» »

V Tarči so našli rešitev za naše zdravstvo

V Tarči so našli rešitev za naše zdravstvo

1
2
3

noraguta ::

Očitno je švica bolj pocen za milana.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Gregor P ::

Mavrik je izjavil:

povej koliko stane zavarovanje glede na prihodek in kako imajo rešeno :)
Potemtakem pridemo v bistvu do tega, da imamo mi v naši državi temeljne težave praktično na vseh področjih in so v bistvu debate, kako rešiti simptomatske težave v zdravstvu dokaj neplodne, ker je treba prej rešiti še X drugih stvari ... denarja (za porazdeliti) pa je le toliko ...:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

videc ::

Očitno. In potem pridemo do znanega pregovora: "Psi lajajo, karavana gre dalje."

Red_Mamba ::

jaz ze nekaj let familijo zalagam z zdravili iz UK.
skatla aspirina 10 centov
skatla lekadola 15 centov :D
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

poweroff ::

Mavrik je izjavil:

In kaj točno ta "narediti" pomeni? A se moramo zbrati pa prebutati nesposobne zdravnike do nezavesti ali kako to si ti predstavljaš?

Sploh ne.

Recimo zbere se skupina posameznikov, ki preko ZDIJZ začne sistematično pridobivat javne podatke. Naredi aplikacijo in pripravi analize. Poveže se s strokovnjaki iz tega področja in jim pokaže analize. Predlagajo konkretne rešitve. Magari napišejo točne predloge spremembe zakonodaje. Predlagajo kateri podatki bi morali še postati javni. Itd.

Ampak saj vemo kaj bo. Če že, se bodo zadeve zopet lotili eni in isti. Od vseh onih, ki jamrajo, pa niti poštene donacije za to, da bi nekdo lahko par mesecev delal na projektu, ni za pričakovati.
sudo poweroff

videc ::

Kdo bo pa potem potrdil te zakone? A misliš, da lobisti ne bodo šli direktno do poslancev in zlobirali propad zakonov?
Saj, konec koncev smo v Sloveniji.

Mavrik ::

Gregor P je izjavil:

Mavrik je izjavil:

povej koliko stane zavarovanje glede na prihodek in kako imajo rešeno :)
Potemtakem pridemo v bistvu do tega, da imamo mi v naši državi temeljne težave praktično na vseh področjih in so v bistvu debate, kako rešiti simptomatske težave v zdravstvu dokaj neplodne, ker je treba prej rešiti še X drugih stvari ... denarja (za porazdeliti) pa je le toliko ...:8)


Ne, ne, sploh ne - samo je pomembno da pogledaš kaj je vzrok in kaj rešuješ. Če loviš stotisočake (drobiž v našem zdravstvu) stran vrženih zdravil in potem siliš zdravnike/zavarovalnice da predpisujejo manj, bo to pač samo poslabšalo zdravstvo. Če pa greš gledat kam grejo taveliki maljoni pa rešuješ tisto ti bo potem ostalo več denarja za plačevanje dobrih zdravnikov preden ti pobegnejo v tujino.

Podobno s kvaliteto - v bistvu trdim prav nasprotno, da bi že nekaj relativno "preprostih" metrik letno bilo zelo dober začetek za podrobnejše preiskavo in odpravljanje najpogostejših napak v zdravstvu. Če boš pogledal moje polinkane članke so ene stvari prav grozljivo neumne - zdravniki ki močno odstopajo po številu umrlih, bolnišnice v katerih se zgodi x2 ali x3 napak pri določenih pregledih itd. Ti podatki se zdaj skrivajo, namesto da bi se šlo preverjat zakaj prihaja do napak in kaj se da popraviti. Kako lahko pričakuješ kvaliteto če pa zdravniški sistem sam skriva in niti približno noče preverjati a delajo dobro in kako bi delali boljše?

poweroff je izjavil:

Mavrik je izjavil:

In kaj točno ta "narediti" pomeni? A se moramo zbrati pa prebutati nesposobne zdravnike do nezavesti ali kako to si ti predstavljaš?

Sploh ne.

Recimo zbere se skupina posameznikov, ki preko ZDIJZ začne sistematično pridobivat javne podatke. Naredi aplikacijo in pripravi analize. Poveže se s strokovnjaki iz tega področja in jim pokaže analize. Predlagajo konkretne rešitve. Magari napišejo točne predloge spremembe zakonodaje. Predlagajo kateri podatki bi morali še postati javni. Itd.

