» »

Nova grafična, črn ekran.

Nova grafična, črn ekran.

Carsomyr5 ::

Zdravo. Nabavil sem novo grafo (Model: Gigabyte GTX 1060 OC, 6GB GDDR5, PCI-E 3.0 (GV-N1060G1 GAMING-6GD)), jo vstavil, plugnil monitor (preko VGA -> DVI-D adapterja), vklopil PC, nakar me pričaka neprijetno presenečenje v obliki črnega ekrana. PC je deloval, čulo se je neko mletje (nič nenavadnega IMO), ampak monitor je bil mrtev - flashala je lučka na ekranu, ki ponavadi flasha če je PC ugasnjen. Double checknal sem spoje, PSU povezavo, ampak kot laik nisem odkril ničesar nenavadnega.

Kakšni predlogi? Hvala!

Operating System: Windows 10 Pro 64-bit
CPU: Intel Core i5 2500K @ 3.30GHz
RAM: 8.00GB Dual-Channel DDR3 @ 665MHz (9-9-9-24) Vengeance® (CMZ8GX3M2A1600C8)
Motherboard: Gigabyte Technology Co. Ltd. Z68P-DS3 (Socket 1155) BIOS Version: F7
Graphics:
-Monitor: S22C150 (1920x1080@60Hz)
-Integrated GPU: Intel HD Graphics 3000 (Gigabyte)
-1024MB ATI AMD Radeon HD 6800 Series (Gigabyte)
-Crossfire Disabled
Storage: 1397GB Western Digital WDC WD1502FAEX-007BA0 ATA Device (SATA)
PSU: ATX APS-750CB

DarwiN ::

Ta GTX 1060 ima DVI-D priključek, torej samo digitalni izhod, brez analognega.... Na stari grafični imaš DVI-I priključek, ki oddaja digitalni+analogni signal in zato zadeva deluje s tem preprostim pasivnim adapterjem..

Potrebuješ torej aktivni adapter, ki zna pretvorit digitalni signal v analognega.. Takšna zadeva..

Ali še bolje - investiraj v nov monitor. Oči ti bodo hvaležne. Poleg tega boš pri nas (če se ti ne da čakat 3-4 tedne na Kitajce) za tak adapter plačal ~15€, kar je več kot je vreden monitor. :S
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Carsomyr5 ::

DarwiN je izjavil:

Ta GTX 1060 ima DVI-D priključek, torej samo digitalni izhod, brez analognega.... Na stari grafični imaš DVI-I priključek, ki oddaja digitalni+analogni signal in zato zadeva deluje s tem preprostim pasivnim adapterjem..

Potrebuješ torej aktivni adapter, ki zna pretvorit digitalni signal v analognega.. Takšna zadeva..

Ali še bolje - investiraj v nov monitor. Oči ti bodo hvaležne. Poleg tega boš pri nas (če se ti ne da čakat 3-4 tedne na Kitajce) za tak adapter plačal ~15EUR, kar je več kot je vreden monitor. :S

Hvala za odgovor. Uporabil sem VGA-DVI/D adapter, ki izgleda takole:



Kakšna je razlika med tem aktivnim in tem?

Zgodovina sprememb…

St235 ::

V tem, da je eden aktiven (torej dejansko pretvarja signal) drugi pa zgolj spremeni obliko priključka.

Dodatna stvar, ki je lahko težava je, da si pozabil priklopit ločeno napajanje za grafično.

Carsomyr5 ::

Khm, okej, rahlo me je sram to vprašat, ampak mislim da je problem v napajanju. Situacija je namreč sledeča: prejšnja grafa je imela napajanje v obliki 12pin, za kar sem uporabljal 2x6pin, ki je vodil na PSU 2x6pin.

Nov GPU ima 8pin, in do sedaj sem probal samo z enim kablom - 8pin iz grafične na 6pin na PSU.

Imam možnost 8pin(GPU) na 8pin(PSU), ampak me je skrbelo da ne bi česa zajebal, ker praktično nimam pojma o napajanju in vse to počnem prvič.

Ali naj povežem 1x 8pin iz GPUja na 1x 8pin na PSU?

