» »

Ne naloži Windows (disk issue)

Ne naloži Windows (disk issue)

work4 ::

Hej, prosil bi za pomoč kako priti do podatkov na prenosniku, kjer je /zgleda/ disk fuč.

Zadnje 2-3 dni je malo počasneje delal in tudi pri določenih downloadih je zgleda prišlo do napake pri zapisu na disk - sem imel 20+ rar paketov fotografij; večina ok, ene 4 pa prenašati, a niso delali). V glavnem, dal sem right click na disk in check for error in auto fix. Takoj restartal in pustil, da je PC pregledal disk. Od je pisalo, da je neke datoteke popravilo, sem prišel v Win, a ko sem čez par min ponovno dal restart, je bilo konec zabave. Pride skozi intro, začne nalagati Win (btw, Vista), a po 5-10 sec avtomatično restarta. Over and over again.

Lahko kmalu po vklopu izbiram še "repair", a ni restore točk. ... Lahko pa pridem preko tistega cmd-ja, zalaufam notepad - sem mislil preko tega prekopirati nekaj glavnih datotek, a glej ga zlomka, C:/ particije mi ne odpre. Pravi, da jo moram najprej formatirati, predno jo lahko uporabim.

Tule še fotka:
 En disk, 3 particije, ena glavna z Win in podatki, ostalo nek HP backup - disk zgleda ni povsem zanič, saj sta ostali particiji še ok

En disk, 3 particije, ena glavna z Win in podatki, ostalo nek HP backup - disk zgleda ni povsem zanič, saj sta ostali particiji še ok


Kot je s screenshot-a razvidno, mi za C:/ particijo sploh ne pokaže, da bi bili na njej kaki podatki.

Obstaja kaka opcija - enostavno izvedljiva, da pridem do podatkov na C:/?
Če preko CD ali USB zaženem kak Linux, da prekopiram podatke? Ali bo enako javil, da ne more do diska predno se formatira?
Obstaja kaka druga pot, ki jo lahko uberem? :) Hvala!

konspirator ::

Preveri hdd z orodjem prizvajalca.
Diagnostična orodja in reševanje podatkov s trdih diskov

Zelo verjetno je crknil.

Zgodovina sprememb…

Spajky ::

Poberi nekje dol in zapeci na CD/DVD en Live OS (Kako Linux distribucijo ali Bart-ov Win z diag.orodji) in poglej, če se da na kak USB zunanji disk kaj rešit/skopirat ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Han ::

Druga opcija je, da defekten disk prestaviš v USB ohišje oziroma ga priklopiš na drug delujoč sistem...

Furbo ::

Nehaj ga srati z raznimi popravili windows, preden ti disk dokončno ne spusti dušo.

Vzemi ga ven, daj v drugo mašino in tam poberi dol kar rabiš.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

MIHAc27 ::

Furbo je izjavil:

Nehaj ga srati z raznimi popravili windows, preden ti disk dokončno ne spusti dušo.

Vzemi ga ven, daj v drugo mašino in tam poberi dol kar rabiš.


Definitivno to. Razna diagnostična orodja lahko meljejo po ure... v tem času bo pa disk dokončno šel.
V drug pc ali kak Live CD, pa hitro podatke dol.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SSD/ Cashe manager

Oddelek: Pomoč in nasveti
12734 (417) ffani
»

Problem z zunanjim diskom - POMOČ (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6111172 (10142) Jerry000
»

Startup repair ne dela

Oddelek: Pomoč in nasveti
12970 (739) fosil
»

NTLDR is missing

Oddelek: Pomoč in nasveti
326807 (5955) kreki
»

PROBLEM: random freeze

Oddelek: Pomoč in nasveti
11559 (461) particle

Več podobnih tem