Ampak saj vemo kaj bo. Če že, se bodo zadeve zopet lotili eni in isti. Od vseh onih, ki jamrajo, pa niti poštene donacije za to, da bi nekdo lahko par mesecev delal na projektu, ni za pričakovati.


In koliko efekta so imele te stvari od Pod Črto? Ker nazadnje kar sem gledal je problem 100% politični - bolnišnic s trenutno zakonodajo se ne da prisiliti da bi se začele skrbeti za kvaliteto in raje skrivajo podatke.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

VaeVictis ::

IMHO bi se morala prvo ena zadeva urediti v celotnem sistemu.

Če hočeš biti privatnik si privatnik, če hočeš biti v javnem sistemu si v javnem sistemu (pa to velja tudi za šolstvo in ostale zadeve).

Ne pa, da imamo kot sedaj, zdravnika, ki najprej dela 8 ur v javnem zdravstvu potem pa še 8 ur v privatnem zdravstvu v isti ordinaciji...

Če si privatnik, si samo privatnik in imej svojo ordinacijo, svoje naprave itd.

Druga zadeva pa takoj pogledati koliko enako zdravilo stane po Evropi in ga po približno enaki ceni nabaviti tudi v Sloveniji (sramota je, da eno zdravilo v Sloveniji stane več kot 30%, celo do 750% več kot pa po tujini).

Tretja zadeva, skupaj z drugo zadeve, zdravila in pripomočke kupovati direktno od proizvajalca, brez kakršnegakoli posrednika.

Četrta zadeva, nabavlja posebna skupina na MF za celoten zdravstveni sistem, zdravniki povejo kaj rabijo, se pogleda, kje je to najceneje in kupi 100% neodvisna skupina od zdravnikov, zavarovalnic...

Ne rabimo nove agencije, ki bo spet služila samo sebi.

Peta zadeva, finančna in kazenska odgovornost v celotni javni upravi, če slabo opravljaš svoje delo, takoj kazen.

Primer: Če slabo pripraviš razpis, 20% kazni vrednosti celotnega razpisa...

Če pa ima politik, zdravnik itd. dokaze o korupciji naj to takoj naznani policiji in tožilstvu, če tega ne naredi je enko kriv in mora biti kaznovan.

Dovolj imam tega govorjenja koliko je korupcije v tej državi, ko se jih pa vpraša, pa izjave: "Ne vem nič o tem, do mene ni nihče prišel, sem samo slišal o tem, ..."

Utk ::

Še nekdo je našel rešitev za slovensko zdravstvo: http://www.zurnal24.si/nezo-odpeljali-v...

Greš v Italijo na urgenco, ali pa v Avstrijo, Nemčijo, pa se naj oni jebejo s tabo, slovenska zavarovalnica pa naj plača.

videc ::

Če sem prav razumel iz članka, so deklico začeli zdraviti.
V Sloveniji so zdravljenje opustili, ker so predvideli, da bo umrla. Če se ne motim.
A ni to kaznivo? Opustitev zdravljenja?

Kaj delajo kriminalisti v vseh teh primerih?

Aston_11 ::

Celotno situacijo razumem tako, da zdravniki bi nadaljevali zdravljenje, a jim starši niso pustili, ker da jim ne zaupajo.

darkolord ::

videc, ne, nisi prav razumel.

Odklopili so jo od aparatov, ker so predvidevali, da ji ni pomoči in da bo umrla. Ampak ni.

Starši so potem pop.....li in niso pustili več nobenega nadaljnjega zdravljenja in preiskav.

scipascapa ::

Red_Mamba je izjavil:

jaz ze nekaj let familijo zalagam z zdravili iz UK.
skatla aspirina 10 centov
skatla lekadola 15 centov :D


kje kupuješ, pa da je 100% legit in 100% zdravstveno ok?

mat xxl ::

Daj linke !!!!!!!!!!!! Zdaj še posebej, ko je funt na tleh !!!

