» »

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2

Temo vidijo: vsi
««
23 / 38
»»

Stalinovic ::

Machete je izjavil:

Stalinovic je izjavil:

Machete je izjavil:

danes bodo šli otročki pa zgodaj spat... hehe

Lahko noč.


A citiraš besede svoje vzornice Magde Goebbels njenim otrokom? Ne vem kakšno vezo ima to s temo.


Uf. Eni imaste pa resne paranoične mentalne motnje. Sem ti samo zaželel lahko noč, po temu ko si napisal da greš zgodaj spat.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Izi ::

Rockstar launcher očitno še ni najbolj dodelan. Sem zagnal igro in začelo je z Dekripcijo Preloada, ki pa zaradi neznanega vzroka ni bil mogoč, kljub temu, da sem verificiral vse datoteke in ni bilo nobene napake. Celo igro 112,50 GB sem moral dowloadati še enkrat od začetka. ;((

Sedaj vse deluje brez problemov.
Igra podpira dva različna APIja. Vulkan (default) in DirectX 12. Bo treba malo testirati kaj je lepše in kaj hitrejše.

Igra po dafaultu uporablja Imperialne mere, se pa da v nastavitvah prestaviti na Metrične. Funte sem preklopil na Kilograme, pa uro sem prestavil na 24 ur. Da bo bolj domače :D

Sedaj pa v akcijo 8-)

sajmonmofo ::



;D

Buggy ::

Izi je izjavil:

Rockstar launcher očitno še ni najbolj dodelan. Sem zagnal igro in začelo je z Dekripcijo Preloada, ki pa zaradi neznanega vzroka ni bil mogoč, kljub temu, da sem verificiral vse datoteke in ni bilo nobene napake. Celo igro 112,50 GB sem moral dowloadati še enkrat od začetka. ;((

Sedaj vse deluje brez problemov.
Igra podpira dva različna APIja. Vulkan (default) in DirectX 12. Bo treba malo testirati kaj je lepše in kaj hitrejše.

Igra po dafaultu uporablja Imperialne mere, se pa da v nastavitvah prestaviti na Metrične. Funte sem preklopil na Kilograme, pa uro sem prestavil na 24 ur. Da bo bolj domače :D

Sedaj pa v akcijo 8-)



Meni je slo BP, edino kar opazam je, da ko imam v Nvidia CP vklopljen Image Sharpening je v Rockstar launcherju wallpaper od RDR2 ves neki grainan in popikan :D Isto je bilo s prejsnimi kot z zdejsnimi 441.12 driverji :S

Buggy ::

GTX 1080Ti@2Ghz@1V zadnji driverji 441.12, R5 2600@4Ghz, 16GB 3200Mhz CL14.

Privzeto mi je zalaufal spil z Vulkan API-jem ter je nastavilo Balanced preset@1440p. V Graphic settingih sem stisnil benchmark in je javilo sledece:

Min: 35
Max: 110
AVG: 65

GPU vedno na 98-99%, CPU najvec 54% povprtecno nekje 30% utilizacije. Verjetno bom dal kaksen graphic setting znizal. Kaksen predlog kaj terja najmanjsi vizualni davek a pridoda najvec k performance-u?

 benchmark

benchmark



EDIT: ni bilo privzeto ultra, ker je bila to nastavitev od textur. Zgleda, da je BALANCED en mix vsega zivega po defaultu, settingov je pa da se ti zmesa :S

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

oo7 ::

Že igrate ? :D

Lojzze ::

MSAA je framerate killer

springfield ::

oo7 je izjavil:

Že igrate ? :D

Ze koncali, pol leta nazaj :D

meho7 ::

Se en sjeban Console Port?


