» »

nižji srednji razred - 3 vrata - dizel...

nižji srednji razred - 3 vrata - dizel...

Formula 1 ::

Ja to je pisal nek romun in drugi testi ne potrjujejo tega. In kje si to bral?

gregor ::

izvoli
seveda pa ne zagovarjam ene ali druge strani
ne poznam podrobnosti napake, kaj se dogaja z temi edc menj.

vsekakor pa ne bi vzel megane z takim menj., raje ročni...

LP

Formula 1 ::

Ni linka

gregor ::

https://m.facebook.com/Renault-Megane-G...

upam, da sem prav prilepil Link...

Formula 1 ::

No saj pravim, Romuni pa še kje so kakšne številke pred posodobitvijo? Saj to vemo, da če piše da ima avto XXX konj to pomeni da obstajo odstopanje?

GrimReaper ::

Turbo motorji imajo približno tolk kot piše v homologaciji, nekje -5 do +5KM je odstopanje.
Razlike 205/180 še pri atmosfercu ni, Clioti 197 imajo povečini 185KM.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

kumer ::

nekaj slik astre K opc line
sicer za avstralski trg...








Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Mavrik ()

kumer ::

in še 3 slike EU opla k



sandmat ::

počasi bo kot hyundai i30 izgledal :D

GrimReaper ::

Pa je komu dejansko všeč OPC Line?
Ker zadnji odbijač je grd, spredaj so pa odstranili meglenke, kar je sploh neumna poteza. Ravno boljša oprema ima ponavadi dodane meglenke.
Sicer je pa meni bolj všeč da avto na zunaj ne izstopa, vzel bi 1.6T 200, vedel pa ne bi noben dokler ne bi stopil po gasu.
Ker razlikujejo se samo po barvi turbo značke ter številu izpušnih cevi, to moraš bit pa precej informiran, da veš.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

Veron ::

Kaj pa VW Scirocco?
Sicer sam sm mel 2012 model (torej predzadnji model) in moram rečt, da se avto pelje super, prostora je še vedno dosti (za 4 ljudi).

 VW

VW

D3m ::

GrimReaper je izjavil:

Pa je komu dejansko všeč OPC Line?
Ker zadnji odbijač je grd, spredaj so pa odstranili meglenke, kar je sploh neumna poteza. Ravno boljša oprema ima ponavadi dodane meglenke.
Sicer je pa meni bolj všeč da avto na zunaj ne izstopa, vzel bi 1.6T 200, vedel pa ne bi noben dokler ne bi stopil po gasu.
Ker razlikujejo se samo po barvi turbo značke ter številu izpušnih cevi, to moraš bit pa precej informiran, da veš.


Če tako potegne, kot moja dizel Astra K ST potlej se ni za bati.

Je pa, navor večji, kot v primerljivem Golfu.

Astra K 1.6 320nm vs. Golf VII 1.6 250nm
|HP EliteBook|R5 6650U|

kumer ::

sandmat je izjavil:

počasi bo kot hyundai i30 izgledal :D


res je, vsaj meni osebno ne deluje prav nič športno
so gtc verzije bile veliko bolj športnega izgleda, žal kot pri drugih znamkah so ukinili 3 vratne verzije

GrimReaper je izjavil:

Pa je komu dejansko všeč OPC Line?
Ker zadnji odbijač je grd, spredaj so pa odstranili meglenke, kar je sploh neumna poteza. Ravno boljša oprema ima ponavadi dodane meglenke.
Sicer je pa meni bolj všeč da avto na zunaj ne izstopa, vzel bi 1.6T 200, vedel pa ne bi noben dokler ne bi stopil po gasu.
Ker razlikujejo se samo po barvi turbo značke ter številu izpušnih cevi, to moraš bit pa precej informiran, da veš.


meni tudi ni jasno zakaj ni meglenk, verjetno zaradi led luči ipd
meni pa se dopade design ki izstopa :), drugačni spojler, pragovi, odbijači, žal ta opc line ni nek presežek
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kumer ()

kumer ::

Veron je izjavil:

Kaj pa VW Scirocco?
Sicer sam sm mel 2012 model (torej predzadnji model) in moram rečt, da se avto pelje super, prostora je še vedno dosti (za 4 ljudi).

 VW

VW



ja, samo cena za scirocco ni več v rangu cca 25k, dizel cca 150 km, veliko opreme

knap ::

kaj pa nova HONDA CIVIC (Tenth generation (2016-present) - FC1, FC2, FK7

Honda Civic @ Wikipedia

na wiki piše EU > pomlad 2017

http://www.carscoops.com/2016/09/this-i...








se mi zelo dopade, vprašanje pa je kakšne bodo cene, kdaj pride v SLO in koliko KM bo imel dizel motor

LP

Veron ::

kumer je izjavil:

Veron je izjavil:

Kaj pa VW Scirocco?
Sicer sam sm mel 2012 model (torej predzadnji model) in moram rečt, da se avto pelje super, prostora je še vedno dosti (za 4 ljudi).

