» »

Davek na internet

Davek na internet

xmetallic ::

http://www.resimo.net/index.php/2016/11...

Država želi pristaviti skledo za nekaj k čemur ni absolutno nič pripomogla. Glede na to, da je bil internet že večkrat opredeljen kot osnovna človekova pravica (ZN predlagali, da to postane) ni razumljivo s kakšno pravico bi država pristavila pisker. Celotna infrastruktura je privatna.

Kaj je naslednje? Davek na kisik?

SeMiNeSanja ::

Sploh ne vem, kaj ti ni všeč.
Ni lepšega, kot to, da vidiš, da država ne more brez tebe! Noja, brez tvojih davkov....

Ko je Orban tuhtal o istem davku, se mu je zgodila ulica.
Svovenci pa nismo Madžari. Mi bolj ljubimo in cenimo svojo državo kot oni.
Mi samo čakamo, da nam ponudijo še kakšen nov davek, preko katerega bomo lahko dokazovali svoje domoljubje. Od kje pa misliš, da izvira beseda 'ceniti'?

flyby ::

tale naslov sem vidu na index.hr, zamenjaj Hrvat s Slovenec pa si nekje na istem - Što radi Hrvat kad ga se šiša kao ovcu? Čeka da mu vuna opet naraste

SeMiNeSanja ::

Bomo mi dokazali hrčkom, da bolj cenimo našo drago domovino, kot oni svojo.
Hočemo višji davek!

Kot sem že rekel 'naša draga domovina' - to je pa ja vsakemu jasno, da to ne gre skupaj z malimi davki.
Ker tako zelo cenimo našo drago domovino, bomo prihodnje leto tudi dvignili davek na dobiček podjetij s 17 na 19%. Tako se dela! Ne pa tisti izdajalci, ki bežijo v neke davčne oaze.

Spajky ::

Da tako je treba; na linijo 1/1 1%/1% dodatnega davka. na 100/100 100%/100% dodatnega davka !!!
Piratiziranje se bo zmanjšalo, pravtako hvaljenje na svoje hitrosti linkov :)) ... TV pa spet na analogno in po zraku/kablu.

Potem pa še dodatni davek na GB prenesenih poslanih podatkov : 1% na GB ... obisk kinematografov ali nakup BD filmov se bosta povečala ;) ...

... pa telefone brez tipk in z barvnimi ekrani dodatno obdavčit tudi :)) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

M.B. ::

Torej jaz mam blog, ki komaj preživi od oglasov, in od vseh, ki ga bodo gledali in uporabljaji spletni priključek bo vlada pobrala davek za financiranje deficitarnih medijskih vsebin. Torej mi bojo plačali za moj blog, ker (komaj kaj zaslužim je to deficitarno) medijska vsebina pa je, ker je pač blog.

Za spletno stran firme, pa lahko v letnem obračunu zmanjšam nekaj davka, ker ga je država dobla od spletnih priključkov, vseh ki so jo gledali?
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Magic1 ::

M.B. je izjavil:

Torej jaz mam blog, ki komaj preživi od oglasov, in od vseh, ki ga bodo gledali in uporabljaji spletni priključek bo vlada pobrala davek za financiranje deficitarnih medijskih vsebin. Torej mi bojo plačali za moj blog, ker (komaj kaj zaslužim je to deficitarno) medijska vsebina pa je, ker je pač blog.

Za spletno stran firme, pa lahko v letnem obračunu zmanjšam nekaj davka, ker ga je država dobla od spletnih priključkov, vseh ki so jo gledali?

Ne skrbi, ta denar bo šel v "Švico". Ga bojo drugi bolje porabili , kot ti.:))
Magic

SeMiNeSanja ::

M.B. je izjavil:

Torej jaz mam blog, ki komaj preživi od oglasov, in od vseh, ki ga bodo gledali in uporabljaji spletni priključek bo vlada pobrala davek za financiranje deficitarnih medijskih vsebin. Torej mi bojo plačali za moj blog, ker (komaj kaj zaslužim je to deficitarno) medijska vsebina pa je, ker je pač blog.

Za spletno stran firme, pa lahko v letnem obračunu zmanjšam nekaj davka, ker ga je država dobla od spletnih priključkov, vseh ki so jo gledali?