Bravo rockstar
BRAVOO

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: meho7 ()

Izi ::

Grafične nastavitve so ene najboljših, kar sem jih videl do sedaj.
Je kar 50 različnih grafičnih nastavitev, ampak je kljub temu super enostavno, ker vse skupaj premikaš z enim samim glavnim drsnikom, ki ima 20 različnih stopenj. Od Performance preko Balanced do Quality. Ko ga premakneš se hkrati primerno ponastavi prav vseh 50 nastavitev.
Po defaultu se grafika vedno nastavi točno na sredino na Balanced. To je na 10 od 20.
Zraven pa je vgrajeni Benchmark, ki je kar malo preveč temeljit saj traja celih 5 minut.
Zaženeš torej benchmark in na koncu ti prikaže Min, Max in Average fps. Če je Average manj kot 60 pač premakneš eno stopnji nižje in ponovno testiraš, dokler ne dosežeš vsaj povprečnih 60 fps. Simple ko pasulj ;)

Sem na moji GTX 1660 Ti testiral to default Balanced nastavitev in rezultat na 1080p je sledeč:
Min: 13 fps
Max: 128 fps
AVG: 67 fps

Imam torej fore premakniti še za eno stopnjo proti Quality in to je torej to. V špilu vse šiba gladko brez zatikanja.

Sem pa zagnal Benchmark z default nastavitvami še na DX12 in rezultat je, da kar se tiče brzine sta Vulkan in DX12 popolnoma izenečena. Niti za en cel fps ni bilo razlike.

Izi ::

Sem probal še Red Dead Online in že vidim, da bo to tudi odlična zadeva, kjer bom na koncu verjetno preživel več časa kot pa RDR2.
Tudi v Online začneš z zgodbo, pa pri kreaciji svojega kavboja imaš več svobode kot v marsikaterem RPG.

Evolve ::

zelo slab port... Đizs

D3m ::

Popravki incoming.
|HP EliteBook|R5 6650U|

oo7 ::

Dobro, da sem počakal. Čez 1 mesec, ko pride na Steam bo že dobro popravljena :D

oo7 ::

RED DEAD REDEMPTION 2 CRASH FIX - ROCKSTAR GAME LAUNCHER EXITED UNEXPECTEDLY



https://www.gamewatcher.com/news/red-de...

xxxul ::

folk na redditu dobiva popizditis
https://www.reddit.com/r/reddeadredempt...

ampak očitno je špil zelo lep (in zato požrešen)

Izi ::

Jaz sem danes igral 4 ure Story in 1 uro Online, in ni bilo nobene napake. Grafika kot da bi gledal film.
Prvo misijo sem naredil celo z zlato medaljo 8-)
Počasi in z užitkom. Lov je kar zahtevno opravilo. Da sem upleniti dve srni je trajalo več kot pol ure.

meho7 ::

Machete ::

Jaz sem komaj spravil na nezatikajoč gameplay, sploh skriptane sekvence so bile obup, z nekaj sekundnimi zamrznitvami videa, po nekaj minutah igralnega dela se je tudi tam začelo.
Ko sem se naigral z nastavitvami (sploh 1440p in vulcan je no no) je bilo že tako pozno, da sem dobesedno zaspal na konju, tako da zelo bedna prva izkušnja. Še vedno se sem pa tja malo zatakne, ampak je vsaj pripravljeno na nov dan, ko upam, da mi rata začet malo bolj zgodaj ponoči :P
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

kitl76 ::

Kaj bo potem šele ko prideš enkrat v Saint-Denis. Tam mi je xbox skoraj pregorel na ps4 pro pa dela OK.

Buggy ::

Machete je izjavil:

Jaz sem komaj spravil na nezatikajoč gameplay, sploh skriptane sekvence so bile obup, z nekaj sekundnimi zamrznitvami videa, po nekaj minutah igralnega dela se je tudi tam začelo.
Ko sem se naigral z nastavitvami (sploh 1440p in vulcan je no no) je bilo že tako pozno, da sem dobesedno zaspal na konju, tako da zelo bedna prva izkušnja. Še vedno se sem pa tja malo zatakne, ampak je vsaj pripravljeno na nov dan, ko upam, da mi rata začet malo bolj zgodaj ponoči :P


tvoje tezave IMO izvirajo bolj iz CPU-ja in premalo RAM-a, kot pa GPU settingov.

