrebujemo za prikaz slike.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Spajky ::

Ko si boste lahko kupili oh in spljoh fantastičen TV, pa se vam bo zgodilo nekaj neverjetnega ... lahko si boste ogledovali reklame v neverjetni kvaliteti :)) ... na sporedu bodo samo reklame s kratkimi prekinitvami z delčki oddaj vmes ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

stiper7 ::

Možno da je motionflow. Saj sem rekel da nevem kako bi se izrazil. Mogoče je bil izraz globina napačen. Bom preveril če je možno izklopit motionflow in bom primerjal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

osvetlitev monitorja in oči

Oddelek: Zvok in slika
182465 (1647) 2dark
»

Sharp pričel s proizvodnjo 5'' zaslonov za mobilce

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
4010243 (8663) Truga
»

NAKUP LED TV

Oddelek: Kaj kupiti
223819 (3383) dinho1992
»

Kateri TV?

Oddelek: Loža
191497 (1311) Ales
»

24-palčni LCD-ji z LED osvetlitvijo iz Samsunga

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
205572 (4213) elvisc

Več podobnih tem