» »

Odklepanje s ključem proži alrarm[KIA Cee'd]

Odklepanje s ključem proži alrarm[KIA Cee'd]

Bojevnik ::

Pred slabim mesecem sem kupil nov avto (Kia Cee'd Sportswagon).
Avto večinokrat odklepam s ključem (se pravi ne z daljincem).
Občasno, do sedaj mi je trikrat, pa se mi ko dam ključ v ključavnico oglasi alarm.

Tako da sem se šel danes naročit na servis.
Ampak so mi na servisu rekli da najverjetneje ne bodo nič odkrili.
Ker naj bi bil alarm tako narejen, da je zelo občutljiv in ga npr. sproži že npr. prazen akumulator, ker pride razlike v voltaži.

Je to normalno? Sicer še vedno bi raje oklepal s ključem. Sicer tudi proti odklepanju z daljincem nimam nič.
Samo se mi pa zdi neumno, da novega avtomobila ne bi odklepal na način, katerega imam raje.

Pa me zanima če kdo mogoče ve kej več o tem.

LP

dripac ::

Prvič slišim da bi ročno odklepanje avtomobila sprožilo alarm. Razlike v voltaži in prazen akumulator pri novem avtu? Istočasno pa že vnaprej povedo da ne bodo nič odkrili? Servis in pol.
Verjetno gre za programsko napako in ker očitno še niso imeli takega primera rešitev še ni znana, zato odslovitev na tak način.
Jaz bi vseeno vztrajal da ga pogledajo in naredijo zapisnik, ker ne gre za normalen pojav.

M1tj4 ::

Ponavadi se avtomobili z vgrajenim alarmom obnašajo ravno tako kot tvoj. Avto zakleneš z daljincem vklopiš tudi alarm, torej ga moraš odkleniti z daljincem. Če ga pa že odkleneš s ključem moraš v nekem doglednem času, npr. pol minute dati kontakt sicer se vklopi alarm. Je sigurno opisano v navodilih za uporabo.

lpm

M-XXXX ::

Sicer, ne da podpiram, da se avto ne obnaša tako kot bi se moral, ampak sprašujem zgolj iz firbca:

Zakaj hudiča bi odklepal s klučem? Že da moraš sploh prijeti ključ v roko pri odklepanju avta in vžiganju je 20 stoletje, da moraš pa še na roko odklenit je pa 19to...

dripac ::

@M1tj4; Tako se ponavadi obnašajo kakšni aftermarket alarmi, ali ne? Če se pa tudi tovarniški (kar res piše v navodilih), se posipam s pepelom, vsak dan se naučim kaj novega.
Pri meni recimo (Mondeo l.2003) je čisto vseeno, kako ga odklenem ali zaklenem, alarm se ne oglaša. Kar mi daje mislit, če sploh še dela. Ups.

Bi pa verjetno na Kia servisu vedeli, da je to normalno obnašanje kot v primeru OP-a? Razen če res nimajo pojma kako in kaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dripac ()

RedDrake ::

Pri vseh znamkah, ki sem jih imel priliko sprobati v moji karieri (razni nemci, japonci, korejci, švedi, pa še kaj se najde) je sistem enak.
Če se uporabi daljinec za zaklep, se mora tudi za odklep. Drugače se sproži alarm.
Če pa avto zakleneš ročno, pa ga lahko tudi odkleneš ročno.

Zakaj bi nekdo uporabljal ključ namesto daljinca?
Ker ti lahko nekdo z motilcem in opremo za 40 EUR pajzne kodo daljinca ko ga zaklepaš/odklepaš in ti potem avto odpeljejo in prodajo za dele ...

M-XXXX ::

Pri vseh znamkah, ki sem jih imel priliko sprobati v moji karieri (razni nemci, japonci, korejci, švedi, pa še kaj se najde) je sistem enak.
Če se uporabi daljinec za zaklep, se mora tudi za odklep. Drugače se sproži alarm.
Če pa avto zakleneš ročno, pa ga lahko tudi odkleneš ročno.

Temu se pa reče crappy sistem. Nič drugega.

Ker ti lahko nekdo z motilcem in opremo za 40 EUR pajzne kodo daljinca ko ga zaklepaš/odklepaš in ti potem avto odpeljejo in prodajo za dele ...

