» »

nov prenosnik po zadnjem updatu win10 crknil

nov prenosnik po zadnjem updatu win10 crknil

Yohan del Sud ::

Dostavljen mi je bil prenosnik Medion Akoya E6424 s težavo, ki mi ni čisto jasna. Po zadnjem WIN 10 update se noče več zbuditi. Indikatorske lučke ne delajo, tipka za vklop pa vseeno utripa a se ne odziva niti na daljši pritisk. Tipkovnica enako. DVD enota enako. Ohišje ne oddaja nobenega zvoka. Napajalnik dela. Baterije ne grem jemat ven, ker bi šla garancija. Še kakšna ideja, preden gre na servis?
www.strancar.com

Compufreek ::

Bios Baterija .... sem 95%. Imel sem 3 prenosnike pred kratkim z isto težavo ... s tem da na dveh je bil windows 10 na tretjem pa 7 ... v bistvu je povožena hibernacija ki zjebe bios. Pri enem je celo bilo dovolj da se je samo baterija ven uzela(glavna ne od bios-a ) pa elektrika pa se ga je pustilo čez noč. Medion dovoli dostop do Ram-a in diskov (sicer sem jih kontaktirav in so mi to napisali za gaming laptop ki je januarja bil za 1111€) tako da lahko v tem postopku še rame ven vzameš (tudi včasih pomaga).

Lp

Yohan del Sud ::

Servis imajo gor na koncu Celovške, če se ne motim?
www.strancar.com

konspirator ::

Kako se ne da baterije odstraniti ??

goranzaric ::

konspirator je izjavil:

Kako se ne da baterije odstraniti ??


Vgrajena baterija treba cel pokrov verjetno dol dati da se pride do bat

hojnikb ::

baterija ni vgrajena, ampak sam 3 šraufe je treba odšraufat da pade ven
#brezpodpisa

Yohan del Sud ::

Aha našel. Dva šraufa. Zamaskirana, ampak logična in celo označena, če fino pogledaš. Start gumb ne utripa več. Bom pustil čez noč brez štroma, pa javim morebiten (ne)napredek. Še kakšna ideja dobrodošla ta čas.
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

konspirator ::

Baterijo ven, odklopi napajanje iz elektrike, 5 minut mora biti dovolj.

Yohan del Sud ::

Hvala. Rešili smo zadevo. Dela. Baterija ven, čakaj, baterija not. Got it.

V izogib prihodnjim problemom. Sem že prej slišal za neskladje med win updati in hibernacijo že od pamtiveka. Prvič pa, da sem imel primer. Bi bilo pametno pri tej mašini (128 ssd + 1tb, 6gb ram, i5, nalotana grafa) enostavno izklopit hibernacijo? Posledice? Drugi predlogi?
www.strancar.com

Invictus ::

Če imaš ssd, ne rabiš hibernacije, sploh če imaš 16 GB RAMa.

Je počasneje od novega boota ;).

Sam jo imam že dolgo izklopljeno...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

solatko ::

V upravitelju energije imate za vse nastavljeno - spanje (po defaultu ob frišni instalaciji).
Sam na prenosniku vedno nastavim - gumb - zaustavitev sistema - shutdown, zapiranje pokrova - mirovanje - hibernate, spanje popolnoma izklopim, na mirovanju pa naštimam 180 minut za avtomatski prehod.
Ugašanje ekrana na 5 minut baterija, 10 elektrika in v nekaj zadnjih letih, na nekaj 100 računalnikih še ni bilo problema.

Od Viste naprej se zna zakomplicirat zbujanje iz spanja, ob hibernaciji pa samo, če ni v redu HDD.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sem pravkar unicil laptop?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
556198 (3883) care20
»

Popravilo matične plošče

Oddelek: Pomoč in nasveti
314580 (3518) solatko
»

kapaciteta baterije vedno manjša

Oddelek: Strojna oprema
151907 (1411) clix
»

Računalnik noče zaspati

Oddelek: Pomoč in nasveti
465650 (5146) opeter
»

Kaj sem pokvaril?

Oddelek: Navijanje
122106 (1805) podbevna

Več podobnih tem