» »

Spletno plačevanje storitve

Spletno plačevanje storitve

Kroos ::

Pozdravljeni,

zanima me vaše mnenje oz. izkušnje s ponudniki za spletno plačevanje. Kaj uporabljate v vaših aplikacijah, da pokrivate področje Slovenije in pa še nekaj morebitnih tujcev?

Namreč, razvijamo in omogočamo spletno aplikacijo za katero bi naročnik sedaj rad zaračunaval letno naročnino in glede na naročen "paket" uporabniku omogočal določene funkcionalnosti. Spletno aplikacijo trenutno večinoma uporabljajo Slovenci, se pa širi tudi izven naših meja (Avstrija, Italija, Balkan ...). PayPal se mi sicer zdi dobra rešitev, ampak bi naročnik rad pokril še več načinov plačevanja, kot le Visa, Mastercard in AMEX, saj (po njegovem mnenju) kar zajetna količina ljudi nima takšnih kreditnih kartic in bi morala storitev omogočati še bolj "pogoste" načine plačevanja, kot so npr. plačilo preko predračuna itd.

Po brskanju te tematike sem prišel do naslednjih sistemov:
- EON NULL in EON MegaPos od Telemacha
- Bankart
- Moneta
- Activa Payment Gateway (oz. NestPay, kot naj bi ga zdaj imenovali)
- Spletni plačilni servis Abanke

Od teh se mi zdi najbolj uporaben EON NULL, ki podpira največ kartic, nima naročnine, ima pa logično pač višjo provizijo storitve. Predvidevam, da prometa / plačil ne bo ogromno, zato se mi zdi ta še najbolj ustrezen.

Kakšno je vaše mnenje oz. izkušnje glede takšnih zadev? Sem mogoče kakšnega dobrega ponudnika spregledal?

E: Pozabil sem omeniti še to, da mora storitev podpirati integracijo v našo lastno PHP kodo (pač ne uporabljamo Magenta oz. kakršnekoli druge platforme).
  • spremenilo: Kroos ()

c3p0 ::

Paypal? Paymill?

Koliko pa ima provizije EON NULL?

Moneta je še vedno draga kot žafran?

Kroos ::

PayPal podpira le Viso, Mastercard, Diners in AMEX, kolikor razumem, bi pa radi uporabnikom dali še kakšne druge opcije, razen kreditnih kartic. Tale Paymill mi zgleda boljše, ker ima še Maestro support.

EON NULL ima 1.5% provizije sistema in pa seveda potem še provizijo banke. Moneta naj bi še kar imela 15% provizijo sistema (oz. nekateri so govorili celo o kakšnem procentu manj).

Ales ::

Katere druge opcije konkretno?

Za plačilo preko predračuna, kar si omenjal, ne rabiš zunanjega ponudnika, sploh za EU območje je SEPA čisto vsakdanja zadeva.

hojnikb ::

bitcoin
#brezpodpisa

M-XXXX ::

hojnikb je izjavil:

bitcoin

Hah ti to resno? To ima pa še cca 10 000x manj ljudi kot kartice.

Kroos ::

Ales je izjavil:

Katere druge opcije konkretno?

Za plačilo preko predračuna, kar si omenjal, ne rabiš zunanjega ponudnika, sploh za EU območje je SEPA čisto vsakdanja zadeva.

Heh, naročnik bi želel, da najboljše, da kar vse opcije. No, če smo realni, bi prav prišla kakšna Moneta in pa seveda podpora za Maestro kartice (verjetno je najboljša opcija, da pokriješ največ populacije?).

Glede predračuna in SEPA je tu verjetno mišljena, da stranka zahteva predračun, podjetje ga naredi in pošlje stranki ter ko stranka plača se storitev ročno vklopi. Si prav predstavljam to?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kroos ()

Vice ::