Yea right, ker na tak način vsak dan 100 avtov ukradejo. Še dobro, da tako odklepa vsaj 50% vseh slovencev ane?

Opa, typo, 0.0000001% je bilo mišljenih.

M1tj4 ::

dripac je izjavil:

@M1tj4; Tako se ponavadi obnašajo kakšni aftermarket alarmi, ali ne? Če se pa tudi tovarniški (kar res piše v navodilih), se posipam s pepelom, vsak dan se naučim kaj novega.


Tako se obnaša moj A4 2007 z original alarmom. Podobno sem že večkrat zasledil a se res sedaj ne spomnim znamk, VWji in mogoče Laguna. Če odkleneš s ključem moraš vžgati motor sicer se vklopi alarm.

St235 ::

RedDrake je izjavil:

Pri vseh znamkah, ki sem jih imel priliko sprobati v moji karieri (razni nemci, japonci, korejci, švedi, pa še kaj se najde) je sistem enak.
Če se uporabi daljinec za zaklep, se mora tudi za odklep. Drugače se sproži alarm.
Če pa avto zakleneš ročno, pa ga lahko tudi odkleneš ročno.

Zakaj bi nekdo uporabljal ključ namesto daljinca?
Ker ti lahko nekdo z motilcem in opremo za 40 EUR pajzne kodo daljinca ko ga zaklepaš/odklepaš in ti potem avto odpeljejo in prodajo za dele ...


Jao kake ideje... Tist, ki je sposoben prižgat avto ne bo imel nikakršnih težav z odklepanje vrat.
Predvsem pa avtov se ne rkade kot opisuješ in odklepanje avtomobila s prestrezanjem rolling kode je bistveno bolj komplicirano kot ti razumeš.

Tako, da če odklepaš avto s ključem zaradi varnosti je skrajno neumno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

knesz ::

RedDrake je izjavil:

Pri vseh znamkah, ki sem jih imel priliko sprobati v moji karieri (razni nemci, japonci, korejci, švedi, pa še kaj se najde) je sistem enak.
Če se uporabi daljinec za zaklep, se mora tudi za odklep. Drugače se sproži alarm.
Če pa avto zakleneš ročno, pa ga lahko tudi odkleneš ročno.

Zakaj bi nekdo uporabljal ključ namesto daljinca?
Ker ti lahko nekdo z motilcem in opremo za 40 EUR pajzne kodo daljinca ko ga zaklepaš/odklepaš in ti potem avto odpeljejo in prodajo za dele ...

Ravno Kio ti bodo šli tako krasti. Sicer pa, če je avto star 1 mesec, imaš verjetno kasko proti kraji...

#000000 ::

Tako se avti obnašajo že od leta 1999, baba takrat vozila megana cupe avto nov, pa me kliče, ja kaj si to zean avto kupu se ne morem odpeljat izpred trgovine, sem ga oklenila in vžge ampak crkne takoj ko spustim sklopko.

Fak tud jest nisem vedu, kličem na servis in povedo, ja klasična napaka, deljincem je zaklenila, odklenila s ključem in seveda je blokada ŠE vedno vklopljena, naj zaklene avto nazaj na ključ, odklene na daljinca in bo OK. In tako je blo, pač blonda in neprebrana navodila :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Furbo ::

In kako si ti v tej zgodbi pametnejši od nje? Še kot lastnik ne veš, pa naj bi ona?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

RedDrake ::

St235 je izjavil:


Jao kake ideje... Tist, ki je sposoben prižgat avto ne bo imel nikakršnih težav z odklepanje vrat.
Predvsem pa avtov se ne rkade kot opisuješ in odklepanje avtomobila s prestrezanjem rolling kode je bistveno bolj komplicirano kot ti razumeš.

Tako, da če odklepaš avto s ključem zaradi varnosti je skrajno neumno.

