» »

Internet: relacija modem - comp

Internet: relacija modem - comp

JOKER ::

Pozdravljeni!

Od moje zadnje pomoči je že skoraj 6mes. , zdaj pa sem ponovno naletel na težavo in sicer.
Računalnik HP Pavilion G7 imam na kabelski modem povezan z popolnoma novim kablom. Dogaja se, da vsake tolko "pade povezava" med modemom in compom.
Če bi bila težava v internetni povezavi vtičnica - modem, potem bi na spodnji sredinski ikoni za internet bil klicaj v rumenem trikotniku, tako pa ni, ampak se ikona občasno na vsaki 2min. preklopi in je na njej križec.
Prilagam sliki ... na prvi je lepo normalno povezan, ikona računalnika v sredini.
Ko pa povezava pade za 5sek. pa se preklopi v ikono za WiFi, ki je prečrtana, prav tako pa interneta ni. Včasih tako dolgo ni povezave, da sploh ne odpre nobene strani, včasih pa je to tako na hitro, da se med brskanjem ne opazi vidim pa, da se ikona spreminja.

Ravno včeraj se mi je to zgodilo, ko sem opravljal neko transakcijo v tujino .... skrajno neprijetno, da mi je med postopkom vse skupaj ven vrglo.

Poklical sem kabelskega operaterja, ki mi je menjal modem, izmeril moč signala, ki je fenomenalen, tako da je nekaj narobe na povezavi med modemom in compom. Kot sem omenil ... tudi kabel UTP sem včeraj menjal, pa še vedno isto.

Kaj bi to lahko bilo?

Slika: ikona v sredini - računalnik OK



Slika: ikona, ko za 5 ali več sekund pade povezava pa se spremeni, čeprav je wifi izklopljen

________________________________________________________
Ka te češ ....

BivšiUser2 ::

Se je Windows kaj posodabljal vmes? Za foro probaj na novo gonilnike za mrežno kartico inštalirati.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Zgodovina sprememb…

JOKER ::

Ne, windows se ni nič posodabljal.
Pozabil sem omenit, da sem včeraj posodobil gonilnike mrežne kartice in še vedno isto. Zadeva postaja zelo moteča, saj se vedno za trenutek prekine povezava ravno takrat, ko nebi rad. Hmmm, kaj naj še naredim, nimam pojma.

Še kakšen namig morda? Hvala!
________________________________________________________
Ka te češ ....

BorutK-73 ::

Zakaj pa nisi vzel modem/router in uporabljaš WiFi povezavo?
Si probal drug lan kabel?

Zgodovina sprememb…

BivšiUser2 ::

Računalnik imam na kabelski modem povezan z popolnoma novim kablom.
Ali je s kablom nekaj narobe ali pa LAN portom na računalniku/modemu. Probaj z drugim kablom, po možnosti pa ti kolega naj še posodi lappy, lahko, da port na modemu zjajebava. Če je na računalniku, kupi enostavno en router pa uporabljaj wireless.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

JOKER ::

Modem/router je popolnoma nov, mi ga je internetni ponudnik ped dvema dnevoma zamenjal. Prav tako mi je serviser dal popolnoma nov kabel in še vedno isto. Izmeril je moč signala do vtičnice ... OK, izmeril signal od vtičnice do modema ... OK, kabel modem\comp je nov, tako, da je lahko samo mrežna verjetno kriva.

Imam še en notesnik, tako, da bom probal jutri z drugim, da vidim,kaj se dogaja. Modem ima v sebi tudi wi-fi ruter, tako, da bi lahko uporabljal brezžično, ampak vprašanje, kolko bi zgubil na hitrosti.
________________________________________________________
Ka te češ ....

BorutK-73 ::

Pa je bo te bog, prešalti na WiFi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HP Pavilion - ventič

Oddelek: Pomoč in nasveti
423168 (1204) jackorsen88
»

Zunanji trdi disk WD

Oddelek: Pomoč in nasveti
497200 (5481) _Denny_
»

1152: error exctracting to the temporary location

Oddelek: Pomoč in nasveti
292697 (2374) JOKER
»

Formatiranje in nameščanje .. na koncu se ne zažene!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
122835 (2698) Mare2
»

Device failed

Oddelek: Pomoč in nasveti
202145 (1700) Daedalus

Več podobnih tem