Sicer nisem kaj dosti vceraj preigraval sem pa resil Johna. Kar me je nadvse presenetilo je kako dobro je narejena jeza s konjem. Namrec ko sem streljal tiste volkove v rikverc, sem se med jahanjem zaletel v kup skal, kar je rezultiralo prav kaskaderski padec tako mene kot konja. Sem se ze ustrasil da je fertik z njim in mu bom moral poslati metek v celo a se je pocasi vseeno pobral :D

V drugih spilih (Skyrim) gres kot tank gor v skale ali pa te pac zablockajo...tukaj je bilo pa to zelo zivljensko narejeno. Vsec!

Machete ::

Jaz tudi sumim cpu, ampak sem spravil na tekočo zadevo, samo še sem pa tja malo zakašlja. 1920x1080, pa directx12, ubit tripple buffer tudi v Nvidia controll panel (Maximum Pre-rendered frames: 2), pa še Threaded optimization: On, Power Management: Prefer Maximum, Performance, Texture Filtering - Quality: Performance.
Še kako malenkost v grafičnih settsih in je.
(Rama je 16GB več kot preveč).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Buggy ::

Machete je izjavil:

Jaz tudi sumim cpu, ampak sem spravil na tekočo zadevo, samo še sem pa tja malo zakašlja. 1920x1080, pa directx12, ubit tripple buffer tudi v Nvidia controll panel (Maximum Pre-rendered frames: 2), pa še Threaded optimization: On, Power Management: Prefer Maximum, Performance, Texture Filtering - Quality: Performance.
Še kako malenkost v grafičnih settsih in je.
(Rama je 16GB več kot preveč).


Ja RAM bi moral bit zadost, sem spregledal sem mislil da imas 2X4GB.
Govorim namrec zato, ker mi je sodelavec z I5 in 8GB RAM ter GTX1080TI povedal, da ima podobne simptome kot ti... v sekvencah sploh :(

Drugace pa se to. Igram z gamepadom ko jaham in hodim, za streljanje pa uporabljam tipkovnico in mis. V bistvu je se celo toliko bolj kul menjat kontrole, ker imas ko se stegnes do misi tisti lag, kot ga imajo kavboji, ko se stegnejo do toka in morajo potegnit pistolo :P

Kekec ::

Kje ste pa nabavili igro?

Izi ::

Machete, kam pa si naložil igro? Na tvoj 850EVO 250GB ali na tvoj WD 2TB? Če imaš igro na HDD znal biti to vzrok zatikanja, še posebej, če se ti zatika že pri vmesnih sekvencah.
Za povrh pa tvoj i5-4670K lahko hkrati obdeluje samo uboge 4 niti, kar je pri današnjih igrah že čisti minimumom. Čeprav imaš dobro grafično in več kot dovolj RAMA, bi znal tvoj CPU že malo kašljati med RDR2, ki je verjetno strojno najbolj zahtevna igra do sedaj.

Machete ::

Tudi to sumim, sploh ta disk velikokrat rabi malo časa da kakšno zadevo sprocesira.
Samo jebica je, ker na ssdju ni več placa je za BF rezerviran.
Mogoče vseeno premakn em na kak drug disk, ker ta je res malo sumljiv. Imam več hddjev. Se bo zrihtalo, ali pa kupim ssd samo za rdr2, saj so že take cene, da se komot tretirajo že kot samostojna enota, kot disketa včasih :)
(rdr2 = Prvi klic po prenovi pcja).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Buggy ::

@Machete: probaj se tole ...skodit nima kej :)


https://www.reddit.com/r/PCRedDead/comm...

Machete ::

Hvala, bom. Saj mislim, da samo še kak mini tweak in bo kot mora bit.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

edi45 ::

Dajte malo napisat, kakšne mlinčke imate in kakšne frejme dosegate? Ob kakšnih 11h zvečer ga bom imel komaj doli, saj sem bil več kot 24 ur brez interneta.

c3fizl ::

R5 2600x
RX590
16GB RAM @ 3000 Mhz

62fps avg po built in benchmarku z večino stvari na high 1080p. Min fps je 34. Laufam pa na Vulcan API.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3fizl ()

fiti ::

i7 7700K
GTX 1080 ti
16 GB RAM
Resolucija 1440p in nastavitve balanced (Vulcan API). Večina je na ultra in high, nekaj malega medium.

