» »

Michelin CrossClimate izkušnje?

Michelin CrossClimate izkušnje?

eko_2k4 ::

Pozdravljeni,

malo sem se naveličal 2x letno menjavat gume in itak moram kupit nove zimske, pa me zanimajo vaše izkušnje z all season gumami. V mislih imam predvsem zgoraj omenjeno mišlinko, vesel pa bi bil tudi izkušenj z drugimi podobnimi novejšimi modeli. Tiste stere izpred let se menda niso preveč dobro obnesle.

Gre za precej pogosto dimenzijo 205/55 R16, vozim pa se v glavnem po mestu in AC - vse skupaj pa naredim malo kilometrov, tako da do sedaj gum nisem nikoli obrabil do konca preden sem jih menjal zaradi starosti.

Vem da je to malo dražja guma, ampak kaj hitro privarčujem na menjavah in hranjenju.

Hvala za mnenja.

PS: test gum te dimenzije http://www.tyrereviews.co.uk/Article/20...
  • spremenilo: eko_2k4 ()

krneki0001 ::

Guma se zelo dobro obnese.
Cena pa ni prav dost višja od dobrih zimskih.

dj_uro ::

če se malo voziš kamot lahko kupiš te mišelinke... so zelo dobre v smislu 4seasons...
ravno temu in takim so namenjene =)
vw-klub.si

cekr ::

Če se zelo malo voziš, kupi ene zimske pa je. V 4 letih jih ne boš kar tako uničil.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

eko_2k4 ::

cekr je izjavil:

Če se zelo malo voziš, kupi ene zimske pa je. V 4 letih jih ne boš kar tako uničil.

Prave zimske poleti se mi ne obnesejo, ker večino kilometrov naredim ko je res vroče. Čisto premehke za AC.

SumTingWong ::

Ravno sem gledal letak, kjer dobim komplet 195/65/15 za 250€. Kar je res lepa cena, glede na to, da recimo Sava (zimska) te dimenzije pride tam okoli 200€.

Kako je z trdnostjo oziroma žgočim soncem, ki z*ebe zimske gume?

krneki0001 ::

Nimajo nekih problemov s tem.

fujtajksel ::

To mislim da je zelo odvisno od tega koliko in kako voziš. Jaz malo in večinoma zelo umirjeno. Dirkači so s temi kompromisi manj zadovoljni. Ampak sem nekoč menjaval in potem končal z dvema kompletoma 5+ let starih a ne zvoženih gum ki tudi niso dobro držale.
"Celoletne" večinoma izgledajo v štacuni bolj podobne zimskim kot letnim, s tem da zunanjega roba nimajo narezljanega. Cena pa kot bi vzel zimsko in dal še pol letne zraven.
Pred leti sem imel Goodyear EV2 in so bile še kar ok. Po snegu v hrib se je sicer poznalo, ampak najbrž bi bilo s kakšnimi slabimi zimskimi podobno.
Potem sem Dunlop zimske in so se čisto razumno obnesle tudi poleti (seveda ne primejo tolk na suhem poleti v ovinkih, ampak razlika je precej manj katastrofalna kot letne na snegu).
Zadnje Goodyear zimske pa ne, tisti narezani profil se kar trga in jih bom moral zdej predčasno zamenjat. Pa ne vem da bi po čem ekstremnem ali kej drugače vozil, asfalt je bil poleti vroč tudi prej ;(

Zgodovina sprememb…

Fizikalko ::

Točno te Michelinke sem letos poleti kupil tudi sam, celo v isti dimenziji.

Za razliko od ostalih all-season pnevmatik so te osnovane na letni gumi, ne na zimski, in prilagojene, da prenesejo tudi zimeske razmere. Kako se bodo obnesle pozimi, torej še ne vem, poleti in jeseni pa sem brez pripomb, zaenkrat. Na suhem zelo dobre, v dežju odlične. So sicer malce glasnejše kot letne Continentalke, ki sem jih prej imel gor, pa tudi dosti manj odobne. Ampak se da prenašat bp, sploh, ker niso tanke.

Skratka, zaenkrat zelo zadovoljen (nisem pa dirkač, vozim po omejitvah, ne "polagam" ovinkov,...

Pozimi pa javim lahko še stanje glede snega, ledu, plundre.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gume 2019 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5712909 (10559) matobeli
»

Celoletne gume 165 65 15

Oddelek: Na cesti
416095 (4891) KAVINSKY
»

Zimske vs. poletne gume (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16833874 (28771) m0LN4r
»

Zimske gume poleti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11333034 (30175) SuperVeloce
»

Izbira pnevmatik help (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
939085 (7862) LordTado

Več podobnih tem