» »

Predlogi za avto

Predlogi za avto

mikrosoftic ::

Zdravo, napočil je čas za nov avto. Trenutno še nimam dokončno izbranega proizvajalca, še manj modela zato bom vesel predlogov.
Iščem srednje velik avto, ki ga v mestu (ogromno tujine) lahko enostavno parkiram, hkrati pa mora imeti znotraj dovolj prostora za visoko osebo in pa seveda dovolj udobja za daljšo vožnjo. Na leto naredim med 50 in 80 tisoč kilometrov.
Do sedaj sem vozil golfa7 s katerim sem bil sicer zadovoljen, iščem pa nekaj drugega.
Trenutno gledam Ford Focus, Volvo V40 in pa Audi A3.
Kateri avti bi bili še primerljivi s temi tremi/vredni ogleda?

dj_uro ::

z omenjenimi tremi ne boš dosegel ama NIČESAR...sorry...
vprašaj se, kakšna je prednost focusa in audija a3 napram golfu 7?
Kakšna je prednost volvota v40 napram golfu?

Kaj te moti pri golfu 7?
vw-klub.si

Unknown_001 ::

Koliko si pripravljen odštet je pa javna tajna?

Lahk ti predlagamo od dacie pa do mercedesa.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

smacker ::

Mazda 3, Honda Civic. Tut novi Megane je vreden ogleda. Pa še malo drugačen od ostalih: Mercedes CLA.
Pojdi na testno vožnjo vseh interesantnih modelov, pa izberi tistega ki bo tebi najbolj všeč. Na forumu večina ljudi pač svojo znamko hvali.

seba-beba ::

Audi A3 je "premium" verzija od Golfa 7...torej gre za podoben avto.
Focus je že malo zastarel in je še večja konfekcija kot Golf 7.
V40 temelji na Focusu...torej gre za podoben avto.

Kot je že nekdo zgoraj omenil, z menjavo ne boš pridobil popolnoma ničesar.

hojnikb ::

tesla model s... se ti bo sam plačal pr takih kilometrih zarad superchargerjov :D
#brezpodpisa

mikrosoftic ::

Na Golfu me razen stanja na števcu ne moti nič. Imam 280 tisoč kilometrov, opozorilne lučke se čedalje pogosteje prižigajo, zato grem v menjavo. Cenovno iščem avto v podobnem rangu, navzgor sem omejen s 30k€, mogoče še kakega jurja več. Golf je sicer čist v redu avto ampak nikoli ne nabavim enakega modela dvakrat, pač se po toliko prevoženih kilometrih naveličaš. Megana sem že imel, Mazda in Mercedez se mi zdita ful dobra predloga.

pe3c ::

1+ za Hondo Civic; vendar mnogim ni vsec notranjost.

Mavrik ::

Poglej še Mazdo 3, Mazdo 6 (če ti je v budgetu), Škodo Octavio in novega Megana.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Unknown_001 ::

Kupuješ potovalni avto... večalmanj avtocesta če se ne motim.

Poglej za kakim bavarcem. Za ta denar boš dobil kar spodobnega.

Bi ti Audija predlagal sam je en keč:
Audiji se lepo vozjo ampak jih boš preklel ker imajo majhen ajnšlug (velik obračalni krog)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

jakan123 ::

Jaz sem izbiral med focusom in volvom. Na koncu sem izbral Focusa, ker je bil dosti cenejši. 2011 letnik, 1.6tdci, titanium. Ogromno opreme, avto se zelo dobro pelje, dokaj poceni vzdrževanje, trenutno pri 200k km prevoženih brez problemov.

cleanac ::

Unknown_001 je izjavil:

Kupuješ potovalni avto... večalmanj avtocesta če se ne motim.

Poglej za kakim bavarcem. Za ta denar boš dobil kar spodobnega.