Mhm, zagotovo ....
VAG je še celo tako retardiran, da za veliko večino njihovih vozil potrebuješ samo _ENKRAT_ prestreči kodo, pa lahko avto odpelješ ob naslednji priliki. Ker so algoritmi za te rolling kode tam nekje iz 80-ih, ko vsi superračunalniki na svetu niso premogli moči enega telefona danes, jih je danes pač otročje lahko zaobiti.
S tem da je ta novica relativno nova (2015/2016) in morda zato več ljudi posega po ročnem odklepanju - jaz sicer ne, ker imam znamke vozil, kjer se kraja beleži v nekaj vozil na desetletje, kdo drug pa morda vseeno ...

St235 ::

Predlagam, da link prebereš preden postaš. Niti pod razno ni dovolj, da presteržeš eno kodo. Morajo bit točno specifične okoliščine, pa še to velja samo do nasledjnič, ko voznik odklene/zaklene avto. A ti resno misliš, da je kompliciran del kraje avtomobila odklepanje vrat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

RedDrake ::

Vem, da odpiranje avta ni kompliciran del kraje, ampak tisti ki kradejo imajo vseeno olajšan posel, saj daljinec izklopi alarm in blokado, tako da dejansko se vozilo samo odpeljejo kamorkoli že.

In preden pridigaš o branju, izobrazi se še sam.
Citiram:

"We discovered that the RKE [remote keyless entry] systems of the majority of VW Group vehicles have been secured with only a few cryptographic keys that have been used worldwide over a period of almost 20 years," the researchers wrote.

"With the knowledge of these keys, an adversary only has to eavesdrop a single signal from a target remote control. Afterwards, he can decrypt this signal, obtain the current UID and counter value, and create a clone of the original remote control to lock or unlock any door of the target vehicle an arbitrary number of times."

Enkrat je dovolj, za VAG kante.
Za ostale je pa treba malce večkrat, ja ...

St235 ::

Res tehten argument, še dobro da govorimo VW. Sam bolj kot gledam njihovo stran, pa nikjer ne najdem Ceed... a to pride namesto golfa?

RedDrake ::

Eh, bralno razumevanje ...
Ker ti lahko nekdo z motilcem in opremo za 40 EUR pajzne kodo daljinca ko ga zaklepaš/odklepaš in ti potem avto odpeljejo in prodajo za dele ...

Motilec je ključna stvar tu.
Signal motiš toliko časa, da tarča dovoljkrat stisne daljinca. Ker je sistem zaklepanja večine vozil zelo retardiran, se bo taki ubogi duši še alarm sprožil, ko bo poskusil s ključem odklenit po par poskusih. Da bo alarm ugasnil bo potem pritiskal gumb na daljincu toliko časa, da bo delovalo - kar mu boš ti dopustil, ko boš zbral dovolj kod za dekripcijo.
Ja, lažje je počakat, da kakšna budala avta sploh ne zaklene, vem, al' pa kej drugega. Ne spremeni zadeve, da je bilo to sedaj javno objavljeno (tudi po TV) in se najdejo ljudje (med drugimi tudi moj skoraj 70 letni oče), ki to vzamejo kot direktno grožnjo in sedaj ne uporabljajo daljinca.
Izpostavil sem zgolj možno razlago zakaj bi OP to počel (btw, nisem OP, za tiste, ki so samo polpismeni).

#000000 ::

Furbo je izjavil:

In kako si ti v tej zgodbi pametnejši od nje? Še kot lastnik ne veš, pa naj bi ona?


Lastnica je bila ona, jest sem samo plačal kar si je želela.

St235 ::

RedDrake je izjavil:

Eh, bralno razumevanje ...
Ker ti lahko nekdo z motilcem in opremo za 40 EUR pajzne kodo daljinca ko ga zaklepaš/odklepaš in ti potem avto odpeljejo in prodajo za dele ...

Motilec je ključna stvar tu.
Signal motiš toliko časa, da tarča dovoljkrat stisne daljinca. Ker je sistem zaklepanja večine vozil zelo retardiran, se bo taki ubogi duši še alarm sprožil, ko bo poskusil s ključem odklenit po par poskusih. Da bo alarm ugasnil bo potem pritiskal gumb na daljincu toliko časa, da bo delovalo - kar mu boš ti dopustil, ko boš zbral dovolj kod za dekripcijo.
Ja, lažje je počakat, da kakšna budala avta sploh ne zaklene, vem, al' pa kej drugega. Ne spremeni zadeve, da je bilo to sedaj javno objavljeno (tudi po TV) in se najdejo ljudje (med drugimi tudi moj skoraj 70 letni oče), ki to vzamejo kot direktno grožnjo in sedaj ne uporabljajo daljinca.
Izpostavil sem zgolj možno razlago zakaj bi OP to počel (btw, nisem OP, za tiste, ki so samo polpismeni).


