» »

"prenos" delnic

"prenos" delnic

Phantomeye ::

Zadnjič sem dobil neko pošto (ne vidim smisla prilagati vsebine, ker menda smo to dobili vsi? (če ne bom dodal)), da moram delnice prenesti nekam do tega in tega meseca, drugače jih bo (začasno?) odvzelo okrožno sodišče?

Mi lahko nekdo na laičen način pojasni, kaj je fora vsega tega in pa ali bom zaradi tega imel kake stroške?

Ker vem, da ko sem enkrat prenesel delnice (neke druge), sem vsako leto dobil račun za 10€ za stroške obdelave. ker to kar mi je še ostalo, ni vredno praktično nič in res ne bi rad imel s tem stroškov. Menda je dosti 20 € pa bom verjetno presegel vrednost teh delnic.

Matevz96 ::

#hooldthedoor

Phantomeye ::

Matevz96 je izjavil:

Za začetek preberi tole: http://www.zurnal24.si/ukinitev-registr...


Torej točno tega sem se bal, dejansko bo nekdo fejst zaslužu na račun malih delničarjev. Obdržat se mi ne splača, prodat verjetno tud ne. Razen, če bi se jebal s to birokracijo za nekaj 10€

kalorijagr ::

Dejansko ni nobena birokracija. Imaš dve možnosti:

- odpreti trgovalni račun, prenesti delnice in prodati delnice ter ga zapreti še isti dan.
- odpreti trgovalni račun in prenesti delnice.

V primeru, da imaš ničvredne delnice, ki niti ne kotirajo se jim odpovej.

Phantomeye ::

kalorijagr je izjavil:

Dejansko ni nobena birokracija. Imaš dve možnosti:

- odpreti trgovalni račun, prenesti delnice in prodati delnice ter ga zapreti še isti dan.
- odpreti trgovalni račun in prenesti delnice.

V primeru, da imaš ničvredne delnice, ki niti ne kotirajo se jim odpovej.


Birokracija je vsakem primeru. Vse skupaj je problematično. Kajti, če ta ukinitev registra temelji na predpostavki, da se bo večina ljudi odpovedala potem je jasno zakaj.

Magic1 ::

Stroški trgovalnega računa so okoli 30EUR, vsaka prodaja te zna tudi pridet 10EUR. Hitro si lahko izračunaš, kaj se ti splača.
To da si lahko do sedaj imel delnice parkirane zastonj, je bolj kot ne čudno. Kaj je pa danes zastonj? Hard socailizem je že dolgo out.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Rok Woot ::

Ve se zakaj so bile parkirane zastonj, ker so jih podelili na tak način.

kalorijagr ::

Magic1 je izjavil:

Stroški trgovalnega računa so okoli 30EUR, vsaka prodaja te zna tudi pridet 10EUR. Hitro si lahko izračunaš, kaj se ti splača.
To da si lahko do sedaj imel delnice parkirane zastonj, je bolj kot ne čudno. Kaj je pa danes zastonj? Hard socailizem je že dolgo out.


Stroški so lahko tudi nižji. Mene na NLB-ju pride okoli 12 evrov na leto, je pa res, da ima NLB posebne pogoje za te delnice.

Spajky ::

Jest sem mojo miloščino preko odprtja in zaprtja trg.računa prodal prejšnji teden na Abanki. Ima še ta mesec določene postavke zastonj pri tej operaciji in me je prišlo samo 18€. Svetujem, da če imate malovredne delnice, da jih prodate čimprej, ker ko bodo večje količine prišle na trg, jim bo cena še bolj padla. Poglejte do kdaj imajo ostale trg.hiše še večino postavk "zastonj". Decembra ko bo že naval, sigurno ne bodo in boste plačali polno ceno finančnih operacij ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

svecka ::

Sam sem mnenja da se ravno decembra do začel hud boj med trgovalnimi hišami za ostale delničarje, ker jih še ogromno ni preneslo in bodo šele decembra paniko vžgali ko bo masovno to v medijih.

