» »

arp hostname protokol

arp hostname protokol

slovencl ::

Iščem podatke, kako en računalnik pride do hostnamea drugega računalnika v mreži (tako da mi bo v arp tabeli namesto IP-ja izpisalo hostname). Zanima me na nivoju ethernet protokola.

Katere ethernet framee mora poslati računalnik in s katerimi mora drugi odgovoriti.

Sem že pol neta ubrnu ukol, pa ne najdem nič pametnega - najbrž ne iščem pod pravim geslom...

Randomness ::

arp je namenjen mapiranju med ip in mac naslovi, medtem ko je preslikava med domenskimi naslovi in ip naslovi zapisana v hosts datoteki in/ali na dns strežniku.

SeMiNeSanja ::

Randomness je izjavil:

arp je namenjen mapiranju med ip in mac naslovi, medtem ko je preslikava med domenskimi naslovi in ip naslovi zapisana v hosts datoteki in/ali na dns strežniku.

Točno tako.

Lahko še 3x obrneš internet na glavo, pa ne boš našel nobene navedbe, da bi preko ARP-a pridobival imena.

Seveda pa imaš orodja, katera ti zgradijo ustrezne tabele vključno z FQDN imeni.

slovencl ::

Sej sem rekel da očitno ne iščem prav...

OK, kako pa pride ime v hosts datoteko? V moji mreži doma nimam dns strežnika in imajo vsi računalniki svoja imena. In jih tudi vidim, če v konzolo vpišem $arp. Pod Address polje mi izpiše ime.

Očitno je računalnik dal neko zahtevo da je pridobil to ime brez dns-ja. Kako?

kloko ::

Tole si preberi za začetek.

L.p., Kloko

SeMiNeSanja ::

slovencl je izjavil:


OK, kako pa pride ime v hosts datoteko?

Tako, da ga sam vpišeš (ali pa ti kakšen program doda vpise).

Ostalo pa preberi na linku, ki ti ga je Kloko podal.

marjan_h ::

Jaz nekaj ne razumem glede tega ARPa. In sicer zanima me, zakaj tisti ki išče MAC naslov drugega PC-ja, pošlje broadcast paket vsem PC-jem v omrežju? Če ima ta IP naslov, potem lahko pošlje dotičnemu računalniku paket s tem IP naslovom in prosi, da odgovori z MAC naslovom.

pegasus ::

Hehe, fantje, bo treba mal OSI layers preštudirat ;)

marjan_h ::

pegasus je izjavil:

Hehe, fantje, bo treba mal OSI layers preštudirat ;)


Mislim, da ostali so dobili odgovor, medtem ko na moje vprašanje pa še ni odgovora. Bi lahko odgovoril, če razumeš kaj me zanima?

rokp ::

@marjan_h Ce te zanima naslov Janeza Novaka, bo najbolje, da ga gres domov vprasat. Vecino casa je namrec doma, sem preprican, da ti bo z veseljem povedal...

Invictus ::

marjan_h je izjavil:

Jaz nekaj ne razumem glede tega ARPa. In sicer zanima me, zakaj tisti ki išče MAC naslov drugega PC-ja, pošlje broadcast paket vsem PC-jem v omrežju? Če ima ta IP naslov, potem lahko pošlje dotičnemu računalniku paket s tem IP naslovom in prosi, da odgovori z MAC naslovom.

Ne razumeš razlike med switchingom in routingom...

In kot omenjeno, se ti ne sanja o OSI nivojih...

RTFM...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Poldi112 ::

marjan_h je izjavil:

pegasus je izjavil:

Hehe, fantje, bo treba mal OSI layers preštudirat ;)


Mislim, da ostali so dobili odgovor, medtem ko na moje vprašanje pa še ni odgovora. Bi lahko odgovoril, če razumeš kaj me zanima?


Saj ti je napisal. Težko boš razumel, če ne razumeš enkapsulacije.

Ethernet je layer 2 po OSI modelu in mu dol visi za IP naslov. Ethernet mrežne kartice komunicirajo med seboj po MAC naslovih, ne po IP naslovih. IP je 3. nivo, ki ga imaš zato, da med seboj povežeš različna fizična omrežja.

In ker ne poznaš MAC naslova naprave, katere IP poznaš, pošlješ ARP broadcast, ki vse na lokalnem omrežju vpraša, če imajo oni IP, ki te zanima. Naprava, ki ga ima, se oglasi, in tako dobiš MAC, preko katerega potem ethernet komunicira.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

mujek ::

Mogoče iščeš zero config?

marjan_h ::

Aha vidim, kaj je mene motilo. Jaz sem mislil, da se pošlje paket, vendar se pošlje okvir s podatkom o IP naslovu. Tista naprava, ki ima ta IP naslov potem odgovori z MAC naslovom. In tako deluje komunikacija v lokalnem omrežju. Switchanje je na 2. nivoju, Routanje je pa 3. nivo.

Enkapsulacija, torej paket je znotraj okvirja, kako se pa imenuje tisto kar je znotraj paketa? Payload, podatki? Kaj pa na aplikacijski plasti?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako "blokirat" internet?

Oddelek: Pomoč in nasveti
193306 (2800) urbybaby
»

Ne razumem teh naslovov IP :)

Oddelek: Omrežja in internet
4210974 (9642) SasoS
»

zaznava pcja preko MAC naslova

Oddelek: Informacijska varnost
172065 (1732) Karen
»

ista ip/mac v LANu

Oddelek: Omrežja in internet
81471 (1240) fiction
»

MAC - IP

Oddelek: Omrežja in internet
294860 (4575) korenje_ver2

Več podobnih tem