» »

Visoke cene telefonov Simobil/Telekom et al.

Visoke cene telefonov Simobil/Telekom et al.

«
1
2

Jin ::

Zakaj imajo naši ponudniki mobilnih storitev tako visoke cene telefonov? Na primer, Simobil brez vezave trenutno prodaja Galaxy s7 edge za 839€ (z davkom). Med tem ko se S7 Edge kupi preko spleta, na primer amazon prodaja S7 edge za 623€ (z davkom) oz. najcenejši ponudnik na Amazonu prodaja za 580€..

Cena, ki jo ponujajo ob vezavi je tista cena, ki je dejansko podobna tej, ki je v prosti prodaji...

Ob vezavi telefon torej ne dobiš nič ceneje, temveč pač dobiš možnost obročnega odplačevanja:)

mihec87 ::

Si si odgovoril...Pri nas gledaš mulce/folk ko ma vsako leto/dve leti super duper telefon za 600eur-večina od teh če bi mogla naenkrat skeširat ta denar-no go..Pol pa gledaš mulo ko dobro leto starega iphona vsakič od daleč meče na mizo...

Avti so prehude cene/krede da bi se ven metali in se je šaltalo na telefone..

Tako pa se jemlje na kredo in operaterji to obrnejo sebi v prid...

Dosan ::

Zato da te lahko usekajo s poplačilom te mastne "ugodnosti", ki je razlika med njihovo prenapihnjeno in akcijsko ceno, ko jim hočeš pobegniti k drugemu operaterju.

...:TOMI:... ::

Zato, ker lahko. Imajo praktično monopol. Če ne bi bili uporabniki zaklenjeni na operaterja, potem bi bile cene storitev nižje.
Tomi

noraguta ::

Ker ti krediterajo telefon simpl. Kup ga v prosti prodaji je cenej na koncu.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

FTad ::

noraguta je izjavil:

Ker ti krediterajo telefon simpl. Kup ga v prosti prodaji je cenej na koncu.


ja problem je, ker folk nima vedno toliko, da bi naenx 500€+ dal, zato pristanejo na obrocno odplacevanje.

mihec87 ::

FTad je izjavil:

noraguta je izjavil:

Ker ti krediterajo telefon simpl. Kup ga v prosti prodaji je cenej na koncu.


ja problem je, ker folk nima vedno toliko, da bi naenx 500EUR+ dal, zato pristanejo na obrocno odplacevanje.


Pač ne kupiš telefona za 500eur+..Hec je da ima folk aneks na aneks in ko se mu en izteče dirja po nov telefon sam da ima najnovejšega..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

bluefish ::

FTad je izjavil:

ja problem je, ker folk nima vedno toliko, da bi naenx 500€+ dal, zato pristanejo na obrocno odplacevanje.
V tem primeru je dejanski problem izključno ta, da folk sploh jemlje "kredit" za drago igračo.

zero_max ::

Ker obstaja veliko shopping zombijev.

Jin ::

Mene moti predvsem njihovo neiskreno tržno komuniciranje. Če je jasno, da je cena 839EUR nerealna in jo uporabljaš samo zato, da lahko nabiješ ceno obročnega odplačevanja oz. tam prikažeš, da si dal kao popust, je to neiskrenost - zadevo lahko obrneš tudi v bolj iskreno zgodbo. Na primer: ceno brez vezave daš tržno, torej 580EUR - 630EUR oz. za kolikor so pač zmožni dobiti pri dobavitelju, nato pa pri obročnem odplačevanju dodaš obresti (kar je smiselno, ker pri kreditih so načeloma obresti) oz. pri 12 mesečnem daš ceneje, recimo 500 in pri 24m 600EUR...

Kakorkoli že, zadevo bi lahko speljali veliko bolj iskreno in s tem pridobili več zaupanja pri strankah. Ne pa da pravzaprav "lažejo". Nekdo, ki ima takšno komunikacijo, mu že na prvi pogled ne boš zaupal. Slabo skratka.