Toooooooooooo pa ne bo šlo kar tako, kot si ti to predstavljaš!
Najprej se boš moral prijaviti na kakšen javni razpis, kjer boš konkuriral ob boku z nečaki in bratranci raznih ustoličenih odločevalcev.
Ker tvoja vsebina že obstaja in je že obiskana, je dokazano manj deficitarna od različnih vsebin, katere bi proizvedli ti nečaki in bratranci, pa jih zaradi pomanjkanja sredstev niso mogli.

Torej moraš 'deficitarno' razumeti kot 'neobstoječe', ne pa kot 'malo obiskovano'. Saj ni država kriva, da je tvoj blog bolj slabo obiskovan.

Bi pa predlagal, da se vsakega kupca naprave z ethernet ali WiFi vmesnikom registrira in mu vsak mesec pošlje položnico, vse dokler ne predloži dokaza, da je napravo ustrezno oddal na pooblaščenem odpadu in seveda tudi plačal ustrezen davek za odpadno elektroniko. Dejansko ni logično, da bi nekdo z enim računalnikom plačal enako, kot podjetje s stotimi računalniki. Da pa nebi prišlo do zlorab, bi zaposlil še kakšnih 100 terenskih inšpektorjev, ki bi imeli pooblastilo vohljati za napravami, katere se lahko povezujejo na internet. Vsako najmanjšo zaznano nepravilnost bi kar na licu mesta kaznovali z npr. 1000€ kazni.
Dodatno bi tudi uvedel obvezen nadzorni program, ki bi vsako uro ustrezni agenciji (jo po potrebi ustanovimo) posredoval kopijo ARP tabele. Ta bi se primerjala z listo registriranih naprav in seveda ustrezno kaznovalo pojavljanje neregistriranih MAC naslovov.

Ob tako učinkovitem pobiranju davkov, bomo v zelo kratkem času imeli polno dokumentarcev o spolnem življenju od izumrtja ogroženih vrst hroščev in podobne vsebine, ki jih resnično primanjkuje. Morda se bo na koncu našel še kakšen drobižek za tvoj blog?

Spajky ::

SeMiNeSanja je izjavil:

... bi tudi uvedel obvezen nadzorni program, ki bi vsako uro ustrezni agenciji (jo po potrebi ustanovimo) posredoval kopijo ARP tabele.
ne rabimo, je že zadosti kar vohuni določena am.ustanova brez kontrole :)) ..
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

SeMiNeSanja ::

Spajky je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:

... bi tudi uvedel obvezen nadzorni program, ki bi vsako uro ustrezni agenciji (jo po potrebi ustanovimo) posredoval kopijo ARP tabele.
ne rabimo, je že zadosti kar vohuni določena am.ustanova brez kontrole :)) ..

Treba je zagotavljati delovna mesta našim ljudjem (beri žlahti naših uradnikov), ne pa enim amerom! Torej obvezno ustanoviti lastno agencijo za zbiranje teh podatkov. Po potrebi jih lahko tudi prodajamo amerom, kitajcem, rusom,....

Spc ::

Sej že sedaj plačujemo "davek" na piratstvo.
:))
 

avani ::

haha, tema leta :-)

OChack ::

še ta davek naj dajo, torej vnaprej plačamo piratstvo...koristimo ga če ga že plačujemo, nobenega filma več gledat v kino da prihranimo razliko :)
Int€l inside, IDIOT Outside

Spc ::

OChack je izjavil:

še ta davek naj dajo, torej vnaprej plačamo piratstvo...koristimo ga če ga že plačujemo, nobenega filma več gledat v kino da prihranimo razliko :)

Sej že sedaj plačuješ piratstvo.
Če kupiš prazen medij, prazen papir, telefon, kopirni stroj .. itd itd itd.. plačaš zraven davek za piratstvo sazasu in podobnim.
 

scipascapa ::

Vi se kar smejite, se tole še celo zna zgoditi, mi požremo vse, kar nam servisira 90 kretenov v DZ.

alese ::

Sem proti temu davku, večina teh ki to predlaga so računalniško nepismeni , ki bi radi zgolj denar za višje plače, smisla v tem davku drugega ne vidim, država je pač na stopnji propada in potrebuje denar.Sej vidite stavka tam stavka tam, javni sektor grozi zdravniki, skor vse v razsulu.

