» »

Metro Exodus [Metro 2035]

Metro Exodus [Metro 2035]

««
14 / 15
»»

oo7 ::

Izi je izjavil:

Jaz sem kar nabavil Expansion Pass, sedaj pa ne vem ali bi šel še enkrat od začetka ali bi šel samo DLCje. Je že dobro leto od kar sem končal glavno zgodbo in sem že pozabil kako se sploh igra.
Najprej bo kar nekaj časa vzela inštalacija saj se je igra razlezla že na 78 GB :D


Jaz sem se že odločil, ko bom kupil DLC-je bom prej še enkrat preigral celotno igro Metro Exodus :)

Ampak trenutno sem globoko v igri Kingdom Come Deliverance tako, da Metro bo moral še malo počakati :)

oo7 ::

Metro Exodus trenutno 24 eur na Steamu -40%. Popust bo veljal še dobrih 23 ur.

oo7 ::

Metro exodus naj bi na Epic games store v 11 mesecih prodal 707 000 kopij

Metro Exodus na Steamu v 6 dneh se pravi od 14 februarja več kot 200 000 kopij.


President Lars Wingefors boasted that since February 14, this year Metro Exodus has been purchased by 200 thousand people on Steam.

According to the paid version of Steam Spy, currently Metro Exodus is owned by 423 thousand people on Steam. It's just an estimate, but it matches the figures given earlier. We also don't know the results from Epic Games Store, but according to PlayTracker, the shooter found 707,000 buyers in the store within 11 months of its launch.

matobeli ::

Jaz sem končal osnovni del šele dva dni nazaj. Je bilo potrebno počakat na tapravi HW :P
đizs fuck, redko je špil boljši od hypa.

Zdej pa takoj naprej na DLCje!

Master_Yoda ::

Bah jaz sem pa vceraj dobil "bad ending" na Caspian mapi - Damir ostal, ceprav sem resil vse suznje. Moram se enkrat celo mapo prespilati. Mislim da je bilo krivo to da sem potamanil ranjence na poti do lighthousa.
Dovie'andi se tovya sagain.

oo7 ::

Jaz sem v prvem igranju dobil dober konec.

matobeli ::

Vsaka pokrajina ima še posebej dober/slab konec. Tud meni je Damir spizdil. Na koncu pa vseeno dober konec.

Mi je edino malo žal da nisem več raziskoval, mi je manjkal par upgradeov za suit in da sem stalno uporabljal NVG. Samo z lučko bi blo n-krat bolj grozno.

Katero težavnost ste šli? Glede an overall ne preveč visoko zajebanostjo na hard mi je žal da nisem šel Ranger al kaj je že tista brez HUDa.

LeQuack ::

oo7 je izjavil:

Metro exodus naj bi na Epic games store v 11 mesecih prodal 707 000 kopij

Metro Exodus na Steamu v 6 dneh se pravi od 14 februarja več kot 200 000 kopij.


President Lars Wingefors boasted that since February 14, this year Metro Exodus has been purchased by 200 thousand people on Steam.

According to the paid version of Steam Spy, currently Metro Exodus is owned by 423 thousand people on Steam. It's just an estimate, but it matches the figures given earlier. We also don't know the results from Epic Games Store, but according to PlayTracker, the shooter found 707,000 buyers in the store within 11 months of its launch.


To bo zdaj nova strategija za igre. Najprej bodo na enem store-u izdali, čez pol leta na drugem, itd. Tako bodo pet let izdajali isto igro po isti ceni.
Quack !

oo7 ::

matobeli je izjavil:



Katero težavnost ste šli?



Kolikor se spomnim sem jaz igral na Normal.

LeQuack je izjavil:



To bo zdaj nova strategija za igre. Najprej bodo na enem store-u izdali, čez pol leta na drugem, itd. Tako bodo pet let izdajali isto igro po isti ceni.


Upam, da ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Master_Yoda ::

matobeli je izjavil:

Vsaka pokrajina ima še posebej dober/slab konec. Tud meni je Damir spizdil. Na koncu pa vseeno dober konec.

Mi je edino malo žal da nisem več raziskoval, mi je manjkal par upgradeov za suit in da sem stalno uporabljal NVG. Samo z lučko bi blo n-krat bolj grozno.

Katero težavnost ste šli? Glede an overall ne preveč visoko zajebanostjo na hard mi je žal da nisem šel Ranger al kaj je že tista brez HUDa.


Ranger hardcore - tisto z minimal GUIjem ne cisto brez. Ker se mi zdi da zna moj char stet koliko metkov ima tako da ta informacija ni immersion breaking hehe. Pa glede na to da najvec uporabljam throwing knives ni niti toliko relevantna.
Dovie'andi se tovya sagain.