Poleg tega, če bi telefone prodajali po tržni ceni, bi tudi tako najverjetneje dodatno prodali še kakšen telefon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jin ()

bluefish ::

Jin je izjavil:

Nekdo, ki ima takšno komunikacijo, mu že na prvi pogled ne boš zaupal. Slabo skratka.
A kljub temu je zunaj dovolj velika množica, ki veselo sklepa anekse.

Jin ::

Ali se tukaj mogoče še v ozadju skriva kakšen dogovor z drugimi ponudniki ala mimovrste, ipd.? Če bi mobilni operaterji prodajali po tržni ceni, bi najverjetneje ostalim prodajalcem precej upadel promet...?

bluefish je izjavil:

Jin je izjavil:

Nekdo, ki ima takšno komunikacijo, mu že na prvi pogled ne boš zaupal. Slabo skratka.
A kljub temu je zunaj dovolj velika množica, ki veselo sklepa anekse.


Ker nimaš izbire... Oz. imaš. Bob, ipd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jin ()

bluefish ::

Jin je izjavil:

Ker nimaš izbire... Oz. imaš. Bob, ipd.
Kako ne? Te kdo sili v nakup telefona pri operaterju? V naročniško razmerje z nebroj minutami, ki jih ne boš porabil,...?

Jin ::

Hotel sem rečti, da pri nekemu operaterju pač moraš biti. Ne glede nato ali boš kupil pri njih telefon ali ne.

bluefish ::

Da, a osnovna premisa se je nanašala na cene telefonov.

mihec87 ::

Jin je izjavil:

Hotel sem rečti, da pri nekemu operaterju pač moraš biti. Ne glede nato ali boš kupil pri njih telefon ali ne.


Logično saj negdo mora postavit in vzdrževat, upravljat omrežje samo nima pa hude veze z ceno telefona oz prvotnim postom o ceni aparatov saj konec koncev lahko kupiš telefon iz tujine in uporabljaš pri izbranem operaterju...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

fopi ::

Jin je izjavil:

Mene moti predvsem njihovo neiskreno tržno komuniciranje. Če je jasno, da je cena 839EUR nerealna in jo uporabljaš samo zato, da lahko nabiješ ceno obročnega odplačevanja oz. tam prikažeš, da si dal kao popust, je to neiskrenost - zadevo lahko obrneš tudi v bolj iskreno zgodbo. Na primer: ceno brez vezave daš tržno, torej 580EUR - 630EUR oz. za kolikor so pač zmožni dobiti pri dobavitelju, nato pa pri obročnem odplačevanju dodaš obresti (kar je smiselno, ker pri kreditih so načeloma obresti) oz. pri 12 mesečnem daš ceneje, recimo 500 in pri 24m 600EUR...

Kakorkoli že, zadevo bi lahko speljali veliko bolj iskreno in s tem pridobili več zaupanja pri strankah. Ne pa da pravzaprav "lažejo". Nekdo, ki ima takšno komunikacijo, mu že na prvi pogled ne boš zaupal. Slabo skratka.

Poleg tega, če bi telefone prodajali po tržni ceni, bi tudi tako najverjetneje dodatno prodali še kakšen telefon.


V resnici ni res, ker nihče ne bi hotel plačati obresti. Vsi bi se zgražali, da jih odirajo. Tako pa se fajn počutijo, ker je to kot brezobrestno financiranje, kredit ali karkoli. Obročno odplačevanje brez obresti. To pa mora biti ziher ugodno in fajn in potem navali narode.

blackbfm ::

Ali se tukaj mogoče še v ozadju skriva kakšen dogovor z drugimi ponudniki ala mimovrste, ipd.? Če bi mobilni operaterji prodajali po tržni ceni, bi najverjetneje ostalim prodajalcem precej upadel promet...?


in? kakšne koristi bi imel operater od tega?

Jin ::

blackbfm je izjavil:


in? kakšne koristi bi imel operater od tega?


Monopol pri prodaji telefonov mogoče?:) Kar ne bi bila ravno legalna zadeva. Nimam pojma. Samo razmišljam na glas.

Sicer mi je pa tako ali tako čudno, zakaj je pri nas vse tako dražje kot pa pri sosedih.