Aston_11 ::

darkolord je izjavil:

in niso pustili več nobenega nadaljnjega zdravljenja in preiskav.
In sedaj talijani pravijo, da je nastala škoda, ker ni dobivala zdravil (članek).

tikitoki ::

PandaFlow2 je izjavil:

BivšiUser2 je izjavil:

9. Ljudje, ki imajo pare prek preveč krijejo 100% zdravljenja.


Nekdo, ki ima 5000 ЕUR bruto place, placa (prispevki delavca in delodajalca) 650 EUR mesecno za zdravstveno zavarovanje in dobi identicno storitev kot nekdo, ki to placuje kot samoplacnik - 22,70 EUR.
Podobno kot gres v trgovino, in bi zaradi visje place placal za struco kruha 28 EUR namesto 1 EUR. Posteno, kajne?

Eden izmed problemov slovenskega zdravstva je ta, da ni privat konkurence. Dokler imamo eno zdravstveno zavarovalnico (ZZZS), ki ji premije, usluge, itd. doloca politika in druge izbire ni, bo kvaliteta zdravstva pac taksna kot je. Ko pa se bo dovolilo, da bos namesto 650 EUR na mesec v ZZZS placal 300 EUR v privat zdravstveno zavarovanje, ki ti omogoca zdravljenje brez cakalnih vrst, ipd., bo pa tudi splosna kvaliteta zdravstva - tudi javnega - boljsa.


Probaj v tujini za to ceno dobiti podobne storitve, npr v ZDA. Probaj in porocaj.

Utk ::

V Sloveniji so jo in bi zdravili paliativno. To ni nobeno zdravljenje. Ce ne drugega, ni treba niti tega, jasno.

tikitoki ::

Invictus je izjavil:

PandaFlow2 je izjavil:


Nekdo, ki ima 5000 ЕUR bruto place, placa (prispevki delavca in delodajalca) 650 EUR mesecno za zdravstveno zavarovanje in dobi identicno storitev kot nekdo, ki to placuje kot samoplacnik - 22,70 EUR.
Podobno kot gres v trgovino, in bi zaradi visje place placal za struco kruha 28 EUR namesto 1 EUR. Posteno, kajne?

BTW. za 650 EUR dobiš v Švici world wide zavarovanje, vključno z nezgodnim za vse vrste športov...


Kaj pa krije? K beres droben tistk ugotovis, da ce karkoli resnega, da si fucked.

darkolord ::

Utk je izjavil:

V Sloveniji so jo in bi zdravili paliativno.
Ni res, dohtarji trdijo da bi nadaljevali preiskave, da bi ugotovili, kaj se dogaja, in poskušali zadevo zdraviti (če se da), vendar starši niti tega niso pustili.

Mare2 ::

Najprej so se izkazali kot šarlatani. Logično, da ne boš dovolil nadaljevanja.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

noraguta ::

tikitoki je izjavil:

Invictus je izjavil:

PandaFlow2 je izjavil:


Nekdo, ki ima 5000 ЕUR bruto place, placa (prispevki delavca in delodajalca) 650 EUR mesecno za zdravstveno zavarovanje in dobi identicno storitev kot nekdo, ki to placuje kot samoplacnik - 22,70 EUR.
Podobno kot gres v trgovino, in bi zaradi visje place placal za struco kruha 28 EUR namesto 1 EUR. Posteno, kajne?

BTW. za 650 EUR dobiš v Švici world wide zavarovanje, vključno z nezgodnim za vse vrste športov...


Kaj pa krije? K beres droben tistk ugotovis, da ce karkoli resnega, da si fucked.

Ravno obratno, lekadole in jemanje ježevih bodic iz noge plačaš sam. Kar je pa nad 150 chf pa krije zavarovalnica tudna dolgi rok.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

tikitoki ::

Smrekar1 je izjavil:


Konkretno pri zdravilih je problem v tem, da je zdravilo zelo enostavno predpisati in se nihče ne ukvarja s tem koliko zdravila pacient res rabi in praviloma raje predpišejo več, presežek gre v smeti. Pri izdajanju zdravil bi lahko dejansko precej prihranili. Švicarji in ameri (in najbrž še kdo) to delajo tako, da lekarne same izdajo točno določeno število tablet v posebno posodico.


Kr neki. Oni bodo v vsakem primeru pacientu izrocitli stevilo talb,et ki jih je predpisal zdravnik. Konec koncev obstajajo pakiranja z razlicnimi odemrki, stevilom tablet,...
Je pa zdravilo pakirano v velikih kolicinah rahlo cenejse, kot posamicno pakirane kapsule. Zato v Afriki stejejo tablete, k sparajo ze pr centih.

mojca je izjavil:

Kaj pa lahko narediš s presežkom zdravil? Meni se je že večkrat zgodilo, da so mi npr. predpisali tablete (ali kapljice ali karkoli pač že), ki niso imele absolutno nobenega učinka (napačna diagnoza), so pa imele kup stranskih in sem jih prenehala jemati. Bi pa verjetno komu drugemu prišle prav.