Bi ti Audija predlagal sam je en keč:
Audiji se lepo vozjo ampak jih boš preklel ker imajo majhen ajnšlug (velik obračalni krog)

A3 ima manjši "obračalni krog" kot BMW 1. Predvidevam, da si imel v mislih BMW, ker sicer sta oba Bavarca.

Sicer pa avto kupi v začetku leta in ne na koncu, ker bo 1 leto mlajši :).

Unknown_001 ::

V mislih sem imel serijo 3
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

zmaugy ::

Za 30k? A išče rabljen avto?

smacker ::

Glede na količino kilometrov mogoče pomemben podatek: Ford ma 5let garancije brez omejitve prevoženih kilometrov.

cleanac ::

@Raptor: 3-ka ima tudi večjega. Vsekakor pa ni v rangu 30k.

Je pa odvisno kaj OP želi. Če mu je pomembna kvalitetna notranjost, potem bo ostal na evropskem avtu (odvisno od znamke), če je to nepomembno pa lahko pogleda tudi kaj japonskega.

smacker ::

BMW3 se dobi tud pod 30k, pač z manj opreme. Samo je itak prevelik za parkirat v mestih, kar je OP navdel kot zahtevo. Izgled je pa subjektivna stvar, vsak ma svoj okus. Pa nove Mazde so precej "evropejske" v notranjosti.

OrkAA ::

Glede na to, da verjetno veliko casa prezivis na avtocesti bi jaz raziskal avtomobile, ki imajo cim boljso podporo za 'avtonomno' voznjo. Torej, radarski tempomat, line assist itd.

Itak se to dobi v vseh novejsih, a mogoce razisci kater od teh sistemov deluje najboljse.

Unknown_001 ::

Novga Megana bi se mogoče splačalo pogledat.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

pulstar ::

Tudi sam bi predlagal ogled novega Megana. Na koncu se sam zanj sicer nisem odločil (predvsem tudi zaradi žene:)), vendar sem bil na ogledu res močno impresioniran nad kakovostvjo izdelave. Res, svetlobna leta od prejšnjega modela...

Strato5 ::

Mazda definitivno, če nič drugega ima praktično dvakrat več garancije kot katerikoli drugi proizvajalec. 7 let ali 200k kilometrov (vsaj pri novi mazdi 3 tolko oglašujejo, avtomatsko sklepam, da pri ostalih modelih ni nič drugače).
Pa tudi sicer so mazda 3, mazda 6 in mazda CX 3 odlični avtomobili.

pegasus ::

Sam se razgledujem za praktično enakimi parametri, z dodatkom preklopljivega sovoznikovega sedeža (za prevoz 2m+ dolgih kosov) in z absolutno najnižjimi stroški na km. Kako ta dva dodatna parametra spremenita javno mnenje?

Mavrik ::

pegasus je izjavil:

Sam se razgledujem za praktično enakimi parametri, z dodatkom preklopljivega sovoznikovega sedeža (za prevoz 2m+ dolgih kosov) in z absolutno najnižjimi stroški na km. Kako ta dva dodatna parametra spremenita javno mnenje?


Če rabiš plac za spodobno ceno z opcijo veliko igračk do 30k je zelo težko iti mimo Octavie karavan.
The truth is rarely pure and never simple.

al1976 ::

Zakaj golf razred za avtocesto?
Nov passat 2.0tdi te pride dobrih 25k:
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=......

smacker ::

@pegasus: Novi Megane grandtour (karavan) ma kr dobro premišljeno notranjost. Poklopen prednji sedež da dolžino 2,7m. Stroškov pa nisem računal.
Link: https://www.renault.si/vozila/osebna-vo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smacker ()

kingsix ::

Ford Focus - za tam 22k polno opremljen 2.0 tdci (150KM). Pa sedaj imajo neko 5 letno jamstvo brez omejitve kilometrov, ampak tu bi bilo treba bolj podrobno pogledat pogoje. =)
Nov Megane je tudi super avto.

globoko grlo ::

kaj pa i40?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Unknown_001 ::

Pa Opla ne pozabit. Nova Astra izgleda kar spodobno.