MacGyver141 ::

Če je tak, kot je na spodnji sliki, potem ni problema:



Tvoj monitor je problem, ker deluje še na vga port in rabiš pretvornik ki pretvarja digitalni signal v analogen. Večino starejših grafične kartice še zna skozi DVI port poslat analogni signal oz. imajo DVI-I port. Pascal serija grafičnih kartic pa nima več možnosti za oddajanje analognega signala oz. izgubila je DVI-I port in ima samo še DVI-D, ki pa je samo digitalen.

P.S: Kupiti moraš tak adapter, kot ga je @Darwin linku DVI-VGA oz. ker ima grafična velik displayportov, je tudi tole možnost http://kitajc.si/si/hdmi-adapterji/318-...

Zgodovina sprememb…

Carsomyr5 ::

MacGyver141 je izjavil:

Če je tak, kot je na spodnji sliki, potem ni problema:



Tvoj monitor je problem, ker deluje še na vga port in rabiš pretvornik ki pretvarja digitalni signal v analogen. Večino starejših grafične kartice še zna skozi DVI port poslat analogni signal oz. imajo DVI-I port. Pascal serija grafičnih kartic pa nima več možnosti za oddajanje analognega signala oz. izgubila je DVI-I port in ima samo še DVI-D, ki pa je samo digitalen.

P.S: Kupiti moraš tak adapter, kot ga je @Darwin linku DVI-VGA oz. ker ima grafična velik displayportov, je tudi tole možnost http://kitajc.si/si/hdmi-adapterji/318-...

Na voljo imam ta kabel:



Glede monitorja pa imam opcijo: VGA (monitor) -> DVI/I adapter -> Active Display Port adapter



Bi to zadostovalo?

Zgodovina sprememb…

MacGyver141 ::

Kaj pa ledica na grafični kartici? A je slučajno prižgana oz. utripa?

Han ::

DarwiN je izjavil:

Potrebuješ torej aktivni adapter, ki zna pretvorit digitalni signal v analognega.. Takšna zadeva..
Hmm, kje pa dobi "takšna zadeva" napajanje, če nima nikjer USB ali podobnega vhoda... 8-O

Carsomyr5 ::

MacGyver141 je izjavil:

Kaj pa ledica na grafični kartici? A je slučajno prižgana oz. utripa?


Mislim da ne.

Pogledal sem, če je kabel kompatibilen z napajalnikom, izkazalo se je, da ne.


So kje v Sloveniji na voljo 8pin(PSU) na 8pin(GPU) kabli, ki se dajo kupit posebej?

PredatorX ::

Sej je

Machete ::

Kakšen kabel točno rabiš sedaj? Kaj pomeni, da kabel ni kompatibilen z napajalnikom??
JAz bi siguzrno našel kake pci-e kable..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Carsomyr5 ::

Hvala za odgovore, fantje, očitno je prvotna diagnoza bila pravilna, problem je v nekompatibilnosti monitorja. Napajanje je okej, kabli so okej. Danes sem nesel PC v shop, kjer so stestirali na novejšem monitorju, ki direktno DVID povezavo in je grafo zaznalo.

Glede na to, da mi ni do tega, da bi nabavljal nov monitor, vsaj ne v tem trenutku, bi nazadnje vprašal: koliko % možnost je, da bi mi zadeva normalno delovala s tem aktivnim VGA-DVID adapterjem, kot je predlagal Darwin?

https://www.aliexpress.com/item/Brand-N...

Han ::

Adapterji, ki nimajo dodatnega (USB) napajanja, so vprašljivi...

http://techtrade.si/product.asp?pf_id=9...

Pri nas so cene sicer zasoljene, a imata ta dva adapterja možnost dodatnega napajanja...

http://techtrade.si/product.asp?pf_id=9...

http://techtrade.si/product.asp?pf_id=9...

hojnikb ::

dodatno napajanje se da zelo enostavno gor prcinat
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVI-D (dual link) na VGA

Oddelek: Strojna oprema
11815 (672) gendale2018
»

monitor ne deluje

Oddelek: Pomoč in nasveti
15877 (641) Han
»

DVI D (dual) to vga adapter

Oddelek: Zvok in slika
152383 (1313) meganboj
»

VGA -> DVI-D

Oddelek: Pomoč in nasveti
101861 (1706) d4vid
»

HDMI na VGA, in ne obratno!

Oddelek: Zvok in slika
4510999 (6162) 111111111111

Več podobnih tem