Izi ::

Največja razlika v težavnostih stopnjah je količina naokoli ležečih materialov. Na najvišji težavnosti jih praktično ni in si tako rekoč primoran igro preigrati brez streljanja. Še toliko bolj, ker se ti na Ranger hardcore orožje umaže in začne zatikati že po nekaj strelih, pa tudi merilnika za ciljanje nimaš da bi lahko karkoli zadel.
Skratka, višje težavnosti so namenjene tiholazenju skozi igro, nižje pa streljanju. To je vsa umetnost.
Je pa Ranger Hardcore mazohističen tudi za tiholazenje, ker te sovražniki ponavadi opazijo prej kot ti njih in potem si v riti in ti ne preostane drugega kot da bežiš in upaš, da te med begom kakšen ne zadane, ker si takoj mrtev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Master_Yoda ::

Pa tudi kar nekaj "bugov" je. Nekateri sovragi te opazijo cez steno recimo (lighthouse attack scena - se skrijem za hiso za vsemi sovragi nato se en naenkrat zacne dret "THERE HE IS" pred mano heh. Naslednji reload sava pa OK). Pa to da te eni sovragi pol kilometra stran s revolverjem brez scopa, stocka, whatever upgrada headshotnejo takoj ko te vidijo, etc. :))
Dovie'andi se tovya sagain.

oo7 ::

Jaz sem resetiral edino Tajga level, ker v tistem kampu alarm je trajal kar več dni jaz sem pa igral na stealth.

oo7 ::

[4K] Metro Exodus PC/RTX Analysis: The Next Level In Real-Time Visuals

Izi ::

Končal sem oba DLCja. Oba sta odlična in ju priporočam. Cena 25€ je po moje sicer pretirana ampak tam nekje pod 20€ je pa že vredno.
DLC Two Colonels je kratek ampak ima vseeno dobro zgodbo, ki razloži kaj se je po vojni dogajalo v mestu Novosibirsk, ki je bil zadnje poglavje naše zgodbe. Dolžina okoli 3 do 4 ure.
DLC Sam's Story pa je pravo nadaljevanje Exodusa z dolžino igranja okoli 10 do 15 ur. Američan Sam, ki je bil z nami skozi celo glavno zgodbo nadaljujejo pot od tam kjer se konča glavna zgodba vse do oceana do mesta Vladivostok, ki so ga atomske sicer zgrešile in padle v morje ampak ga je potem poradiral Tsunami. Tukaj imamo celo poplavljeno mesto na voljo za raziskovanje.

scipascapa ::

za 25€ dobiš celotno igro + season pass za ps4.

LeQuack ::

Na PC so zmeraj dražje igre. In pa še ne moreš jih prodati na koncu.
Quack !

yayo ::

važno, da se igra fantje. 8-)

D3m ::

PC bo ratal luksuz. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

oo7 ::

Izi je izjavil:

Končal sem oba DLCja. Oba sta odlična in ju priporočam. Cena 25€ je po moje sicer pretirana ampak tam nekje pod 20€ je pa že vredno.
DLC Two Colonels je kratek ampak ima vseeno dobro zgodbo, ki razloži kaj se je po vojni dogajalo v mestu Novosibirsk, ki je bil zadnje poglavje naše zgodbe. Dolžina okoli 3 do 4 ure.
DLC Sam's Story pa je pravo nadaljevanje Exodusa z dolžino igranja okoli 10 do 15 ur. Američan Sam, ki je bil z nami skozi celo glavno zgodbo nadaljujejo pot od tam kjer se konča glavna zgodba vse do oceana do mesta Vladivostok, ki so ga atomske sicer zgrešile in padle v morje ampak ga je potem poradiral Tsunami. Tukaj imamo celo poplavljeno mesto na voljo za raziskovanje.



Super :)
Bom definitivno preigral oba DLC-ja čeprav trenutno sem še globoko v Kingdom come deliverance :)

oo7 ::

Metro Exodus update removes Denuvo DRM amid growing backlash

https://www.gamerevolution.com/news/647...


Tudi pri igri Doom Eternal so ali še bodo umaknili Denuvo, ker naj bi igra zaradi tega delovala slabše.

djabi ::

Ja, na GOG je od včeraj na voljo Metro Exodus v DRM free obliki in vsemi dodatki.

oo7 ::

Embracer Group acquires Metro developer 4A Games and several other studios

https://www.windowscentral.com/embracer...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

fireX88 ::

Dobro...samo kaj to pomeni?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

matobeli ::

Da Exodus definitivno ni zadnji v seriji. Hkrati pa pomeni da morda metro 4 ne bo tako zelo fin kot je bil exodus, ker pač prevzem, večja firma, jadi jadi. Ampak res ne poznam Embracer group tako da je to zgolj špekulacija.

mimogrede, ravno včeraj ponoč ponovno šel Caspian poglavje skoz, tokrat brez civilnih žrtev in Damir je odšel z mano, yey! Tokrat celo v ruščini z podnapisi. Pa so mi glasovi v eng boljši.

