» »

VGA na moderen GPU ?

VGA na moderen GPU ?

Netrunner ::

Imam dva monitorja doma, primarni ima dvi konektor, sekundarnemu pa je crknil dvi izhod tako, da ostane samo VGA. NA trenutni grafični imam izhode 2x dvi in 2x hmi s tem da je en dvi analogen. Na tem analognem DVIju imam pretvornik na VGA in vse dela kot je treba.

NOva grafična ki jo dobim v kratkem pa ima izhode:

1x DL-DVI-D
2x HDMI 2.0b
2x DisplayPort 1.4

DVI-D vem da je digital.. bi moral bit če se ne motim DVI-I .. tam pa je naveden nek DL ?? .. kaj pomeni lratica DL-DVI-D ?

Drugače se mogoče da priklopit analogni vga na kakšen drugačen port ? ...pretvorniki sicer obstajajo, vendar če izhod ni analogen ne pomaga.

MacGyver141 ::

technolog ::

DL pomeni dual-link.

Obstajajo adapterji iz hdmi na VGA, pa tudi USB na VGA, ampak oboje boš plačal več kot je ta tvoj zastareli monitor sploh vreden. Vrži ga v kanto in kupi kaj bolj modernega.

Zgodovina sprememb…

Netrunner ::

@MacGyver141 => kaj mi bo tisti konverter ?? jaz potrebujem vga analogni
@technolog => kot sekundarni monitor se super obnese in ne nameravam zapravljat € za nakup novega ker ga ne rabim. Prvo me zanima če obstaja kakšna cenena rešitev .. čene pač ga bom odstranil

technolog ::

Vsi adapterji so ranga 50-60 evrov, to ti pravim.

Tale je še celo precej ugoden, sedaj ko je funt nizko:
http://www.maplin.co.uk/p/maplin-mini-h...

Zgodovina sprememb…

Netrunner ::

se pravi čas analognih izhodov je mimo ? .. sedaj imam DVI-I ... zakaj tega ni več

MacGyver141 ::

Netrunner je izjavil:

@MacGyver141 => kaj mi bo tisti konverter ?? jaz potrebujem vga analogni
@technolog => kot sekundarni monitor se super obnese in ne nameravam zapravljat € za nakup novega ker ga ne rabim. Prvo me zanima če obstaja kakšna cenena rešitev .. čene pač ga bom odstranil


Še enkrat poglej ;)

Netrunner ::

@MacGyver141 => sem ... pa ne razumem

MacGyver141 ::

Netrunner ::

zdaj pa je jasno :) ... pa še dovolj ugodno

technolog ::

Najbrž ne bo nič od njega. Vsekakor sporoči, zgubit nimaš kaj, ker maš pri spletnem nakupu 30 dni za vračilo.

MacGyver141 ::

Ta adapter dela lepo na moji gtx 1070 g1 gaming za sekundarni monitor.

dj_uro ::

Za 10e ti ga jaz dam, da se ga znebim...je bil pa samo sproban.

Lj in okolica..
vw-klub.si

Netrunner ::

hvala vendar sem iz MB in ne zahajam kaj dosti v LJ... pa verjetno bom s kolegom zamenjal moj monitor z njegovim kateremu še dela digitalni priključek.

Da ne bom odpiral nove teme ... Kako kaj deluj oz. kje se uporablja HDMI kabel z mrežno povezavo ?? Kaj nove TV imajo kakšen ethernet vgrajen v hdmi prikluček ? .. kako pa kaj imajo tej TV vmesniki od siola, t2, telemacha ipd .. kje oz. kako pride prav ta ethetrnet v hdmi kablu ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

ufek ::

Če ima tvoj primarni monitor poleg DVI tudi DP, potem ga priklopi na novo grafično preko DP porta. Sekundarni monitor pa priklopi na DVI port grafične z DVI->VGA pretvornikom, kot si imel sedaj. Pa ne rabiš nič dodatnega kupovati.


Netrunner je izjavil:

Da ne bom odpiral nove teme ... Kako kaj deluj oz. kje se uporablja HDMI kabel z mrežno povezavo ?? Kaj nove TV imajo kakšen ethernet vgrajen v hdmi prikluček ? .. kako pa kaj imajo tej TV vmesniki od siola, t2, telemacha ipd .. kje oz. kako pride prav ta ethetrnet v hdmi kablu ?
http://www.hdmi.org/manufacturer/hdmi_1...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ufek ()

MacGyver141 ::

Na sekundarnem monitorju mu je crknil DVi in ima opcijo samo še VGA.

ufek ::

Še enkrat preberi kaj sem napisal. :)

MacGyver141 ::

Njegova nova grafična bo imela samo DVI-D priklop, ki je pa digital only ;)

Scorpia ::

Zakaj monitor ne das popraviti v kak av servis? Glede na to da deluje, verjetno treba sam kaksen lot popraviti ali pa kondenzator zamenjati...
////

ufek ::

MacGyver141 je izjavil:

Njegova nova grafična bo imela samo DVI-D priklop, ki je pa digital only ;)

Aja, to sem pa spregledal da je samo digitalni. Pol pa potrebuje res aktivni pretvornik ja..