Lahko jih ponudis na bolhi in upas, da te ne obisce inspektor:)

noraguta je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Invictus je izjavil:

PandaFlow2 je izjavil:


Nekdo, ki ima 5000 ЕUR bruto place, placa (prispevki delavca in delodajalca) 650 EUR mesecno za zdravstveno zavarovanje in dobi identicno storitev kot nekdo, ki to placuje kot samoplacnik - 22,70 EUR.
Podobno kot gres v trgovino, in bi zaradi visje place placal za struco kruha 28 EUR namesto 1 EUR. Posteno, kajne?

BTW. za 650 EUR dobiš v Švici world wide zavarovanje, vključno z nezgodnim za vse vrste športov...


Kaj pa krije? K beres droben tistk ugotovis, da ce karkoli resnega, da si fucked.

Ravno obratno, lekadole in jemanje ježevih bodic iz noge plačaš sam. Kar je pa nad 150 chf pa krije zavarovalnica tudna dolgi rok.


Link do strani kjer je cena in zraven se seznam storitev in pogoji pod katerimi si do njih upravicen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

tikitoki ::

jype je izjavil:

Vrneš v lekarno.


Kjer jih posljejo na unicenje, ker ze izdanih zdravil zaradi varnostnih razlogov po vrnitvi ne smejo ponovno izdati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

bluefish ::

Povprašaj ambulanto za ljudi brez zdravstvenega zavarovanja.

Utk ::

darkolord je izjavil:

Utk je izjavil:

V Sloveniji so jo in bi zdravili paliativno.
Ni res, dohtarji trdijo da bi nadaljevali preiskave, da bi ugotovili, kaj se dogaja, in poskušali zadevo zdraviti (če se da), vendar starši niti tega niso pustili.

Naivnez. Pucali bi drek iz ventilatorja, da ne bi sli v zapor, ne pa "zdravili".

konspirator ::

scipascapa je izjavil:

Jap to vemo, da je ministrica oz. minister premehak. Kako nam lobiji kradejo naš, davkoplačevalski denar, zanimivo, da mi kor narod, ne storimo ničesar?

Ministrica Milojka je kader stare šole (dolgoletni sekretar na MF), je mehka kot nosorog.
Prej bi rekel da je nesposobna.

poweroff je izjavil:

Mavrik je izjavil:

In kaj točno ta "narediti" pomeni? A se moramo zbrati pa prebutati nesposobne zdravnike do nezavesti ali kako to si ti predstavljaš?

Sploh ne.

Recimo zbere se skupina posameznikov, ki preko ZDIJZ začne sistematično pridobivat javne podatke. Naredi aplikacijo in pripravi analize. Poveže se s strokovnjaki iz tega področja in jim pokaže analize. Predlagajo konkretne rešitve. Magari napišejo točne predloge spremembe zakonodaje. Predlagajo kateri podatki bi morali še postati javni. Itd.

Ampak saj vemo kaj bo. Če že, se bodo zadeve zopet lotili eni in isti. Od vseh onih, ki jamrajo, pa niti poštene donacije za to, da bi nekdo lahko par mesecev delal na projektu, ni za pričakovati.

Ampak za ta opravila so v državi dobro plačani zaposleni na raznih agencijah, direktoratih in ministrstvih, ki kot kaže ne delajo ničesar.Zakaj bi nekdo pro bono delal namesto njih in bi oni hkrati še naprej dobivali plačo ?