Mimovrste, naša med največjimi spletna trgovina, S7 Edge 739€, Nemška Computeruniverse; 661€...

lambda ::

Lahko imaš razne izimobil mesec s/simobil simpl/sparmobil/... pakete, kjer stvari stanejo od nekih 6-9 eur mesečno za veliko uporabe. Nikoli ne varčujem z uporabo in plačam 9 €/mesec. To je 216 € za 24 mesecev. Popolnoma nerazumljivo je zakaj je še vedno toliko ljudi s povprečnimi potrebami na naročninah po 15, 20 ali več €.

noraguta ::

Jin je izjavil:

Mene moti predvsem njihovo neiskreno tržno komuniciranje. Če je jasno, da je cena 839EUR nerealna in jo uporabljaš samo zato, da lahko nabiješ ceno obročnega odplačevanja oz. tam prikažeš, da si dal kao popust, je to neiskrenost - zadevo lahko obrneš tudi v bolj iskreno zgodbo. Na primer: ceno brez vezave daš tržno, torej 580EUR - 630EUR oz. za kolikor so pač zmožni dobiti pri dobavitelju, nato pa pri obročnem odplačevanju dodaš obresti (kar je smiselno, ker pri kreditih so načeloma obresti) oz. pri 12 mesečnem daš ceneje, recimo 500 in pri 24m 600EUR...

Kakorkoli že, zadevo bi lahko speljali veliko bolj iskreno in s tem pridobili več zaupanja pri strankah. Ne pa da pravzaprav "lažejo". Nekdo, ki ima takšno komunikacijo, mu že na prvi pogled ne boš zaupal. Slabo skratka.

Poleg tega, če bi telefone prodajali po tržni ceni, bi tudi tako najverjetneje dodatno prodali še kakšen telefon.

Glej imaš deset prstov na eni roki.zadost da na oko preračunaš kolk te pride. Či imaš pa fetiš in nimaš soldov ti pa "pomagajo" do tvojih sanj.monopol te pa ne sil da vzem telefon pri njih.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

bluefish ::

Jin je izjavil:

Mimovrste, naša med največjimi spletna trgovina
Pri nas med največjimi, a še vedno prdec v primerjavi z nemškimi.

mihec87 ::

lambda je izjavil:

Lahko imaš razne izimobil mesec s/simobil simpl/sparmobil/... pakete, kjer stvari stanejo od nekih 6-9 eur mesečno za veliko uporabe. Nikoli ne varčujem z uporabo in plačam 9 EUR/mesec. To je 216 EUR za 24 mesecev. Popolnoma nerazumljivo je zakaj je še vedno toliko ljudi s povprečnimi potrebami na naročninah po 15, 20 ali več EUR.


Zato ker je tako dobil telefon ceneje/obroke(saj ko sešteješ koliko znese v 24mesecih nisi nič dobil ceneje...).

Jin je izjavil:

blackbfm je izjavil:


in? kakšne koristi bi imel operater od tega?


Monopol pri prodaji telefonov mogoče?:) Kar ne bi bila ravno legalna zadeva. Nimam pojma. Samo razmišljam na glas.

Sicer mi je pa tako ali tako čudno, zakaj je pri nas vse tako dražje kot pa pri sosedih.

Mimovrste, naša med največjimi spletna trgovina, S7 Edge 739EUR, Nemška Computeruniverse; 661EUR...


Koliko lastnikov s7 edge pri nas bi dala zanj 661eur na mizo takoj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

bambam20 ::

Jin je izjavil:



Cena, ki jo ponujajo ob vezavi je tista cena, ki je dejansko podobna tej, ki je v prosti prodaji...

Ob vezavi telefon torej ne dobiš nič ceneje, temveč pač dobiš možnost obročnega odplačevanja:)



Ni res. Za primer bomo vzel Samsung J5, ki ga imaš pri operaterju za 4 EUR na mesec z 24 mesečno vezavo, kar znese 96EUR.

V prosti prodaji tak telefon 200EUR.

ali pa J7 , ki je v prosti prodaji čez 300EUR, te pride pri operaterju na 24 mesečno vezavo 192EUR.

Večina Telefonov je na vezavo cenejša.

