» »

Petrolove delnice - se splača prodati ali prenesti?

Petrolove delnice - se splača prodati ali prenesti?

r4zer ::

Prejel sem obvestilo, da moram po zakonu zahtevati do konca leta prenos Petrolovih delnic z registrskih računov KDD na trgovalni račun pri borznoposredniški hiši, v nasprotnem primeru bodo ti sodno položeni.

Zanima me, ali je trenutno ugoden čas za prodajo PETG delnic? Kaj se sicer sploh zame spremeni po prenosu na borznoposredniško hišo?

bluefish ::

r4zer je izjavil:

Kaj se sicer sploh zame spremeni po prenosu na borznoposredniško hišo?
Stroški.

Tilen ::

r4zer je izjavil:

Prejel sem obvestilo, da moram po zakonu zahtevati do konca leta prenos Petrolovih delnic z registrskih računov KDD na trgovalni račun pri borznoposredniški hiši, v nasprotnem primeru bodo ti sodno položeni.

Zanima me, ali je trenutno ugoden čas za prodajo PETG delnic? Kaj se sicer sploh zame spremeni po prenosu na borznoposredniško hišo?


Koliko delnic imaš?

 Vir: Finance

Vir: Finance



Tvoj primer najverjetneje spada tukaj pod 1. točko. Glede delnic Petrola, sem nekaj napisal tukaj.

Danes je vrednost že bistveno višja, so se pa vmes za Petrol še izboljšali pogoji (sprostitev cen derivatov) in nasploh zvišala dobičkonosnost. Delnica ni draga, vendar je potrebno upoštevati, da je v letošnjem letu pridobila že 25%.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

tikitoki ::

Ce rabis denar prodaj, drugace pac placujes tiste stroske in upas, da bo sla cena gor. Na odlgi rok bo sla gor, razen, ce se firmi zgodi kaj naprijetnega. Npr. poplava poceni elektricicnih avtomobilov, ki jih folk polni doma (ni misljeno resno, ceprav ocitno ni trg, ki bi bil dolgorocno zagotovljen:).

10 EUR pri NLB se mi ne zdi veliko, to ti bodo ze dividende pokrile.

zavajon ::

tikitoki je izjavil:

Ce rabis denar prodaj, drugace pac placujes tiste stroske in upas, da bo sla cena gor.


Ne vem, zakaj je pri nas glavni kriterij pri lastništvu delnic ta, ali bo šla cena gor ali dol. Pa tudi prepričanje, da na dolgi rok gredo cene delnic gor. V resnici lahko cena raste ali pada zaradi veliko dejavnikov. V svetu je običajen kriterij za lastništvo delnic ta, ali prinašajo dividende ali ne in koliko.
Zato bi jaz raje odgovoril tako:
Če so pričakovane dividende višje od stroškov vodenja trgovalnega računa in jih sicer v kratkem nisi imel namena prodati, jih obdrži, sicer prodaj.

BlaY0 ::

Greš v BKS, kjer imajo do konca leta (verjetno bodo podaljšali, ker je vedno tako) akcijo zastonj odprtje in "vodenja/upravljanje" računa do konca 2017 (potem pa 4,8 EUR na leto za elektronsko varianto). Vmes se bo še precej spremenilo, med drugim bodo začeli izvajati zakonodajo, kjer se mi zdi da je določena maksimalni relativni fee, ki ti ga borznoposredniške hiše lahko oziroma bodo lahko zaračunavale, tako da bo v bistvu vseeno ali boš imel gor 3 delnice v skupni vrednosti 50 EUR ali pa 9.345 delnic v skupni vrednosti 7.456.987 EUR.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenos delnic na družinskega člana - davki...

Oddelek: Loža
82095 (1030) SambaShare
»

"prenos" delnic

Oddelek: Loža
173553 (2510) Manu
»

Kaj storiti z delnicami/obveznicami ob ukinitviregistrskih računov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6713963 (9802) konspirator
»

Boljša alternativa od alta invest?

Oddelek: Loža
113350 (3065) Isotropic
»

prodaja delnic

Oddelek: Loža
248529 (8332) DrSergioDJ

Več podobnih tem