avg 61 FPS,
max 120 FPS
min 21 FPS

meho7 ::



jup nic ni narobe :))

lojz123 ::

GTX 1070TI
i5 3600MHZ
16 GB RAM
Resolucija 1440 x 2540
Včeraj zelo pogosto nekaj sekundne zamrznitve videa
zelo moteče
Po namestitvi Process Lasso programa trenutno dela tekoče
na (High Medium) nastavitvah upam da bo še naprej
Hvala Buggy

tomii83 ::

Saj je imel Batman Arkham Knight iste probleme pa so jih rešili, sam takrat so mnogo prehitro izdali PC verzijo, za RDR2 pa so mel leto dni cajta.

edi45 ::

fiti je izjavil:

i7 7700K
GTX 1080 ti
16 GB RAM
Resolucija 1440p in nastavitve balanced (Vulcan API). Večina je na ultra in high, nekaj malega medium.

avg 61 FPS,
max 120 FPS
min 21 FPS


vulcan je bolj za AMD grafe, probaj z dx12, bi mogel bit majhen fps boost

edi45 ::

i7 5820K @4.44ghz
16 GB DDR4 3200mhz
GTX 1080 Ti

ultra nastavitve (vulcan api) 3440x1440

min 31 FPS
avg 45 FPS
max 94 FPS

high nastavitve (DX12) 3440x1440

min 36 FPS
avg 48 FPS
max 101 FPS

bi ja mogla biti večja razlika pomojem med high in ultra, ali?

jutri še bom sprobal iste nastavitve na DX12 in vulcan za primerjavo, drugače pa igram na ultra sedaj brez problema, 45fps je malo smotano z miško in tipkovnico, ker ni tako gladko, ampak na kontroler od xboxa, je še vedno boljše kot na dejanskem xboxu, še je vedno boljša izkušnja(bolj gladko in lepša grafika).

Še morejo izdati par updejtov, da malo performance popravijo. Drugače pa je špil kar lepši kot na ps4 pro

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

c3fizl ::

Da se malo poigrate z nastavitvami. Jaz sem dal eno stvar iz ultra na high, pa 2 iz medium na high, pa mi je low fps dvignilo za 7, high sicer znižalo za 17, ampak avg je pa ostal isti -> 62. Kar mi je kul ker itak imam 75hz monitor.

meho7 ::

kitl76 ::

Od vas sploh kdo to igra ali se samo ukvarjate z grafičnimi nastavitvami :)) Še ena dobra šola, da za res dobre špile so konzole 8-)

fiti ::

@edi45

Na DirectX 12 1440p:

min 31
max 132
avg 63

Hvala

fiti ::

Jaz nimam nobenih problemov, vse kar se je zgodilo, da mi je 1x vrglo ven med benchmark testom. Igra pa dela BP, nobenega zatikanja. Sicer je danes na voljo update za launcher.

Machete ::

Meni se še vedno zatika. Recimo vsako minuto ali malo več za nekaj sekund, 3-5s. Frizne cel sistem, ker tudi zvok iz brskalnika obstane. Provam spremljat parametre, pa noče afterburner rivaturner prikazovati ingame. Niti frapsa. Je pa CPU na 80% ko sem alt tabal na desktop, v neki pusti sceni ježe v zasnežen hrib.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Alien123 ::

Malo se še poigrajte v nvidia settingsih.. kakovost dajte na visoka zmogljivost, af na 16x, potem na maximum performance itd..

D3m ::

Machete je izjavil:

Meni se še vedno zatika. Recimo vsako minuto ali malo več za nekaj sekund, 3-5s. Frizne cel sistem, ker tudi zvok iz brskalnika obstane. Provam spremljat parametre, pa noče afterburner rivaturner prikazovati ingame. Niti frapsa. Je pa CPU na 80% ko sem alt tabal na desktop, v neki pusti sceni ježe v zasnežen hrib.


Intel CPU?