Sem pa pozabil poiskat real barona, pa drugič.

fireX88 ::

matobeli je izjavil:

Hkrati pa pomeni da morda metro 4 ne bo tako zelo fin kot je bil exodus, ker pač prevzem, večja firma, jadi jadi.


Ta del mene najbolj zanima...
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

matobeli ::

mja, glede na to da je bil prvi odličen, drugi boljši, exodus pa je dvignil vse skupaj še en nivo višje, mam slab filing za štirko. Upam da se motim.

Naj nardijo rajš še en DLC za exodus več, če so že pri delu. Da se vsaj izkoristi season pass >:D

oo7 ::

Ja Metro 4 ali Metro (2036) že v izdelavi.

Tudi film je v izdelavi Metro 2033 - Film

oo7 ::

Drugo leto izide tudi Metro Exodus za Playstation 5 in Xbox X.

Metro Exodus will be getting a dedicated next gen version with a faster frame rate, increased resolution, reduced loading times, and new ray-tracing effects.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

oo7 ::

Metro Exodus is getting a PC Enhanced Edition as well as other additional upgrades

https://www.gamesradar.com/metro-exodus...

oo7 ::

https://www.metrothegame.com/news/the-m...




Bo treba še enkrat preigrat :) Prejšnji teden na Steam razprodaji kupil še oba DLC-ja za Metro Exodus.

scipascapa ::

kaj nam to pomaga nam na 1060 GB, ker ne mislimo dajati 1000€+ za 3070? 3060 ti itaq ni.

Skyman ::

Jaz sem jo na svoji 2080 preigral na high+DLSS,je res top vizualno

yayo ::

oo7 je izjavil:

https://www.metrothegame.com/news/the-m...




Bo treba še enkrat preigrat :) Prejšnji teden na Steam razprodaji kupil še oba DLC-ja za Metro Exodus.

oba dlcja sta špica, The Two Colonels je bolj kratek ampak lepo obogati/pojasni končni del glavne igre, Sam's story pa je že bolj dogl in tudi odličen. Ima dva možna konca ;)

Bwaze6 ::

Heh, pa ravno sem kupil Gold Edition (vsi DLCji) na Steamu in nameraval začet obračat. Jah nič, bomo počakali na tale update.

Master_Yoda ::

OK nevem ali imam oci fuc ampak ne vidim bas neke razlike na oni sliki med RTX off in on .

Bom prespilal se enkrat, ampak mi gre na K* njihov karma sistem da imas dober konec - ne smes ubiti nobenega recimo na tisti ladji s suznji, na prvi mapi ne smes potamaniti guardov v cerkvi recimo, tisti raiderjev v stavbi s kletkami, etc.
Mislim slaverjev in banditov ki koljejo okoli ne smes odstraniti, ampak pustiti da harajo okoli se dalje .
Enkrat se je bilo zabavno sneakati in jih knockoutirati, drugic bi jih pa raje potamanil heh. Ampak potem ne bo dovolj non-radiated krvi.
Dovie'andi se tovya sagain.

matobeli ::

v cerkvi lahko haraš dokler se ne predajo, slaverje in bandite se mi zdi da lahko neomejeno, razen če se kakšen preda.

Men je šlo iz prve skoz pa sem malo mešano. Morš poslušat kaj govorijo o tebi, najprej sem bil hudič, ampak pol so pa začel govorit da nisem pobijal neoboroženih.

Edin žal ni je da tsar fisha nisem fental ker sem kar nekaj pritiskal :))

Uno v puščavi sem pa iz prve falil ker sem enga slejva fental, je revež preveč pri vratih sedel, kdo pa je videl da nima puške... Me je pa pozdravil, še preden me je videl.

oo7 ::

yayo je izjavil:

oo7 je izjavil:

https://www.metrothegame.com/news/the-m...




Bo treba še enkrat preigrat :) Prejšnji teden na Steam razprodaji kupil še oba DLC-ja za Metro Exodus.

oba dlcja sta špica, The Two Colonels je bolj kratek ampak lepo obogati/pojasni končni del glavne igre, Sam's story pa je že bolj dogl in tudi odličen. Ima dva možna konca ;)



No samo, da sta dobra. Ko se spet spravim igrati prvič celo igro potem pa še oba DLC-ja.

oo7 ::

Master_Yoda je izjavil:

OK nevem ali imam oci fuc ampak ne vidim bas neke razlike na oni sliki med RTX off in on .