Mi je pa zanimivo da ti je bil golf 7 ok. No sj ne rečem generalno ni slab avto ampak mene je notranjost razočarala ko sem ga vozil. "Luksus" cenenega izgleda in izdelave :(

Tistih obvolanskih ročk si ne morem iz glave izbit pa nagravžne plastike okol radia... ughhhhh pa da se spomnim piano plastike... gimme puke bag right now.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

globoko grlo ::

Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

...:TOMI:... ::

Jaz bi pri teh km gledal avto na CNG.
Tomi

pegasus ::

Ja, CNG je zelo visoko na mojem seznamu, ni mi všeč le, da je ponudba precej omejena ...

680x0 ::

Octavia L&K 2.0 TDI DSG EUR 29.175

kohoutek111 ::

Dacia Logan MCV laureate po moje ustreza zahtevam... motor dci 90.

cleanac ::

Unknown_001 je izjavil:

Pa Opla ne pozabit. Nova Astra izgleda kar spodobno.

Mi je pa zanimivo da ti je bil golf 7 ok. No sj ne rečem generalno ni slab avto ampak mene je notranjost razočarala ko sem ga vozil. "Luksus" cenenega izgleda in izdelave :(

Tistih obvolanskih ročk si ne morem iz glave izbit pa nagravžne plastike okol radia... ughhhhh pa da se spomnim piano plastike... gimme puke bag right now.

To, da ti od Golfa pričakuješ luksuz je tvoj problem. Potem pa še Astro priporočaš, ki je enak nivo.

Unknown_001 ::

cleanac je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Pa Opla ne pozabit. Nova Astra izgleda kar spodobno.

Mi je pa zanimivo da ti je bil golf 7 ok. No sj ne rečem generalno ni slab avto ampak mene je notranjost razočarala ko sem ga vozil. "Luksus" cenenega izgleda in izdelave :(

Tistih obvolanskih ročk si ne morem iz glave izbit pa nagravžne plastike okol radia... ughhhhh pa da se spomnim piano plastike... gimme puke bag right now.

To, da ti od Golfa pričakuješ luksuz je tvoj problem. Potem pa še Astro priporočaš, ki je enak nivo.


Dej gmh.

Sem že marskaj iz VAG grupe peljal, pa ti povem da je tale novi golf zamočen v interierju na celi črti. Še 5ka je imela boljšo plastiko, res ni bilo tako fensi nakičkano ampak je vsaj robustno delovalo. Pa ni se prstnih odtisov videlo na matt plastiki. Golf 6ka je imel glih prav spedenano, ko so pa pri sedmici tist drek s piano plastiko pa imitacijo brušenega aluminija dal not, ... o moj bog kater idiot je to delal. Vsaj konkretno bi naredili, ne pa poceni šminkat. Še njihova gospodarska vozila, z izjemo Crafterja imajo bolje narejeno armaturko.

Tud roče za vrata so bolj tko tko... spet občutek pocen plastike...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

cleanac ::

Saj ti pravim, da je tvoj problem, če pričakuješ od Golfa luksuz.

bambam20 ::

Dajte mu svetovat avte, s katerimi se udobno potuje in nisi ubit po prevoženih 1000 km v enem kosu . Očitno Golf ni tako slab za dolge vožnje.

shinko ::

cca 30k, boljše od golfa 7:
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=......

JC Denton ::

Za 30.000€

Ampak, glede na to da iščeš hatchbacka, bi ti predlagal Mazdo 3. Mislim pa da tudi Volvo V40 ni slaba izbira, Volvo je znan da ima najboljše sedeže kar se tiče udobja, crkuje pa zagotovo manj kot katerikoli Nemec ali Ford.

Unknown_001 ::

cleanac je izjavil:

Saj ti pravim, da je tvoj problem, če pričakuješ od Golfa luksuz.