Ker Intel je porazen v RDR2. :/

|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

fiti ::

edi45 ::

D3m je izjavil:

Machete je izjavil:

Meni se še vedno zatika. Recimo vsako minuto ali malo več za nekaj sekund, 3-5s. Frizne cel sistem, ker tudi zvok iz brskalnika obstane. Provam spremljat parametre, pa noče afterburner rivaturner prikazovati ingame. Niti frapsa. Je pa CPU na 80% ko sem alt tabal na desktop, v neki pusti sceni ježe v zasnežen hrib.


Intel CPU?

Ker Intel je porazen v RDR2. :/



Problem pri njemu je verjetno v stari štiri jedrni i5ki. Tudi ce gledas benchmarke je najboljsi v rdr2 intel in ne amd.

Machete ::

Ma vseeno ne bi smelo. BFV kampanjo se upam v 4k igrat, pa nič ne šteka sam pač 30 fps lock mam. 1080p ultra vrez težav, gladko kot puterček. Slab port je, ali pa pač neka neumna nastavitev, ki ne paše igri oz. pcju. Mogoče celo samo disk.. ne vem.
A komu dela Rivaturner overlay v igri? To bi blo fino malo gledat.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Izi ::

Vse večje strani so opravile svoje Benchmark teste podolgem in počez in lahko rečemo, da imamo krivca zakaj imajo nekateri rezultate pod pričakovanji nekaterim pa se igra celo močno zatika.

Igra ni kriva. Glavni krivec za zatikanje je Intelov CPU.
In to kar vsi Inteli po vrsti razen 8700K in 9990K, ki delujeta v redu. Average FPS je sicer v redu, ampak kot je videti Intelov CPU iz neznanega vzroka občasno popolnoma ustavi grafično kartico. Največje katastrofa je 9700K kjer ne glede na grafično kartico frami konstantno padajo na 2 fps in se grafika praktično ustavi.
Obstajajo neke workaround load level fore da na Intelih narediš fps bolj konstanten, seveda pa s tem občutno pade Average fps.
Kakorkoli obračamo AMDjev vstopni CPU za manj kot 200EUR, R5 3600, v RDR2 prehiti vse Intele po vrsti.

Malo pod pričakovanji pa se obnese tudi stara Nvidiina serija 1000 ali manj, ker te kartice so bile delane in usmerjene izključno v DX11, kjer se obnesejo odlično, v novotarijah kot sta Vulkan in DX12 pa ne blestijo več tako.
Na primer čisto navadni GTX 1660, brez Ti ali Super, je v RDR2 enakovreden stari GTX 1080.
Navadni RTX 2060, brez Super, pa je v RDR2 že enakovreden staremu rekorderju GTX 1080 Ti. RTX 2060 Super pa že prehiti GTX 1080 Ti.

Kar se tiče Vulkan vs DX12 pa tudi ni jasnega odgovora.
Kot je videti se na novejših in hitrejših grafičnih bolje obnese Vulkan, na starejših in šibkejših grafičnih pa DX12
Zanimivo je da na AMD grafičnih malo bolje deluje DX12 kot Vulkan. Čeprav nekateri enačijo Vulkan z AMDjem je očitno Nvida boljša z Vulkanom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Buggy ::

RTX 2060 Super pa že prehiti GTX 1080 Ti.

Na 1080p res. Bolj kot pa visas resolucijo in detajle, pa se razlika manjsa. Je pa to tipicen problem Nvidie pri starih kartah, kjer za razliko, kjer AMD pri novih game enginih pridobiva Nvidia pa izgublja.
Sicer pa GTX1080ti nihce ni kupil za 1080p je pa vsekakor 5700XT krasna karta, kot pokaze tudi ta spil :D

A komu dela Rivaturner overlay v igri? To bi blo fino malo gledat.

meni dela...glej moj prvi screenshot

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

zuzelka ::

Igranje RDR2 je na CPUjih brez HT ilegalno ali kaj???

««
23 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grand Theft Auto VI (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Igre
47186863 (267) Gagatronix
»

Red Dead Redemption 3

Oddelek: Igre
423718 (713) DejchSLO
»

Red Dead Redemption (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
9820592 (1986) meho7
»

Najboljše igre tega desetletja ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
6211626 (9672) jype
»

Nakup PS4 Pro. Kdaj?

Oddelek: Kaj kupiti
387375 (5531) Bye

Več podobnih tem