» »

Katera termalna paste je najboljša??

Katera termalna paste je najboljša??

gabl136 ::

Torej me zanima katera termalna paste je najboljša ter koliko in kako namazati procesor!

Cena termalne paste mi pomembna!

Macro ::

JAh baje je ta Ceramiqe silver...kinda shit!! Sicer ne wem prevec...! Namazi pa jedro eno tanko plast...zarmazi s prstom na rahlo!

asPeteR ::

Artic Silver 3
http://blog.stegnar.com

mile ::

Sej je morf lepo razložu,ob dost veliki pritisni sili (posledično tanka plast paste) ni nobene razlike med pastami , tako da kupi najcenejšo

Arkadij ::

Jst uporabljam Artic Silver 3. Če jo boš kupu ne boš razočaran.

gabl136 ::

Kaj pa tiste paste, ki se jih dobi zraven hladilnikov??

Eddy ::

Jest mislim da če daš pravilno količino paste in je hladilnik pravilno nameščen in je zagotovljena dovolj velika pritisna sila ni razlike med "najboljšo" in "najslabšo" pasto 1°C...

Tko da je una zraven hladilnika čist okey!
www.ekwaterblocks.com

Arkadij ::

jst sm pri tisti, ki jo dobiš zraven volcanota mel kar za nekaj stopinj višjo temp. proca.

pingo76 ::

Iz mojih izkušenj je najbolj bedna pasta dovolj vsakomur če jo seveda pravilno nanese. Če je hladilno rebro neravno pa ti tudi najboljša pasta ne pomaga. Najboljši nanos (vsaj pomoje) je da daš na proc in haldilno rebro pikico paste nato razmažeš s prstom ki si ga predhodno dal v pvc vrečko. razmežeš enakomerno na zelooooooooo tanko (toliko da bi človek rekel da je površina samo malo umazana). Sestaviš, nato razstaviš in pogledaš odtis. Če zgleda dobro, očistiš in ponoviš postopek.
Preizkusil AS3 in naj me koklja brcne če je bilo kaj boljš... (za 0.5 C pa ma res ne briga...)

njok ::

V sosednji temi je bilo ze enkrat omenjeno -- prevec na debelo mazete paste, vsaj kar se tice AMD-jevih jeder.

R33D3M33R ::

No to da se preveč debelo namazano bolj greje lahko potrdim tudi jaz iz lastnih izkušenj.
S pasto, ki sem jo dobil zraven cooler masterja se ni procesor zagrel mislim da več kot 45°C (blo je fajn tanko namazano-kljub temu še mislim da predebelo). Ko sem ga šel menjat sem zraven dobil pasto od Zalmana in sem jo "malce" :8) preveč namazal in temperatura je na polni obremenitvi poskočila na več kot 60°C.
Mam pa AMDja.
Tanjše je boljše, pa dober stik mora imet.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Zgodovina sprememb…

Marjan ::

Nekje je bilo že govora, da AS3 prevaja/ne prevaja toka.

No, sem preizkusi z multimetroml in ugotovil, da AS3 NE prevaja el. toka!

Zgleda, da je tolk mal srebra notr, da sploh ne moremo govorit o zvezno porazdeljenem srebru po tistem silikonu.


Zakaj pa proizvajalec napiše, da prevaja?

Pomoje je čisto tržna fora:
- folk misli, da potem je pa res velik srebra notr, če prevaja
- lepše namaže tisto pasto (=> boljše hlajenje => boljša prodaja)


Samo tko za info.:\

Ima pa vseeno AS3 najboljši prenos toplote skoznjo!

pingo76 ::

Glede arctic silver prevodnosti je tako... Pasta JE prevodna v določenih pogojih. Če me spomin ne vara je finta v tanki plasti ki je pod visokim pritiskom. Zelo malo verjetno je da bo kdo z multimetrom dokazal prevodnost ampak možnost prevajanja obstaja in so primeri kjer je folk že zaj... z njo.

simonchelo ::

S prstom razmazavanje paste ni ravno učinkovito, Bodisi daj prst v PVC vrečko, ali pa sploh ne razmaži, pikico paste daj točno na sredino jedra, ki naj bo v vodoravnem položaju in nato pričvrst hladilnik. Dobro je če pogledaš odtis in nato ponoviš!

shuttle ::

Jst mam doma PIII504 MHz navitga(450MHz), pa mam v kišti dva dodatna ventilatorja(eden vsesava zrak, drug piha na m. ploščo) pa mi vse skup kaže temp. 35stopinj.:D

shuttle ::

Prej sem mu 45 stopinj.Brez ventilatorjev.

easy ::

Katero termalno pasto nabavit do 10€_ vključno s poštnino?
Tole že nemore biti kaj prida ali pač? :D
*newbie comin thru*

Sami ::

Zadnje čase uporabljam Arctic Cooling Termalna pasta MX-4: https://www.mimovrste.com/pc-modding-in...

Prej sem uporabljal pa Arctic Silver 5.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Heavy ::

easy je izjavil:

Katero termalno pasto nabavit do 10€_ vključno s poštnino?
Tole že nemore biti kaj prida ali pač? :D


Je ok, več kot par stopinj se ne bo poznalo. Če imaš bolj varčen cpu kar nabavi.

klinker ::

AS5, AS Ceramique, MX2, MX4.
Jst sicer prisegam na AS 5 ker je dobra, pa zelo lepo se jo da razmazat.
Drugace pa dam na cip zrno v velikosti kapice od sibice, cez prst napnem kos najlon vrecke in lepo enakomerno razmazem po cipu.
Obvezno se izogibaj dotikov s kozo, ker so te termalne paste v vecini rakotvorne.

hojnikb ::

Obvezno se izogibaj dotikov s kozo, ker so te termalne paste v vecini rakotvorne.


8-O
Kje si pa to pobral ?
#brezpodpisa

klinker ::

Ze leta nazaj, ko sem se AS3 uporabljal, se je tole pisalo.
Sem se pac spomnu na to, ker je Macro omenu mazanje s prstom :)
Dandanes ne vem kako je s tem, vseeno pa raje ne prijemam z golimi rokami dolocenih zadev. Verjetno tudi ce je, unih 1x, 2x letno ni panike da bi blo nevarno, ker tako tudi v prodajo ne bi slo, oz. bi na embalazi bila kaka huda opozorila.

Epialt ::

Strupeno ja... rakotvorno not so much. Mogoče če bi jedu pasto

m0LN4r ::

ZELO rakotvorno je dandanes življenje v mestih in na vaseh blizu njiv, goric, sadovnjakov in avtocest

Jaz uporabljam še vedno tisto veliko inekcijo iz HTE, k sm nabavil 5 let nazaj...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

boolsheat ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Termalna pasta

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
285338 (757) fujtajksel
»

termalna pasta

Oddelek: Kaj kupiti
4410490 (9358) flipr
»

Katero termalno pasto uporabljate?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
282186 (1612) _Dejan_
»

Artic Silver termalne paste

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171778 (1461) Tic
»

Arctic silver Ceramique hladi slabše kot... (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
655985 (4577) Keyser Soze

Več podobnih tem