 VW

VW



ja, samo cena za scirocco ni več v rangu cca 25k, dizel cca 150 km, veliko opreme

Veliko opreme mogoče res ne, ampak dizel (150km) je v rangu 25k, have a look: http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai...

Ni bistveno dražji od Golfa.

EDIT: lahko pa dobiš do max 1leto rabljen, 10-15k km prevoženih z veliko preme za 23k (pa še se da verjetno zdilat) -> http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai...

Avto ima še vedno tovarniško garancijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

smacker ::

hyundai coupe genesis: https://www.hyundaiusa.com/genesis-coup...
350KM za 25k, žal ni na voljo pri nas.

Formula 1 ::

knap je izjavil:

kaj pa nova HONDA CIVIC (Tenth generation (2016-present) - FC1, FC2, FK7

Honda Civic @ Wikipedia

na wiki piše EU > pomlad 2017

http://www.carscoops.com/2016/09/this-i...








se mi zelo dopade, vprašanje pa je kakšne bodo cene, kdaj pride v SLO in koliko KM bo imel dizel motor

LP

Dizel bo 1.6 120 KM to je pa to.

jero_no1 ::

Formula 1 je izjavil:


Dizel bo 1.6 120 KM to je pa to.


Mislš, da 160KM ne bojo dal not?

knap ::

morda bo dizel + hibrid ;)
očitno ne bo močnejšega dizla zaradi varovanja okolja (dizelgate ipd)
je pa 120 KM precej malo, glede na športno podobo avta
podhranjeno ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: knap ()

gregor ::

od honda prodajalca: nova honda civic bo na našem trgu predvidom konec aprila
LP

Formula 1 ::

jero_no1 je izjavil:

Formula 1 je izjavil:


Dizel bo 1.6 120 KM to je pa to.


Mislš, da 160KM ne bojo dal not?

Baje ne, da ga v prihodnosti 100 % ne bo ti pa nihče ne more zagotoviti. Jaz bi itak tega bencinarja k bo v Hondi imel v Meganu in bi bil srečen popolnoma, ne da se mi čakat da Renault spravi nove bencinske motorje ven :P

koyotee ::

knap je izjavil:

kaj pa nova HONDA CIVIC (Tenth generation (2016-present) - FC1, FC2, FK7

Honda Civic @ Wikipedia

na wiki piše EU > pomlad 2017

http://www.carscoops.com/2016/09/this-i...








se mi zelo dopade, vprašanje pa je kakšne bodo cene, kdaj pride v SLO in koliko KM bo imel dizel motor

LP


Spredaj je še nekako, zadaj pa totalna katastrofa.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

knap ::

meni pa se dopade...

vmesna analiza, malo zares, malo zahec :):D

- megane gt, odpade zaradi avto menj, slab infotainment
- focus st, odpade ker pride prihodnje leto nova gen
- golf, velja isto kot za focus
- nov civic, odpade ker bo imel samo 120 km dizel
- astra, opc line ne deluje ravno športno
- mazda 3, kar draga v top opremi, kvaliteta notranjosti?

če sem še kaj pozabil oz so vaša mnenja drugačna, pa prosim napišite

torej še vedno ne vem kaj bom nabavil (dizel cca 150 km, športen izgled...), morda ne bo nič iz tega, bom počakal na prihodnje leto ;), mudi se mi ne...

LP

D3m ::

Priporočam, da greš na testno vožnjo Astra OPC.
|HP EliteBook|R5 6650U|

knap ::

gre za opc line, opc še ni na vidiku, pa tudi tako močnih avtov ne potrebujem

si ti že vozil astro k opc line, morda 160 km dizel?

ja, astra je še v izboru, škoda da ni malo bolj dinamična oblike

dobro pri opel je to da če npr imam avto z veliko dodatne opreme (cca 28, 29k) na to dobim kar precej popusta, kakšne 3,4k
če se motim, me popravite

LP

D3m ::

Ne vem, če bo sploh 160 dizel v SLO.

Avstijci to že imajo v ponudbi.

Vidim pri nas imajo samo 200km 1.6 bencin.
|HP EliteBook|R5 6650U|

knap ::

zakaj pa ne bi imeli 160km dizla?

v ceniku je naveden in nikjer nisem zasledil da ni dobavljiv...

http://www.opel.si/content/dam/Opel/Eur...