Zgodovina sprememb…

Red_Mamba ::

scipascapa je izjavil:

Red_Mamba je izjavil:

jaz ze nekaj let familijo zalagam z zdravili iz UK.
skatla aspirina 10 centov
skatla lekadola 15 centov :D


kje kupuješ, pa da je 100% legit in 100% zdravstveno ok?


v vsaki trgovini v UK prodajajo. Ne rabis niti v lekarno it. Omejitev je samo 2 skatli na nakup.
Decembra pridem na dopust v Slo ce kdo rabi, 1EUR skatla :D

p.s. Majo tudi mocnejse (podobno kot slovenski nalgezin s) za migrene, mocnejse bolecine in pa 5% gel kremo (revma, bolecine v sklepih, krizu ...).
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Zgodovina sprememb…

Malajlo ::

Razen za UZ nisem nikoli nič plačal (pa še to ker zaradi dela v tujini nisem uspel urediti termina v javni ustanovi).
Če bi mi zaračunali samo operacijo križnih vezi in rehabilitacijo (dvakrat!), bi eno leto delal samo za dohtarje. Da ne govorim o mulcu, ki so mu presajali umetno vzgojen hrustanec. Lupčki, cifra je bila za enega pasata. Pa se pejt.
Bule, kako nekateri raje plačujejo zasebno zobozdravstvo, ste si sami krivi. Moja zobarca je zlata, na stolu sem ob minuti natančno. Za denar, ki ga vplačujem v skupno blagajno. Če imate šalabajzerje v vasi, se pa zbunite in jih zamenjajte. Dokler bo pa med delovnim časom še koncesiral in privatal, ste si pa sami krivi.
Največji problem so provizije. ZZZS naj sama spelje nabavo materiala. To naj potem distribuira ostalim bolnicam. Dokler pa pisarniški material nabavljajo v DZS čez cesto, bo pa koštalo. Kuli na kuli - trojni bypass. Takle je.
Neolib sranje si pa v zdravstvu nekam vtaknite.

noraguta ::

Ja dobr smo ti plačal zdravljenje. Drugi, ki so ali imajo probleme pa naj ne jamrajo al kaj?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Mr.B ::

Verjetno boste morali v Sloveniji najprej ugotoviti, koliko doktorje vam dela poleg javno še kot privatno. Pri sosdeih severno imajo to zelo lepo urejeno, ampka v slovenji ste se / se pri vskame koraku odločate da je še več posrednikov in megle.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

49106 ::

Utk je izjavil:

Še nekdo je našel rešitev za slovensko zdravstvo: http://www.zurnal24.si/nezo-odpeljali-v...

Greš v Italijo na urgenco, ali pa v Avstrijo, Nemčijo, pa se naj oni jebejo s tabo, slovenska zavarovalnica pa naj plača.


Ja, če si lahko privoščiš.

Spletna stran poroča, da so jo z zasebno reševalno službo odpeljali v Padovo...

Spletna stran še poroča, da trenutne stroške zdravljenja nosijo starši sami, saj je zavod za zdravstveno zavarovanje zavrnil financiranje zdravljenja v tujini.

Utk ::

Sej zato pa moraš it takoj. Si bil pač tam "na izletu" in te je nekaj prijelo.

Malajlo ::

noraguta je izjavil:

Ja dobr smo ti plačal zdravljenje. Drugi, ki so ali imajo probleme pa naj ne jamrajo al kaj?

Itak. Pa še mojmu fotru nove ventile na srcu, babici bypassov ene par, tamalmu so jajc na optiko dali, davno v SFRJ so mi presajali kožo, teti nov kolk inštalirali, tašči stegnenico pošolali in jo po Soči gonili (tam sem bil tudi jaz dvakrat po en mesec), tri carske reze, tri slepiče v kafilerijo, ... Lej, se nabere. In vsi imamo bolj kvalitetno življenje. Na račun mojih taužentov, ki jih vplačujem v zdravstvo. Zase nisem porabil, kolikor sem plačal, za bližnje sem pa vesel, da niso crknili na pragu urgence. Najbrž bi me pogrebi več koštali. Je pa to tudi rešitev.

M.B. ::

Torej naše zdravstvo je trenutno tako: ja ni problema 6-12 mescov počakajte pa bote na vrsti, lahko si plačate samoplačniško, lahko pa greste v tujino in vam povrne zavarovalnica.