Kroos kaj v bistvu pa sploh pričakujete od nudenja toliko različnih načinov plačila? Domnevam, da se tega niste vprašali. Če pričakujete večjo prodajo, potem boste zelo razočarani, definitivno pa večjo zmedo pri odločitvi. Tudi pomembno je, da se vprašate kaj kupcu sploh omogočajo različne opcije plačila (lahko da nekdo v tujini z določeno opcijo sploh ne bo mogel plačati, skratka omejitve...) in kaj za vas določena storitev pomeni tudi iz vidika "računovodske birokracije", itd.. Za odločitev kaj nuditi je seveda je tudi pomemben proces prodaje, trgi... Mi pri globalni prodaji B2C nudimo smo tri opcije PP, Visa, Mastercard in tudi pod razno nebi več hoteli še kakšne dodatne opcije. Pri B2B, ki ima malo drugačen pristop pa izključno po "predračunu" zaradi načina dela in omejitev pri ostalih plačilnih sredstvih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vice ()

krho ::

Maestro je potrebno aktivirat za plačevanje preko interneta. In velika večina tega NE stori, ker je za to potrebno jit na banko.
Drgač pa Braintree, pokrije kreditne in PayPal.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

Vice ::

Braintree je super tudi zato ker je lastnik Paypal in se lahko vse hitro zmeniš.

hendriks ::

krho je izjavil:


Drgač pa Braintree, pokrije kreditne in PayPal.


Pokrije kreditne razen Amex. Ravno obolevam, ko Banki Koper (ki so zastopnik za American Express) poskušam dopovedati, da rabim merchant number,
da bomo lahko v Braintree-ju vklopili sprejemanje Amex kartic. In ne razumejo, ter mi ponujajo Nestpay plačilni modul :/

Vice ::

hendriks saj pokriva tudi Amex. Zakaj sploh rabiš to dopovedat banki? Denar pride na BT račun ki se avtomatično sinhronizira s tvojim poslovnim računom. Preko katere opcije pa je denar prišel na BT pa banko itak ne zanima. Vsaj pri nas nismo imeli teh problemov, res pa da nimam Banke koper

hendriks ::

Hej Vice!

Lahko tudi na ZS, vendar menim, da bo mogoče post koristil drugim. V glavnem, iz Braintree-ja so mi sporočili tole:

To begin accepting American Express, you’ll need to first establish a direct relationship with American Express
and obtain a merchant number (oftentimes referred to as a SE#).
Once you’ve established your relationship and have obtained your merchant number, you’ll need to complete the
attached pricing sheet with your merchant number and business information. Please note that you’ll need to obtain
a merchant number for each currency that you’d like to accept American Express transactions with.
You’ll be able to accept payments from American Express cardholders with this connected, but please note that our support
for this card type is currently in beta. As such, we’re not billing for these transactions at present.
We’ll reach out to let you know when you can expect to begin seeing Braintree processing fees for American Express transactions.


Torej, predstavnik American Expressa je pri nas Banka Koper. So mi pa ravno sporočili, da to pri njih ne bo šlo. A moram potem poklicat na
American Express USA ali UK? Btw, v Braintree admin app-u ni nikjer za obkljukat "Accept Amex Express Checkout", kot piše v tem
doc-u: https://developers.braintreepayments.co...

Hvala za kakršenkoli nasvet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hendriks ()

Vice ::

Bom preveril kako imamo urejeno mi, ko bom prišel do firme. Kar smo na banki morali urediti je da smo za vsako valuto posebej "odprli račun". Res pa je da smo trgovine kombinirali z UK firmo ker smo pred tem uporabljali PaypalPRO. Kasneje smo nekaj časa imeli še Paymill in ni bil najboljša izbira sedaj pa imamo BT.

hendriks ::

Vice, kaksen info maybe?

Vice ::

Sem pogledal. Na strani BT nič ne nastavljam enostavno izberem v na strani trgovine kaj bom sprejemal in potem API sporoči naprej do BT. Sicer je med transakcijami bore malo Amexa praktično nič. Zdaj kar mi je čudno da ti banka ne da merchant number pa saj maš samo en poslovni ID. Res pa je da moja banka ni locirana v SLO in je mogoče zato malo drugače.

hendriks ::

Vice, hvala lepa za info. Najbrz je pri nas problem to, da je banka v Slo. Nic, bom kontaktiral Amex US direktno. Hvala lepa se enkrat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Paypal

Oddelek: Loža
242422 (169) kixs
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333106978 (34025) PINki
»

Metode plačila

Oddelek: Kaj kupiti
101817 (1463) juroz
»

Nakazanje na paypal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5120296 (17373) Kwizlord
»

zloraba kreditne kartice

Oddelek: Informacijska varnost
315535 (4624) jype

Več podobnih tem