Pričakujem nivo, ki sem ga vajen pri VW, ne pa poceni "kitajske" fore šminkanja.

shinko je izjavil:

cca 30k, boljše od golfa 7:
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=......


To je drgač ful utesnjen avto. OP je napisal da je visok.

JC Denton je izjavil:

Za 30.000EUR

Ampak, glede na to da iščeš hatchbacka, bi ti predlagal Mazdo 3. Mislim pa da tudi Volvo V40 ni slaba izbira, Volvo je znan da ima najboljše sedeže kar se tiče udobja, crkuje pa zagotovo manj kot katerikoli Nemec ali Ford.


Še moj glas za CX5 ali Volvo
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Formula 1 ::

Renault Talisman Zen 1.6 dci 160 EDC, za 30k bi ga dobil ravno še z 4Control in nastavljivim vzmetenjem, če ne rabiš tega lahko daš notr Bose ozvočenje pa kakšne asistenčne sisteme ker si veliko na cesti. Ali pa kakšen Passat 2.0 Tdi Higline samo za tega pa nimam pojma koliko je kaj popustov.

N0t0ri0us ::

če bi delal toliko km, potem bi definitivno gledal za višjim rangom avta in ga imel nekaj let več, kot pa se vozil v nekem srednjem razredu. Je zgolj moje mnenje :)

Sicer bi pa pogledal za mazdo in pa kakim mercedezom, tudi volvo bi bil v ožjem krogu

Miha 333 ::

Volvo V40 ima zelo dobre sedeže, udobne za daljše vožnje. Motor D2 za zelo ekonomično vožnjo (poraba na relacijah pod 5l) ali D3 za zelo dinamične zmogljivosti, a še vedno ekonomično vožnjo.

ncc2000 ::

če nisi dirkač vredno pogledat tole.. eko gajbico..

mikrosoftic ::

Hvala za vse predloge. Sem dodal Mazdo in Škodo na seznam.

zmaugy ::

Unknown_001 je izjavil:

Pa Opla ne pozabit. Nova Astra izgleda kar spodobno.

Mi je pa zanimivo da ti je bil golf 7 ok. No sj ne rečem generalno ni slab avto ampak mene je notranjost razočarala ko sem ga vozil. "Luksus" cenenega izgleda in izdelave :(

Tistih obvolanskih ročk si ne morem iz glave izbit pa nagravžne plastike okol radia... ughhhhh pa da se spomnim piano plastike... gimme puke bag right now.


Opla je najboljše pozabit pred nakupom.

Scorpia ::

Zanimivo, da se mu pri tolikih km ze lucke prizigajo. Nasa Astra pri 280k 2011 letnik, se nobene okvare ni imela. Pa se to je 90% mestne voznje.
////

zmaugy ::

Octavija kombi RS.

mailer ::

Kot so že omenili ostali mazda 3 in njena suv izvedba, mercedes cla, alfa gulieta, honda civic, škoda yeti, toyota auris, nemcev nisem našteval ker jih že dovolj poznaš. Niso pa to ravno avtomobili, ki so majhni ampak nekako spadajo v srednji velikostni razred. Če pa že gledaš octavio imaš pa še en kup ostalih limuzin in karavanov pa si spet tam kjer si v prvem postu nisi želel biti. Vsi ki sem jih naštel imajo tudi dizelske različice.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Družinski avto: VW Golf karavan ali VW Passat karavan?

Oddelek: Na cesti
448660 (7105) kajetan
»

Nov avto za Taščo, zelo specifične zahteve ... (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15825860 (20274) krneki0001
»

nižji srednji razred - 3 vrata - dizel... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
35878744 (64508) GrimReaper
»

Nov avto do 20k (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10320456 (13890) sass628
»

Rabljen karavan (2013+) do 22k€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17335290 (28356) Superboyy

Več podobnih tem