M.B. ::

Kaj pa če sprejmejo davek pa vsi vzamemo vesoljski internet od Elona Muska? ISP je uradno v tujini in zakaj bi mogo našim zakonom ustrezat? :)
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

next3steps ::

Me ne moti, če le rešijo problem SAZASa in drugih parazitov. Ko bodo to odpravili, bodo ljudje rade volje donirali kravatarjem.

ahac ::

Jaz bi pa delal "deficitarne vsebine", kar gaming vsebine (let's play, twitch streaming, itd) v Slovenijo sigurno so. To bom ziher dobil keš, ne? :))
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

vostok_1 ::

Đizs. Mafija pa ima res smisel za humor.

Potrebno bo ubrati drugo taktiko, ker z pizdenjem na netu in zbiranjem podpisov se bo težko rešlo.
Jz predlagam uvedbo "javnih" lobistov, ki jih financiramo z gofundme ali patreon. Tej pa naj se pol prcajo gor z to politično nesnago.
Izvoljeni predstavniki itak poslušajo samo par mesecev pred volitvami in če ste v sorodu. Predlagaj vladi pa ni uspel niti 1x v vseh teh letih, kolikor vem.

Rabimo profesionalni kanon futer, ki bo igral vlogo polena med nogami tej javni mafiji v DZju.

I see no other way.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

MrStein ::

Slovenski troley problem:
- tile so res glupi
ampak
- če pa so naši!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Heavy ::

http://www.rtvslo.si/gospodarstvo/prina...

"Mogoče je bila prvotna formulacija tudi nekoliko nerodna. Nobene možnosti ni, da bi obdavčili imetnike internetnih priključkov. Mi iščemo to pot v dveh smereh, da tisti, ki vsebine eksploatirajo (Youtube, Google in podobni ponudniki informacijskih vsebin), prispevajo za produkcijo teh vsebin," nam je povedal minister za kulturo Tone Peršak


Članka ne razumem. Na začetku omenjajo obdavčitev ponudnikom storitev (ISP). Na koncu pa pišejo o obdavčitvi ponudnikov vsebin (Google, Youtube), kateri povzemajo naše medije.


Torej ISP podjetja ne bodo plačala nič - račun bo šel pa na Google?
#TeamFelix

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Alien123 ()

Brane22 ::

A čutiš kaj kako ti raste volna ?

Ne me smejat. Kadarkoli rečejo da ti ne boš plačal nič in da bo šel račun drugam, bodi _prepričan_ da b, skupaj z obrestmi, provizijami in kajvemšečem končal pri tebi.

Mato989 ::

Vidite zdaj zakaj potrebujemo kot Čehi pravico nošnje orožja? Verjamem da bi marsikateri politik pazil kaj govori, ker pijancev in norcev je v Sloveniji že tak dovolj, ob takih idejah pa se še komu drugače normalnemu lahko strga :)

Brane22 ::

V bsitvu bi rabili referendum, po katerem bi vpeljali obveznost knjiženja osnovne net infrastrukture v "narodni lasti".

Mogoče bi jo celo označil z nacionalnim interesom in temu ustrezno zaščitil.

Se pravi, da bi te inštalacije polagali iz proračuna in večjidel storitev furali po posamezniku prijaznih pravilih igre.

Polni so zgodb, kako država subvencionira tam neko tuje XYZ podjetje z nekimi zelo dvomljivimi višjimi cilji.

Ali v tem primeru kao neke umetnike ki so kao neki v nacionalnem interesu. Ker YT sicer v svoji neumnosti ne zna plačati kakovostnim avtorjem.

Zakaj nacionalni interes ne bi objel infrastruture, po kateri so se posrali že toliki ?

MrStein ::

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

vostok_1 ::

Jype.
"Gre nam dovolj dobro."
To bom ponavljal, dokler nas ne bodo z živinskimi elektrošokerji v kletke metal.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

konspirator ::

Obeta se nova medijska zakonodaja (nova cenzura)
--


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj v Sloveniji preplačujemo internetni dostop (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
18645855 (31219) NooB
»

Ali je to legalno

Oddelek: Pomoč in nasveti
4611723 (9273) GupeM
»

Applov izvršni direktor pred Senatom: davke plačujemo

Oddelek: Novice / Ostale najave
3413199 (11480) 17rnn
»

Kanada želi uvesti davek na prazne pomnilniške kartice

Oddelek: Novice / NWO
3911074 (9144) yani2000
»

Enotna davčna stopnja - edina rešitev

Oddelek: Problemi človeštva
466018 (4986) Pyr0Beast

Več podobnih tem