1.6 BiTurbo CDTI ECOTEC (R) Start/Stop
118 kW/160 KM

22 005,00 - Innovation
21 005,00 - Dynamic

torej kolikor je meni jasno, se to dobi brez problema...

LP

D3m ::

Sam nisem gledal cenika ampak njihov konfigurator in ga ni vmes.

lp.

Potlej je pa OK.

Vozil sem samo 136 PS dizla in mi je osebno ok. Za razliko ok konkurence več navora.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

gregor ::

ti konfiguratorji so bolj ali manj vsi narejeni na pol, jaz jih nikoli ne uporabljam...

tukaj je svež video opc line 2017



kar prvo opazim je to da nima meglenk...:(

LP

okidoki ::

Malo provokativno - za božjo voljo, kaj vsi vi date toliko tudi nase (vase) kot na avto?

Aston_11 ::

Drugega namena kot divjanje ni.

okidoki ::

Tudi. Potem super! Žal pa poznam veliko modelov, ki si ne bi kupili za nič na svetu kaj za oblečt ali privoščili otrokom kak dopust ... Ne, avto je na prvem mestu ... Naj se vidi kdo sem - kaj vozim. Morda pa avto naredi človeka :) Lep dan vsem.

balluf ::

dizel ???

gregor ::

okidoki je izjavil:

Malo provokativno - za božjo voljo, kaj vsi vi date toliko tudi nase (vase) kot na avto?

še več ;)

knap ::

okidoki je izjavil:

Tudi. Potem super! Žal pa poznam veliko modelov, ki si ne bi kupili za nič na svetu kaj za oblečt ali privoščili otrokom kak dopust ... Ne, avto je na prvem mestu ... Naj se vidi kdo sem - kaj vozim. Morda pa avto naredi človeka :) Lep dan vsem.


To kar govoriš je čisto res.

Forumi so pač namenjeni debati in mi tukaj pač malo nakladamo ;)

Seveda je jasno, da ko pride čas za nakup avta, se gre v salone in se vse avte pogleda, gre na testno vožnjo itd...

videc ::

Greš razred višje in kupiš Toyoto Avensis.
25K.

smacker ::

knap je izjavil:

Forumi so pač namenjeni debati in mi tukaj pač malo nakladamo ;)

Ti kar precej nakladaš :P Na trenutke dobim filing da sploh ne veš kaj bi rad. Kolk razumem iščeš dizla za vsakdanjo vožnjo, da športno zgleda in potegne ob prehitevanjih. Gledaš pa športne varjante (Focus ST, Astra OPC, Megane GT,...). To so avti s trdim vmetenjem, pripravljeni za dirkališče. Raje glej "wannabe"-je v stilu Focus ST-Line, Astra OPC Line, Megane GT-Line... Je lastnik Focusa lepo opisal, da je že ST-Line občutno trši od navadnega, zato premisli če sploh hočeš športno podvozje.
Glede na to, da še z nobenim nisi bil na testni vožnji, so tvoja bluženja na nivoju 17letnika ki je komaj prvih 5 ur v avtošoli odvozil in sanja o buggatiju ;) Našel si najbolj butaste razloge, za ovržbo avtov ever. Megane avt menjalnik.. maš dizla 130KM, saj ni neke razlike med želenih 150 in 130 pri tako lahkem avtu. Mnenje o "starem" focusu in golfu sem ti pa že parkrat napisal.
Če dvigneš budget na 25k, lahko še bmw1 in mercedes a classo pogledaš ;)

knap ::

Očitno nisi videl smeška pri mojem komentarju.

Jaz že vem kaj iščem. Pa prosim prišparaj komentarje o bluzenju ker so res neintaligentni.

Samo nekaj kratkih odgovorov, nimam časa dolgovezit, ker ti vse veš.
MEGANE GT, veliko problemov z menjalnikom, komentarji na netu
Focus, Golf, avto ki bo zamenjan čez 1 leto ne kupim pa če ima zlate gume
BMW, Mercedes, 25k+ brez vse opreme, dodaš malo boljšo opremo in si takoj čez 30k

Aston_11 ::

knap je izjavil:

Focus, Golf, avto ki bo zamenjan čez 1 leto ne kupim pa če ima zlate gume
Oba ne kupiš, komentarji so na netu?

koyotee ::

knap je izjavil:

Očitno nisi videl smeška pri mojem komentarju.

Jaz že vem kaj iščem. Pa prosim prišparaj komentarje o bluzenju ker so res neintaligentni.