S tem, da povprečen uporabnik ne potrebuje S7, ker je J5 povsem dober.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Jin ::

bambam20 je izjavil:

Jin je izjavil:



Cena, ki jo ponujajo ob vezavi je tista cena, ki je dejansko podobna tej, ki je v prosti prodaji...

Ob vezavi telefon torej ne dobiš nič ceneje, temveč pač dobiš možnost obročnega odplačevanja:)



Ni res. Za primer bomo vzel Samsung J5, ki ga imaš pri operaterju za 4 EUR na mesec z 24 mesečno vezavo, kar znese 96EUR.

V prosti prodaji tak telefon 200EUR.

ali pa J7 , ki je v prosti prodaji čez 300EUR, te pride pri operaterju na 24 mesečno vezavo 192EUR.

Večina Telefonov je na vezavo cenejša.

S tem, da povprečen uporabnik ne potrebuje S7, ker je J5 povsem dober.


Huh to pa je ceneje. Zanimivo, očitno se splača cenejše telefone vzeti, dobiš več popusta. Priznam, da sem gledal samo s7 cene. Pri s7 pač ni neke razlike.

lambda ::

Ja, ampak koliko je pa mesečne naročnine za nek spodoben paket?

tikitoki ::

Ce nisi sposoben dati 600 EUR za telefon v kesu, pol je bolje, da denar porabis za kaj bolj nujnega.

Utk ::

Telefon za 600 evrov imajo večinoma reveži, ki nočejo bit reveži, in 600 evrov izkašljajo, z gotovino ali na obroke, nimajo pa denarja za res drage stvari, kot je stanovanje, avto, otroci, baba, itd...
No, seveda imajo take telefone tudi taki, ki jim to ne predstavlja noben strošek, samo v večini ravno niso.

tomy5 ::

Res hecen mi je folk ki študira na xy faksih, pol pa mu ni jasno da ga operaterji lupijo z drago mesečno naročnino, on pa vidi samo tistih 24×9 € npr.
A je res IQ dandanes že tolk nizek da noben več ne zna osnov matematike.

Utk ::

Ja, in taki imajo tudi "samo" 15 ali pa "samo" 20 evrov naročnine, če pride 50 evrov položnice za elektriko je pa ogenj v strehi...

KTr1sk ::

Kje so časi, ko si res dobi poceni telefon pri operaterjih, mislim da je bil moj zadnji telefon Nokia Lumia 625 pri Tušmobilu 39€ (enkratno plačilo) in paket za mlade,"mingl?" paket (čeprav sem bil že 30), sam davčno si povedal od drugega :P,
p.s. ena reklama za izimobil :P
Huawei Y6II Compact 149,99, bigbang 179€
http://www.izimobil.si/na-izi-v-bigbang
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Vanquish ::

cist odvisno kateri telefoni.

iPhone 7+ 128gb pride na geizhals najceneje cca. 1000€
pri Si.mobilu pa 24x33 kar znasa 792€ pri paketih svobodni M

ne gre postaviti trditve na podlagi enega telefona.

bluefish ::

Pri 25 € mesečne naročnine. Najdejo se namreč genialci, ki vidijo le "nizko" ceno telefona, plačujejo pa za storitve, ki jih niti ne izkoristijo.

tomy5 ::

Vanquish je izjavil:

cist odvisno kateri telefoni.

iPhone 7+ 128gb pride na geizhals najceneje cca. 1000€
pri Si.mobilu pa 24x33 kar znasa 792€ pri paketih svobodni M

ne gre postaviti trditve na podlagi enega telefona.


kolk je paket mesečno ?

Vanquish ::

25€

je pa seveda odvisno od potrebe. Sam imam tak paket ne glede na telefon zaradi tujine, ker sem 80% casa v tujini.

tomy5 ::

Potem glede na dejanske stroške operaterja od teh 25 gre vsaj še 15 € za telefon, samo da je skrito v naročnini.

Glugy ::

Operaterji nam že leta želijo dopovedat da naj začnemo kupovat na spletu ker je cenejše in ker imajo oni sami že tok dobička da se drek dela z njega. Pač hočjo odgnat kupce že leta in leta pa jim ne rata. Reveži.

