» »

VMWare Fusion (odpuščanje razvijalcev) ali Parallels za virtualizacijo?

VMWare Fusion (odpuščanje razvijalcev) ali Parallels za virtualizacijo?

mojca ::

Nadgrajujem svoj OS. Ravno, ko sem hotela kupiti VMWare Fusion 8.5 (zadovoljna uporabnica verzije 4 in 5, večkrat sem koristila tudi njihov support), me je začelo zanimati, zakaj letos ni bilo nove verzije, kar se je sicer vedno zgodilo ob izidu novega operacijskega sistema, že od samih povojev programa dalje (8 za 10.11 leta 2015, 7 za 10.10 leta 2014, 6 za 10.9 leta 2013, 5 za 10.8 leta 2012, 4 za 10.7 leta 2011, 3 za 10.6 leta 2009), potem pa letos le brezplačna nadgradnja na 8.5 za 10.12, pa bi teoretično lahko počakala verzijo 9.

Nakar ugotovim, da so januarja odpustili celoten razvojni oddelek. Verzija 8.x je teoretično podprta še do avgusta 2017.

Kaj predlagate? Nadgraditi program, četudi lahko v zadnjih vzdihljajih kadarkoli izgine? Ali prešaltati na Parallels?

VMWare mi je všeč, ker omogoča poganjanje Windowsa iz BootCampa (Verjetno Parallels zdaj tudi to zna?) in mi je nasploh zelo simpatičen. S Parallelsom se že zelo dolgo nisem rokovala.

Mavrik ::

Jaz bi zaenkrat ostal na Fusion vsaj do drugega leta in potem preklopil. Parallels je sicer boljši pri nekaterih stvareh (dostop do deljenih datotek je bistveno hitrejši, vmesnik je malo hitrejši, BootCamp pa tudi podpira), ima pa več težav pri podpori novejših Linux distribucij.

Problem je da Parallels hoče da vedno znova plačuješ za nadgradnjo na vsak nov OS - tako da jaz bom počakal da VMWare neha delat in potem menjam nazaj.
The truth is rarely pure and never simple.

mojca ::

A je (bilo) pri VMWare-u kaj drugače glede nadgradenj? Kolikor se spomnim, si vedno potreboval novejšo verzijo, ko si želel nadgraditi OS X ali namestiti virtualko z zadnjo verzijo Windowsa.

no comment ::

Mavrik je izjavil:


Problem je da Parallels hoče da vedno znova plačuješ za nadgradnjo na vsak nov OS ...

Hoče že, ni ti pa treba.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple prenosnik z Windowsi 8.1

Oddelek: Pomoč in nasveti
204250 (2981) xrotek
»

Macbook pro ali HP workstation?

Oddelek: Kaj kupiti
223077 (2099) barbarpapa1
»

MacBook Pro in izbira virtualne mašine

Oddelek: Operacijski sistemi
161654 (1421) ql000
»

Psystar izgubil tožbo, Apple deloma onemogočil Hackintoshe (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
877869 (6225) roli
»

[Prehod na Mac-a] Programska oprema

Oddelek: Programska oprema
122609 (1873) opeter

Več podobnih tem