Zakaj če se gre v tujino povrne zavarovalnica ne pa če si v sloveniji samoplačniško? Kje je tu logika? Za zavarovalnico bi moral biti cilj skrajšat čakalne dobe, ker dlje časa ko čakaš bolj se lahko stanje poslabša plačevat je treba za bolniške pa vse. Na koncu je dražje in glede na to da denar je, saj lahko gre vsak v tujino in se normalno plača poseg v vrednosti slovenskega potem ni problem denarja. Ampak ljudi zgleda.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

LeQuack ::

Slovenski sistem zdravstva je v smislu: "Plačaj in bodi tiho oz. bodi vesel da še kaj dobiš. A zdaj bi pa rad še da ti povemo kaj delam oz denarjem al kaj, kakšna predrznost. Sicer pa trenutno itak nimam časa ker moram na 50 dnevni dopust, sem dober za dva meseca. Potem pa moram še stavkati."
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

nurmaln ::

@Redmamba

OMFG... hvala ti za tale hint. gledam online lekarne po uk...
UK: ibuprofen 400mg - 84 tablet 2,17 funta
SI: ibuprofen 400mg - 20 tablet 9,94 eura

slovenske lekarne me ne vidijo več
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

scipascapa ::

Koliko jih bo šlo sedet? 0.

a daste linke prosim za uk tablete no?

Zgodovina sprememb…

Mare2 ::

scipascapa je izjavil:

Koliko jih bo šlo sedet? 0.


Zakaj? Saj gre za različne izdelke različnih funkcij in kakovosti. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

connel ::

scipascapa je izjavil:

Koliko jih bo šlo sedet? 0.

a daste linke prosim za uk tablete no?


Recimo - http://www.pharmacyfirst.co.uk/6-x-aspi...

otago ::

Sem ravno iskal za ibuprofen:
Lekarne Ljubljana, Ibubel 400mg 20kom 9.82€
apodiscounter.de Ibuhexal 400mg, 50kom 4,40€ postnina nemcija 4eur
apodiscenter.de Nurofen 400mg 24kom 7.69€
pharmacy2u.co.uk/ Nurofen 200mg ibu/500mg paracetamol 24kom 6.90Ł postnina 10Ł

nejcek74 ::

Ker se spet primerjamo s Švico:
- v Švici se porabi približno 5x več denarja za zdravstvo na prebivalca kot v Sloveniji.
Ne primerjajte številk na pamet, ker ne deluje. Res je, da je mesečna premija zdravstvenega zavarovanja v Švici med 200 in 500 chf, vendar,
v to ni všteto:
- nezgodno zavarovanje (je ločeno in gre iz drugega naslova)
- nujni prevozi (lahko dozavaruješ, vendar boš prvih 500 - 700 chf na dogodek vedno plačal sam, folk se vozi v bolnico s taksijem)
- zobozdravstvo (lahko dozavaruješ, ampak se v bistvu ne splača)
s sistemom franšiz dosežejo da ljudje ne hodijo k zdravniku: najprej sam poplačaš zdravljenje v vrednosti letne franšize potem pa še pri vsakem posegu plačaš 10% do ponovnega poplačila. Če misliš bit resno bolan si moraš rezervirat par jurjev na leto.
Pozabite na drugo mnenje, izbiro zdravnika / bolnice in podobno, razen če ste vse to doplačali.

jernejl ::

- v Švici se porabi približno 5x več denarja za zdravstvo na prebivalca kot v Sloveniji.

Tudi plače so tam tolikokrat višje kot pri nas.

Res je, da je mesečna premija zdravstvenega zavarovanja v Švici med 200 in 500 chf,

Pri nas je prispevek pri povprečni plači okrog 200eur, ali pa 230eur z dopolnilnim zavarovanjem.

Mavrik ::

In s tem si zdaj hotel povedati kaj točno?
The truth is rarely pure and never simple.

jernejl ::

Da je vendar logično, da se tam, kjer so bistveno višje plače, mora plačevati bistveno več zaradi bistveno višjih stroškov dela.
Ne moreš izpostaviti samo stroškov in se delati, da je tam boljše, ker je pač dražje.

nejcek74 ::

Želel sem predvsem izpostavit dvoje:
- v Švici te stane zdravljenje stane izrazito več kot v Sloveniji, ni dovolj, da primerjaš podatek koliko je mesečna premija zavarovanja (kar je omenjal nekdo v gornjih postih), 200 evrov v Sloveniji ti prinese precej več kot 200- 500 v Švici. dodatni stroški tam so precej večji (sory, živim v Švici in imam vpogled v to, če se le da, hodim samoplačniško v Slovenijo)
- material stane isto v Sloveniji ali v Švici, sem googlal "masa plač v slovenskem zdravstvu", ki da podatek da je to nekje 25% (popravite me, če se motim)*. Iz tega sledi, da je švicarsko zdravstvo še vedno 3 do 4 dražje od slovenskega?
- po mojih izkušnjah je samo zdravljenje v Sloveniji precej na nivoju, veliko ostalega pa (katastrofalno) šepa (recimo obravnava pacientov)