Vanquish ::

tomy5 - v mojem primeru prisparam glede najcenejso ponudbo v prosti prodaji kakih 9€/mesec, kar pomeni, da me narocnina pride 16€

in kot sem rekel mi je kalkulacija najugodnejsa

dexterboy ::

Preden začnemo jamrati o visokih cenah, bi povprašal, ZAKAJ je sploh poreben S7? Je to EDINI telefon? Mar drugi aparati NE ZNAJO tega, kar zna S7?
To me spominja na avte; fak, stari, un golf iz 2011 je še vedno dražji kot ostali. Kje bom dubu dnar?
Seveda, ostali avti pa šrot od pleha ... in podobne "kerefeke"...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

[D]emon ::

Jin> Zakaj imajo naši ponudniki mobilnih storitev tako visoke cene telefonov?

Ker jih imajo lahko. Zivimo v svetu prostega trga, in ce ti ne ustreza pri providerju, lahko komot iz tujine kupis v prosti prodaji.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

scipascapa ::

Obstajajo principali za regijo, ki določijo to ceno. Tukaj nimajo trgovci & operaterji nobene besede, prav tako ne dobavitelji.

Amazon: sto milionski trg
Slo: 2 milionski trg.

In da, dati plačo za telefon je velik LOL.

Heavy ::

bambam20 je izjavil:


Ni res. Za primer bomo vzel Samsung J5, ki ga imaš pri operaterju za 4 EUR na mesec z 24 mesečno vezavo, kar znese 96EUR.

V prosti prodaji tak telefon 200EUR.

ali pa J7 , ki je v prosti prodaji čez 300EUR, te pride pri operaterju na 24 mesečno vezavo 192EUR.

Večina Telefonov je na vezavo cenejša.



Kot so drugi napisali o skritih stroških vezave.

Recimo imaš pri telekomu 'neomejene' pakete za 20€ na mesec. Pa štej koliko povprečni uporabnik govori ali piše na mesec. Jaz kljub veliko govorjenja nisem nikoli porabil 2000 enot na đbest paketih. Zdaj na izimobilu imam 1500 enot, pa ob veliko smsih in govorjenju pridem na nekje 1400 enot na koncu meseca (ajde, vmes kličem na skype na wifiju doma). Pa plačam ušive 7€. In to je 13€ razlike na mesec - 312€ na 2 leti. Potem kje se preplača... :)
#TeamFelix

Machete ::

mihec87 je izjavil:


Pač ne kupiš telefona za 500eur+..Hec je da ima folk aneks na aneks in ko se mu en izteče dirja po nov telefon sam da ima najnovejšega..


Ko se je ta praksa operaterjev še nekako razvijala, torej od oka 10+ let nazaj, sem imel kolega, ki je bil 'aneksiran' za 8 let, ker je stalno hodil po nove telefone ali nekaj takega..
Ne vem, če je to danes sploh možno.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

issak ::

FTad je izjavil:

noraguta je izjavil:

Ker ti krediterajo telefon simpl. Kup ga v prosti prodaji je cenej na koncu.


ja problem je, ker folk nima vedno toliko, da bi naenx 500€+ dal, zato pristanejo na obrocno odplacevanje.


Jaz sem za svojo nazadnje kupil Lumio 640 iz Nemčije za nekih 140€, enega pred tem pa iz Lumio 720 amazon Italije za nekih 200 al 300. Oba sta bla sicer v tem času isto ali pa malenkost manj pri simobilu/telekomu. Ker pa ni bila nič vezana, sem ji vsako leto menjal operaterja na cenejšega, zdaj je pa v paketu pri T2 in plačujem 3€ extra za ne vem koliko sto minut,smsov...

Če ti ni nujno da imaš najnovejšega Samsunga oziroma Appla, se da bistveno ceneje skozi prit, še posebaj če malo pobrskaš po bolj obskurnih operaterjih.

bambam20 je izjavil:

Jin je izjavil:



Cena, ki jo ponujajo ob vezavi je tista cena, ki je dejansko podobna tej, ki je v prosti prodaji...