Netrunner ::

Ja analogni izhod je problem .. bi potreboval DVI-I namesto DVI-D

Sem pa opazil da ima matična integrirano grafiko z VGA izhodom. Je mogoče pokoristiti obe grafični ? .. integrirano + dodatno ?

Dr_M ::

Imas AMD graficno? Ce ja, je to priporocljivo, ker pri multimonitor kurijo ogromno stroma.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Netrunner ::

ja grafična je AMD ... trenutna in nova .. Nisem gledal porabe, sem pa slišal ja, da da porabijo malo preveč pri dual.

Se pravi lahko koristim interirano grafično na matični poleg nove ? Ne bo nič v konfliktu ipd ?

Dr_M ::

Naceloma nebi smelo bit problema, najbolje pa da sam sprobas.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Netrunner ::

Dr_M je izjavil:

Naceloma nebi smelo bit problema, najbolje pa da sam sprobas.

Kar zdaj berem se baje ne da.... saj ko pritakneš GPU na PCI vodilo se onboard sklopi in simultano ne morejo delovati.

oz mogoče se da :) ... moram malo raziskat

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

MacGyver141 ::

V biosu poglej, če imaš lahko integrirano grafično prižgano poleg dodatne.

Dr_M ::

Netrunner je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Naceloma nebi smelo bit problema, najbolje pa da sam sprobas.

Kar zdaj berem se baje ne da.... saj ko pritakneš GPU na PCI vodilo se onboard sklopi in simultano ne morejo delovati.

oz mogoče se da :) ... moram malo raziskat



Men je na AMD sistemu delal (890GX) in na Intelu (Z77).
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Netrunner ::

Jaz imam matično od gigabyt-a GA-890GPA-UD3H .. moram preverit če bo šlo

Carsomyr5 ::

Upgradal sem grafično ta mesec in bil soočen s podobnim problemom, ko sem imel zgolj starejši monitor z VGA priključkom, ki pa seveda ni bil kompatibilen z novimi GPU priključki (Gigabyte Gtx1060 model). Nova grafična, črn ekran.

Svetovali so mi podobno kot tebi glede aktivnega priključka (dobiš dokaj poceni preko spleta, ampak v trgovinah tega ponavadi ne držijo, pa še plačal boš kot nor), nakar sem bil prisiljen zamenjati monitor (dobil od kolega), ki je imel DVI-D priključek, preko katerega seveda dela vse normalno (Dvi-d na dvid-d, kabel 17EUR v BigBangu, preko spleta dobiš ceneje).

Zgodovina sprememb…

Netrunner ::

KAbel DVI-D na D-DVI-D ?? .. pa kaj za ta dual link rabiš spet nek svoj kabel ?? .. 17€ je ful drago za tak kabel ..

ufek ::

Carsomyr5 ::

Netrunner je izjavil:

KAbel DVI-D na D-DVI-D ?? .. pa kaj za ta dual link rabiš spet nek svoj kabel ?? .. 17€ je ful drago za tak kabel ..

http://www.bermorzone.com/uploads/4/8/2...
Ta zadeva. Ja, BigBang ima nabite cene, če jaz ne bi bil neučakan, bi nabavil preko neta kjer bi ziher prihranil 40% zneska. Imaš seveda tudi opcije DVID-Port ali kej v tem stilu, cen takšnih kablov ne poznam.

Netrunner ::

pa kaj ta kabel pride zdaj meni prav ali ne ?

Priklop mojega primarnega monitorja ki ima DVI na grafično v HDMI. Sem mislil prvo DVI v Displayport vendar kabel stane 1x več in učinek je isti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

Netrunner ::

po sliki sodeč bi moralo biti ok ... čeprav ni dual link DVI vendar za resolucijo 1920x1200 bi moralo biti dovolj.

Netrunner ::

Še eno vprašanje... v opisu kabla na zgoraj danem linku piše da je maximalna resolucija 1080p, jaz potrebujem pa 1200p. Kar sem gledal je za to potreben hdmi 1.4 vendar pri teh adapter kablih ni nikjer navedeno kakšen tip hdmi-ja je !!?

Kako naj zagotovo vem kaj kupiti da bom lahko DVI monitor pritaknil na HDMI in bo delala resolucija 1920x1200??


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVI-D (dual link) na VGA

Oddelek: Strojna oprema
11776 (633) gendale2018
»

dvojni monitor

Oddelek: Strojna oprema
383747 (2566) BorutK-73
»

Nova grafična, črn ekran.

Oddelek: Pomoč in nasveti
142627 (2229) hojnikb
»

nvidia gtx 750 (ti) 2 monitorja,na drugem ni slike

Oddelek: Pomoč in nasveti
152043 (1861) Senitel
»

DVI KVM preklopnik na VGA monitor

Oddelek: Zvok in slika
114400 (4249) Saladin

Več podobnih tem