» »

ne vzge se??!!

ne vzge se??!!

ddeben ::

Danes sem dobil tak bol star racunalnik: 333mhz, 32ram, 4mb grafa , 8 gb disk...itd. Zdej js to vse prkljucim skupaj in zmontiram in nato koncno vklopim racunalnik-in kaj se zgodi? na monitorju se vzge rdeca lucka , disk pa nic ne zapiska! Kaj sm narobe naredil?? Prosim za pomoc!

R33D3M33R ::

Na matični gori luč? Poglej če maš vse prav priklopljeno...
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

ali3n ::

število možnih napak = število komponent + število kablov + še mal rezerve >:D

Nasvet:
še enkrat vse ven, nazaj not, pazi kako obračaš kable; glej da pravilno povežeš power on switch na plati (v bistvu je nujen samo ta, fino je pa imeti še delujoč zvočnik od matične - če kej piska); Proc na slotu dobro pritisni v slot (včasih je potrebno malo sile), pravtako RAM module; ko končaš še enkrat vse preveri (step by step); lahko tudi, da je pokvarjen monitor; ali pa samo kabel od monitorja; probaj na drugem računalniku; preveri še graf. kartico...
Med članki je tudi en o sestavljanju računalnika - preberi če si bolj začetnik...

Srečno!:D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

ddeben ::

1. na maticni ni lucke kr je stara
2. nism zacetnik
3.zvocnik deluje
4. monitor deluje-probu na drugem racunalniku
Zdej kokr js vem, more pac zapiskat ko racunalnik przges-znak de se disk przge a'ne?? Aja pa procesor ma posebu- nima ga na maticni pac ze integriranga.

R33D3M33R ::

Morda je kaj narobe s napajalnikom, probaj enega drugega.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

ddeben ::

Probal-napajalnik dela vredu...

Daniel ::

Kabel za zvočnik maš pravilno povezan? Si poskusil resetirati Bios na plati? Zdaj če sem te narobe razumel in ti zapiska, potem ti ne zapiska zato ker se je prižgal disk ampak pač po dolžini in številu piskov ugotoviš če je kaj narobe (En kratek pisk pomeni da je vse ok), za več podatkov pa poizkusi poiskati navodila od matične.

Dodatek: Ti lučka na monitorju utripa ali sveti? Preveri grafično če dobro sedi v slotu. Slišiš kako se disk zažene?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

ddeben ::

Ja ga mam pravilno povezanga. Ce je na monitorju kr crna slika-gori pa rdeca luc! Zapiska pa sploh ne! Slisi se pa kako se disk zazene pac zapiska ne-to pomeni da ni vse ok!?;((


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sestavljen računalnik - ni slike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12323799 (22123) mihibo5
»

Sestavil PC - monitor neodziven, matične ne piska

Oddelek: Strojna oprema
354857 (2985) Riff
»

Težave pri na novo sestavljenem računalniku.

Oddelek: Pomoč in nasveti
491843 (1306) Dominik91
»

Ob sestavitvi komponent PC ne zalaufa pravilno

Oddelek: Strojna oprema
221757 (1334) jest10
»

Težava s BIOS - om

Oddelek: Pomoč in nasveti
334769 (4433) luka9

Več podobnih tem