Invictus ::

Kaj se zodi, če ne preneseš?

Ti oni avtomastsko prenesejo delnice na naključno borzno hišo?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nejodagreat ::

Kdor delnic ne bo opustil in ne prenesel na trgovalni račun, pa se bodo deponirale pri sodišču in jih bo lahko v petih letih dvignil, a to razen izjemoma ne bo zastonj (glej okvir).


Za koga bo položitev delnic na sodišče brezplačna

Da za sodni depozit ne bo treba plačati takse (oziroma jo bo država) so štirje pogoji:

1. opravi z registrskega računa, katerega imetnik je fizična oseba, 2. vrednost vseh vrednostnih papirjev ne presega sto evrov, 3. noben od vrednostnih papirjev ne kotira na borzi, 4. od 1. januarja 2014 ni imetnik prejel nobenih izplačila iz naslova imetništva teh vrednostnih papirjev (dividend ali obresti v primeru obveznic).


http://www.zurnal24.si/ukinitev-registr...

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Invictus je izjavil:

Kaj se zodi, če ne preneseš?

Ti oni avtomastsko prenesejo delnice na naključno borzno hišo?


Ne, ker so s tem stroški.

Dejanja, ki jih morate izvesti do roka za ukinitev registrskih računov, so odvisna od vašega interesa glede vaših vrednostnih papirjev:

- če želite vrednostne papirje obdržati, vse potrebno uredite pri izbranem članu KDD (Poravnalni člani, ki imajo hkrati položaj registrskega člana), pri katerem boste imeli odprt račun, na katerega boste prenesli vrednostne papirje z registrskega računa;
- če vrednostnih papirjev ne želite več imeti in bi jih radi opustili, morate to sporočiti KDD na obrazcu z overjenim podpisom (več: Opustitev vrednostnih papirjev);
- če pa z vrednostnimi papirji ne boste storili nič od navedenega, bodo vrednostni papirji sodno položeni in boste morali za njihov prevzem opraviti dejanja v okviru sodnega postopka (kakor to določa Zakon o nepravdnem postopku za prevzem iz sodnega depozita).
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

MadMicka ::

Če so delnice, ki jih imaš na KDD malo vredne, recimo par deset EUR in ne kotirajo na borzi!, in nimaš odprtega trgovalnega računa, je najbolje, da ne narediš nič. Tako ne boš imel nobenih stroškov, imetnik delnic pa bo čez 5 let postala država. Sicer pa daš zahtevo za opustitev, ti vse piše v obvestilu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

foofighter ::

Zdravo,
je v kratkem kdo prodajal delnice? Imam Triglav v vrednosti cca 100 eur, klical sem na Iliriko, tam bi imel 50 eur stroška haha. Kaj je najcenejša varianta da se končno znebim tega?

Invictus ::

Zamudil si akcije do novega leta, ko jih je imelo precej zastonj
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

foofighter ::

jbg sad...
Vidim da so bile tudi te akcije vezane ali na točno dolečene delnice, ali na to da imaš pri dotični banki račun, prenos delnic v sklade... V glavnem kup pogojov, kot je to v navadi trgovcev.
Bom malo poklical naokrog da vidim koliko si vzamejo drugod.

Zgodovina sprememb…

Manu ::

V NLB-ju so trenutno kar poceni. Tu imaš primerjavo cen. Če so cene aktualne glede tega infograma boš moral sam preverit.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj storiti z delnicami/obveznicami ob ukinitviregistrskih računov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6714046 (9885) konspirator
»

Petrolove delnice - se splača prodati ali prenesti?

Oddelek: Loža
53202 (2743) BlaY0
»

V katere delnice investirati denar

Oddelek: Loža
387430 (3508) retrz
»

Prodaja delnic Mercator

Oddelek: Loža
163738 (2974) BlackMaX
»

Prodaja delnic

Oddelek: Loža
62134 (1677) d0rK

Več podobnih tem