*navedba je bila: v ZD strošek plač presega 25%

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejcek74 ()

jernejl ::

sory, živim v Švici in imam vpogled v to, če se le da, hodim samoplačniško v Slovenijo

Zakaj pa hodiš na samoplačniško zdravljenje v Slovenijo, če material tukaj stane enako kot v Švici, stroški dela pa ne predstavljajo večjega dela končne cene? Sklepam, da je potem storitev v Sloveniji le malenkost cenejša kot v Švici?

Če koristiš samoplačniške storitve, potem ne občutiš težav slovenskega javnega zdravstva. Samoplačniško prideš pri nas takoj na vrsto, sicer pa čakaš mesece. To dvoje v Sloveniji ni primerljivo.

PandaFlow2 ::

Mare2 ::

jernejl je izjavil:

samoplačniške storitve


Samoplačniške storitve, saj ni problem, bom plačal. Ampak ne mi potem od plače trgat prispevkov, pa še dopolnilno.

Najlažje je služit, če 2x zaslužiš za eno storitev. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Smrekar1 ::

Mavrik je izjavil:


Ne, ne, sploh ne - samo je pomembno da pogledaš kaj je vzrok in kaj rešuješ. Če loviš stotisočake (drobiž v našem zdravstvu) stran vrženih zdravil in potem siliš zdravnike/zavarovalnice da predpisujejo manj, bo to pač samo poslabšalo zdravstvo. Če pa greš gledat kam grejo taveliki maljoni pa rešuješ tisto ti bo potem ostalo več denarja za plačevanje dobrih zdravnikov preden ti pobegnejo v tujino.


Zdravil vržemo stran za nekaj milijonov evrov (Žurnalov članek omenja 6 mio EUR). Tu se zanesljivo da prihraniti 2-3 milijone evrov letno brez da bi javno zdravstvo to kakorkoli okrnilo. Odločilno res ni, vendar je to nekaj, kar se da narediti tudi brez nekega strašnega nasprotovanja lobijev in drugih.

Če koristiš samoplačniške storitve, potem ne občutiš težav slovenskega javnega zdravstva. Samoplačniško prideš pri nas takoj na vrsto, sicer pa čakaš mesece. To dvoje v Sloveniji ni primerljivo.


Fora je v tem, da javno zdravstvo krije toliko in toliko določenih preiskav na leto. Ko kvoto zapolnijo delajo preostanek leta zastonj. Kdorkoli drug bi v podobni situaciji prekinil delo in pri tem dobil podporo javnosti, samo po zdravstvu se v takem primeru pljuva.

Nekaj bi s zanesljivo dalo prihraniti, če bi zdravstvene organiazcije stopile skupaj, naročale material prek enega razpisa za več bolnišnic in tako dalje. V tej točki velja tudi opozoriti na dejstvo, da je javne razpise hudičevo težko pripravljati in da jih marsikateri ponudnik zlorablja, da prodaja zanič robo.

Smrekar1 ::

-

jernejl je izjavil:


Pri nas je prispevek pri povprečni plači okrog 200eur, ali pa 230eur z dopolnilnim zavarovanjem.


V bistvu je tako, da naše zdravstvo, za obseg in kakovost storitev pobere manj denarja, kot bi ga za ta obseg in kakovost storitev moralo. Če nočemo spuščati kakovosti (sem spada tudi dostopnost) bomo morali prispevek dvigniti. To je vse kar je. Vse ostale debate so samo kako bomo to naredili: odbitna franšiza, povečanje prispevka pri plači, povečanje prispevka zdravstvenega zavarovanja, samoplačniške storitve idr.

Problem lahko nekoliko omilimo z nekaterimi drugimi spremembami - odpadna zdravila in racionalizacija nabave - vendar ga to nikakor ne reši, samo nekoliko zmajnša.

Prej kot si to razčistimo prej bomo lahko iskali trajnostne rešitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenski zdravstveni sistem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14224111 (877) hendriks
»

Otrok iz Mississippija spet pozitiven na HIV (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
12534776 (5878) ||_^_||
»

Obvezno in dopolnilno zdravstveno zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9937736 (9576) jocoj

Več podobnih tem