RTX ultra se mi zdi najmanj meglena čeprav so razlike res minimalne.

Meiniken ::

Evo, 2 tedna nazaj prvič prešpilal 2033 in 2034, v 2035 sem pa trenutno v puščavi.

Če jih med seboj primerjam mi je bil še najbolj všeč 2034. Exodus mi ne diši preveč, ker je bolj open world varianta in se mi res ne ljubi za vsak objective hodit čez celo mapo (rata dolgcajt). Pa še Artyom ni več tak sprinteraš očitno, ker se dejansko zmatra če preveč teče :D Ja, vem da so tud vozila.

Najbolj mi pa grejo na živce pajki, ki ti po vizirju in roki hodjo. Teh se zmeri ustrašim :D
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

LunKi ::

Za moje pojme HL2 trophy taker. Izjemna serija, Exodus pa kulminacija. Delni open world je izjemen in zadane v piko freedom, scope in dinamiko. Zaenkrat number 1 FPS zagotovo in passion project kot Kingdom Come Deliverance.

oo7 ::

LunKi je izjavil:

Za moje pojme HL2 trophy taker. Izjemna serija, Exodus pa kulminacija. Delni open world je izjemen in zadane v piko freedom, scope in dinamiko. Zaenkrat number 1 FPS zagotovo in passion project kot Kingdom Come Deliverance.


Si preigral tudi oba DLC-ja od Metro Exodus ?

Kingdom Come Deliverance pa komaj čakam nadaljevanje ta igra mi je bila pa res fantastična.

matobeli ::

Exodus je res nenormalno dobra, edin kar ji mal manjka nek "ezoteričen" spekter ki se je manifestiral skozi G-mana (če primerjam z HL)

Kot dodatek mi je 2 Colonels odlična, veliko doda k zgodbi, Sam's story pa je, tak, samostojen dodatek. Da lahko še mal špilamo, odpira pa samo še več (nove) zgodbe.

Se je pa Metro serija, pri meni, že z prvim delom vrnila v sveto trojico, ob bok HL in Fallout seriji.

oo7 ::

V izdelavi pri 4A games tudi že nova Metro igra - Metro (2036)

V izdelavi tudi Metro film - Metro 2033 - Film na srečo ga bodo posneli Rusi in ne Američani.

D3m ::

Kul.
|HP EliteBook|R5 6650U|

oo7 ::

Metro Exodus Rated For PS5 and Xbox Series, Runs at 4K/60 FPS With Ray-Tracing

https://twistedvoxel.com/metro-exodus-r...

oo7 ::

Enhanced Edition izide 6 maja 2021


Metro Exodus Enhanced Edition - system requirements


Minimum [1080p / 45 FPS].
Visual quality settings: Normal
Ray-tracing settings: Normal
CPU: 4 cores + hyperthreading
RAM: 8GB
GPU: Nvidia GeForce RTX 2060


Recommended [1080p / 60 FPS]
Visual quality settings: High
Ray-tracing settings: High
CPU: 8 cores
RAM: 8 GB
GPU: Nvidia GeForce RTX 2070 / AMD RX 6700 XT


High [1440p / 60 FPS]
Visual quality settings: Ultra
Ray-tracing settings: High
CPU: 8 cores
RAM: 16 GB
GPU: Nvidia GeForce RTX 3070 / AMD RX 6800 XT


Ultra [4K / 30 FPS]
Visual quality settings: Ultra
Ray-tracing settings: High
CPU: 8 cores
RAM: 16 GB
GPU: Nvidia GeForce RTX 3080 / AMD RX 6900 XT


Extreme [4K / 60 FPS]
Visual quality settings: Extreme
Ray-tracing settings: Ultra
CPU: 8 cores
RAM: 16 GB
GPU: Nvidia GeForce RTX 3090

yayo ::

oo7 ::

Zgleda čudovito ampak moj PC tega ne bi zmogel poganjati ;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

oo7 ::

Metro Exodus Enhanced Edition vs Original RTX 3080 Ray Tracing ON 4K Graphics Comparison

««
14 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Epic Games Store (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Igre
899149660 (1342) Furbo
»

Kaj trenutno igrate? (strani: 1 2 3 458 59 60 61 )

Oddelek: Igre
3015475239 (2275) Jernej88_
»

turok

Oddelek: Igre
182520 (284) DejchSLO
»

nakup grafične v letu 2019 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
26745736 (38970) Glugy
»

Far Cry New Dawn (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13616056 (9643) Riff

Več podobnih tem