Ob vezavi telefon torej ne dobiš nič ceneje, temveč pač dobiš možnost obročnega odplačevanja:)



Ni res. Za primer bomo vzel Samsung J5, ki ga imaš pri operaterju za 4 EUR na mesec z 24 mesečno vezavo, kar znese 96EUR.

V prosti prodaji tak telefon 200EUR.

ali pa J7 , ki je v prosti prodaji čez 300EUR, te pride pri operaterju na 24 mesečno vezavo 192EUR.

Večina Telefonov je na vezavo cenejša.

S tem, da povprečen uporabnik ne potrebuje S7, ker je J5 povsem dober.


J7 je v nemčiji 250€, pa kakšnih 10€ poštnine. Se pravi za prišparanih 60€ se zavežeš za 2 leti k istemu operaterju, če pride vmes kakšen bolj ugoden operater kje drugje, boš moral plačati 100€ stroškov za predčasni odhod in te bedarije. Ne hvala. 60€ si pokriješ v par mesecih naročnine če najdeš cenejšega operaterja vmes.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

Gregor5816 ::

Da še jaz zapišem svoje ugotovitve, predvsem glede Nexus 5, ko sem ga pred 3 leti kupoval. V času nakupa sem imel enega Đabest paket za 20€ na mesec in takrat nisem hotel vzet telefona na obroke. Cena na telekomu je bila 360€ z vezavo za 24 mesecev, iz Nemčije sem ga dobil za 350€ + 15€ poštnine. 5€ dražje, pa brez aneksa. V tem obdobju dveh let sem dvakrat zamenjal paket na cenejšega (prvič na 13€, drugič pa na 6€, brez stroškov menjave paketa in stroškom 5€ za prenos številke). V primeru vezave za 2 leti bi mi bila ta opcija onemogočena, sedaj pa sem na ta račun prihranil več kot 100€.

Nazaj k telefonom. Pol leta kasneje je telefon kupovala sestra, pa je kupila N5 pri telekomu za 250€ z vezavo za 2 leti. Cena iz Nemčije je bila takrat okoli 300€. Tudi pri ostalih telefonih sem takrat opazil, da so iz začetka pri operaterjih cene z vezavo precej visoke, višje kot v trgovinah brez vezave. Sčasoma, do recimo enega leta po začetku prodaje telefona, pa cene pri operaterjih padajo in pridejo pod nivo cen, kot ga imajo trgovine. To sem opazil pri večih telefonih, ne le pri Nexus 5.

Jin ::

issak je izjavil:


J7 je v nemčiji 250€, pa kakšnih 10€ poštnine. Se pravi za prišparanih 60€ se zavežeš za 2 leti k istemu operaterju, če pride vmes kakšen bolj ugoden operater kje drugje, boš moral plačati 100€ stroškov za predčasni odhod in te bedarije. Ne hvala. 60€ si pokriješ v par mesecih naročnine če najdeš cenejšega operaterja vmes.


Samo toliko, da se popravim: J7 stane pri simobilu 24 x 8 in ne 24 x 4, kot je nekdo prej napisal. 24 x 4 stane pri paketu, ki ni osnovni in je 5€ dražji, torej 25€ in ne 20€.
24 x 4 = 96€, kar pomeni več kot 50% popusta. Če bi S7 Edge bil vsaj 50% ceneje od tržne cene, pomeni da bi stal: 580/24x0.5= 12€ na mesec. Pri simobilu in telekomu je 27€ na mesec. Zanimivo, da imata oba operaterja identično ceno. Zanimivo tudi, da vsi telefoni nimajo enakega popusta. Očitno si 150€ izgube lahko privoščijo, kaj več pa ne. Očitno je tudi, da računajo na to, da bodo ljudje kupili flagshipe ne glede na ceno.

Sicer pa, če pravilno pomnim, so telefoni včasih bili precej cenjši pri operaterjih. Dragi so bili v predplačniških paketih. Z naročnino so bili pa precej cenejši. Seveda se ne spomnim cen naročnin in ponudbe, tako da težko argumentiram spremembo v dejanski ponudbi price/performance.

