» »

[Prehod na Mac-a] Programska oprema

[Prehod na Mac-a] Programska oprema

BIG_Yack ::

Pozdravljeni.

V naši hiši že dolgo traja odločitev, da semora začeti zamenjava računalnikov. Medtem, ko so trije čisto v redu, je eden zmožen poganjati le win 95, eden pa win 98.

Na mojo veliko srečo je moj mlinček Intel Pentium 4 2,40GHz (512 RAM-a - ne veliko). Na njem se poganjajo Windows XPji, nameščen je bil tudi Ubuntu ter beta različica Widnows Viste.

Trenutno pa razmišljam, da bi ta računalnik podaril svojemu očeti (Win 95), ki je res v "diskovni stiski" in še čem, sam bi pa si kupil Apple Mac Pro. Edino, kar me muči pa so programi.

Spodaj je napisan seznam programov, ki jih trenutno uporabljam, vas bi pa prosil, da predlagate pdobne ali celo enake stvari, ki lahko dihajo v OSX okolju.

Pa začnimo.

uTorrent
7-Zip
Adobe Creative Suite CS3 Master Collection
Advanced Diary
AverTV
CanoScan Toolbox 4.1
CCleaner
eMule MorpheX
FileZilla Client
Garmin MapSource
Microsoft Office 2003
Nero
Orbit Downloader
PIXELA ImageMixer for Sony
Riva FLV Enecoder
SAM Broadcaster
Samsung CLP-510 Series
Samsung Dr. Printer
TechSmith Jing
TotalCommander
TUVBroadcaster
TUVPlayer
VLC Media Player
Windows Live Messenger
Widnows Media Enecoder 9 Series
Windows Media Player 11
WinRAR

(to so programi, ki jih imam trenutno nameščene na računalniku. Mogoče bom kasneje vprašal še za kakega)

Hvala za vse odgovore že v naprej.

bluefish ::

Adobe ima skoraj vse svoje izdelke na voljo tudi za Mac, med njimi je tudi CS. Enako velja tudi za VLC, MS Office.

Tukaj pa imaš še ogromen seznam vse ostale programske opreme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

mte ::

Programi, ki so meni najbolj uporabni:
uTorrent->Transmission
7-Zip->The Unarchiver
Adobe Creative Suite CS3 Master Collection->isto
CCleaner->ne rabiš
eMule MorpheX->žal ni druge kot grdi aMule
FileZilla Client->Transmit
Microsoft Office 2003->NeoOffice (isto kot openoffice, le da laufa native)
Nero->Finder,Disk Utility (integrirano); Toast če želiš bloat
VLC Media Player->isto
Widnows Media Enecoder 9 Series->ffmpegX
Windows Media Player 11->VLC, MPlayer OSX, Perian plugin za QuickTime
WinRAR->The Unarchiver
Nekateri zgoraj so zastonj, nekateri plačljivi (meni se je pač zdelo smiselno plačat tisto majhno licenčnino), dobiš tudi druge alternative. Ostalih s tvojega seznama ne poznam.
lp

bluefish ::

sicer pa imaš tukaj še en ogromen seznam vseh aplikacij (sortiran glede na rating uporabnikov) in ga lahko tudi filtriraš,...

zos ::

Azureus za torrente(je se veliko drugih). Namesto emule je amule. Za arhive jih je ogromno. Nero nadomesti odlicen Toast. Messenger odlicen Adium. Total commander morda Pathfinder. Dosti s seznama ne poznam, lahko pa recem, da se po mojih izkusnjah za vsako opravilo, da najti odlicen nadomestek. Programov tipa Ccleaner itak ne bos niti potreboval. Dosti se mi zdi, da potrebujes multimedijskih reci, tukaj res ne bo pomankanja. Sicer pa je tu se Parallels, ce se bo naslo kaj res trdovratnega,

5er--> ::

Tista računalnika z Win95/98 pa lahko pripraviš do sodelovanja s TinyXP oz. Tiny2003 verzijo Windows OS.
Procesor ni niti toliko važen kakšen je (recimo Pentium 200 MMX...), edino rama je lepo, če ga je več (128MB+).

IceIceBaby ::

Če se vseeno najde kak windows program, za katerega nikakor ne najdeš zamenjave obstaja Crossover (windows emulator, s katerim lahko poganjaš veliko win programov native na osxu) in pa parallels desktop, ki je virtual machine v katerega lahko naložiš celoten sistem.

opeter ::

Od včerajnjega dne obstaja tudi VMWare Fusion... tako da imaš v glavnem 4 opcije poganjanja Windows programov:

1.) Apple-ov BootCamp - nativna namestitev Oken s tem pa dobiš zagonski meni pri vklopu računalnika
2.) Emulacija Oken: VMWare Fusion, Parallels, CrossOver Mac

Za pomoč v zvezi z Mac programi ipd. se lahko oglasiš tudi na Jabuk.si forumu ali pa EPL Forumu.

Glede programov, ki so podobni Total Commanderju, imaš tukaj en boljši seznam: Jabuk.si

Lahko pa obiščeš sledečo stran: Pure-Mac - kjer imaš lep, po kategorijah razporejen seznam porgramov in iger.

Dodatno pa priporočam še aktivno spremljavo spletnih strani MacUpdate in Versiontrackerjev OSX predel (kot je prvo omenil že blueFish).

BIG_Yack ::

Zdravo!

Hvala vsem za odgovore.

5er-->, hvala za nasvet. Bom probal nekaj iz njih naredit, mogoče kak preprost serverza backupe.

kst: Hvala, to mi bo verjetno pomagalo, ker na Macov ne mislim mešat z Windowsi. Sicer delajo v redu, a se mi je nekako bolj priljubil OS X, pa še oprema v računalniku je odlična, pravijo.

opeter: Hvala za načine. Sem že pred nekaj leti našel vašo stran, pa sem se registriral komaj včerej... Tako, da verjetno pridem z istim vprašanjem.

CaqKa ::

kaj boš z ccleanerjem na macu?
driverji za razni printerje in to tudi nebi smeli biti problem.

Wolfman ::

Zakaj pa ne bi za filezilla clienta preprosto uporabljal filezilla clienta...?

bluefish ::

Po enem letu in pol je najbrž zadevo že spoznal.

opeter ::

Verjetno :)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere programe bi moral imeti vsak uporabnik računalnika?

Oddelek: Pomoč in nasveti
203773 (3035) energetik
»

FTP večjih fajlov od 2GB se ne ustavi

Oddelek: Omrežja in internet
81326 (1051) PujsaPepa
»

Izšel Ubuntu 7.10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
839132 (9131) kriko1
»

os x na pc (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
596025 (4547) bluefish
»

Apple ne bo onemogočil poganjanje MS Windows na svojih računalnikih

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
435414 (4102) OwcA

Več podobnih tem