» »

Piskajoč zvok pri slušalkah

Piskajoč zvok pri slušalkah

Domobrancek ::

Pozdravljeni. Dobil sem slušalke, ki sem jih naroči in nekaj ne deluje pravilno. Sliši se tak čuden zvok, ki je podoben tistemu, ki se pojavi pri radiju če zelo hitro menjamo frekvence in je rahlo piskajoč..težko se ga opiše. Še posebej je ta zvok očiten v igrah (recimo v CS:GO). Čudno je, da se ta zvok pri prejšnjih slušalkah ni pojavljal...pojavi se pri slušalkah, ki sem jih kupi sedaj in pri in-ear slušalkah. Nekaj sem že iskal po netu glede tega pa kakšnega pametnega odgovora nisem našel. Morda kdo ve kaj bi lahko bilo? Bo treba kupiti novo zvočno kartico?

Lp,

shadeX ::

Sprobaj slušalke na drugem sistemu. Če piska, vrni / zamenjaj slušalke. Če ne piska, je nekaj narobe s tvojim sistemom.

Domobrancek ::

shadeX je izjavil:

Sprobaj slušalke na drugem sistemu. Če piska, vrni / zamenjaj slušalke. Če ne piska, je nekaj narobe s tvojim sistemom.

Sem priklopil na telefon in tam ni nič piskalo. Verjetno bo treba novo zvočno. Čudno je samo, da to dela samo pri teh in pri in-ear slušalkah na zvočnikih in starejših slušalkah pa tega ni slišati

next3steps ::

Za katere slušalke gre?
5.1 zvok ne funkcionira nekaj preveč v CSGO.

Domobrancek ::

Slušalke so Superlux HD668B in niso 5.1. Danes mi bo kolega posodil USB zvočno kartico pa bomo videli, če bo kaj bolje.

Domobrancek je izjavil:

Slušalke so Superlux HD668B in niso 5.1. Danes mi bo kolega posodil USB zvočno kartico pa bomo videli, če bo kaj bolje.

Edit:

Berem, da so te slušalke 56 Ohmske ostale slabše pa so 32-ohmske. Bi bil morda lahko to problem? Preslaba zvočna kartica?

Zgodovina sprememb…

MacGyver141 ::

Ne bi smelo biti problem poganjati 56? slušalk na matični.

gregor_m ::

Si bom izposodil temo. V mojem primeru slušalke "brenčijo", če scroll-am v brskalniku in med obremenitvijo trdega diska. Priključene imam na prenosnik HP 4520s. Mogoče kdo ve kako reštiti težavo?

Ghost7 ::

MacGyver141 je izjavil:

Ne bi smelo biti problem poganjati 56? slušalk na matični.

Načeloma več Ohmov lepši zvok, ampak precej tišja max glasnost in obratno.

hojnikb ::

gregor_m je izjavil:

Si bom izposodil temo. V mojem primeru slušalke "brenčijo", če scroll-am v brskalniku in med obremenitvijo trdega diska. Priključene imam na prenosnik HP 4520s. Mogoče kdo ve kako reštiti težavo?

zvočna ti nagaja. Problem rešiš z usb zvočno
#brezpodpisa

Ghost7 ::

gregor_m je izjavil:

Si bom izposodil temo. V mojem primeru slušalke "brenčijo", če scroll-am v brskalniku in med obremenitvijo trdega diska. Priključene imam na prenosnik HP 4520s. Mogoče kdo ve kako reštiti težavo?

Tudi, če si sposodiš USB zvočno?
Namreč to brenčanje me nenkako prepričuje o preslabem napajanju oziroma o okvarjenih kondenzatorjih. Je to samo na bateriji ali tudi, ko si na napajalniku?

Domobrancek ::

V mojem primeru je problem v zvočni kartici. Na USB zvočni od kolega, ki mi jo je posodil dela povsem normalno brez piskanja. Katero USB zvočno kartico mi predlagate za nakup ??

gregor_m ::

USB zvočne nimam možnosti dobiti, prenosnik je stalno na napajanju (baterija odstranjena). Na drugih napravah slušalke delujejo OK. Sem optimistično poizkusil posodobiti gonilnike in ni nič bolje.
Verjetno je res nekaj narobe s strojno opremo, bo potrebno počasi menjat prenosnik. Je pa hecno, da je šum prisoten samo ko je računalnik obremenjen.

videc ::

Ker ti zvočna pobira motnje od drugih naprav v računalniku: CPU, disk.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere slušalke in kje kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
30171135 (14100) Banza
»

Bluetooth transmitter

Oddelek: Zvok in slika
92627 (2435) Mavrik
»

Slušalke do 100€

Oddelek: Kaj kupiti
212525 (1773) TheBlueOne
»

Dvoje slušalke istočasno na en PC

Oddelek: Loža
101810 (1504) Alec999
»

Nakup slušalk do 50 EUR

Oddelek: Kaj kupiti
121937 (1624) joker16_7

Več podobnih tem