Sam nikoli nisem naročal telefonov iz tujine izključno zato, ker na to nisem niti pomislil. Vedno sem pač vzel telefon pri operaterju, pod pogoji, ki jih je takrat zahteval. Sem bil pa zelo presenečen, dobri dve leti nazaj, ko sem pri telekomu moral prinesti potrdilo o zaposlitvi, ob sklenitvi aneksa in nakupu Note 3. Takrat sem videl, da se je nekaj precej spremenilo:) Telefon sem odplačeval 2 leti 24x24. To se mi je zdelo precej drago, ampak okey, Note serija je najdražja. Sedaj vidim, da je to že normalna cena in da so določeni telefoni, ki so še 2 leti nazaj bili cenejši, sedaj še dražji. Kot je na primer S7 Edge 24 x 27€. Koliko bi potem Note 7 stal? 24 x 30€ ?? Smešno kam so šle cene telefonov. Mislim, da bom kar OnePlus 3 naročil iz amazona in je to - to.

blackbfm ::

dexterboy je izjavil:

Preden začnemo jamrati o visokih cenah, bi povprašal, ZAKAJ je sploh poreben S7? Je to EDINI telefon? Mar drugi aparati NE ZNAJO tega, kar zna S7?
To me spominja na avte; fak, stari, un golf iz 2011 je še vedno dražji kot ostali. Kje bom dubu dnar?
Seveda, ostali avti pa šrot od pleha ... in podobne "kerefeke"...


tel kupujes za nekaj let vnaprej, ne za nazaj.. men gre pa na zivce ko si folk kupuje neka jajca potem pa poslusam jamranje naslednje 3 leta kako tel steka, kako se hitro prazni, zakaj fotke niso dobre,zakaj zmanjkuje prostora itd nakar mi ga dajo v roke in recejo ti obvladas racunalnike, zrihti da bo hitrej delu;((

49106 ::

tel kupujes za nekaj let vnaprej, ne za nazaj.. men gre pa na zivce ko si folk kupuje neka jajca potem pa poslusam jamranje naslednje 3 leta kako tel steka,


Kako pa to zgleda? Kateri proizvajalec sploh garantira, da bo telefon deloval 3 leta?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

A120 ::

Sam sem ravno par tednov nazaj kupil novega iPhona se 64gb v prosti prodaji za 450e. imam bob paket za 11e tako da me v 2 letih to skupaj stane 714e s tem, da lahko poljubno menjam paket ce se najde kaksen cenejsi. Na simobilu bi z vezavo stalo 24*15 za telefon in 24*24.99 za paket kar je skupaj 960e. Ampak nevem kako nekateri se vdno mislijo da je boljse dati vsaki mese manj kot pa v enem šusu več ampak skupno še vedno manj. V bistvu se ne spomnim kdaj sem nazadnje telefon kupil z vezavo pa čeprav jih menjujem da 3-4 leta ali še redkeje.

A120 ::

tel kupujes za nekaj let vnaprej, ne za nazaj.. men gre pa na zivce ko si folk kupuje neka jajca potem pa poslusam jamranje naslednje 3 leta kako tel steka, kako se hitro prazni, zakaj fotke niso dobre,zakaj zmanjkuje prostora itd nakar mi ga dajo v roke in recejo ti obvladas racunalnike, zrihti da bo hitrej delu[;(( naj bi izjavil:



to je idiotsko razmisljanje. telefoni so že tako napredovali da praktično ni več velikih azlik med telefonom za 600 ali 300-400e. odvisno kaj ti je prioriteta. že za 200 (pa nerabi biti kitajc, cerimo moto g4) delajo zelo tekoče in brez zatikanj. baterija in podobno pa je "potrošen material" in tako drži pri vseh enako časa.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 podražitev vir alter

Oddelek: Mobilne tehnologije
415723 (3512) louser
»

Telekom in A1 dražita pakete (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
19568531 (55977) Cruz
»

Motorola je Lenovova

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
309057 (5899) PrimozR
»

Tusmobil-kateri telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
293934 (3253) Redneck
»

SiMobil Paket 9 - Zavajanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6414197 (11665) St235

Več podobnih tem