Jap, definitivno imaš velike težave z bralnim razumevanjem. Glede na napisano bi rekel, da je dedno. Da o tem, da niti osnov rolling kode ne razmeš sploh ne gvoorimo. Lahko prestrežeš 100 kod in bodo vse neuporabne tisto sekundo, ko gre 101 čez. Tako da naredi si uslugo in prosi mamico, da ti prevede tiste čudne besede, ki govorijo o Samy Kamkarju in o tem kako njegov sistem prestrezanja rolling kod deluje.

In še 1001 (tukaj ti mogoče lahko pomaga oči), nekdo ki je sposoben uskrat vozilo mu najmanjšo težavo predtavlja odklepanje vrat. Avto imajo odklenjen in vzgan v 2 minutah brez vsake rolling kode.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

RedDrake ::

St235 je izjavil:


Jap, definitivno imaš velike težave z bralnim razumevanjem. Glede na napisano bi rekel, da je dedno. Da o tem, da niti osnov rolling kode ne razmeš sploh ne gvoorimo. Lahko prestrežeš 100 kod in bodo vse neuporabne tisto sekundo, ko gre 101 čez. Tako da naredi si uslugo in prosi mamico, da ti prevede tiste čudne besede, ki govorijo o Samy Kamkarju in o tem kako njegov sistem prestrezanja rolling kod deluje.

In še 1001 (tukaj ti mogoče lahko pomaga oči), nekdo ki je sposoben uskrat vozilo mu najmanjšo težavo predtavlja odklepanje vrat. Avto imajo odklenjen in vzgan v 2 minutah brez vsake rolling kode.

Mhm.
Se na pol predam.
Nima smisla pisat, če ljudje ne berejo ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedDrake ()

Scorpia ::

Jaz sam nikoli nebi zaupal tem alarmom sploh tovarniskim, ze imam slabe izkusnje. Vedno obstaja moznost, da si sam naredis alarmni sistem. Na trgu je polno senzorjev in piskacev, pa se posebej napajanje in sprozitev alarma si lahko naredis, ce pride do odklopa glavnega napajanja.
////

Spajky ::

Alarmi so dobri, če te kdo rukne na parkingu in si blizu, da lahko vidiš, kdo te je in ukrepaš takoj. Za proti kraji je najbolje ključavnica za zaklep menjalnika ali Poceni DIY skrito stikalo, ki ti onesposobi bencinsko pumpo, pa ga ne morejo odpeljat. So še drugi DIY načini ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

next3steps ::

Scorpia je izjavil:

Jaz sam nikoli nebi zaupal tem alarmom sploh tovarniskim, ze imam slabe izkusnje. Vedno obstaja moznost, da si sam naredis alarmni sistem. Na trgu je polno senzorjev in piskacev, pa se posebej napajanje in sprozitev alarma si lahko naredis, ce pride do odklopa glavnega napajanja.

Če treba kaj ukrasti iz avtomobila, ti alarm bolj malo pomaga. Če se vozilo natovori in se ga odpelje, tudi.

Scorpia ::

Pol po tvojem najboljse nic imeti.
////

St235 ::

Ravno obratno, treba je imet sistem ki otezi krajo vozila. Rocno odklepanje vozila namesto daljinskega to ni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ključ za avtomobil? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5721433 (8532) donvito
»

Upravljanje rolet

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
224190 (3213) tmz
»

Hekerji lahko odklenejo milijone volkswagnov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Varnost
10629475 (22333) pirlo
»

Novega bmwja ukradejo v treh minutah (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
9829201 (21352) šernk
»

Uspešno razbitje sistema za daljinsko zaklepanje avtomobilov KeeLoq

Oddelek: Novice / Zasebnost
298060 (6077) Loki

Več podobnih tem