Samo nekaj kratkih odgovorov, nimam časa dolgovezit, ker ti vse veš.
MEGANE GT, veliko problemov z menjalnikom, komentarji na netu
Focus, Golf, avto ki bo zamenjan čez 1 leto ne kupim pa če ima zlate gume
BMW, Mercedes, 25k+ brez vse opreme, dodaš malo boljšo opremo in si takoj čez 30k


Zakaj ne bi kupil aktualnega modela? Ker ne bos izpadel car med kolegi, saj bo drugo leto nov? Samo ne jokat pol ko bos imel take in drugacne probleme z nepreizkusenim avtom.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

smacker ::

Maš megana gt-line (dizel 130KM) z ročnim menjalnikom ;) Cenejši in veliko bolj primeren za vsakdanjo vožnjo kot GT. Dokler boš avte preko neta ocenjeval, ne boš mel realne predstave. Do takrat nima smisla s tabo debatirat.
PS: vzemi to kot dobronameren nasvet, dost lažje se boš odločil ko boš par novih avtov peljal. Ne se ozirat tolk na mnenje drugih, ker boš avto ti vozil.

Buggy ::

Zakaj ne bi kupil aktualnega modela? Ker ne bos izpadel car med kolegi, saj bo drugo leto nov? Samo ne jokat pol ko bos imel take in drugacne probleme z nepreizkusenim avtom.


tocno tako. Ce si pameten in nisi napaljen na to, da moras z novim modelom paradirat na vasi se zmeraj kupi zadnji letnik v seriji. Je poceni, popravljene vse porodne tezave...z novimi modeli si pa beta pac tester :))

Samo ze kombinacija tega, da se isce dizl in sportni izgled (kic) je cist mimo ce mene vprasas.
Prej sem imel hud motor v najbolj nevpadljivem karavanu...se oba izpuha sta bila nevidna in nikakor nepovdarjena, Zdej imam OPC Line Insignio z 2.0 T bencinarjem in 265KM pa mi gre ta plastika na zivce...nenazadnje je se neprakticna, ker mi je na sneznem napluzku tudi ze prag pocu :(

Buggy ::

OK, sam se tole...tale OPC line Astra K zgleda tolk grdo, KIA style...raje kupim pol ze navadno Astro pa nakicim s plastiko od Irmscherja al pa drug balast, ce je ze zelja po izgledu.

Jaz bi na OP mestu, brez druzine (predvidevam zaradi 3 vrat) vzel rablejen 2 leta star Mini...ce je ze fama po dizlu magar 1.6d, ki se da dobr tunat...raje pa TB bencinca. OP se bo pa pomoje se zelo dolgo odlocal ;)

ekola...izgled in potencial

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=......

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Buggy ::

ehh my bad tip noce rabljenega..my bad. I rest my case!

Buggy ::

ja v lokalni ostariji res pravjo tko...kot pa berem ima handling po ovinkih, da dol pades. Aja spet sem pozabil, da se kupuje avto za postavljat..pred kom in zakaj sicer ne vem...bo pa nekaj na tem ocitno :))

Ce bi jaz zdej kej takega kupoval bi se bolj civavasto stvar uzel....pa se nisem upal postat

lahek in po ovinkih agilen komarcek

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

knap ::

I rest my case.

Nima smisla prepričevat že prepričanega; ki bo kupil avto ki ni že 7+ let na trgu (zastarel v vseh pogledih), ki bo kupil avto ki je športne oblike, ki bo kupil dizla z 150-160 km, ki bi rad imel avto ki ne bo čez 1 leto zamenjan (novi motorji, nov design, novi materiali, nova platforma, nov info zabavni sistem...) itd itd...

Torej kot vi pravite: same napačne odločitve. Tudi prav.

End over and out...ne bom več smetil te teme.

LP

kumer ::

Ali je morda kdo od vas že vozil oz sedel v seat leon?
Kakšna je izdelava, kvaliteta materialov?
Ali je seat kvalitetno primerljiv z golf, focus, astra, megane ipd?







LP

koyotee ::

Seat je mekje na nivoju Škode, morda še par procentov slabše kvalitete.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

perci ::

Ma dej no. Primerljivo opremljen Seat je boljši (vsaj občutek, ko se not usedeš) kot Škoda.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iskanje športnega avtomobila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11221539 (17327) facepalm
»

Nakup novega avtomobila do 18.000€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9020772 (15718) Netrunner
»

Nov avto za Taščo, zelo specifične zahteve ... (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15825861 (20275) krneki0001
»

Nov avto do 20k (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10320456 (13890) sass628
»

Avto nižjega srednjega razreda (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8423828 (19735) dj_uro

Več podobnih tem